Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

totmes526

New member
Korekta

Witam, od 11.12.2012 jestem posiadaczem modelu 55 PFL 8007, czy szczęśliwym, to się okaże. Po wielogodzinnej lekturze postów na forum zdecydowałem się napisać moje może subiektywne wrażenia co do tego telewizora.
Pierwsze wrażenie, niestety złe już przy montażu podstawy / przez panów z Euro RTV / – telewizor pochyla się na boki, lewo lub prawo, trudno znaleźć odpowiednie ustawienie. Po godzinie prób stopka zamontowana, ale nie jest to ideał, wygląda na to, że telewizor jest dla stopki za ciężki, ponadto podstawa wcale nie jest obracana, chyba, że panowie coś sknocili / pierwszy raz montowali taki telewizor /. Wydaję mi się , że projektanci stopki sknocili sprawę, telewizor jest mało stabilny.
Wykonanie reszty jest ok., ładna cieniutka ramka, wpadająca bardziej w czerń niż w srebro.
Menu działa dla mnie normalnie, po podłączeniu do Internetu telewizor sam zainstalował nowe oprogramowanie / po Wi – Fi, szybkie łącze 120 Mb /, przez USB zainstalowałem najnowsze oprogramowanie z końcówką chyba 014, nie było z tym żadnych problemów.
Telewizor uruchamia się dugo. Menu dla mnie działa normalnie, ale strasznie utrudniono dostęp do większości funkcji, trzeba się trochę oklikać pilotem, żeby do jakiejś funkcji dotrzeć, np. dotarcie ko konkretnego wejścia HDMI.
I najważniejsze obraz wyświetlany przez telewizor nie powalił mnie na podłogą, jeszcze się z ustawieniami trochę pobawię. Wydaję mi się, ze jest o wiele gorszy niż mój „stary” Samsung LE40 650B.
Do zakupu telewizora skłoniła mnie:
- po pierwsze – 5 wejść HDMI / jako jedyny model /
- 3 wejścia USB
- lepszy dźwięk
- część wypowiedzi na forum
I na koniec pytanie, czy gdybym go nie miał, czy kupiłbym go ponownie, odpowiedź – chyba nie.

Witam ponownie, ten telewizor coraz bardziej mi się podoba, trzeba tylko trochę z nim popracować, loga programów extra, ustawień parametrów obrazu i dźwięku mnóstwo, nawet mojej żonie się podoba, dla niezdecydowanych co do wielkości polecam 55", gdybym go nie miał - jednak kupiłbym go jeszcze raz, pozdrawiam serdecznie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam i o to wlasnie chodzi moze byc tak ze 20 osobom nie bedzie sie podobal ten model, a konkretniej osobie sie spodoba i jest cool - tak ma byc i nie ma co sie obrazac i pisac komus czemu ktos pisze o takiej czy innej wadzie tego modelu. Kazdy ma prawo pisac o danym modelu co uwaza. A i mam pytanie o co chodzi z tym logiem programow ze tak ci sie podoba ? Pozdro.
lolek
 

Jerychos

New member
Witam ponownie, ten telewizor coraz bardziej mi się podoba, trzeba tylko trochę z nim popracować, loga programów extra, ustawień parametrów obrazu i dźwięku mnóstwo, nawet mojej żonie się podoba, dla niezdecydowanych co do wielkości polecam 55", gdybym go nie miał - jednak kupiłbym go jeszcze raz, pozdrawiam serdecznie
Słowem... miłość nie od pierwszego wejrzenia :)
 

totmes526

New member
Loga programów

Witam i o to wlasnie chodzi moze byc tak ze 20 osobom nie bedzie sie podobal ten model, a konkretniej osobie sie spodoba i jest cool - tak ma byc i nie ma co sie obrazac i pisac komus czemu ktos pisze o takiej czy innej wadzie tego modelu. Kazdy ma prawo pisac o danym modelu co uwaza. A i mam pytanie o co chodzi z tym logiem programow ze tak ci sie podoba ? Pozdro.
lolek

Witam, w programie Philips Channel List Editor można dowolnie obrabiać programy / nazwa, logo- obraz ulubiony, itd /. Później można obrobiony plik z kanałami wgrać przez USB do telewizorka, większa część programów u mnie / analog kablówka UPC, kanały satelitarne Hot Bird + Astra / diseqc / pokazuje już swoje logo / tak jak przy dekoderze N - ki / - ale nie wszystkie, w programie można dowolnie obrabiać programy i dodawać im np. logo, taki to fajny bajer, szkoda, że UPC / dekoder z nagrywarką / nie daje karty do modułu, odpadłby mi z szafki jeden dekoder. Telewizor umożliwia poza tym nagrywanie na zewnętrzny dysk zarówno programów cyfrowych z nadajników naziemnych jak i programów z satelit / poprzez EPG /. Na razie tyle. Pozdrawiam
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Witam ponownie, ten telewizor coraz bardziej mi się podoba, trzeba tylko trochę z nim popracować, loga programów extra, ustawień parametrów obrazu i dźwięku mnóstwo, nawet mojej żonie się podoba, dla niezdecydowanych co do wielkości polecam 55", gdybym go nie miał - jednak kupiłbym go jeszcze raz, pozdrawiam serdecznie

Skąd taka nagła zmiana opini na temat Philipsa 8007 ? Wcześniejszy post był negatywny a teraz jednak przekonałeś się do tego modelu :) Może napiszesz coś więcej na temat plusów nad minusami... Dlaczego zalecasz 55 cali oraz za ile kupiłeś ? Czy ten Ambi sprawdza się przy oglądaniu programów ? Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To naprawdę rewelacyjny telewizor i przekona się każdy kto go ma.
Opluwają Ci co nie mają pojęcia i w większości nawet go nie widzieli na oczy.
Ambilight jest bardzo dobrze przyjmowany prze 99% ludzi.
Z czystym sumieniem polecam.
 

Sorn

New member
Telewizor jest wart wydania 6500zł.
Mi udało się o 1500zł taniej go kupić i przez co jestem jeszcze bardziej szczęśliwy. Kalibracja, która podałem w tym temacie daje radę. Filmy i programy ogląda się niebywale wygodnie. Liczę, że update softu zrobi swoje :)
 

szybal

Banned
Telewizor jest wart wydania 6500zł.
Mi udało się o 1500zł taniej go kupić i przez co jestem jeszcze bardziej szczęśliwy. Kalibracja, która podałem w tym temacie daje radę. Filmy i programy ogląda się niebywale wygodnie. Liczę, że update softu zrobi swoje :)
A nie mowilem że jest zajefajnywart każdej złotówki to bardzo udany model!
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Dopóki nie pojawi się jakiś przyzwoity konfig to nie jestem zadowolony do końca choć nie wiem czy ta kalibracja to zwykła sciema .Sorn ten konfig z wszystkim na oFF to tragedia po co wydawać kase na drogi tv żeby potem wszystko wyłączyć .Poza tym tv udany wyglą 1 klasa pilot super, dzwięk super ,menu fajne nowoczesne troche wolne ale idzie się przyzwyczaić.Tylko ten obraz czasem zachwyca a za chwilę wydaje się dziwny .Mam cały czas ustawienie normal w-g mnie najlepsze.Gdybym teraz kupował zastanowił bym się nad sony.
Kiki piszesz w każdym tesie że potrzebna kalibracja a ktoś w temacie tv 9607 zarzuca ci że fotki w tescie nie przedstawiają poprawnego obrazu.Nawet tego nie skomentowałeś ciekawe czemu.
 

totmes526

New member
8007

Skąd taka nagła zmiana opini na temat Philipsa 8007 ? Wcześniejszy post był negatywny a teraz jednak przekonałeś się do tego modelu :) Może napiszesz coś więcej na temat plusów nad minusami... Dlaczego zalecasz 55 cali oraz za ile kupiłeś ? Czy ten Ambi sprawdza się przy oglądaniu programów ? Pozdrawiam


Witam, ja nic nie zalecam, mówię tylko, ze ten telewizor po głębszym poznaniu / a jest w nim co poznawać / coraz bardziej mi się podoba, nie kupiłem go dla ambi, a co do ceny - moja opina jest taka, że jest o ok. 1000 zł za drogi, można poczekać z kupnem 10 lat - będzie tańszy, he,he.
W mojej opinii jego minusy to tragiczne mocowanie stopki / mam porównanie do Samsunga /, za wysoka cena.
Ale ma też swoje plusy.
Dla mnie jako laika w tych sprawach jest ok.
Ja w telewizorze oglądam programy, a nie wyszukuję w jego obrazie wad. Pozdrawiam serdecznie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibrację wykonuje nam firma AVX. Jeśli ktoś chce skorzystać z ich usługi to zapraszam. Wyrażam nadzieję że swoją pracę wykonujecie za pieniądze . Podobnie to czyni firma AVX.
Zawsze można się przekonać zapraszając firmy kalibrujące do swojego domu.
Można też zakupić sprzęt samemu i dokonać własnej kalibracji.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I na pewno czesc ludzi tak uczyni jak piszesz, bo za pewne po kalibracji ten model bedzie jeszcze lepiej swiecil. Choc pewnie i tacy sie znajda co dla nich kalibracja to zbedny wydatek.
lolek
 

Sorn

New member
Dopóki nie pojawi się jakiś przyzwoity konfig to nie jestem zadowolony do końca choć nie wiem czy ta kalibracja to zwykła sciema .Sorn ten konfig z wszystkim na oFF to tragedia po co wydawać kase na drogi tv żeby potem wszystko wyłączyć .Poza tym tv udany wyglą 1 klasa pilot super, dzwięk super ,menu fajne nowoczesne troche wolne ale idzie się przyzwyczaić.Tylko ten obraz czasem zachwyca a za chwilę wydaje się dziwny .Mam cały czas ustawienie normal w-g mnie najlepsze.Gdybym teraz kupował zastanowił bym się nad sony.
Kiki piszesz w każdym tesie że potrzebna kalibracja a ktoś w temacie tv 9607 zarzuca ci że fotki w tescie nie przedstawiają poprawnego obrazu.Nawet tego nie skomentowałeś ciekawe czemu.

To zleć konfig. Nie powiedziałem, że ta kalibracją jest idealna, ale lepsza niż standardowa. Jak uzbieram trochę kasy to zlecę kalibrację.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Miałem robioną "kalibrację" już wcześniej pisalem o tym .Same ustawienie kolorów to żadna kalibracja bo większość naciągaczy chyba tak robi.Jak można wyciągnąć z tv fajny obraz i wyłączyć wszystko co fabryka dała nie rozumiem tego.
 

Sorn

New member
No to nie płacz, jak synek którego od cycka matki odciągnięto i się ciesz.
Jak uzbieram kasę,to sobie też zlece teraz mam inne wydatki związane ze świętami.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Wybacz, jestem trochę zakręcony przez L4 :) Dostałem jakiś lek co mi z mózgu papkę zrobił.



Ja polecam TV bardzo mocno. Napisały działają, ale w formacie srt. To nie jest problem, jak zainstalujesz sobie napiprojkt to możesz tam wybrać aby pobierał napisy w formie srt.

Co do samego efektu teatru to przyznam, że jak na moje oko to jest, ale nie jest to efekt taki który psuje oglądanie :)

Gdybym jeszcze raz mógł kupić ten tv w tej cenie to bym nie się wahał inwestycja jak najbardziej udana.

Znalazłem takie ustawiania kalibracyjne, które są całkiem całkiem:

Picture profile: ISF Night Backlight Contrast 58 Color 50 Sharpness: 2 Noise reduction: Off MPEG artifact reduction: Off Perfect Natural Motion Off Clear LCD Off Advanced sharpness Off Perfect contrast Off Dynamic backlight Off Light sensor On/Off Gamma 0 Color temperature Custom Video contrast 90 Brightness sensor 50 Red - WP 125 Green - WP 69 Blue - WP 44 Red - BL 0 Green - BL 0 Blue - BL 0
Sorn wybaczam ci te ukąśliwe uwagi bo widocznie ten lek jeszcze nie przestał działać.

Ps z kalibracją życze Ci jak najlepiej.
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
U mnie po kalibracji było tylko gorzej ale nie mieszkam w Warszawie i nie mam wyboru firmy która zrobi poprawnie kalibracje.Ten kolorymetr czy jak tam się nazywa to można kupić i zbierać kasę na naiwnych klijentach.Ja chyba na takiego trafiłem.Z drugiej strony z g...a bata nie ukręcisz tv ma wady i trzeba o tym mówić , po to jest forum.Piszemy o zaletach i wadach!To nie jest płacz dziecka tylko stwierdzam fakty.
9607 pokonał jakiego sony hx 850?
 
Do góry