Sharp LC-60UQ10E test otwarty - więcej ostrości, więcej dokładności, więcej radości.

xroccox360

New member
po dłużej zabawie stwierdzam że ten tv jest naprawde zajeb.... kalibracja zorbiła swoje mam ochote na 70" zakupiłem 60" tydzien temu jesli ktos ma ochote moge odsprzedać ps jak wyglada cenowo 70" juz zaczynam szukać...TAK WIEC SPRZEDAM LC-60UQ10E SZCZEGÓŁ NA PRIV ZAKUPIONY TDZIEŃ TEMU ...jednak zeby miec kino na 6m odległosci 70: bedzie idealne panowie ????:bober:
 

db86

New member
A ja swojego chyba będę reklamował , zaczyna mnie powoli wk...... ć mnie ta niebiesko-fioletowa poświata na konturach postaci :(
 

sieka1975

New member
Sharp LC-60UQ10 czy Philips 65PFS7559... Rożnica w cenie 2000zl. Ale nie pytam o ta różnice bo to wiem. Za i przeciw! Co byscie wybrali? Czy warto doplacac czy wybrac tanszego Sharpa?
 

sieka1975

New member
Sharp LC-60UQ10 czy Philips 65PFS7559... Rożnica w cenie 2000tys. Ale nie to jest problemem. Chodzi mi o za i przeciw... Ktory byscie wybrali i dlaczego? Prosze o pomoc w wyborze.
 

mieszko0680

New member
witam tez mysle o tym sharpie i o philipsie 8109 ale kazdy mi philipsa odradza na forum wszyscy pisza ze strasznie te nowe modele sie zawieszaja i wogóle takie rózne rzeczy wiec sam nie wiem
 

sieka1975

New member
Mialem 55PFS8109 i dziekuje ze udalo mi sie go zwrocic do sklepu. Wprawdzie obraz zyleta! Ale tak jak pisalem wczesniej nie usmiecha mi sie resetowac tv 3 razy w ciagu jednego filmu.... To jest moja opinia i ja go odradzam... Sam szukam tv i nie moge sie zdecydowac...
 

mieszko0680

New member
tak wiec jak myslałem zostaje szala przechylona sharp 60uQ10 ale z bólem serca zmienie marke która od wielu lat preferowałem,
sieka kiedy planujesz zakup i czy zdecydowałes co??
 

sieka1975

New member
Czekam na opinie Philips 65PFS7559... Jednak Sharp do mnie nie przemawia... TV kupuje max za 2-3tygodnie. Moze przed swietami cos jeszcze z ceny spadnie..:)
 

sieka1975

New member
Jest to tylko moja opinia. Kolory zbyt bajkowe. Za duzo rózu i fioletu. Otwarzanie z dysku zewnetrznego troche do kitu. Problemy z odczytem plikow z napisami srt, po kilku minutach ogladania i przesuwania na podgladzie dzwiek nie idzie rowno z obrazem. Co to programow tv to nie moglem przetestowac bo nie mialem nic podpietego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież ten telewizor wymaga 100% kalibracji, a na sklepie nie mogłeś mieć go skalibrowanego. Więc cały wysiłek na nic.
 

astw

New member
Ale przecież ten telewizor wymaga 100% kalibracji, a na sklepie nie mogłeś mieć go skalibrowanego. Więc cały wysiłek na nic.

A dlaczego producent nie kalibruje tak drogiego TV? Dlaczego przedstawiciel handlowy nie zadba, aby w sklepie prezentowany był skalibrowany obraz?
 

sieka1975

New member
KIKI tv byly skalibrowane (podobno) I nie testowałem ich w sklepie tylko w domu. Problemem bylo to ze nie mialem w tamtym momencie zadnej telewizji i moglem tyko przetestowac z nosnikow zewnetrznych. Zreszta jak sam wiesz sharp nie mial najmniejszych szans z Philipsem 8109... Lecz pozniej sie okazalo obraz tego modelu w porownaniu z dzialaniem tv to dwie rozne rzeczy... Dno totalne... Co do kalibracji to i tak kalibracja... Kalibracji... nie jest rowna... Jedni chwala twoja kalibracje KIKI ale tez sa inni ktorzy twierdza ze nie jest to jakas wielka rewelacja... Ja nie oceniam! Tylko stwierdzam to co czytam. Jak bede u ciebie tv kupowal to napewno sie wypowiem.
 

sieka1975

New member
A dlaczego producent nie kalibruje tak drogiego TV? Dlaczego przedstawiciel handlowy nie zadba, aby w sklepie prezentowany był skalibrowany obraz?


Co to kalibracji i firm... Firmy produkujace tv twierdza ze kalibracja jest wymyslem ludzi ktorzy chca zarobic na naiwosci ludzkiej. Ze kazdy ma inne oko i musi sobie sam skalibrowac tv. To co poboba sie panu Kowalskiemu nie koniecznie bedzie sie podobalo panu Nowakowi itd. Ja widzialem roznice u znajomego ktory kalibrowal tv w znanej firmie w polsce... I to byla znaczna roznica... Choc powiem tak... pare lat temu ludzie kupowali tv i nikt nie slyszal o kalibracjach.... ludzie ustawiali sobie sami tv i byli zadowoleni... tak wiec mi sie wydaje ze kalibracja jesli nie jest w pakiecie z tv to troche drogi wydatek... Ale jesli kogos stac na tv za 10000 tys to te kilka stowek wiecej chyba nie robi roznicy heheheh
 

hzd

New member
Dla mnie, bomba!!! Przesiadka z plazmy 50`
Co do synchronizacji dźwięku, wystarczy w opcjach zmienić na - ciąg bitów, i po sprawie.
Kolory faktycznie są szalone, ale po to mamy zylion ustawien. Można ustaiwc szeroką skale palety barw i pozmniejszac co tam komu nie pasuje.
Jeśli miałbym napisać coś negatywnego, to na siłę - jasność.
Biel wypala gały i jest biała do bólu. I wiem ze dla ludzi z mocno doswietlonym pokojem, to będzie duży plus.
Dodał jeszcze ze bedac w sklepie, model ten miał najgorsza jakosc na tle innych podłączonych odbiorników. Lecz..... po ustawieniu go w domku i paru dniach zabawy...to wyższa klasa.
Porownywalna do topowych, dwa razy droższych soniakow uhd.
 

sieka1975

New member
hzd a jak z podswietleniem led u ciebie? Czy jest clouding i banding? Jesli tak bo mysle ze jest to czy jest duzy? Czy tez nie wplywa on na ogladany obraz...
 
Do góry