Sharp LC-60UQ10E test otwarty - więcej ostrości, więcej dokładności, więcej radości.

mario123

New member
Szanowni forumowicze,
Mam do sprzedania takiego SHARP'a w rozmiarze 60" (LC-60UQ10E).
Po głębszej analizie zdecydowałem się jednak na coś większego. Telewizor pochodzi z polskiej dystrybucji, jest fabrycznie zapakowany i nie był wyjmowany z pudełka.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to liczę się z tym, że stracę kilka stówek, a ktoś te kilka stówek zarobi :). Proszę o propozycje na priv.
 

Gris

New member
Zacząłem od szukania tv 55'' ale stwierdziłem ,że wymieniając TV co 8 lat trochę dołożę do 60".
Czytam testy różnych 60tek i na tą celuję,ale mam kilka pytań do użytkowników.

1.Jak na tą chwilę po aktualizacjach softu wyglądają sprawy zawieszania się TV oraz obsługi plików
multimedialnych oraz napisów?
2.Czy TV radzi sobie z odtwarzaniem plików z serwera po WiFi?
3.Tutaj proszę się nie smiać ;-) Czy i w jaki sposób mając kartę NC+ mogę oglądać tvsat bez dodatkowego dekodera ?Czy potrzebny jest dodatkowy moduł? Jeśli tak to w jakiej cenie?
4.Jak wygląda sprawa materiału 3D?
5.Czy ktoś z Was porównywał ten tv do modelu Panasonica 60AS650?
 

Laupina

New member
TV już wisi na ścianie, nie bawiłem się jeszcze ustawieniami jednak przy czarnym tle widać na TV takie jasniejsze plamki, czy to normalne ? Mam jeszcze pytanie jakiej aplikacji używacie żeby np przesłać filmik z youtube na iPhone do telewizora ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest normalne , bo backlight załącza się w telewizorze jak podawana jest akcja na ekran.
Aplikacje masz z poziomu parowania z Youtube i działa extra na każdym telewizorze.
 

Laupina

New member
a to spoko :) ogólnie tv wymiata przesiadłem się też z sharpa 42 cale na 60 i mam wrażenie że akcja dzieje się u mnie w pokoju ;)) a właśnie jeszcze pytanie odnośnie okularow 3D zeby ogladać trzeba tylko nacisnąć przycisk na okularach czy jakoś trzeba jeszcze je sparować z tv bo jak robię 2D do 3D to jak by nic się nie dzieje a na okularach miga raz zielona raz czerwona dioda.
 

r_ADM

New member
Witam,

Czy w tym telewizorze jest jakis tryb 'filmowy', ktory niweluje efekt telenoweli przy ogladaniu filmow?

Mam jeszcze pytanie dotyczace czerni i cloudingu. Jak to wyglada? Jak intensywna jest czern i czy widac bielsze przeswity?
 

r_ADM

New member
A masz skalibrowany telewizor?
Czerń bardzo dobra,ale nie wiem co to są bielsze prześwit?

Nie mam bo go jeszcze nie kupilem. To duzy wydatek i dlatego przed zakupem chce zrobic maly risercz.

Przez bielsze przeswity rozumiem clouding ;)

Wracajac - czy te tryby film/thx niweluja efekt telenoweli w filmach?
 
B

Bloodnick

Guest
Chłopaki, jest wielka prośba. Właściciele SHARP LC-60UQ10E, powiedz mi, jak wiele wagi podane na opakowaniu: 46? Jeśli nie 46, można rzucić mi zdjęcie pudełka, które będą wskazywać na markę telewizora oraz wagę lepszego w pełnym rozmiarze. Dziękuję bardzo
E-mail: bloodnick83@gmail.com
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piwopijca

New member
Witam wszystkich i od razu pytanko do użytkowników / sprzedawcy :)
Czy ten telewizor "niby UHD" ma wejścia HDMI 2.0 czy tylko 1.4 ?
Zastanawiam się jak odbiera z wejść HDMI 1.4 sygnał tzw. 4K, czy nie ma problemów z odświeżaniem lub tym podobne...?
Drugie pytanko, czy jest możliwe odtwarzanie materiału 4K z innych źródeł niż wejście HDMI np. z USB (pendrive, HDD etc...) lub WiFi?


Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

db86

New member
Witam. Nie wiem jak z innych źródeł niż HDMI ale puszczałem kilka filmików z YouTube w 4K po WiFi i całkiem całkiem to wyglądało, obraz żyleta :) Oni mają fajne filmiki w 4K Jacob + Katie Schwarz
 
Ostatnia edycja:
Do góry