Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

krzynek1

New member
grzesl napisał:
Witam,
mam LC42Xl2E + N (wejscie hdmi) dobrym kablem
zauwazyłem pewnien objaw ktory mnie zaniepokoil, otoz
jak obraz sie wygasi (zmiana planu w filmie, przejscia miedzy scenami, litery koncowe) i zostaje czarne tlo to widac zarys poprzedniej sceny (jak by zostal obraz w 2 kolorach, przy czym czarny jest czarny a jasny o 2 tony ciemniejszy od czarnego ale widoczny, tak jak by obras sie nie odswierzyl, pozostawiajac ostatnia klatke. Jak przesuna sie napisy (tu widac najlepiej).

ustawienie fabrycze,
wlaczony OPC,
100Hz,
temp kolorów -srednia
film -zaawansowane (normalne) nie ma znaczenia
active contrast - wlaczony

co moze byc nie tak ?
zauwazylem to po jakichs 4 dniach uzytkowania i az uwierzyc nie moglem ze nikt na forum o tym nie trabi, prosze nie mylic tych pozostalosci po poprzednim obrazie ze smuzeniem w dynamicznych scenach, bo to nie to

pytanie do chrisa29, czy rzeczywiscie wszystkie lcd maja ta przypadlosc ?
bo ja piewrsze o niej slysze a orientuje sie jak dziala ta technologia ;)
 
Ostatnia edycja:

pado

New member
miałem wd1e- były martwe piksele, chodziłem po marketach jak szukałem tv dla siebie- sharpy przodowały pod względem martwych pikseli...sharpa sprzedałem- kupiłem plazme, ale to nie ze wzgledu na piksele. ogolnie rzecz biorąć sharp mnie pod tym wzgledem rozczarował
 

Bulaj

New member
Juz wisi na ścianie. Do wyboru były trzy (dzięki Kiki). Toshiba z3030 niestety nie chciała współpracować z DTV Multimedi. W przyszłości będzie co prawda N-ka, ale to te same dekodery. JVC V80 trzymał się do końca, ale odpadł ze względu na zdecydowanie większą grubość odbiornika, chociaż trzeba przyznać, że przy sygnale SD wygrywał z Sharpem jakością odbioru.
Ostatecznie jednak zdecydowałem się na Sharpa i jestem zadowolony. Do tego BD Sharpa za rozsądne pieniądze, polecam. Stare filmy na DVD jak nowe.
 

mariusz_nowak

New member
grzesl napisał:
Witam,
mam LC42Xl2E + N (wejscie hdmi) dobrym kablem
zauwazyłem pewnien objaw ktory mnie zaniepokoil, otoz
jak obraz sie wygasi (zmiana planu w filmie, przejscia miedzy scenami, litery koncowe) i zostaje czarne tlo to widac zarys poprzedniej sceny (jak by zostal obraz w 2 kolorach, przy czym czarny jest czarny a jasny o 2 tony ciemniejszy od czarnego ale widoczny, tak jak by obras sie nie odswierzyl, pozostawiajac ostatnia klatke. Jak przesuna sie napisy (tu widac najlepiej).

ustawienie fabrycze,
wlaczony OPC,
100Hz,
temp kolorów -srednia
film -zaawansowane (normalne) nie ma znaczenia
active contrast - wlaczony

co moze byc nie tak ?

Pewnie masz włączone DNR na wysokie, zmień na inne lub wyłącz. Reszta może zostać bez zmian. Pozdrawiam.
 

august2007

New member
Potrzebuję pomocy w wyborze rozmiaru tv. Mam dylemat czy 42 czy 46 cali. Obecnie odległości między telewizorem na ścianie a kanapą wynosi 3.5m. Docelowo może wynieść max. 4m. Sygnał Cyfra+ docelowo HD. który z nich wybrać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak napisał poniżej Bulaj - powinieneś poprosić o prezentację w domu.
Taką ocenę powinieneś podjąć sam i to w swoim domu w warunkach codziennego użytkowania.
Ja wybierałbym do HD - jeśli dużo zamierzasz oglądać 46" - ale musisz pamiętać o płynności obrazu. I dla własnego długotrwałego komfortu i przyjemności sprawdzaj sam.

.
 

Bulaj

New member
august2007 napisał:
Potrzebuję pomocy w wyborze rozmiaru tv. Mam dylemat czy 42 czy 46 cali. Obecnie odległości między telewizorem na ścianie a kanapą wynosi 3.5m. Docelowo może wynieść max. 4m. Sygnał Cyfra+ docelowo HD. który z nich wybrać?

Tylko prezentacja w warunkach domowych da ci obiektywną odpowiedź. Umów się z Kiki.
 

Jimmy

New member
august2007 napisał:
Potrzebuję pomocy w wyborze rozmiaru tv. Mam dylemat czy 42 czy 46 cali. Obecnie odległości między telewizorem na ścianie a kanapą wynosi 3.5m. Docelowo może wynieść max. 4m. Sygnał Cyfra+ docelowo HD. który z nich wybrać?
Przy oglądaniu z odległości 3,5 - 4 m możesz spokojnie wybrać 46 cali. Na różnych zagranicznych stronach internetowych możesz znaleźć informacje o zalecanych odległościach np. ciekawie jest podane na amerykańskiej stronie Toshiby http://www.tacp.toshiba.com/regza/regzasite.aspx gdzie po wpisaniu imienia przechodzisz do prezentacji, a tam "Room Planner" gdzie definiujesz ilość cali i przesuwając fotel znajdujesz optymalne odległości. Są one niestety w stopach więc trzeba przeliczać. Przykładowo dla 47 cali odległość od telewizora może wynosić od 2,7 m do 4,95 m.
PS. Nie jestem posiadaczem Toshiby
 

Bulaj

New member
Mam 42" TV. Z moich subiektywnych obserwacji wynika, że nie jest to takie proste. Obraz HD np. z NG HD można oglądać na 42" z 2 metrów przez 2-3 godziny bez zmęczenia. Godzej z sygnałem zwykłej tv czyli z SD. Tutaj nawet oddalenia się na 3-3,5 metra nie pozwala na komfortowe oglądanie. Często zawężam obraz do 3:4.
 

Primer

New member
Driver1 napisał:
Mam ten sam model tj 46xl2e i nie mam ani 1 martwego pixela. Przed kupnem bardzo tego sie balem. W sklepie powiedzialem ze obawiam sie martwych pixeli - umowa byla taka ze jak znajde w ciagu 2 tygodni martwe pixele to wymieniaa mi tv na nowy.

Po moich przejściach nikt nie jest w stanie mnie przekonać że nie ma ani jednego sub lub martwego piksela w Sharpie XL2 a jeżeli tak twierdzi to kłamie albo jest osobą niedowidzącą przepraszam ale tak właśnie jest.W jednym z większych sklepów w Łodzi ze sprzętem rtv jest na tyle fajna obsługa że telewizor wymienili mi 4 słownie cztery razy,pochodziły one z trzech dostaw więc nie może być mowy o wadliwej serii itp i każdy z nich miał maleńkie lub większe punkty świecące w kolorach czerwonym zielonym lub niebieskim na ciemnym tle lub ciemne punkty na tle białym po prostu trzeba włączyć tv i przełączyć go na tryb gniazda do którego nic nie podpinaliśmy wtedy tv jest włączony a ekran świeci na ciemny grafitowy kolor wtedy szczególnie wieczorem widać te punkty doskonale:???: Faktem jest że jeżeli są niebieskie giną z oczu w odległości ok 0,5 metra ale są,natomiast gdy są czerwone świecą jak żarówa.:-DW moim przypadku rekordzista miał ok 22 świecących punktów czerwonych, zielonych i niebieskich w tej chwili mam tylko 2-3 maleńkie niebieskie i jestem szczęśliwy że tylko tyle-po tym co widziałem:grin:
 
Ostatnia edycja:

chico99

New member
Witam, mam 46 cali i oglądam z odległości około 4m. Moim skromnym zdaniem jest w sam raz. 42 cale było by za mało. Odnośnie programów HD i SD to kwestia innych ustawień parametrów obrazu.
 

Golibroda

New member
A który to tak miły sklep w Łodzi ?, to moje okolice warto by więc skorzystać z ich usług.
Czytając Twoją opinię pomyślałem : czyżby mój fawort XL2 miałby oddalić się w niepamięć ?

Piotr
 

bulek

New member
Mam 46 cali i obraz z kablówki UPC... 3,5 m do sofy. Ogląda się idealnie i nie odczuwam problemu zbyt dużego telewizora, czy zmęczenia wzroku. Chyba najlepsza reguła przy wyborze (jeśli finanse pozwalają) jest taka. Podejmij wybór racjonalnie rozważając wszystkie czynniki i kup rozmiar większy niż wybrałeś początkowo :).
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
mam ten model o przekątnej 42" i oglądam z 2.8m - jest świetnie, no chyba że trafi się taka kupa jak mecz Polska-USA z Krakowa na TVP1 (ale wtedy żadna odległość ani przekątna nie pomoże, pewnie również żaden inny telewizor...)
 

Primer

New member
Generalnie tv jest super nie zgadzam się z opiniami o fioletowej czerni rózowym śniegu, smugach itp.Jest to bzdura obraz jest naprawdę super wszystko to kwestia odpowiedniego ustawienia a jeżeli chodzi o piksele trzeba po prostu do nich przywyknąć niektórzy nawet ich nie zauważają ,od momentu kiedy zacząłem sprawdzać ekrany tv pod tym względem nie udało mi się znaleźć 46 bez jakiegokolwiek sub czy martwego piksela niezależnie czy był to Sharp,Samsung,Sony,Panasonic czy Jvc.To po prostu norma ISO-2 dopuszcza tego typu wadę na naszym rynku kwestia jest tylko w tym czy będzie tych pikseli 25 czy 2-3 ale oba przypadki mieszczą się w normie:hmm: jest to chore ale tak jest,.Znam osoby które nie zwróciłyby uwagi na taki piksel i patrzą na mnie z delikatnie mówiac zdziwieniem ale są i takie do których ja należę dla których sama świadomość że one są na ekranie jest problemem ale po tych wszystkich przejściach mogę ze spokojnym sercem powiedzieć że pokochałem moje 2-3 piksele i cieszę się że nie ma ich 25.prawdę mówiąc nie ma możliwości zobaczenia ich z odległości 0,3-0,5 metra a kto ogląda tv 46 cali z odległości 50 cm. Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych i polecam ten super TV mimo moich doświadczeń ale uwierzcie taki problem może wystąpić w tv każdej firmy więc niech nie będzie to sprawa decydująca o kupnie bądz nie tego tv
PS.Jeżeli chodzi o sklep w którym to jest tak miło powiem tylko że nie jest to sklep nie dla idiotów bo w tamtym naprawdę może kupic tylko idiota głównie chodzi o cene i obsługę, w centrum gdzie ja nabyłem tv można kupić nie tylko rtv ale i agd i meble chyba powinieneś się już zorientować jeżeli jesteś z okolicy Pozdrawiam:eek:k:

Proszę nie cytować poprzednika
 

Golibroda

New member
Wywołany do tablicy....porównywałem i oglądałem ten TV na róznych sygnałach i w różnych sklepach.
Nie wiem jak w domowych pieleszach ale sklepy oferowały fiolet i róż.
Być może bez możliwosci porównania z innym odbiornikiem stojacym obok nie zauważa się nieporządanych kolorków.
Z chęcia oceniłbym ten TV w warunkach domowych i to niekoniecznie swoich. Pewnie z fotela może ten odbiornik wygladać inaczej.

Tak na marginesie jest ostatnio bardzo dużo reklam Aquos Sharpa...dlaczego ?

Co do sklepu aby nie było kryptoreklamy do rebusu dodajmy "niedaleko Makro" ? Jeśli tak to jestem zaskoczony. Bo chęci obsługi klienta wymagającego, zadającego zbyt dużo niewygodnych pytań są tam wybitnie nieporządane. No i ceny....hmmmm...dla bogatych :)

Pozdrawiam
Piotr
 
Do góry