sklep nando.pl?

Ironmacko

New member
Zakupy w internecie ze sklepu w ktorym kupujemy pierwszy/drugi raz, zawsze powinno sie robic z opcja za pobraniem.
Ja wiem ze kupuje sie w sieci zeby zaoszczedzic kilka zlotych ale wydatek 40 zlotych za ta opcje (za pobraniem), jest dobra inwestycja, a czasami moze pozwolic uniknac takich, jak ta sytuacji w ktorych pewnie dziesiatki osob sa poszkodowane i stracily duzo wieksze pieniadze (lub, co mam nadzieje, zamrozily ja do czasu zakonczenia sprawy)
I jeszcze jedno czasami wg. mnie jesli roznica miedzy cena w internecie, a sklepem dla "Idiotow" jest kosmetyczna po doliczeniu kkosztow transporu itp. to warto czasem byc "idiota"...

Pozdrawiam i zycze szybkiego odzyskania gotowki...
 

senator_rumia

New member
Jestem kolejnym jeleniem , którego chce ogolić nando. Przelałęm pieniądze w piątek 5.12. W środę otrzymałem informację ,że otrzymali wpłatę na zamówiony towar nr zamówienia 2322. Od tej pory nie odpowiadają na maile. Strona sklepu jest już zablokowana. Pozostaje zdaje się tylko dochodzenie swego przez policję i prokuraturę. Jesli macie namiary na właściwą terytorialnie prokuraturę to proszę o kontakt. :( :confused:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kupowanie w Saturnie, czy w Media, to nie grzech. Również szukanie okazji cenowych. Wojt chyba sporo kupował w sieci, skoro ma i tak pozytywny bilans. Gorzej, jeśli trafiło na kogoś, kto zrobił to po raz pierwszy. Nie gniewaj się Wojt za to, co napisałem. Zastanawiam się tylko, czy gdy będziesz musiał wydać kolejne prawie 3000 zł na zakup telewizora, którego nie otrzymałeś, to czy bilans nadal będzie dodatni? To nie złośliwość z mojej strony. Kupujący z MM, czy saturnie nie są narażeni na takie oszustwa.

Sklep Oscar Media od początku działaności wykazywał dziwną przypadłość do kombinowania. Przejęcie go przez grupę nic nie zmieniło. Podobno nando funkcjonował już wcześniej. Ale czy na pewno. W początkowym okresie UFC tłumaczyło się tym, że budują silną grupę w ramach której powstanie sieć sklepów internetowych. Po diaska komu sieć dwóch internetowych sklepów na jednym osiedlu? Nie wystarczy jeden, ale dobrze funkcjonujący? Przecież internet jest ogólnodostępny? Później zaczęły się historie na temat procedur prawnych komplikujących zwrot peiniędzy, ponieważ zmienił się właściciel. Do mnie na PW pisali nawet o tym, żebym się nie wypowiadał, skoro nie znam ich skomplikowanego systemu logustyki. Rzeczywiście, okazał się bardzo skomplikowany.

Czytamy i słyszymy ostatnio o rosnącym w dużym tempie udziale sprzedaży internetowej na rynku. I to prawda. Niestety, przez kilka ostatnich lat wiele osób nabrało przekonania, że skoro wielokrotnie robiło zakupy w ten sposób, to ryzyko nie istnieje lub jest małe. Tak pewnie myślał m.in. Wojt. No cóż, oszuści wykorzystują naszą naiwność. Założyć sklep internetowy jest łatwo. Nawet nie trzeba mieć magazynów. A już szczególnie wówczas, gdy ma to być system wyłudzania pieniędzy. Na szczęście Oscar Media i Nando jakieś pieniądze zwracały, więc jest nadzieja. Są jednak przypadki, gdzie sklep naprawdę się zwija.

Wojt skarży się na ceneo. Lubimy szukać winnych dookoła siebie. Mam spore wątpliwości, czy ceneo gra fair usuwając negatywne opinie o sklepach. Ale być może ich liczba i charakter wskazywały na działanie spamerów z konkurencyjnych firm? Tego nie wiemy. Ceneo jest jedynie platformą ułatwiającą znalezienie okazyjnej ceny i ewentualne wyrobienie sobie opinii na temat sklepu. Kto jednak broni przeczytać regulamin sklepu, sprawdzić jego dane i skorzystać z Google'a. Obwinianie ceneo jest moim zdaniem zbytnim uproszczeniem. A już na pewno wymaganie od nich odpowiedzialności. Co inego, gdyby się okazao, że współpracowali z tymi sklepami mając świadomość, co tam się dzieje.

Dlatego proiszę nie prześcigać w dokuczaniu sobie nawzajem, bo nie tędy droga. Stracić pieniądze w taki sposób to nie powód do dumy, ale z drugiej strony przecież jakieś minimum zaufania do świata trzeba mieć, prawda? A że wykorzystują to oszuści. Cóż, tego nie zmienimy. Zaś organa ścigania mają swoje procedury i z pewnością potrzebują czasu, aby sprawę wyjaśnić. Mam jedynie nadzieję, że zaplombowanie siedzib będzie ratunkiem dla osób, które nie zdążyły się załapa na super oferty tych sklepów.

Pierwsza zasada: jeśli coś jest okazyjnie tanie, sprawdź to dwa razy. Warto o tym pamiętać. I nie godzić się na wpłacanie pieniędzy z góry. Nie chcą się zgodzić na inną formę płatności, trudno. Ich strata.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

mpzeus

New member
ceneo

wyciag z regulaminu

16. Użytkownik korzysta z serwisu Ceneo.pl na własną odpowiedzialność i nie będzie wnosił roszczeń związanych z korzystaniem z serwisu Ceneo.pl.

26. Ceneo, dostarcza serwis Ceneo.pl w takim stanie jakim jest, bez żadnych gwarancji i zobowiązań. W związku z tym Użytkownicy korzystają z niego na własną odpowiedzialność i zgadzają się nie wnosić z tego tytułu żadnych roszczeń.

W przypadku jakichkolwiek roszczen powolaja sie na te 2 punkty regulaminu
 
Ostatnia edycja:

bearaczek

New member
Kolejny klient naciągnięty przez NANDO

Witam , to ja kolejny naiwny, który dał się naciągnąć. Teraz tylko bić się w piersi i użalać nad własną naiwnością. Zakupy zrobiłem w sklepie nando 03.12.2008. Bazując na wyszukiwaniu w ceneo i będących na tej stronie opiniach o sklepie (same pozytywy), kupiłem telewizor LCD Samsung 32LE757A.
03.12.2008 zrobiłem przelew na kwotę 2580 zł. 06.12.2008 dostałem maila, że otrzymali płatność a 07.12.2008, że telewizor został zamówiony w hurtowni. Jeszcze 09.12.2008 dzwoniłem na infolinię i próbowałem dowiedzieć co się dzieje z zamówieniem. Pani bardzo grzecznie powiedziała mi, że sprzęt dostarczany jest w ciągu 5 dni z hurtowni tak, że mój telewizor dostanę jeszcze w tym albo na początku przyszłego tygodnia i że nie mam się o co martwić.
Uspokoiła mnie ta informacja, ale zapowiedziałem się, że w piątek tj 12.12.2008 jeszcze zadzwonię i dowiem się co jest grane. Pani powiedziała, że dobrze a jeżeli telewizor dojdzie szybciej z hurtowni to ktoś się ze mną skontaktuje telefonicznie lub mailowo w sprawie wysyłki. No i spałem spokojnie do piątku. W piątek próbowałem się dodzwonić na infolinię bez skukcesów, później próbowałem wejść na ich stronę, żeby wysłać maila, niestety strona była już zablokowana. Wszedłem więc jeszcze na ceneo.pl i tam jeszcze była oferta NANDO.PL i mail kontaktowy (już bo zablokowaniu strony !!!!!!!!!!!!!).
Napisałem do nich maila ale nadal byłem nie spokojny. Zacząłem drążyć temat i trafiłem na to forum. Gdy przeczytałem pierwsze posty włos mi się zjeżył a po plecach spłynęła strużka zimnego potu. Już teraz wiedziałem co jest grane.
Od razu przygotowałem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i pojechałem na policję. Było już jednak późno a Pan policjant stwierdził, żeby jeszcze poczekać do poniedziałku, bo może telewizor przyjdzie. Wtedy ja mu powiedziałem co przeczytałem w internecie na temat tej firmy a on, że w internecie różne rzeczy ludzie piszą. Podałem mu numer ID sprawy, która jest już prowadzona przez policję w Warszawie a on na to, że jest za późno, żeby gdziekolwiek dzownić (było koło 19) i że jeżeli chcę to on może przyjąć ode mnie to zawiadomienie ale muszę być świadomy, o odpowiedziałności karnej za składanie fałszywych zeznań. Trochę się wystraszyłem i umówiłem się, że pojawię się w poniedziałek.
W poniedziałek jednak wyjeżdżam służbowo do Warszawy i dopiero we wtorek pójdę jeszcze raz na policję.
Narazie przygotowałem tylko zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez właściciela firmy Nando ale teraz po przestudiowaniu kilku wątków dotyczących sklepu Nando i OskarMedia (ten sam właściciel) nie wiem czy nie podać jako współwinego firmę będącą właścicielem ceneo.pl.
Sklep Oskarmedia już kilka tygodni wcześniej został zablokowany a oni wiedząc, że właścicielem sklepu NANDO.PL jest ta sama firma co OskarMedia nadal pozwalała tej firmie naciągać ludzi tylko pod innym szyldem czyli według mnie oni są również współwinni.
Druga sprawa, że w ceneo istnieje możliwość kasowania negtywnych komentarzy przez administratorów stron sklepów internetowych w ten sposób pozbywa się klientów rzetelnej informacji o sklepie, który jest przez ceneo.pl proponowany. Poradźcie mi czy mam dodać do zawiadomienia o przestępstwie tą firmę wałściciela ceneo.pl ,czy to coś da ,czy pozwoli odzyskać kasę jak nie od NANDO.PL to może od CENEO.PL.
Kolejna moja prośba dotyczy podania informacji (jezeli ktoś taką posiada) czy jest szansa na jakieś polubowne rowiązanie problemu, zwrot kasy bądź wydanie zakupionego towaru.
Czy w tej chwili gdy prezio tej złodziejskiej firmy jest już aresztowany a konta podobno, już poblokowane to czy jest jeszcze jakaś szansa na szybkie rozwiązanie problemu, czy już tylko sąd i ciągnące się rozprawy. Czy ktoś posiada informację, czy poszkodowani są tylko klienci, czy firma ta miała też jakieś inne wieżytelności wobec firm państwowych takich jak ZUS, Urząd skarbowy itp a także woobec innych firm, bo jeżeli tak to My jako kilenci jesteśmy na szarym końcu aby odzyskać naszą kasę.
Wiem, że wcześniej część ludzi odzyskała kasę ale to było jeszcze przed zamknięciem firmy i zablokowaniem kont.
Czy ktoś ma jakieś informacje z pierwszej ręki tzn z Ożarowa, podobno policja powiedziała, że sklep został przejęty przez inną firmę i ona będzie regulowała zobowiązania wobec klientów (wyczytane na innym forum nie potwierdzone).
Tyle mojej histori i próśb o informację. Proszę dzielmy się wszelkimi informacjami może w ten sposób coś wskóramy. Pozdrowienia dla wszystkich "naiwnych" takich jak ja :???:
 
Ostatnia edycja:

krystianen

New member
bearaczek napisał:
Czy ktoś ma jakieś informacje z pierwszej ręki tzn z Ożarowa, podobno policja powiedziała, że sklep został przejęty przez inną firmę i ona będzie regulowała zobowiązania wobec klientów. Tyle mojej histori i próśb o informację. Proszę dzielmy się wszelkimi informacjami może w ten sposób coś wskóramy. Pozdrowienia dla wszystkich "naiwnych" takich jak ja :???:

a gdzie to slyszales??? bo to jakas nowosc jest...??? ktos moze to potweierdzic???
 

kabuxxx

New member
nie jestem z pisu, a jedyny zakup w sklepie "nie dla idiotów" jakiego dokonałem to komp z czasów świetności Celerona 400...

przepraszam wszystkich za moje słowa, ale naprawdę nie rozumiem jak można zakupy za kilka, czasem kilkanaście tys zl robić przez internet.

drazni mnie jednp, niektorzy z was maja pretesje do konsyltantek nando, wg niektorych one tez powinny "beknac"... pytam tu dlaczego i za co??

jeszcze raz przepraszam wszystich urazonych

i pozdrawiam
 

ptychoo

New member
odp

Można, można płacić z góry za towar ale niestety nie w Polsce. Sam kiedyś kupowałem z Ebaya od gościa z Anglii za podobną kwotę i angol mnie nie przekręcił w wręcz przeciwnie. Pół godziny po dokonaniu płatności już miałem numer listu przewozowego. Towar otrzymałem bez zastrzerzeń z kosztami przesyłki prawie tysiąc taniej.
Też historia z podwórka.
Kolega który zajmuje się sklejaniem modeli również handluje zeszytami tych modeli do wycinania (typu mały modelarz itp.) z gostkami z całej Europy. I zgadnijcie kto jedyny raz go oszukał????? No kto?????? Nasi rodacy.
Niestety.

Co do konsultantek. One również są winne wprowadzania klientów w błąd i świadczenie nieprawdy. Co, nie widziały co się dzieje za dzwiami kiedy w słuchawce ludzie upominają się o swoję???? Dziwna sprawa.


Wszystkich którzy płacili za pomocą eCard proszę o kontakt:
krzysztofzywnickimałpaworwo.pl lub +48 600 987 558

W miejscu słowa małpa wstawić stosowny znaczek
 

Kulawy1

New member
Kolejny oszukany

Witam, dołączam do grona tych co są mądrzy po szkodzie. Mój przelew 09.12. nr 2154, kwota = 2150 PLN pooooszła w Świat. W sobotę złożyłem zawiadomienie po popełnienu wyłudzenia na moją niekorzyść złożyłem w PP w Lublinie -kazali czekać na wiadomość !!!
Nie mogę sobie wybaczyć, że byłem tak głupi i choć nigdy wcześniej tego nie robiłem wybrałem przelew, a nie odbiór za pobraniem. Moja żona nie może mi wybaczyć tego co zrobiłem. Ale najważniejsze abyśmy zdrowi byli to jakoś wszystko się odrobi. Jeśli planujemy jakiś grupowy wyjazd do(po) tych z Ożarowa to ja się dołączam. Jacek.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
bearaczek, wstawiłbyś do swojej wypowiedzi kilka enterów (akapitów), inaczej źle się tak długi wywód czyta.

To, że mail był jeszcze dostępny na ceneo wynika ze sposobu aktualizacji serwisu. Na pewno nie odbywa się ona non-stop, ale w pewnych odstępach czasowych.

Zgadzam się, że jest mało prawdopodobne, aby konsultantki nie zdawały sobie sprawy z tego co się dzieje. Może na początku były wprowadzane w błąd, ale jak pracują przez miesiąc i nadal zapewniają o szybkiej dostawie, tłumacząc w tym samym czasie innym o odwlekaniu się zamówienia, to chyba musiałyby by mieć IQ na poziomie kury domowej. Po prostu tak im kazano robić. Mogły jedynie nie wiedzieć na ile jest to wynik problemów logistycznych, a na ile świadoma polityka właściciela. Choć w pełni świadomego udziału wykluczyć nie można. Ale będą zeznawa w roli świadków pod rygorem odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań, to może coś się wyjaśni.

ArtS :)
 

panterml

New member
pare osob czytalo ten temat jak i inne na innym forum i dalej mylą i powtarzaja bledy..

tzw "Prezes" nie zostal zatrzymany tylko ma Dozór policyjny bo koles ma 19 Lat, i jak narazie wiecej niz na 48h nie moga go zamknac.. blablabla, a za tym wszystkim stoi Pani imie i nazwisko sie pare razy przewalalo przez internet, sobie poszukajcie, ona ma 100% udzialy z tej firmy.

co do odzyskania hajsu, to potrwa to z rok, koles z policji u ktorego skladalem zeznanie itp, powiedzial mi ze kiedys sie zajmowal taka sprawa, bardzo podobna, ale poszkodowanych bylo doslownie 8 i zajelo mu to ok 8miesiecy :] ale on Sam jedyny pracowal nad ta sprawą.. tak wiec jak sie psiaczki zmobilizują to moze to potrwa z rok minimum :)

do tego cos czytalem ze pierwszo z takich akcji pieniądze pobiera zus, hurtownie a na koncu oddaje sie hajs poszkodowanym, ktos co takiego na ktoryms z for pisal, jak to prawda, to kij z hajsem.. co nie znaczy ze na tym koniec...


bo mam zamiar na wlasną reke doslownie i w przenosni, zasrac życie ludziom ktorzy mnie okradli :] - ale mysle ze znajde wieksza liczbe zwolennikow tej idei.

i nie czytajcie wszystkiego DOSLOWNIE co ludzie w necie piszą na ten temat, bo rozne osoby moga wprowadzac Celowo ktogos w bląd, kij wie kto siedzi po drugiej stronie ekranu... heh..

Pozdrawiam.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie pocieszę Was. Takie sprawy potrafią się ciągnąć LATAMI. Potem wyrok, jego uprawomocnienie, nadanie klauzuli wykonalności, opłacenie komornika, pilnowanie komornika itd... Znajomy miał sprawę z pewną dużą firmą (całkowicie wypłacalną i zapewne znaną praktycznie każdemu korzystającemu z telefonii komórkowej w Polsce). Firma zapłaciła dopiero, gdy komornik podał datę swojego "objawienia" w tejże firmie... (całość 2 lata, by odzyskać 600PLN + odsetki + 1200PLN na komornika + koszty adwokata)... Tyle, że tutaj może nie być wystarczająco dużo kasy do wypłaty...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pan prezes skończył już 18 lat, więc w pełni odpowiada za swoje czyny. Dozór policyjny wyznaczył sąd po wstępnym zapoznaniu się z zarzutami. Pewnie chłoptaś stracił paszport. Skoro do tej pory nie przepadł, to ma mocne nerwy lub jest pewien swego. Nienajlepszy to prognostyk. I tyle pozostało po pełnej rozmachu i planów grupie finansowej. Wkażdym razie, kto z poszkodowanych nie złożył zawiadomienia w tej sprawie, niech się nie ociąga. Lepsza minimalna szansa na odzyskanie pieniędzy, niż jej całkowity brak.

ArtS :)
 

posłanka

New member
kolejna oszukana

Witam!
Po przeczytaniu waszych postów dołączam do osób oszukanych przez nando. Dałam sie skusic ich cenie i pozytywnym komentarzom! 8.12 zrobiłam przelew na TVLCD samsung , 10-go otrzymałam e-maila z potwierdzeniem wpłaty, w piątek 12 strona firmy była już nieaktywna i jestem przekonana, że towaru nie otrzymam. W poniedziałek będę próbować dodzwonić się do firmy i zgłosić sprawę na policję. Gdzie zgłaszaliscie oszustwo w Ożarowie? czy w swojej miejscowości?
Jeśli wiecie co dalej robić czekam na info
Pozdrawiam:(
 

tommygray

New member
info

posłanka idż na www*oskarmedia*abc24*pl(gwiazdki zastąpić kropkami), jest tam link do dyskusji z poszkodowanymi przez nando i oskarmedia(ten sam właściciel) i będziesz wszystko wiedzieć

powodzenia;)
 

huczeksk8

New member
Witam wszystkich,

Zgłaszam się jako kolejna osoba oszukana przez nando, zrobiłem przelew moją kartą kredytową 07.12.2008 przez ecard i do tej pory cisze ze strony sklepu. :( Kwota prawie 2900 zł :twisted: mam nadzieję że ją odzyskam. Jutro wybieram się na komendę Policji zgłosić przestępstwo.
 

urszulis

New member
Jestem kolejną osobą, która została oszukana przez nando. Jeżeli ktoś z Was jedzie jutro do nich i odzyska kasę . Napiszcie na forum. To nic innego tylko wtedy reszta musi się zmobilizować i jechać.
 

ziewam

New member
Witam ja tez próbowałem zakupów w tej firmie (plazma panasonica 42py85)najpierw telefon czy towar posiadają od reki (bo towar ogólnie trudno dostępny) to konsultantka odpowiedziała że oczywiście to ja się pytam czy moge złożyc zamówienie telefoniczne a pani mi mówi że tylko przez internet.Pomyślałem ok może mają takie wymagania.Podczas wypełniania formulaza zamówienia zaznaczyłem płatne przy odbiorze jakie było moje zdziwienie ze w mailu potwierdzającym zamówienie było zaznaczone płatne przelewem i to mnie troche zaniepokoiło ale że mam telefon pod reką :cool: dzwonie do nich a ta sama pani konsultantka mówi mi że towar to oni dopiero zamówią w hurtowni wiec według wcześniejszych zapewnień nie mieli go na stanie. To stwierdzenie doprowadziło mnie do szału i zrezygnowałem z zakupów w tym tanim sklepie.Dodam że zakupiłem inny model panasonica 42py800 w innym sklepie który bardzo polecam (hurtownia szron)w wawie i jestem bardzo zadowolony towar od reki i tego samego dnia odbiór osobisty dlatego też wszystkim proponuje aby kupowali nie zawsze w tanich ale za to sprawdzonych sklepach i zawsze według starej zasady z reki do reki gdyż w dzisiejszych czasach mozna trafic na każdym kroku na oszustów.Pozdrawiam i życzę wszystkim oszukanym jak najszybszego odzyskania gotówki.
 
Do góry