Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

Artur 26

New member
Napiszę swoje zdanie o tym modelu mam nadzieję, że nie przeczyta tego mój brat. Czytając pozytywną reckę tego tv i zachwyty kaprala oraz osób które kupiły ten TV w listopadzie poleciłem go mojej familii. Mój brat takowy zakupił początkiem grudnia za 4.3k pln. Cały czas się zastawiam czy jego egzemplarz jest sprawny- obraz SD z dekodera Vectry ( kablówka cyfrowa ) porażka ( nadmienię totalna ) chyba że moc sygnału ok 40% ta ma, obraz HD - w miarę żadnych och-ach. Ripy DVD 1,5 GB porażka , mkw do 4 GB porażka, nie udało się z wyjścia optycznego oddać zwrotnie żadnego sygnału stereo DD DTS na ampli z filmów odtwarzanych z dysku przenośnego (format,mkw ) . Proszę użytkowników o informację czy jest to możliwe i jak to zrobić. Nie widziałem jeszcze co potrafi ten egzemplarz podłączony do BR. Choć brat jest zadowolony ja zdecydowanie żałuję, że mu go poleciłem obraz dla mnie jest po prostu marny,nawet w porównaniu do mojego 4 letniego średnio-budżetowego phila .
Jeśli chodzi o odtwarzacz tv to juz napisałem że jest bezużyteczny nie puszcza dźwięku przez wyjście optyczne ponieważ usb jest podłączone do głośników tv a nie do wyjścia optycznego - tak mi napisał Sharp. Pozostaje stereo poprzez wyjście słuchawkowe czyli lipa z dzwięku wielokanałowego. Odtwarzacz multimedialny załatwi sprawę i po problemie z dzwiękim, napisami i internetem. Natomiast jeśli chodzi o obraz sd to nie spotkałem tv który by sobie lepiej radził z takim z sygnałem, jest naprawdę bardzo dobry.
Niektóre filmy sd wygladają jak hd naprawdę trzeba sie dobrze przyjrzeć aby poznać. Telewizje mam z satelity i tu też jest w ok w zależności od kanału i formatu obrazu mówię o sd, bo hd to wiadomo.
 

mario1969

New member
KiKi
Tuner cyfrowy moc sygnału do 30-40% tv kablowej naziemnej, a porównuję go do swoich TV.
Przy wyłączonych wszystkich poprawiaczach jak dla mnie smuży cała paletą barw szczególnie w ciemnych scenach nawet w BR Rip-ach format mkv odtwarzanych przez USB. Być może sprawa inaczej wyglądałaby przy N-ce i odtwarzaczu. Ja mam w sobie wewnętrzny niesmak, że tv poleciłem nie przez osobiste porównanie, a wyłącznie sugerując się opiniami innych.
 
Ostatnia edycja:

mixman1

New member
Moi drodzy mam problem (albo nie mam, sam nie wiem ;))
Kupiłem kilka dni temu Sharp'a 46 LX810 i mam jakieś takie nie równe podświetlenie.
Nie jestem pewien czy to normalne czy raczej nie, dlatego proszę o opinię użytkowników tego modelu.
Poniżej zamieszczam foto TV i białej planszy wyświetlanej poprzez HDMI i PS3.
Dwa pierwsze z kąta około 45 stopni (bez lampy i z lampą), dwa kolejne na wprost.









Ciemniejsze plamy najbardziej widoczne są na górze (na dekoderze cyfry plus też widoczne na jaśniejszych obrazach i podobnie na PS3).
Na ciemnych nie widać.
Czy to normalne czy mam reklamować? Bardzo proszę o opinię.



Spidey, a już myślałem, że mam sam ten problem... najbardziej wkurza mnie to samo miejsce co widze u Ciebie górna środkowa czesć ekranu.... Choć mam moze tego troszke mniej... przyuważcie też, ze ta część gdzie to występuje to punktowo jest jadąc wzdłuż obudowy bardziej ciepła- pewnie stad nierównomierności naprężeń.....

Ale opowiem Wam o mojej akcji w całosci...
Słuchajcie przypomnę może najpierw mój post i jak to sie dalej potoczyło:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/60712-nierownomiernosc-podswietlenia-sharp-40-lu820-problem.html

Telewizor w którym występował clouding i nierównomierność przy niektórych scenach kolorowych wymieniłem. Sprzedawca pozwolił mi rozpakować i wybrać inny model.(czekałem specjalnie na nową dostawę) Wypakowaliśmy 3 sztuki.... w kazdym nie wyglądało to za dobrze. W tym trzecim na czarnym tle było najlepiej (mniejszy clouding) wieć wziąłem.... I chyba źle zrobiłem, bo o ile przy czarnym jest niby w miare, przy niektórych scenach kolorowych zwłaszcza przy przemieszczaniu obrazu z kamery po w miarę jednolitym tle widać właśnie te nierówomiernosci. Aż sie boje co będzie jak włączę na dłużej F1...albo mecze piłki nożnej. Dobrze, że sie sezon jeszcze nie zaczął......
Wszystkie trzy rozpakowane telewizory miały późniejsze numery seryjne niż ten mój pierwszy - tak dla pewności sprawdziłem...

A dla tych co powiedzą, że to pewnie tylko w tym sklepie.... Pojechałem jeszcze do innego sklepu i konkretnie oblukałem 810tkę (choć nie łatwo jest to zobaczyć przy naklejkach reklamowych i przy sprytnym demo Sharpa). Znalazłem te górną środkową nierównomierność również w tamtym....

A teraz historia z Sharp Help line....
Równolegle z ciekawości wysłałem zdjęcia tego pierwszego egzemplarza do Sharpa... Po dwóch tygodniach odpowiedz identyczna co u reszty z Was... ,,To norma itd ble ble Pozdrawiamy"


Nie wiem co robić, jestem tym już zmęczony...
Myśle,że te Sharpy to niezły shit. Wnioskujmy o odebranie nagrody EISA !! :/
Totalna absolutna porażka....
Brak słów....
Słuchajcie- moze głupie, jak u Was w domu to stoi? a może to są naprężenia i sie inaczej rozłożą jak sie to powiesi na ścianie a nie będzie stał na podstawie??
A może wejdziemy w spór zbiorowy z Sharpem... Już parę razy klientom się udało a to z mBankiem a to z Peugeotem? Już sam nie wiem....

Pozdrawiam szczególnie tę bardziej zdenerwowaną ekipę forum i przestrzegam kupujących.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żaden z testowanych modeli nie miał żadnych problemów z podświetleniem.
Nowe modele które testuję też nie mają problemów z podświetleniem.
001_P1200959.JPG

Nie ma żadnych problemów.

Spidey - sprawa w trakcie wyjaśnienia. Faktycznie nie jest właściwe podświetlenie.
 

Artur 26

New member
Mixman1 jak robiłeś zdjęcia czarnego tła, to jaką wartość podświetlania miałeś lub w jakim trybie je robiłeś? U mnie czarny jest ok, jednak przy jasnych obrazach i jak kamera jest w ruchu, pośrodku górnej krawędzi tv jest przemieszczająca sie jasno ciemna smuga (nie jest duża ale ją widać, na dole też jest ale niewidoczna ponieważ to na górze jest zazwyczaj jaśniejszy obraz).
 

TNQ

New member
Tak jak już wcześniej pisałem mój 820 nie ma problemów z kolorami. Jednak clouding jest. Zdjęcia uwydatniają ten problem o około 50% - w rzeczywistości oglądający widzi clouding w prawym dolnym rogu i sporadycznie górnym - lewa strona jest praktycznie niewidoczna

IMG_7568.jpg


IMG_7558.jpg
 

mixman1

New member
Mixman1 jak robiłeś zdjęcia czarnego tła, to jaką wartość podświetlania miałeś lub w jakim trybie je robiłeś? U mnie czarny jest ok, jednak przy jasnych obrazach i jak kamera jest w ruchu, pośrodku górnej krawędzi tv jest przemieszczająca sie jasno ciemna smuga (nie jest duża ale ją widać, na dole też jest ale niewidoczna ponieważ to na górze jest zazwyczaj jaśniejszy obraz).



Artur, ten model pierwszy który oddałem jest na zdjęciach, w nim robiłem zdjęcia z tego co pamiętam w trybie AV standardowym i przy fabrycznych ustawieniach. Tylko powiem Ci, ze tam było ich kilka, minęło trochę czasu...
Za to w modelu tym co mam teraz jest dokładnie jak mówisz!! Clouding jest prawie niewidoczny na czarnym za to podczas koloru i ruchomych przemieszczających się scen jest ciemno-jasna smuga środkiem od góry!.
To jest naprawdę irytujące!
Próbowałeś to reklamować?
 

mixman1

New member
W ogóle to mam wrażenie, że w przypadku tego telewizora, mamy do czynienia z polowaniem na dobry egzemplarz, a nie jednostkowymi przypadkami wad produkcyjnych....

Sam jestem ciekaw co jest w przypadkach o których mówi kiki, jeśli mamy do czynienia z dobrym sklepem i to wymieniają.....
Te oddane zwraca sie do producenta i on je utylizuje?? :] ;)
Ja myślę, że to jest błędne koło i przy odrobinie ,,szczęścia" można trafić model którego się już oddało....
 

satanica

New member
widze ze moj starszy model 40lu700e to ma super podswietlenie z tym co tu widze, u mnie nie ma zadnego miejsca na czarnym tle zeby jakakolwiek luna podswietlenia przebijala, podswietlenie jest rownomierne no ale moj tv to full led
 

Artur 26

New member
Za to w modelu tym co mam teraz jest dokładnie jak mówisz!! Clouding jest prawie niewidoczny na czarnym za to podczas koloru i ruchomych przemieszczających się scen jest ciemno-jasna smuga środkiem od góry!.
To jest naprawdę irytujące!
Próbowałeś to reklamować?
Za późno to spostrzegłem aby zareklamować w sklepie, natomiast Sharp jak widać nie uznaje tego jako wadliwe podświetlanie, zresztą wydaje mi się że wiekszość tych tv tak ma, widziałem już to w kilku wersjach. Podobno wyszły też wadliwe wersje tunerów satelitarnych w tv. Czy ktoś testował tuner sat. z modułem tnk hd lub cyfry + chodzi o wersje (812,814,824)?
 

arturdj

New member
Czy ktoś może podać optymalne ustawienia obrazu do gry na Xbox? Przede wszystkim chodzi mi o jak najmniejszy INPUT LAG. Jakie parametry odpowiadają za to i jakie powinny mieć nastawy/wartości?

Pozdrawiam.
 

dominikuku

New member
Wiem, ze moze niepotrzebnie sie tu wtracam ale mam (wlasciwie moj brat) problem z napisami - nie czyta - czy cos poradzicie?!
Mam pilota serwisowego THOMSON ROC 3205 - czy cos z nim zrobie w tym TV?

Dzieki i pozdrawiam!
 

dhab

New member
Witam. Myślałem że kwestia dziwnego podświetlenia matrycy dotyczy małego odsetka tv tego modelu. Jednak jak czytam forum okazuje się że jest zupełnie inaczej. Osobiście żałuje zakupu tego tv (40LE810E) za 800 zł mniej mogłem mieć samsunga który może i będzie wyświetlał mniej szczegułów ale za to białe tło będzie miałe na całej matrycy a nie tak jak któryś z kolegów pokazywał zdjęcia na forum z dziwnymi plamami. PORAŻKA. Sprawa druga to brak możliwości włączenia napisów w tv za ponad 3400 zł. Najgorsze jest też to że sharp niby mówi że "TAK MA BYĆ" - chodzi o nierówne podświetlenie.
Cała reszta bez zarzutów ale co mi z tego jak mam ładne kolory piękny obraz "PRAWIE" na całym ekranie.
 

lotis

New member
Mam pytanie : jak sprawa wygląda z napisami do filmów divx ? Narazie prubowałem z *.txt i nie czyta ,*.srt też nie czyta.
Kurka wodna mam :
LG LH3000 z odblokowanym USB ( czyta *.txt,*.srt,*.sub)
i Sharpa 40LX810 (nie czyta wcale napisów ) .
Nie wspomnę o różnicy w jakości obrazu i niuansach kalibracji obrazu w Sharpie
1Kilo zł różnicy w cenie i powiem jestem,ach szkoda słów ....Life's Good ?
 

satanica

New member
Witam. Myślałem że kwestia dziwnego podświetlenia matrycy dotyczy małego odsetka tv tego modelu. Jednak jak czytam forum okazuje się że jest zupełnie inaczej. Osobiście żałuje zakupu tego tv (40LE810E) za 800 zł mniej mogłem mieć samsunga który może i będzie wyświetlał mniej szczegułów ale za to białe tło będzie miałe na całej matrycy a nie tak jak któryś z kolegów pokazywał zdjęcia na forum z dziwnymi plamami. PORAŻKA. Sprawa druga to brak możliwości włączenia napisów w tv za ponad 3400 zł. Najgorsze jest też to że sharp niby mówi że "TAK MA BYĆ" - chodzi o nierówne podświetlenie.
Cała reszta bez zarzutów ale co mi z tego jak mam ładne kolory piękny obraz "PRAWIE" na całym ekranie.
nigdy nic sie nie przewidzi, niektórzy trafia dobry sprzet a inni nie, ja wybralem starszy model full LED- 40LE700E, ktory ma podswietlenie idealnie rownomierne no i kosztowal mnie 5 miesiecy temu ok 2 tys zl w 5 letnia gwarancja, ale tv kupowalem w UK, do tego mialem 2 tyg na testowanie i moglem oddac go w tym terminie, gdyby mi sie nie podobal. Szkoda ze ceny w Polsce sa tak wysokie i nie mozna sobie sprzetu potestowac i oddac w razie jak nam sie nie podoba po 2 tyg.
Nowy sharp ma wiecej niepotrzebnych gadzetów, ktore dla mnie sa zbedne bo i tak mam kompa ciagle podpietego do niego.W tv wazny jest obraz, a problemy podswietlenia przerabialem juz z sonym i wiem jaki to ból
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ten telewizor w Polsce też kosztował tyle samo . W Polsce masz lepsze rozwiązanie bo prezentację kilku telewizorów jednocześnie w domu.
Po prezentacji w domu sam sprawdzisz co wybierasz i zero stresów. Sharpa wystarczy sprawdzić przed zakupem i nie ma żadnych problemów.

dhab -przecież wystarczy poprosić w sklepie o wymianę i nie ma żadnych problemów.
 

satanica

New member
ten telewizor w Polsce też kosztował tyle samo . W Polsce masz lepsze rozwiązanie bo prezentację kilku telewizorów jednocześnie w domu.
Po prezentacji w domu sam sprawdzisz co wybierasz i zero stresów. Sharpa wystarczy sprawdzić przed zakupem i nie ma żadnych problemów.

dhab -przecież wystarczy poprosić w sklepie o wymianę i nie ma żadnych problemów.
jak kupywalem ten model to we wszystkich sklepach internetowych cena byla od 3200 do 4000 zl w pazdzierniku 2010r, nawet teraz jeszcze jest w cenie
Sharp LC-40LE700E - porównanie cen w sklepach internetowych
za prezentacje sie placi a tutaj masz darmowe testowanie do 2 tyg (akurat w tym sklepie co kupilem) i kase ci oddaja jak ci sie np nie podoba, druga sprawa ze masz prawnie 28 dni na oddanie jakiegokolwiek sprzetu , jesli zmienisz zdanie lub bez podania przyczyny, nawet gdy go juz uzywales, nie wiem czy w Polsce ktos po 4 tygodniach przyjmie ci sprzet bo ci sie juz nie podoba. Ostatnio kupilem karte grficzna 460 gts i po tygodniu uzywania oddalem bez problemu, mimo tego, ze karta miala pozrywane folie zabezpieczajace i byly slady uzywania na blaszkach od wejscia PCI, po prostu tutaj jest takie prawo.
A z tym sprawdzeniem sharpa przed zakupem to tez tak nie jest ladnie, bo przeciez nikt specjalnie dla ciebie swiatla w sklepie nie zgasi zebys mogł zobaczyc kiepskie podswietlenie matrycy, juz sie sporo na forum takich postow pojawilo o nowszych modelach i chrurkach na matrycy.
 
Ostatnia edycja:

jacek131

New member
ten telewizor w Polsce też kosztował tyle samo . W Polsce masz lepsze rozwiązanie bo prezentację kilku telewizorów jednocześnie w domu.
Po prezentacji w domu sam sprawdzisz co wybierasz i zero stresów. Sharpa wystarczy sprawdzić przed zakupem i nie ma żadnych problemów.

dhab -przecież wystarczy poprosić w sklepie o wymianę i nie ma żadnych problemów.

no nie wiem czy z wymiana nie ma problemow, z mojego doswiadczenia wynika zupelnie co innego...:???:
 

Xarin

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podświetle + dźwięk ze słuchawek

Też mam problem z podświetleniem (LC-46LX814E).
Co można zrobić w takim przypadku?
Kontaktowąć się z producentem bezpośrednio?
Czy jakieś ustawienia (np. podświetlanie) może wływac na siłę tego zjawiska (clouding)?

Inna sprawa czy ktoś podłączał do telewizora słuchawki?
Mam stałe trzaski i szumy, bardzo uciążliwe...
Spotkał się ktoś z czymś podobnym?
 

satanica

New member
Też mam problem z podświetleniem (LC-46LX814E).
Co można zrobić w takim przypadku?
Kontaktowąć się z producentem bezpośrednio?
Czy jakieś ustawienia (np. podświetlanie) może wływac na siłę tego zjawiska (clouding)?

Inna sprawa czy ktoś podłączał do telewizora słuchawki?
Mam stałe trzaski i szumy, bardzo uciążliwe...
Spotkał się ktoś z czymś podobnym?
w moim przypadku ( tv sony) pojechalem do sklepu po tygodniu i oddalem, ale to bylo w UK, tutaj nie robia problemow, moze najpierw sprobuj w sklepie oddac jak niedawno kupiles, jak nie wypali to do serwisu dzwon, tylko slyszalem ze teraz czesto uznaja to za normalna rzecz, ktora nie podlega gwarancji, wrzuc fotki to inni forumowicze ocenia czy to podlega gwarancji
 
Do góry