Sharp LC-60UQ10E test otwarty - więcej ostrości, więcej dokładności, więcej radości.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież on go nawet na oczy nie widział.
jest rewelacyjny. Ci którzy kupili też tak uważają.
Zamów sprawdź i zawsze możesz oddać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź Sharpa we własnym domu , sam najlepiej ocenisz jakość u siebie.
Jak nieskromnie zauważysz najwięcej piszą Ci co go nie widzieli nawet na własne oczy i cytują co im się nawinie pod rękę. To taki nowy styl hejtowania.
W USA należy do ścisłej czołówki jakości i zaufania klientów w dużych wielkościach wyprzedzając wszystkich oprócz Samsunga.
Popytaj jędrzeja 1957 -on ma go w domu.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja nie wiem skąd ten hejt na Sharpa. Skoro kiki pisze "przyjedziemy, pokażemy, porównamy z innymi modelami i producentami" to wystarczy zrobić taki test i po sprawie. Ja kupiłem bez testy bo miałem wcześniej Sharpy i wszystkie były rewelacyjne. A i tak model 857 jest z nich najlepszy.

Ale to kwestia gustu. Każdy wybiera dla siebie. Rozumiem, że ktoś napisze "dla mnie lepszy jest od Sharpa X lub Y". Ok. Ale pisanie, że ten model (lub nowszy) to porażka, to już jest bez sensowny hejt. Ja rozumiem, że Mercedes może być bardziej preferowany, niż BMW czy Audi, a dla kogoś innego na odwrót, ale żaden z tych samochodów nie jest SŁABY. No bez jaj.
 

cola0760

Member
kurcze a czemu sharp zrezygnował z pełnego podswietlenia LED
zawsze mi sie z tym kojarzyl, ze jako jedyni (?) mieli pełnego LEDa

nie jest to krok w tył?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
kurcze a czemu sharp zrezygnował z pełnego podswietlenia LED
zawsze mi sie z tym kojarzyl, ze jako jedyni (?) mieli pełnego LEDa

nie jest to krok w tył?
W tył owszem. Niestety konsumenci zaglosowali portfelami. Pocieszajce, że obraz nie ucierpiał. Aczkolwiek wolałbym full led. Pytanie o ile byłoby drożej...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Akurat UQ10 ma certyfikat THX więc też o czymś świadczy.
Najciekawsze że codziennie ludzie kupują i śmią być zadowoleni.

Jędrzej 1957 pisał o Samsungu...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz specjalna ofertę na ten model i na inne choćby Samsunga również.
 

cola0760

Member
byłem wczoraj w Saturnie pooglądać tego Sharpa
kopary na ziemi mi nie zostawił (szła prezentacja sharpa - nie miałem wgladu w ustawienia, ale pewnie na dynamicznych szło)

generalnie nie było źle, ale tez na tle konkurencji nie wypadał wybitnie lepiej
za to kazdy 4k bił obrazkiem na głowę (nie wiem tylko jak wyglada obraz HD lub SD na 4k)

zastanawiam sie czy nie poczekac, az to 4k potanieje do poziomu 7tysi przy 60"

jakie macie zdanie?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
za to kazdy 4k bił obrazkiem na głowę (nie wiem tylko jak wyglada obraz HD lub SD na 4k)

zastanawiam sie czy nie poczekac, az to 4k potanieje do poziomu 7tysi przy 60"

jakie macie zdanie?

Moim zdaniem bez sensu. Owszem bije jakością obrazu, ale ile będziesz czekał na taki spadek cen? Rok, dwa lata? Wtedy znów się pojawi nowa technologia i znów będziesz się wahał. To raz. A dwa... i CO NAJWAŻNIEJSZE, czym bije ta jakość obrazu???? Specjalną prezentacją w 4k! To masz zamiar oglądać takie prezentacje w domu??? A gdzie filmy 4k, a gdzie telewizja 4k? Przecież nie ma jeszcze czegoś takiego. I dłuuuuugo nie będzie. Zatem nie patrz na te krótkie prezentacje w 4k jak ktoś nakręcił 2 minutowe wolne (żeby nie daj boże nie skakało) ujęcie owoców leżących na stole, bądź najazd kamery (znów powolny) na miasto, tylko poproś, żeby Ci do tego telewizora 4k podpięli zwykłą telewizję TVN, TVP1, Polsat, a potem jeszcze zwykły odtwarzacz Blu-Ray z normalnym filmem. Bo.... takie właśnie rzeczy będziesz oglądał w domu. Reszta się nie liczy.

Reasumując, ja bym nie czekał na 4k. Chyba, że miałbym nadmiar kasy. Ale na pewno byłbym świadom, że przez ponad rok nie nakarmię i tak tego telewizora żadną treścią w 4k.

Ale to Twój wybór, sam musisz zdecydować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp ma właśnie i jedno dobre i drugie po to abyś nie zmieniał telewizora wcześniej.
Czyli akceptuje 4K. Prezentacja w domu i po kłopocie.
 

cola0760

Member
Moim zdaniem bez sensu. Owszem bije jakością obrazu, ale ile będziesz czekał na taki spadek cen? Rok, dwa lata? Wtedy znów się pojawi nowa technologia i znów będziesz się wahał. To raz. A dwa... i CO NAJWAŻNIEJSZE, czym bije ta jakość obrazu???? Specjalną prezentacją w 4k! To masz zamiar oglądać takie prezentacje w domu??? A gdzie filmy 4k, a gdzie telewizja 4k? Przecież nie ma jeszcze czegoś takiego. I dłuuuuugo nie będzie. Zatem nie patrz na te krótkie prezentacje w 4k jak ktoś nakręcił 2 minutowe wolne (żeby nie daj boże nie skakało) ujęcie owoców leżących na stole, bądź najazd kamery (znów powolny) na miasto, tylko poproś, żeby Ci do tego telewizora 4k podpięli zwykłą telewizję TVN, TVP1, Polsat, a potem jeszcze zwykły odtwarzacz Blu-Ray z normalnym filmem. Bo.... takie właśnie rzeczy będziesz oglądał w domu. Reszta się nie liczy.

Reasumując, ja bym nie czekał na 4k. Chyba, że miałbym nadmiar kasy. Ale na pewno byłbym świadom, że przez ponad rok nie nakarmię i tak tego telewizora żadną treścią w 4k.

Ale to Twój wybór, sam musisz zdecydować.

oczywiscie racja, ale TV kupuje na 6/8 lat (poprzedni kupiłem HD Ready bo były takie same argumenty i męczę się do dzisiaj ;) )

a tak teoretyzując to jak podepnę do 4k BR i ogladne filmek to gdzie bedzie ładniej wygladał? Na FullHD czy na 4K? A moze w ogóle róznic nie będzie?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Teoretycznie tv 4k powinien dać lepszy efekt, bo uruchomi upscale do 4k, ale taką samą funkcję mają również odtwarzacze bd i amplitunery. A jak na 6-8 lat to może rzeczywiście lepiej poczekać rok. Sam musisz zdecydować. Pamiętaj jednak, że za "nowość" zawsze się przepłaca. Lepiej kupować schodzące modele, na koniec ich rocznego życia.

Żebyśmy się też dobrze zrozumieli odnośnie mojego poprzedniego posta. To jest tak, że dobry tv 4k zawsze będzie lepszym sprzętem, niż dobry tv full hd, ale... problem jest z treścią 4k. Zatem po co dopłacać?
 
Do góry