Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

Xarin

Klub HDTV.com.pl
VIP
zdjęcie podświetlenia

Ciężko było uzyskać sensowny efekt.

Wygląda to to tak:

screenoriginalsmall.jpg


Nie wiem czy dobrze widać ale kilka tych chmurek jest...
Wkurza to szczególnie podczas grania w nocy, a własciwie ładowania np. torów w GT5 ;-)

Aha, na zdjęciu jest telewizor podczas wyswietlania jpg zbudowanego w całości z czarnych pikseli.

Co do trzasków obudowy to zauwazyłem ciekawa sprawę.
Jak miałem lekko naciągnięty kabel zasilania to trzeszczał niemiłosiernie.
Jak poprowadziłem kabelek inaczej by luźno opadał to zaskrzypi może 3 razy po wyłączeniu i już.
Spawdźcie sami ;-)
 

Attachments

  • screen_original_small.jpg
    screen_original_small.jpg
    345,9 KB · Wyś: 172

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Po długim czasie użytkowania tego tv finalne zdanie na jego temat.
Post poprzedni mnie nie dziwi, czerń to jak mówiłem wada tego tv jak wyłączysz auto ściemnianie matrycy (to jest przymus bo działa jedynie z auto kontrastem w trybie dynamicznym) ale co by nie mówić słabość czerni to jest wizytówka LCD i u innych producentów nie jest lepiej, dopiero jest DUŻO lepiej z fullLED który jest również dużo droższy. Ten sharp w przeciwieństwie do innych lcd broni się jednak jednym.... super kolory, naturalny kontrast. Może nie są w idealnych odcieniach ale chyba nikt za takie pieniądze nie oczekuje tv którego można dobrze skalibrować.. za to są tak super odwzorowane iż ma się wrażenie że to coś więcej niż kolory. Nie wiem czego to zasługa, czy tego czwartego koloru.. czy samej matrycy, może jej powłoki/filtra, po prostu robią wrażenie czystością barwy a zarazem intensywnością, na większości lcd są zaś prześwietlane/sztuczne albo wielu kolorów wcale nie ma (takie żółcie, pomarancze, czerwienie, błękity jak na tym sharpie to tylko na plazmach widuje). Zaryzykował bym nawet stwierdzenie że ten LCD to świeci jak plazma po odpowiednim ustawieniu. Filmy DVD/BR z odległości 3m super, gry tak samo... killzone 2 jak zobaczyłem na tym tv to nie mogłem wyjść z podziwu.. tyle razy wcześniej grałem w tą grę a jeszcze nigdy wcześniej nie podziwiałem grafiki tej gry.. tu poważnie jak bym widział tą grę pierwszy raz.. niesamowita sprawa:)

Także tv polecam osobom szukającym kompromisu w grach z "konsoli" (super kolory, niski input lag, szybka matryca, a zarazem REALNY brak ryzyka wypalenia hudu gry jak w PDP), gry z rozdzielczości 720p wyglądają super... a co dopiero 1080p. Gry wyglądają jak na zdj. widniejących w gazetach czy na pudełkach z grą. Również posiadacze BR/DobregoDVD będą zachwyceni oglądając z 3 m.

Minusy które zauważyłem w tym tv, po ich wyeliminowaniu powiedział bym ze to idealny tv.
-kablówka, daleko jej do jakości na plazmie
-CZERŃ, w nocy zgaś światło i nie ma czegoś takiego jak kolor czarny, również przy zapalonym świetle i wyłączonym auto ściemnianiu matrycy nie jest najlepiej, idealnie jest tylko w dzień.
-Szczegóły w cieniach nie są złe po odp. ustawieniu ale mogły by być lepsze
-Kolory mimo że super to zawsze można by poprawić ich poprawność odcieni dla osoby oczekującej dobrze skalibrowanego tv.
-Software, mechanizm poprawy płynności, ostrości, auto kontrastu... to jest jakaś porażka, polecam to tylko wyłączyć a ostrość dać na 0 max 1. Maska wyostrzająca użyta w algorytmie ostrości to jakaś porażka, robi się ziarno na ekranie a kolory blakną. Auto kontrast choć poprawia znacznie jakosć czerni przez dynamiczne podświetlenie to jednak ostro ucina detale w cieniach i kolory również są nienaturalnie znacznie mocniejsze.
-Współpraca z PC... nie wiem już czy to wada tv ale napisze, kolory robią się dziwaczne po bliższym przyjrzeniu w porównaniu do tego jakie są z odtwarzacza ps3 (bezpośrednie hdmi), nie ważne czy przez VGA czy przejściówkę DVI/hdmi. Wygląda to tak źle że do PC tego tv nawet nie używam, odcienie kolorów poprzesuwane, łagodna jasna zieleń staje się brudna i ciemna, czerwień wchodzi w pomarańcz. itp. Na innych tv które miałem też to widziałem ale nie było aż tak rzucające się w oczy pewnie z uwagi na ten dodatkowy żółty kolor. Być może karty z normalnym wyjściem HDMI załatwiają sprawę.. nie wiem, wydaje mi się raczej że to być może komputer ma inaczej skalibrowane nastawy kolorów w porównaniu do urządzeń kina domowego. Na monitorze komputerowym neca kolory mam idealne więc jak ktoś chce kupić taki tv pod komp to niehc ma to na uwadze:x.

BTW Z maści wszelkich profesjonalnych ustawień dostępnych na stronie avsforum w dziale sharp810/820 najbardziej przypadły mi do gustu i tak moje zmodyfikowane dynamiczne, podświetlenie +2, jasność 0 (lub 13 przy ps3/360 w trybie fullRGB), kontrast 30, kolor 2, ostrość 0 max 1, auto kontrast off, redukcja szumów off, poprawa płynności zaawansowany niski (gry off z uwagi na input lag), motion enhancement off, temp koloru najniższa/tzn niska. W takich ustawieniach tv nie brakuje kolorów, jasności, czytelności bo te wszystkie profesjonalne kalibracje na dłuższą metę to tak jak bym obraz z rzutnika oglądał:D
 
Ostatnia edycja:

Xarin

Klub HDTV.com.pl
VIP
Info po wymianie Panelu

Witam,

Jestem świeżo po wymianie panelu LCD w moim telewizorze.
Reklamacja złożona w centrali firmy, lokalni serwisanci pojawili się by zdiagnozować problem.

Uznali, że jednak jest spora nierównomierność (okazało sie że na jasnych barwach jest jeszcze gorzej - od pewnego momentu odcięcie i ciemniej)
Po konsultacjach z centralą uzgodniono, że wymieniony zostanie panel LCD.
Zadzwonili i umówili się na wymianę u mnie w domu.
(Mam duży stół, który się panom spodobał).

Tu muszę zauważyć że kultura i jakość obsługi bardzo OK!
(zarówno centrala jak i serwis lokalny)

Ale do rzeczy.
Po wymianie panelu sytuacja lekko się poprawiła ale nie jest idealnie, nawet nie jest bardzo dobrze jest OK i trzeba będzie się przyzwyczaić :evil:

Teraz o co chodzi, plamy/chmurki jaśniejsze nadal są, ale na środku nieco słabsze, natomiast większa i bardziej widoczna jest w jednym z rogów.
Na jaśniejszych barwach jest za to zdecydowanie lepiej - bardziej równomiernie.

Teraz moja opinia, nie bardzo wierzę w zdjęcia z testu tutaj zamieszczonego jakoby czerń była idealna.
Przy tej technologii to raczej niemożliwe.
Zbadałem sprawę na kilku telewizorach.
U znajomych na Sony EX711 (46") też była chmurka prawie na środku.
+ oczywiście rozjaśnienie w narożnikach.
Rozmawiałem z kilkoma osobami i wiele osób mi potwierdziło obecność tego zjawiska.

Albo do testów dostarczane są wyselekcjonowane egzemplarze albo zdjęcia są tak robione, żeby nie było tego widać!

Gdybym wiedział o tym przed zakupem (w sklepie ze względu na silne światła tego zjawiska niemal nie da się zauważyć) kto wie czy nie zdecydowałbym się na starszą generację FullLED (705EV).
Kumpel ma taki i muszę jeszcze dokładnie sprawdzić u niego, ale tam tego zjawiska nie ma.

Jest jedno ale, po wprowadzeniu ustawień podanych przez kolegów na tym forum kolory są bajeczne.
Żaden z telewizorów ze średniej półki tak nie wyświetla kolorów.
Na 705EV też są lekko wyprane w porównaniu do tego modelu.

Wniosek:
Jeżeli oglądasz TV i filmy (nie za ciemne ;-) to jednak jest to najlepszy wybór.
Do gier chyba jednak lepszy 705EV (jest dużo statycznych plansz, gdzie widać chmurki).
 

satanica

New member
ja churki mialem na moim soniaczu 40w5500 i go oddalem, masz racje starsze modele na full led nie maja takiego problemu, obecnie mam zakupiony starszy model 40le700e i podswietlenie bajka, nic nie jest jasniejsze ani ciemniejsze, ciemne sceny ogladac to przyjemnosc, na soniaczu myslalem ze padaczki dostane, zamiast ogladac film , lampilem sie na podswietlenie po rogach. Moim zdaniem lepiej zainwestowac w starszy model na full led bez bajerów i zaplacic duzo mniej niz za nowy model (moze sie uda trafic a moze nie). Na moim tez kolory bajka, w pierwszych postach oczernilem moj model, ale to byla moja wina zlej kalibacji i zlego sygnalu przez hdmi. Pozdrawiam
 

Xarin

Klub HDTV.com.pl
VIP
hm a jednak...

Byłem dzisiaj u kumpla, który ma 705EV (40").
Uwaga, chmurki są również !
Zdecydowanie mniejszej średnicy, ale są :confused:

Miały bardziej regularny kształt, ot takie większe piłki do tenisa stołowego ;)

Serwis, który wymieniał mi panel stwierdził, że w żadnym LCD nie widział idealnie równomiernego podświetlenia, nawet w FullLED'ach.

Trzeba się przyzwyczaić i tyle :???:
 

satanica

New member
u mnie nie ma zadnej chmurki, jak go kupilem to kukalem z kazdej strony bo moglem go oddac bez podania przyczyny w ciagu 14 dni (polityka sklepu w UK), majac przykre doswiadczenie z chmurkami u sonego uwierz mi, ze tego sharpa sprawdzalem cale te 2 tyg, moja kobitka myslalem ze mnie zabije, ale chmurek zadnych do tej pory nie mam (ogladam filmy przy zgaszonym swietle)
ja mam model 40LU700E
 

Bob Budownic

New member
u mnie nie ma zadnej chmurki, jak go kupilem to kukalem z kazdej strony bo moglem go oddac bez podania przyczyny w ciagu 14 dni (polityka sklepu w UK), majac przykre doswiadczenie z chmurkami u sonego uwierz mi, ze tego sharpa sprawdzalem cale te 2 tyg, moja kobitka myslalem ze mnie zabije, ale chmurek zadnych do tej pory nie mam (ogladam filmy przy zgaszonym swietle)
ja mam model 40LU700E

A u mnie chmury są tyle że w LX810, nie udało mi sie trafić na egzemplarz bez nich. Obawiam sie ze takiego nie ma.
 

michasz

New member
Witam,

LC-LE810E mam od prawie roku..Nie chciałem 820 ze wzgl. na szybę - w moich warunkach "pokojowych" powodowała totalne lustro.. Z kalibracją walczyłem - o czym pisałem wcześniej..
Z ciekawostek "wędkarskich":
- do TV podłączony dekoder cyfrowy HD kablówki nr 1. -> brak możliwości zmiany proporcji obrazu - jedyne dostępne w menu tv to panorama: pełny lub pixel na pixel..
- po zmiana z osobnego dekodera na karte w CI - powróciła większość możłwiości konfiguracyjnych..
- nowy operator = nowy dekoder z PVR -> znowu zniknęły opcje, ale już sie nie da z tym nic zrobić, bo nie ma (chyba..) kart z PVR.. :)

Generalnie jestem z TV zadowolony.. Może nie mam aż takich jakiś wymagań, jak spora część użytkowników tego forum..A może po prostu nie mam wiedzy..
Ot chociażby taki trywialny "problem": mamy czas letni już.. W TV jest nadal czas o godzinę do tyłu i nie mam bladego pojęcia jak to zmienić..W instrukcji nic nie znalazłem..Mogę sobie zegar tylko wyświetlić w prawym dolnym rogu lub nie..Ale jak zmienić godzinę..? Wie ktoś..? :)

Pozdrawiam,

MSZ

P.S.
Zaktualizowałem softa do najnowszej dostępnej wersji, ale to nie dało możliwości zmiany godziny.. :) HELP!!
 

michasz

New member
A to nie jest tak ze godzinę dostajesz z urzędu, od operatora TV.

No sęk w tym, że niby w instr. jest napisane, że "po poprawnym załadowaniu godziny będzie ją można wyświetlać" czy coś w ten deseń.. ALE: z dekodera godzina w ekranach z dekodera kablówki wyświetla się poprawnie (ale nie można jej włączyć "na stałe"), z analoga, po normalnej antenie - godzina w górnym rogu też jest poprawna (pod przyciskiem z literką "i", prawy róg pilota, obok P.INFO.. Jedynie ta <piiii> godzina w dolnym prawym rogu, którą można włączyć na stałe jest "nieprzestawialna", co mnie ostatnio mega wkurza, bo nie mam zegara w domu.. :)
 

slawek82

New member
Witam.Mam takie pytanie czy ten telewizor obsluguje pelen zakres RGB czy ograniczony ,bo mam taka opcje w ps3 i nie wiem jak to ustawic,gdy ustawie na ograniczony wszystkie detale w grach sa dobrze widziane ,jak dam na pelny kolory ladniejsze ale wydaje sie byc za ciemno ,dodam ze uzywam ustawien tych z forum
 

Kacper-28

New member
Ci+ tnk hd

Posiadam 40lx814 TV, dokupilem do niego modul TNK HD. Jesli chodzi o uruchomienie nie bylo problemu, oprogramowanie zaktualizowalo sie bez problemu. Ale nie ma tak pieknie. Doktorat z ustawien menu zrobilem. Sortowanie listy kanalow to poprostu koszmar. Pozatym modul niesamowicie spowalnia poruszanie sie po menu telewizora. Do tego drugi satelita Astra i potygodniu prob ulozylem kanaly. Dlaczego nie ma tu listy ulubionych, dlaczego trzeba wybierc satelite do ogladania? Nie wiem dlaczego czasem wiesza sie modul TNK HD, jedyna rada to wylaczyc TV wylacznikiem mechanicznym i wlaczyc spowrotem czasem 1 raz nie wystarcza a potrafi zawiesic caly tunet SAT, nie widzi zadnego satelity. Czasem potrafi dzwiek nie nadazac za obrazem, trzeba wtedy np. przelaczyc kanal w gore, w dol i sie naprawia. Co do jakosci obrazu jest poprostu niesamowita ale tez po walce z kalibracja kolorow, standardowe ustawienia sa do przyjecia przy max podswietleniu.
 

Artur 26

New member
Posiadam 40lx814 TV, dokupilem do niego modul TNK HD. Jesli chodzi o uruchomienie nie bylo problemu, oprogramowanie zaktualizowalo sie bez problemu. Ale nie ma tak pieknie. Doktorat z ustawien menu zrobilem. Sortowanie listy kanalow to poprostu koszmar. Pozatym modul niesamowicie spowalnia poruszanie sie po menu telewizora. Do tego drugi satelita Astra i potygodniu prob ulozylem kanaly. Dlaczego nie ma tu listy ulubionych, dlaczego trzeba wybierc satelite do ogladania? Nie wiem dlaczego czasem wiesza sie modul TNK HD, jedyna rada to wylaczyc TV wylacznikiem mechanicznym i wlaczyc spowrotem czasem 1 raz nie wystarcza a potrafi zawiesic caly tunet SAT, nie widzi zadnego satelity. Czasem potrafi dzwiek nie nadazac za obrazem, trzeba wtedy np. przelaczyc kanal w gore, w dol i sie naprawia. Co do jakosci obrazu jest poprostu niesamowita ale tez po walce z kalibracja kolorow, standardowe ustawienia sa do przyjecia przy max podswietleniu.

Wyszło nowe oprogramowanie które ma za zadanie naprawić rozjeżdżanie się dźwięku z obrazem, jeszcze dokładnie tego nie sprawdziłem. Konsultanka wspomniała również że jest poprawione sortowanie kanałów - niestety sprawdziłem to i nic się nie zmieniło nadal jest tragicznie. Menu nadal muli tak jak muliło. Możesz pobrać z polskiej strony Sharp w centrum pobierania ale na chwilę obecną musisz wybrać język niemiecki i swój model potem klikasz wyślij i pobierasz (wkrótce mają dodać w PL) - w niczym to nie przeszkadza bo w tv jest ustawiny polski. Instrukcja PDF wspomina tylko o rozjeżdzaniu się obrazu z dźwiękiem.
 

fly07

New member
Tak więc kupiłem "810". Na razie trudno coś jednoznacznie powiedzieć na "-". Mam jednak problem - dźwięk jest przesunięty w stosunku do obrazu. W międzyczasie zaktualizowałem oprogramowanie - bez zmian.To wina anteny/kablówki, ustawień czy ten typ za 3 koła tak ma?
 
Ostatnia edycja:

jacek131

New member
witam, mialem to samo w 814, ale po aktualizacji softu problem zniknal. wczesniej pomagalo przelaczenie na inny kanal i powrot do ogladanego.pzdr.
 

Aaron

New member
Witajcie.
Jestem pomimo wielu napotkanych w tym temacie negatywnych opinii na zakup Sharpa i to pewnie właśnie serii 810 (jednak cena :) ). Mam małe laickie pytanko. Wyższe modele mają łącza wi-fi redy lub dlna więc dałbym radę ze swoją (nie)wiedzą podłączyć te modele do sieci. Seria 810 nic takiego nie proponuje. Czy to znaczy , że możliwość przegladania stron internetowych istnieje tylko po hdmi przez laptopa z dostepem ? A może jest jakiś haps żeby podpiąć ruter np pod usb jak to się ma z portem dlna ?
I jeszcze jedno pytanie. Mam zamiar kupić ten model od kogoś kto wykonuje jednocześnie kalibracji. Wiem , że nie ma czegos takiego jak uniwersalna kalibracja dla każdego modelu. Sądzę , że jesli robione jest to odplatnie przez serwis to znacznie więcej niż ślepe wklepanie ustawien z forum. Co wobec tego się kalibruje? przecież dla każdego odbiór żółtego czy czerwonego jest bardzo indywidualny ? Więc jak dokonuje tego serwis i w oparciu o co ? O kolorymetr czy jakieś wzorce producenckie ? :)
Jutro finalizuję transakcję więc nie ukrywam , że szczególne dzięki dla tych co ewentaulnie w ramach Świąt znajda minutkę żeby odpisac jeszcze dziś ... Mokrego jajka ...
 
Do góry