Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Krzysztofp.

New member
Odpowiem na kilka poruszanych wątków dot. 46LX2
1. Fiolotowa czerń - bez przesady co prawda nie jest to na pewno czerń doskonała, ale w domowym użytkowaniu czerń jest naprawdę b. dobra.
2. Rozmycie po bokach - spowodowane jest to fabrycznym ustawieniem obrazu w poz. " panoramiczny". Po ręcznej zmianie np. na "pełny" skalowanie obrazu jest jednakowe na całej szerokości i problem znika.
3. Czerwone twarze - podobnie j.w. "Temp. kolorów" fabrycznie ustawiona jest jako "niska". Po ręcznej zmianie na "średnia" problem znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
 

eskobar

New member
mirecore napisał:
Właśnie byłem w centrum sony (wawa) i na pytanie dlaczego w nowych TV Sony (seria 3000) czas reakcji wynosi 8ms a u konkurencji tylko 4ms (XL1 i XL2) pan sie rozesmiał i powiedział że Sharp oszukuje i podaje czas reakcji Gray to Gray czyli nie prawdziwy bo powinno się mierzyć w Black to Black.
I z tąd moje pytanie do was, czy pan w centrum sony miał rację???


tak naprawde to pewnie nigdy sie nie dowiesz jaki rzeczewiscie czas reakcji (b2b) maja tv roznych firm,normalne jest to ze kazdy sprzedawca w w autoryzowanym sklepie bedzie sie smiał z parametrow innej firmy, z moich obserwacji zauwzyłem ze tv sony jak i samsungi maja lekkie smuzenie w stosunku do sharpa najlepszy rozwiazaniem jest postawienie obok siebie tv sony model "w" z sharpem model "xl2", moim zdaniem sharp wygra juz zapewne model xd1e wygrywał z tym modelem soniaka,ciekawe w takim razie jak tam philips ktory pokazuje u siebi tv juz z 3ms:roll:

mam prosbe do wszystkich odwiedzajacych to forum (nie uzytkowników)czytac uwaznie,i nie cwaniakowac w sklepach swoja wiedza wyczytana a nie poparta praktyka,to rowniez sie tyczy stwierdzen typu sharp produkuje w Polsce tv lcd jedynie je składa:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

mirecore

New member
do ESKOBARA

ESKOBAR

Ten Philips co ma 3ms dostał nawet nagrodę EISA jako najlepszy FullHD roku 2008 i jak to sie ma do Sharpa XL2.
Nie zgodzę się że trudno ustalić albo nie ma standardu na mierzenie czasu reakcji matrycy, przecież jakoś to zmierzyli muszą tylko podać jaką miarą i Philips podaje że jest to 3ms (pomiar Perceived Blur-Edge-Width; BEW) a co to dokładnie znaczy to już se kliencie sam znajdz i jakoś mi się nie udało tego zrozumieć - no ale to już moja ułomność, oni podali i są OK.
Sony (pan w centrum sony zapewnia że to pomiar Black To Black)
a Sharp nie podaje żadnej informacji o metodzie pomiaru i odrazu konkurencja ma powód żeby posądzać Sharpa o najgorszą metodę pomiaru Gray To Gray. To chyba w interesie firmy leży żeby nie dopuszczać do takiej sytuacji, i byc bardziej uczciwym na wszelki wypadek. I bądź tu mądry, a żona z dzieckiem na telewizor czekają juz pół roku.
 

mirecore

New member
madmax_3 napisał:
a co sądzicie o SONY KDL 40 X 3500


Jest warty 9 tys pln ?

Piszcie, ja na razie bym sie zdecydowal na niego.

Właśnie ja też się nad tą serią zastanawiam i chyba jednak przestane drążyć temat SHARPA XL2. Widziałem i miałem możliwość regulowania Sony 46W3000 (brak 100Hz) kolory i skala odcieni są OK poprostu bardziej naturalne tylko smużył (migał w białych aplach). Muszę jeszcze dokładnie przetestować serię 3500 (100Hz) jeśli nie będzie wyraźnego smużenia czy migania to biorę i koniec tematu. Moja decyzje wsztrymywało tylko 8ms u Sony, a Sharp podaje 4ms (ale nikt nie jest w stanie podać jaką metodą zmierzono ten czas) i skoro firma nie raczy umiescić takiej inforamcji na swojej stronie to działa to na ich niekorzyść.
 

km1963

New member
Bez reklam
mirecore napisał:
Właśnie ja też się nad tą serią zastanawiam i chyba jednak przestane drążyć temat SHARPA XL2. Widziałem i miałem możliwość regulowania Sony 46W3000 (brak 100Hz) kolory i skala odcieni są OK poprostu bardziej naturalne tylko smużył (migał w białych aplach). Muszę jeszcze dokładnie przetestować serię 3500 (100Hz) jeśli nie będzie wyraźnego smużenia czy migania to biorę i koniec tematu. Moja decyzje wsztrymywało tylko 8ms u Sony, a Sharp podaje 4ms (ale nikt nie jest w stanie podać jaką metodą zmierzono ten czas) i skoro firma nie raczy umiescić takiej inforamcji na swojej stronie to działa to na ich niekorzyść.

Nie jestem obiektywny bo nie widziałem Sony ani Toshiby ani Philipsa ( bo miałem XD1:D ) i ich nowych modeli ale widziałem XL2
i dlatego podzielam zdanie usera Eskobar XD1 rok temu świecił lepiej od soniaka ( i najlepiej wśród innych LCD )

A teraz XL2 trochę lepiej świeci od XD1 i dlatego wszelkie porównania najlepiej robić osobiście
ale dla parametru podświetelnia matrycy nie skreślałbym jednego a preferował drugiego bo ( tu się powtorzę ) to nie jest najważniejszy parametr - dla ruchu ( a jest on widoczny w róznych przekazach:rolleyes: ) 100 Hz , dla skalowania sygnału SD ( a widzimy go sporo ) do matrycy elektronika " ogólnie ", dla sygnału HD ( tu każdy ma inaczej :( ) matryca full HD ( i nie zgodzę się z tymi co mówią usiądż z min 2 m bo nie zobaczysz różnicy jest widać i z dalszej)

Natomiast ocenę odbioru kolorów polecam robić na "skalibrowanym" TV czyli po skorygowaniu ustawień fabrycznych które to każdy producent ma inne ( i nie jest to zboczenie HD maniaków ale pkt odniesienia do wzornika kolorów ) a ustawienia z poziomu dostępnego menu nie dają właściwych i pełnych możliwości danego TV ( kto widział ten wie kto nie polecam nawet te najprostsze już wiele dają )

pozdrawiam
 

mirecore

New member
do km1963

km1963

na nic gadanie, trzeba postawic obok siebie i krecic gałkami...

Tylko mam wrażenie że porównania jesli chodzi o Sony są niesprawiedliwe, bo przeważnie porównuje się najwyższy model Sharpa XL1 lub XL2 (bo wiadomo HD1 to różnica dysku twardego) z średnimi modelami Sony takimi jak seria W czy V, a w Sony seria X jest najwyższa.

To byłby dopiero test: postawic obok siebie
SHARPA XL2 vs. SONY X3500 vs. (TOSHIBA, JVC, PHILIPS, ???)
 

_MarSs_

New member
A mnie się wydaje, że powinno się właśnie porównywać modele o takiej samej cenie (ten sam segment cenowy). Jest to sensowne w dwójnasób:
1. każdy chcąc coś kupić kalkuluje sobie przedział cenowy zainteresowania;
2. trudno porównywać 32 calowe Daewoo (najwyższy model) ze 103 calowym Panasonic'em.
Więc apeluję o odrobinę rozsądku.
Skoro Sony KDL-40X2000 koresponduje cenowo z Sharp LC-46XL2 to te 6 cali wychodzi na plus dla Sharpa i nie jest istotne czy Sony posiada 46 cali za 25 tysięcy.
 

pku

New member
Doładnie tak, ale dla każdego "prarametru" tzn. dla jednego to bedzie cena, dla innego rozmiar ekranu, a dla innego ilość złącz.

Po prostu trzeba wiedziec co jest "dla mnie" ważne, a co ważniejsze :)
 

espero

New member
a ja mam prosbe do szanownych forumowiczow o odpowiedz na pytanie:

czy XL2 dostosowuje automatycznie format ekranu? Chodzi mi przykladowo o TVN. Mamy audycje 4:3, za chwile rozpoczyna sie program 16:9 (z czarnymi paskami na gorze i na dole ekranu) i... co?

z gory dzieki za odpowiedz,
pozdrawiam
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Nie piszcie glupot! Zaden TV nie rozciagnie Ci obrazu jesli nadawca nie wlaczy sygnalu 16:9 (wss). Jak na TVN sa pasy to zmieniasz sobie w menu TV na 16:9 kinowy i masz caly ekran. Jesli nadawca sam zaznaczy ze audycja jest 16:9 (wss) wtedy TV sam dostosuje obraz.

czy XL2 dostosowuje automatycznie format ekranu? Chodzi mi przykladowo o TVN. Mamy audycje 4:3, za chwile rozpoczyna sie program 16:9 (z czarnymi paskami na gorze i na dole ekranu) i... co?

TVN nie nadaje tego sygnalu w 16:9 tylko w 4:3 z pasami i to wlasnie jest roznica
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
@pku nie bierz wszystkiego do siebie ;)

Ogolnie z dyskusji wynika, ze wine za to ponosi TV a w rzeczywistosci to nadawca nie okresla jaki nadaje sygnal wiec zaden TV nie wyswietli go poprawnie "automatycznie".
 

jtd

New member
Bez reklam
Ramzes765 napisał:
Nie piszcie glupot! Zaden TV nie rozciagnie Ci obrazu jesli nadawca nie wlaczy sygnalu 16:9 (wss). Jak na TVN sa pasy to zmieniasz sobie w menu TV na 16:9 kinowy i masz caly ekran. Jesli nadawca sam zaznaczy ze audycja jest 16:9 (wss) wtedy TV sam dostosuje obraz.



TVN nie nadaje tego sygnalu w 16:9 tylko w 4:3 z pasami i to wlasnie jest roznica

Nawet bez WSS plazmy Panasonica i Pioneera potrafia same obcinac te pasy, z tym ze Pioneer robi to idealnie, Panasonic troche gorzej.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Automatycznie? Na jakiej podstawie okreslaja ze obraz ma byc uciety???

Sharp ma taka mozliwosc ale po recznym wybraniu rozciagniecia. Jesli natomiast nadawca wysyla wss to automat dziala - to jest logiczne
 
Do góry