Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

szybal

Banned
Witam,
powiedzcie proszę czy z Philipsem 55pfl 8007 dostarczane są kołki do zawiedzenia tv na ścianie (oczywiście z wykorzystaniem podstawy tv)?. Zamówiełm ten TV z opcją instalacji i obawiam się aby przy dostawie nie okazało się żę nie ma w komplecie niezbędnych elementów do zawieszenia na ścianie. Przypuszczam że panowie z RTVeuroAGD stwierdziliby że jestem nieprzygotowany i zebrali manatki.
Nie ma 😉😞😉😁😂
 

yahimo

New member
kolego a możesz mi powiedzieć co muszę kupić aby zawiesić to TV na ścianie? Rozumiem że kołki (ile i jakieś średnicy? czycoś jeszcze?).

Nasuwa mi się kolejne pytanko, czy ktoś posiadający to TV i znający się trochę na sprzęcie mógłby mi przesłać jakieś ustawienia? Sygnał z UPC (kilkanaście kanałów w HD) i filmy z kompa (po hdmi) w formacie mkv o pojemności około 20 giga (czyli zarąbista jakość i dzwięk). Bluraya jeszcze nie mam, przymierzam się do OPPO czy według was jest wart swej ceny(myślę o modelu 103)??
 

szybal

Banned
kolego a możesz mi powiedzieć co muszę kupić aby zawiesić to TV na ścianie? Rozumiem że kołki (ile i jakieś średnicy? czycoś jeszcze?).

Nasuwa mi się kolejne pytanko, czy ktoś posiadający to TV i znający się trochę na sprzęcie mógłby mi przesłać jakieś ustawienia? Sygnał z UPC (kilkanaście kanałów w HD) i filmy z kompa (po hdmi) w formacie mkv o pojemności około 20 giga (czyli zarąbista jakość i dzwięk). Bluraya jeszcze nie mam, przymierzam się do OPPO czy według was jest wart swej ceny(myślę o modelu 103)??
8 mm,najlepiej ps3
 

yahimo

New member
a konsola, wpierw tak myślałem a później straciłem trop:))
wiesz z tv dostałem Xboxa z halo4 w GRATISIE:)) tak że nie będę inwestował w konsole, osobiście wole pograć na kompie niż na konsoli, pytałem o oppo gdyż słyszałem że to są jedne z najlepszych odtwarzczay bluray no i podobno nieźle dają radę w audio.
 

Jerychos

New member
Witam,
powiedzcie proszę czy z Philipsem 55pfl 8007 dostarczane są kołki do zawiedzenia tv na ścianie (oczywiście z wykorzystaniem podstawy tv)?. Zamówiełm ten TV z opcją instalacji i obawiam się aby przy dostawie nie okazało się żę nie ma w komplecie niezbędnych elementów do zawieszenia na ścianie. Przypuszczam że panowie z RTVeuroAGD stwierdziliby że jestem nieprzygotowany i zebrali manatki.
Jak wczytasz się własciwie w informacje dostępne w chwili zamówienia produktu oraz dostępne po zamówieniu to dowiesz się, że Panowie z RTV EURO AGD zobowiązani są do montażu być przygotowani, a zatem posiadać odpowiednie kołki, które umożliwią montaż TiVi na wskazanej przez Ciebie ścianie :)

Montaż telewizora na ścianie +podłączenie
Usługa wykonywana jest przy dostawie przez Instalatorów – Techników EURO i polega na:

  • zabezpieczeniu miejsca montażu folią
  • wywierceniu otworów wiertarką bezpyłową i osadzeniu kołków rozporowych (odpowiednie kołki w cenie usługi)
  • przymocowaniu uchwytu ściennego (pamiętaj, aby dokupić, możesz otrzymać wraz z dostawą)
  • osadzeniu telewizora i kontroli stabilności
  • podłączeniu telewizora do istniejącej instalacji antenowej i elektrycznej
  • uruchomieniu telewizora

Nie narażaj na uszkodzenia swojego nowego telewizora.
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Jak wczytasz się własciwie w informacje dostępne w chwili zamówienia produktu oraz dostępne po zamówieniu to dowiesz się, że Panowie z RTV EURO AGD zobowiązani są do montażu być przygotowani, a zatem posiadać odpowiednie kołki, które umożliwią montaż TiVi na wskazanej przez Ciebie ścianie :)

Montaż telewizora na ścianie +podłączenie
Usługa wykonywana jest przy dostawie przez Instalatorów – Techników EURO i polega na:

  • zabezpieczeniu miejsca montażu folią
  • wywierceniu otworów wiertarką bezpyłową i osadzeniu kołków rozporowych (odpowiednie kołki w cenie usługi)
  • przymocowaniu uchwytu ściennego (pamiętaj, aby dokupić, możesz otrzymać wraz z dostawą)
  • osadzeniu telewizora i kontroli stabilności
  • podłączeniu telewizora do istniejącej instalacji antenowej i elektrycznej
  • uruchomieniu telewizora

Nie narażaj na uszkodzenia swojego nowego telewizora.

Troche nie na temat ale pytam sie jak podłączysz tv jak jest zima i telewizor jest zimny a w domu ciepło .Trzeba by poczekać ze 3-godziny?
 

yahimo

New member
rozumiem że do zawieszenia tv wykorzystaliście tylko podstawe - czy w takim wypadku tv nie jest za blisko ściany (chodzi mi o efekt abilight?).
Pytam ponieważ w instrukcji znalazłem info o możliwości zawieszenia z wykorzytaniem podstawy i dodatkowo wieszaka.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Chyba źle zrozumiałeś instrukcję podstawa musi być bo głośniki są w niej zamontowane ,spełnia rolę wieszaka i w zupełnosci wystarczy nie martw się na zapas.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
019_P1430875.JPG

Może być wykorzystywana w różny sposób - pokazany na zdjęciu.
 

irondick

New member
Kolego yahimo ja właśnie jestem po powieszeniu... mojego 8007. Wybrałem wariant C z instrukcji, czyli zawiesiłem go na uprzednio przygotowanym wieszaku razem z podstawą w której są głośniki. Zastosowałem też dodatkowe dystanse (te dłuższe) z wyposażenia wieszaka. Dodatkowo musiałem jeszcze zastosować dwie nakrętki M10 właśnie pod te tulejki dystansowe. Po zawieszeniu odległość TV od ściany wynosi dokładnie 110mm. Ledwo ręka wchodzi aby kable podłączyć. Ambilight działa nieźle.
 

yahimo

New member
Kolego yahimo ja właśnie jestem po powieszeniu... mojego 8007. Wybrałem wariant C z instrukcji, czyli zawiesiłem go na uprzednio przygotowanym wieszaku razem z podstawą w której są głośniki. Zastosowałem też dodatkowe dystanse (te dłuższe) z wyposażenia wieszaka. Dodatkowo musiałem jeszcze zastosować dwie nakrętki M10 właśnie pod te tulejki dystansowe. Po zawieszeniu odległość TV od ściany wynosi dokładnie 110mm. Ledwo ręka wchodzi aby kable podłączyć. Ambilight działa nieźle.

kolego rondick oto mi właśnie chodziło, skoro z podstawą i wieszakiem odległość tv od ściany to 11cm to bez wieszaka będzie pewnie jakieś 5-7cm to może być za mało na Ambilight, co o tym sądzicie?
Jeśli chodzi o wieszak który zastosowałeś z podstawą to jest to standardowy wieszak np. Reinston EU004 Universal Tilt Wallmount w standardzie VESA?

Jeszcze jedno pytanko odnoście wrażeń z tego tv, jak go oceniasz, przede wszystkim chodzi mi o efekt teatru?
 

accu

New member
Bez reklam
Kolego accu. Nie ma najmniejszego problemu z zakupem CR2032. 10 szt w blistrze z datą do 2016r kosztuje w hurcie 20zł.

Witam uprzejmie ,

Dziękuję za wiadomość , na Ceneo spotkałem nawet , iż producent tych baterii podaje termin ważności
rok 2022 . Ale ja nie kupuje baterii na zapas , oraz ten podawany termin ważności czasem się ma nijak
do rzeczywistego czasu trwałości . Jedne trzymają rok , inne kilka lat a niektóre nie wytrzymują nawet
pół roku użytkowania . Po za tym firma Philips wycofała je już w nowszych modelach pilotów zdalnego sterowania.
A ja na co dzień korzystam z bardzo funkcjonalnego pilota firmy Philips , choć "starszego" modelu RC 4450 , zasilanego przez 2 baterie typu AA - R6 i to mnie zadowala . Pilot "ciężki" , dobrze leżący w dłoni ,
" nie do zdarcia".:D

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

irondick

New member
Kolego yahimo kupiłem taki uchwyt dokładnie tylko nie z aledrogo: WIESZAK UCHWYT 37" - 60" SLIM LCD 68x03 (2874396219) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Efekt teatru...hmmm nie zauważyłem, może jeszcze za mało kombinowałem z ustawieniami bo czasu mało. W LE650 Samsunga był taki efekt po odpaleniu tu naprawdę nie mam tego. Oprogramowanie 000.150.081.000 Co do wrażeń estetycznych, żonie się podoba ambilight. Ja w sobotę przysiądę to ocenię. Na razie tylko jeden film z DVD i PS3 Soul Calibur. Nieźle to widać bez kalibracji na razie.
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Menu serwisowe w modelu 8007

Mają mi jutro przywieźć 40PFL8007 . Chciałbym mieć pewność , że to co do mnie trafi , to nie towar już "przechodzony" /używany/ . Czy wie ktoś jaki jest kod do menu serwisowego w tym modelu Philipsa ?
Interesuje mnie głównie licznik przepracowanych godzin.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
 

SST312

New member
Chyba już czas na mój test ;-) 46PFL8007

Na spokojnie i bez zbędnych emocji. Na telewizor czekałem kilka miesięcy. Wcześniej też miałem philipsa. Przez 5 lat pracował bez zarzutu (seria 7) Nawet to 100hz nie miało ale dobrze i sprawnie grało więc wiedziałem że 46PFL8007 będzie mój. I jest... Od dwóch miesięcy. Potrafi równie zachwycić co i rozczarować.

1. Pilot
Najładniejszy i najbardziej funkcjonalny jaki kiedykolwiek posiadałem. Konkurencja jest daleko w tyle. Niestety pilot jest idealny dopóki nie zaczniemy z niego intensywniej korzystać. Ten wynalazek po prostu zawiesza się. Czasami nie reaguje sam pilot, czasami pilot wysyła polecenia do tv tyle, że tv nie do końca wie o co chodzi. Ale jest recepta - wystarczy go na chwilę położyć i wszystko wraca do normy. Czy tak powinien działać pilot w tej klasie tv? Nie sądzę. Pomysł zarąbisty ale zdecydowanie niedopracowany.

2. Wykonanie tv
Tu nie ma się do czego przyczepić. To towar z wyższej półki. Pięknie wygląda w salonie. Jego ciemna ramka wygląda o niebo lepiej niż w samsungach. Okulary są idealne dla osób noszących okulary korekcyjne. Praktycznie nie odczuwa się dyskomfortu.

3. Smart tv
Już chyba lepiej w ogóle można było do telewizora nie wrzucać czegoś co nie dość, że jest bezużyteczne to jeszcze działa jak pierwsza wersja visty albo win 95. Tu dali ciała. Jedyna przydatna rzecz to YT i IPLA o ile w ogóle zaskoczy i zechce coś odtworzyć. Reszta to już kompletna strata czasu - no chyba, że ktoś jest masochistą ;-) Mam nadzieję, że philips przez kolejne aktualizacje naprawi ten szit, który po ciuchu wrzucił do tej klasy tv.

4. Obraz
Jakość obrazu bardzo dobra. Dobrze odwzorowane kolory, doskonały poziom czerni - odważę się nawet powiedzieć, że porównywalny z plazmą. Matryca całkiem nieźle podświetlona jak na krawędziową technologię. Moim zdaniem już delikatna modyfikacja podstawowych profili obrazu daje dobre efekty i profesjonalna kalibracja ifs wydaje mi się zbędna.

5. Ulepszacze obrazu i tzw teatr
To mnie najbardziej boli w tym TV. Jeśli wyłączymy perfect natural coś tam HD to mamy klasyczny judder i chyba jest on o wiele bardziej widoczny niż w starej poczciwej serii 7 sprzed 5 lat. Jeśli jednak włączymy ten wynalazek to judder z głowy ale szybkie ruchy na bliskim planie po prostu smużą. I nie mówię tu o tym jak ktoś wywija mieczem ale nawet twarze aktorów przechodzących na pierwszym planie dostają jakiegoś stroba. Dosłownie trzęsą im się policzki i włosy. Do tego dochodzi tzw teatr i po prostu nie da się tego oglądać. Może nawet do tego teatru można się przyzwyczaić ale jak się obraz przy szybkich scenach leje no to już sory... Ciekaw jestem czy to tylko tak u mnie czy ten typ już tak ma???

6. Dźwięk.
W poprzednim tv serii 7 to był dźwięk. Nawet sub był na tylnej ścianie. Tu jakoś jest zdecydowanie gorsza ale wiadomo - to cienki tv, głośniki w podstawie więc nie będę się przyczepiał. Mam solidny zestaw kina domowego więc jakoś przeboleję. Choć wyczytałem, że jego dźwięk jest jednym z najlepszych w tej klasie cienkich tv. czy tak jest? Nie wiem - nie miałem porównania.

7. Ambilight
Super sprawa. Kupiłem ponownie philipsa między innymi ze względu na tę opcję. W serii 7 miałem tylko dwustronny. Tu jest spektra i rzeczywiście wygląda to spektakularnie i do tego strefowo. Dla mnie bomba.

8. 3d
Jest ok, niestety kiedy oglądam 3d włączam ten perfekt natural cos tam hd. Mimo, że czasem przysmuży to wygląda lepiej niż z judderem. Ale to moje subiektywne odczucia. Tryb dla dwóch graczy 2d wykorzystując technologię 3d fajny ale niedopracowany. Obraz jest nienaturalnie rozciągnięty. Tu trzeba to dopracować.

9. menu
Tragedii nie ma ale demon prędkości to to nie jest ;-) Myślę, że tryb obrazu powinien mieć bezpośredni dostęp z pilota tak jak w przypadku formatu obrazu, ambilight czy 3d. Niestety trzeba troche pokilkać zanim się tam dostaniemy

Swoje uwagi przekazałem serwisowi. W domu był nawet serwisant i smużeniu obrazu po włączeniu ulepszacza przyglądał się bacznie. W końcu przyznał mi rację choć nie było to na początku oczywiste. Zalecił aby poczekać na kolejną aktualizację i jeśli to nic nie pomoże to wtedy zabiorą go na dokładne testy w serwisie. Czy kupiłbym go jeszcze raz??? Poważnie się zastanawiam. Kiedy wydaję tyle kasy na tv powinienem być z niego zadowolony przynajmniej w 90 procentach. Wiem, że nie ma produktów idealnych ale pewne mankamenty tego tv trochę mnie irytują. Nie wiem, może to tylko mój tak ma? Jak jest u was? Pytam oczywiście posiadaczy ;-)
 
Do góry