Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

Andy534

New member
Czy model 810 odtwarza z usb filmy AVCHD ? Nagrałem kilka filmów kamerą ale nie widzi plików mts.
Niestety nic nie zobaczysz doteraz mialem podobny problem. Sharp jest dobrym "monitorem" ale na funkcje dodatkowe radzilbym zapomniec dlatego korzystam z dodatkowych urzadzen. W moim przypadku przez HDMI podlanczam eGreat EG-R4A z czeskim firmware. Ma tez swoje muchy ale komfort, obsluga, szybkosc reakcji zdecydowanie lepsza. Przedewszystkim oprogramowanie jest stale aktualizowane i przegrywa jak narazie wszystkie formaty audio i video z ktorymi sie doteraz spotkalem. Raczej rozejrzalbym sie za czyms nowym w podobnej kategorii w miare mozliwosci z zabudowanym przynajmniej prostym displejem.
 

rafi213

New member
Czy ktos moze podac najlepsze ustawienia kalibracji dla trybu normalny. Chodzi mi o normlane wieczorne ogladanie seriali , sportu itp. Myśle ze przez taki okres czasu zostały juz te ustawienia dopracowane, wczesniej korzystałem z ustawien akwidzynskiego. Ale ktos wspominal ze na zagranicznym forum sa lepsze ustawienia.
 

Maxx72

New member
Właśnie kupiłem 46lx810e. Wykonałem aktualizację softu oraz kalibrację z postu 135.
Powiem krótko, cud, miód, malina. 100% zadowolenia.
 
Ostatnia edycja:

Aaron

New member
Sharp 46LX810 ... Kupiłem,odpaliłem i .... mieszane uczucia. Nie widziałem do tej pory na lcd takiej głębi - fakt . Sygnał hd z kabla lub tym bardziej BD powala - fakt. Póki co nie wiem czemu nie wiem jak wyjść dźwiękiem na ampli z tv , bo gniazda optycznego nie widzi wzmacniacz (???). Może to wejście nie wyjście ... :). Sygnał analogowy z kabla duuużo słabszy niż na pozostałych 2 lcd w domciu. Ale akurat to mniej mnie drażni. Co do chmurek - są , ale korzystając nawet z obrazu zatrzymanego przy 90-95% czerni jakoś mi to nie przeszkadza. Może mało wymagający jestem :). Co do trzasków. Pierwszego dnia jak się "wypalał" niewielkie trzaski po wyłączeniu , ale po 2 dobach męczenia sprzętu ciągłą grą całkowite zero. Albo ogłuchłem... :).
Dalej mam mieszane odczucia czy odległość 3-3,5 m od monitora to dobry pomysł na 46 cali. Jakoś póki co nadążam wzrokiem za piłką przy meczu piłki nożnej , ale przy siatkówce trochę boli szyja od kręcenia głową... Trochę treningu dla karku i pewnie do tego też się przyzwyczaję. Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie podpowiem i przetestuję , ale podkreślam , że jestem CAŁKOWITYM laikiem więc proszę o wyrozumiałość i jasne pytania ... :).
Acha , z 7 filmów w mkv z usb przeczytał wszystko. Napisów nie sprawdzałem.
 

Aaron

New member
Co do wielkości daj sobie czas - dwa tygodnie. Poźniej tak jak inni stwierdzisz że jest za mały.
Co do SD - masz z jakiego źródła?
I czy masz zrobioną kalibrację obrazu ?
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem

1) - Dlatego ćwiczę kark póki co .... :)
2) - SD idzie z kablówki , podobnie cyfra wraz z HD tylko via dekoder
3) - myślę, że to nie wina kalibracji , bo zrobiono mi ją w pewnej dość solidnie i profesjonalnie wyglądającej olsztyńskiej firmie ... :roll:
 

Aaron

New member
Aaron i Maxx72 - jak z dźwiękiem, jest przesunięcie do obrazu?

Tuner kina domowego nie ma wejścia hdmi a jak pisałem poprzednio nie rozkminiłem jeszcze czemu nie widzi kabla optycznego w z TV.
Z tym dźwiękiem jest jednak jakiś numer. Puszczając audio z innego źródła niż tv (np.dekoder+tuner kina) jeśli nie wyciszę TV mam wyraźny efekt pogłosowy jak w tunelu czy piwnicy. Świadczyłoby to o tym , że dźwięk jest przesunięty. Nie miałem tego na 2 innych lcd. Z tym , że ślipiłem w TV pod różnymi kątami i na różnych obrazach (koncert,film) nie mogę dostrzec przesunięcia według obrazu. Synchronizuje wystarczająco poprawnie , że tego nie widać tylko słuchać. Nie jak na starych filmach z Brucem Lee , że ruszał ustami a dźwięk dochodził po chwili ... :-D
 

fly07

New member
Tuner kina domowego nie ma wejścia hdmi a jak pisałem poprzednio nie rozkminiłem jeszcze czemu nie widzi kabla optycznego w z TV.
Z tym dźwiękiem jest jednak jakiś numer. Puszczając audio z innego źródła niż tv (np.dekoder+tuner kina) jeśli nie wyciszę TV mam wyraźny efekt pogłosowy jak w tunelu czy piwnicy. Świadczyłoby to o tym , że dźwięk jest przesunięty. Nie miałem tego na 2 innych lcd. Z tym , że ślipiłem w TV pod różnymi kątami i na różnych obrazach (koncert,film) nie mogę dostrzec przesunięcia według obrazu. Synchronizuje wystarczająco poprawnie , że tego nie widać tylko słuchać. Nie jak na starych filmach z Brucem Lee , że ruszał ustami a dźwięk dochodził po chwili ... :-D
Ruszanie ustami a dźwięk po chwili.... właśnie z tego powodu go oddałem do sklepu. Nadmieniam, że wgranie nowego softa ver.1.16 sprawy nie załatwiło. Wziąłbym go gdyby nie ten dźwięk...
 

Aaron

New member
Ruszanie ustami a dźwięk po chwili.... właśnie z tego powodu go oddałem do sklepu. Nadmieniam, że wgranie nowego softa ver.1.16 sprawy nie załatwiło. Wziąłbym go gdyby nie ten dźwięk...

Nie wim czy dobrze się zrozumieliśmy. Nie chciałbym kogoś wprowadzać w błąd. Napisałem wyraźnie , że pogłos jest na ampli od kina względem dźwięku z tv , ale jest to przesunięcie niezauważlne względem obrazu. Znaczy to , że albo dźwięk z głośników albo z tv i po problemie , bo jak to napisałeś "ruszają ustami i dźwięk .... bez przesunięcia" ... :)
 

Aaron

New member
Nie zauważam żadnego przesunięcia dźwięku względem obrazu.

No to Ci gratuluję. Dzisiejsze spostrzeżenie - jest przesunięcie. Poprzednio sprawdzałem względem BD i napisałem , że nie ma względem wizji a dziś obserwacji ciąg dalszy. Koncert Green Day z BD chociać kręcony nie w pełni w systemie HD powala jakością i zero przesunięcia (!!!). Koncert Slash`a nadany przed chwilą w MTV-NHD przesuwa jak byk , ale zauważyłem pewną ciekawostkę. Dekoder ma 2 funkcje audio (AC3 i MPEG2) na pierwszym się rozjeżdża a na drugim nie widać. Może gdzieś w ustawieniach telewizora jest jakieś przesunięcie ze względu na dźwięk przestrzenny i trzeba by to wywalić ? To taki mój własny głupi pomysł , bo niby dlaczego z tego samego źródła i na tych samych sprzętach raz jest raz nie ? Może to tylko moja sugestia , ale niech się jakaś mądra głowa wypowie...
 

Aaron

New member
Mam jeszcze jedno pytanie do fachowców. Może żeby nie zaśmiecać tego forum prosiłbym o odpowiedź na PW. Mam dekoder cyfrowy lokalnego dostawcy. Sygnał cyfrowy zdekodowany idzie po HDMI a dodatkowy analogowy zwykłym antenowym. Telewizor ma obsługę EPG która nie działa jak mniemam z sygnałem po HDMI. Jest jakaś opcja skonfigurowania TV żeby móc korzystać przy takim podłączeniu z EPG ?
 

Taraskiewicz

New member
Witam Wszystkich jest to mój pierwszy post.

Podzielę się zwami moim problemem dotyczącym tego telewizora.

Przesyłam kilka zdjęć abyście sami ocenili jakiego zakupu dokonałem (jest to obrazek puszczony kablem HDMI z komputera obraz to po prostu szare tło).
Przekazałem te zdjęcia do sharpa jednak stwierdzili że z telewizorem jest wszystko w porządku. Pan z serwisu powiadomił mnie iż sprawdzał sygnałem z generatora i nie widział żadnych problemów.

Problem to pionowe pasy przechodzące przez cały ekran.
Przy oglądaniu telewizji jest to uciążliwe szczególnie podczas oglądania piłki nożnej jak kamera dynamicznie zmienia się z lewa do prawa lub odwrotnie.

Proszę o wasze zdanie czy jest w ogóle jakaś szansa na wymianę bądź zwrot pieniędzy za ten telewizor bo nie ukrywam że kupując ten telewizor miałem nadzieję na świetny obraz.
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    17,4 KB · Wyś: 902
  • 2.jpg
    2.jpg
    39,9 KB · Wyś: 904
  • 3.jpg
    3.jpg
    45,4 KB · Wyś: 897

emomkey

New member
Witam,
Mam takie pytanie do Was, jak podłączyć zestaw głośników 5.1. Jestem trochę laikiem i niech mi ktoś wytłumaczy jakich kabli użyć :) I jak będzie tak miły to niech podeśle jeszcze zdjęcia końcówek bo się gubię w tych spdif :) Oraz jakie wejście muszą mieć głośniki, tzn. subwoofer bo chce takie pod komputer podłączyć, wiem że przez analogowe audio można tylko zestaw 2.1.

Co do TV to największa jego wada to trzaski, spowodowane to jest najprawdopodobniej tym że góra telewizora jest cięższa i "ciągnie" do góry, na uchwycie z regulacją kąta jeżeli poluźnię sanki do regulacji tego kąta to telewizor sam przesuwa się ku górze. Nie wiem czy te trzaski można reklamować?

Kolejna wada to nieczytanie napisów, ani txt ani sub. Nie wiem jak to można rozwiązać.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

satanica

New member
Witam Wszystkich jest to mój pierwszy post.

Podzielę się zwami moim problemem dotyczącym tego telewizora.

Przesyłam kilka zdjęć abyście sami ocenili jakiego zakupu dokonałem (jest to obrazek puszczony kablem HDMI z komputera obraz to po prostu szare tło).
Przekazałem te zdjęcia do sharpa jednak stwierdzili że z telewizorem jest wszystko w porządku. Pan z serwisu powiadomił mnie iż sprawdzał sygnałem z generatora i nie widział żadnych problemów.

Problem to pionowe pasy przechodzące przez cały ekran.
Przy oglądaniu telewizji jest to uciążliwe szczególnie podczas oglądania piłki nożnej jak kamera dynamicznie zmienia się z lewa do prawa lub odwrotnie.

Proszę o wasze zdanie czy jest w ogóle jakaś szansa na wymianę bądź zwrot pieniędzy za ten telewizor bo nie ukrywam że kupując ten telewizor miałem nadzieję na świetny obraz.
troche kaszana, serwis zawsze bedzie cie zbywał, sprobuj najpierw moze ze sklepem uzgodnic wymiane, jak nie to walcz z serwisem bo tego nie da sie ogladac i za kazdym razem zamiast skupiac sie na pilce bedziesz sie lampil ta te pasy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
emomkey -
trzaski zgłoś do serwisu jest na sposób i po problemie.

==================================
Taraskiewicz - napisz na priw sprawdzę co i jak
 

Artur 26

New member
Taraskiewicz -te pasy wygladają koszmarnie - dziwne że serwis tego nie uznaje, ja u siebiem mam tylko przy krawędziach max 5cm w głąb, także najgorzej jest podczas przemieszczania się kamery ale talko na jasnych kolorach.
 

Artur 26

New member
Witam,
Mam takie pytanie do Was, jak podłączyć zestaw głośników 5.1. Jestem trochę laikiem i niech mi ktoś wytłumaczy jakich kabli użyć :) I jak będzie tak miły to niech podeśle jeszcze zdjęcia końcówek bo się gubię w tych spdif :) Oraz jakie wejście muszą mieć głośniki, tzn. subwoofer bo chce takie pod komputer podłączyć, wiem że przez analogowe audio można tylko zestaw 2.1.

Co do TV to największa jego wada to trzaski, spowodowane to jest najprawdopodobniej tym że góra telewizora jest cięższa i "ciągnie" do góry, na uchwycie z regulacją kąta jeżeli poluźnię sanki do regulacji tego kąta to telewizor sam przesuwa się ku górze. Nie wiem czy te trzaski można reklamować?

Kolejna wada to nieczytanie napisów, ani txt ani sub. Nie wiem jak to można rozwiązać.

Pozdrawiam

W czym tu się gubić, zostaje jedna możliwość wystarczy jeden kabel S/PDIF, ale głośniki komputerowe - cyfrowe z tym wejściem są drogie. Inna sprawa że wyjście cyfrowe (S/PDIF) w tym tv nie jest podłączone do usb. Usb jest podłączone do głosników tv, więc ostrzegam, że podczas oglądania filmów z usb nie skorzystasz z tego wyjścia. Ja rozwiązałem to w inny sposób - nie obyło się bez konieczności zakupu odtwarzacza multimedialnego - po kłopocie z napisami oraz dźwiękiem 5.1 (cyfrowym i analogowym) do niego podłączysz co chcesz są różne modele. Co to trzasków to nic nie podpowiem bo w moim w tv jest cisza.
 
Do góry