Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Borixon - sąsiad wie co dobre, mi ten model pasowałby albo od Mercedesa bo też jest bardzo podobna zabawka :) .. ja z 4 lit. silnikiem jechałem oj można się pobawić :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Borixon - sąsiad wie co dobre, mi ten model pasowałby albo od Mercedesa bo też jest bardzo podobna zabawka :) .. ja z 4 lit. silnikiem jechałem oj można się pobawić :)
No miałem okazję przejechać się tym silnikiem lecz w M550d, masakra ciary dwa dni miałem na samą myśl [emoji6]
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja w sobotę się przejadę C klasa w Coupe w AMG ( najsłabszym AMG ale zawsze to jednak AMG) razem z 367 KM... ciekawy jestem :), najmocniejszy silnik w tym aucie to 510 KM - nawet nie
wyobrażam sobie co wtedy tym samochodem można robić :)

Armanig czyżby suvy - zaczynają Ci się podobać ? :) Wygląd kwestia gustu, ale funkcjonalność z posiadania takiego samochodu jak dla mnie jest bardzo duża.. ale ile ludzi tyle opinii, choć człowiek powinien mieć ze 3 autka w garażu :) To wtedy taki C z dwoma drzwiami tez bym sobie zafundował ewentualnie droższego CLS -a... ale pomarzyć zawsze można.. na razie w przyszłym roku żona musi wymienić autko dla siebie...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Samochodzik bajka jest jeździłem nim tylko bez AMG ale tyle samo miał koników... dla mnie za mało na taki samochód.. jeszcze większy a tym samym cięższy od mojego i ja mam 211 KM i w benzynie a tutaj troszkę więcej ale jak dla mnie za mało żeby być nawet w 90% zadowolonym.. ale to oczywiście moje zdanie..dla mnie w nim potrzeba około 330-350 KM wtedy jest frajda - nie wspomnę o tych najmocniejszych silnikach .. ale samochodzik buziaczek cieszy się jak tylko się widzi ten samochód.. bajka i jeszcze raz bajka..

A GLE w coupe jeździłem własnie z silnikiem takim grubo grubo ponad 300 KM i tu już była jazda bez trzymanki.. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jestem po jeździe c klasa coupe AMG z silniczkiem o mocy ponad 360 KM .. powiem tak że jeżdżąc klasą C - zwykłą zupełnie inne wrażenie są z jazdy - nawet jestem przekonany że układ jezdny jakoś inaczej funkcjonuje i inaczej samochód zachowuje się choćby w zakrętach czy po wyjściu z zakrętu.. Wygląd mi się podoba i dużo bardziej taki drapieżny jest w stosunku do miejskiej c klasy :) wykonanie tak jak przystało na tę markę jest na poziomie odpowiednim i ta moc ... pierwszy raz kierowałem samochodem który ma tyle mocy... i dla mnie jest to szok bo różnica pomiędzy 211 KM a 360 KM jest mega, samochód reaguje natychmiastowo - tą samą skrzynię ( 9 stopniową) mam, a czuć różnicę - moc robi swoje plus zupełnie inne nadwozie a to też wplywa na odczucia.. Powiem szczerze że mi jako drugi samochód taki ala sportowy w zupełności by wystarczył - ewentualnie z tym jeszcze deko mocniejszym silnikiem czyli ponad 470 KM i na autostradę do Niemiec można jechać :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wrazenia napewno fajne....
Jeszcze bys mial troszke szoku jakbys pojezdzil ciezka limuzyna taka 2500kg np z napedem hybrydowym powyzej 400km. Lexus LS600h, S klassa.
Tez calkiem inna kultura jazdy, inny rozklad momentu inna reakcja na pedal gazy, Jak auto pieknie plynie.

Najgorsze jest jak masz mocne autko i potem masz przesiasc sie na nowe ale slabsze.... urwica bieze... to wlasnie mnie czeka.... :(

Mam BMW 7 e38 4,4litra no doslownie auto marzenie, koszt tego starego rupcia to maks 20 000zl a gwarantuje cie ze spalanie, moc, wygoda jazdy to dzisiejsze auta do 200 000zl mozna schowac pod kapelusz... Testowalem, passaty, kia, audi a6, auta 16 lat mlodsze a nie maja polotu, brak tego czegos do tak starego auta..
Tylko jedno ale.... zeby nie gnilo i sypalo sie po tych 16 latach :)'

A najbardziej mnie rozbawia to ze te wszystkie dzisiejsze benzyniaki 2 litrowe pala wiecej i maja mniej mocy niz silnik 4,4l od bmw..... o co w tym chodzi? Az tak ta Ekologia uposladza te silniki?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tiaaa. Swoja bmw na trasie powtarzam silnik 4,4litra 280kucy w benzynie na trasie jak z dzieckiem jade i chce przyoszczedzic to zszedlem nawet do 8,5litra (nieprzekraczajac 140 - 150km/h) jak swiruje to tak 11 -13l/100. Nie ma sznas aby bylo wiecej w normalnym uzytkowaniu, chyba ze ktos na piskach opon jezdzi... No i w miescie zapewne inne spalanie by bylo.


Od roku mam bmw w rozsypcje i jezdze Honda crv 160koni i chyba 2l silnik.... chcesz fotke ze sredniego spalania od x czasu nie kasowanego....? Nizej 11 nie spadnie.

Znajomi maja Lexusa NX-a nowke w Hybrydzie (na papierku mial spalac 5l) jezdzi nim pani kolo 50l nie swiruje ani nic. Spalanie okolo 10 - 11l nawet sie nie miesci....
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ekologia Panie :) jak masz teraz samochód 2l, a ma on powiedzmy 200-250 KM to takie coś musi palić jak jest w benzynie, a do tego jak jeszcze ma napęd na 4 koła ..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
180 koni, 2,0 TDI 2007r średnie spalanie 7,5l gdy prowadzi mężczyzna a jak jedzie kobieta schodzi do 5.6l... ;-) częściowo trasa/miasto
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dizelek to dizelek....

Porownanie na wlasnej skorze, Audi a8 w dizlu (okolo 400km nie pamietam dokladnie) spalanie dwukrotnie mniejsze od Hybrydy 440km. Trasa Polska Hannover. W te srode mierzone.

A hybryda ma byc hiper super oszczedna.... Na trasie nic nie zaoszdzedzisz, jedynie miasto.
 

RAF1977

Banned
A mi 3.5L V6 benzyna, bez turbo na trasie 8.5 wyszło, na dojazdy do pracy to nie wiem ile ale pewnie sporo wiecej, bo krótki dojazd. Generalnie jeżdżę spokojne ale lubię nieraz pocisnać do 6tys obrotów.
 

enocyl

Banned
Tiaaa. Swoja bmw na trasie powtarzam silnik 4,4litra 280kucy w benzynie na trasie jak z dzieckiem jade i chce przyoszczedzic to zszedlem nawet do 8,5litra (nieprzekraczajac 140 - 150km/h) jak swiruje to tak 11 -13l/100. Nie ma sznas aby bylo wiecej w normalnym uzytkowaniu, chyba ze ktos na piskach opon jezdzi... No i w miescie zapewne inne spalanie by bylo.


Od roku mam bmw w rozsypcje i jezdze Honda crv 160koni i chyba 2l silnik.... chcesz fotke ze sredniego spalania od x czasu nie kasowanego....? Nizej 11 nie spadnie.

Znajomi maja Lexusa NX-a nowke w Hybrydzie (na papierku mial spalac 5l) jezdzi nim pani kolo 50l nie swiruje ani nic. Spalanie okolo 10 - 11l nawet sie nie miesci....
2.0 290KM Cupra też pali 8l przy spokojnej jeździe ;) "Szaleństw" nie skomentuje, bo dla każdego to coś innego. Dużo ludzi pisze, że "szaleją", a potem okazuje się, że jego "szaleństwa" to odpowiednik mojej spokojnej jazdy...
 
Ostatnia edycja:
Do góry