Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

kacperhq

New member
na ****************************** ukazało się porównanie
LCD SONY BRAVIA KDL-55HX955 VS LCD Philips 60PFL9607
więc można popatrzeć jak oba się sprawują
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przylaczam sie do Leonsjo jaki test wygral 9607 kolego kiki ? Bo jak na razie to dwa testy takie byly porownywalne do sonego i na jednym jak i na drugim wygral sony... nie zeby mi na tym zalezalo bo mam to gleboko gdzies..... poprostu jak cos piszesz to dokanczaj mysl... Bo dla jednych bedzie ten lepszy, a dla innych drugi i to ze cos w cyferkach wygrywa nie oznacza ze wszystkim musi to pasowac. Co zreszta grubymi czerwonymi literkami na konkurencyjnym forum bylo napisane.
lolek.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
"Pitolodzy" z klubu Bolka i Lolka jak zwykle nadają. Pamiętam dokładnie, tak było przy modelu 9704, 05, 06 no i teraz przy 9707 i innych modelach tej firmy. Tak prawdą, a Bogiem to produkty Philipsa zawsze wzbudzały emocje i budziły demony, no przesadziłem, może takie małe, malutkie demonki dyletantki :bober: Tylko, że u nas to znana od lat wada narodowa, życia lub śmierci - dwóch Polaków, a trzy poglądy i chociażby waliło się i paliło, to każdy twierdzi, że to on ma rację. Ale będę "dokańczał", jak to ujął czołowy pitolog kraju.
BTW jak mam zły nastrój i jest mi źle, to nasze forum, a szczególnie dział Philpsa w LCD jest niezawodne dla jego poprawy.
 

accu

New member
Bez reklam
9704 bardzo udany model następne to już równia pochyła w dół.

Witam uprzejmie ,

Szanuję Twoją opinię , lecz moim skromnym zdaniem się mylisz . Seria telewizorów firmy Philips 9705 z roku 2010 bardzo dobra z jednym tylko mankamentem tj. pilotem , któremu brakuje kilku przycisków
do obsługi , przede wszystkim przycisku -Source .(Źródła) , oraz"nieszczęsne baterie CR 2032 -(zegarmistrzowskie).Jak się wyczerpią to trzeba "biegać" i ich szukać.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Przylaczam sie do Leonsjo jaki test wygral 9607 kolego kiki ? Bo jak na razie to dwa testy takie byly porownywalne do sonego i na jednym jak i na drugim wygral sony... nie zeby mi na tym zalezalo bo mam to gleboko gdzies..... poprostu jak cos piszesz to dokanczaj mysl... Bo dla jednych bedzie ten lepszy, a dla innych drugi i to ze cos w cyferkach wygrywa nie oznacza ze wszystkim musi to pasowac. Co zreszta grubymi czerwonymi literkami na konkurencyjnym forum bylo napisane.
lolek.
na punkty to sobie mogl sony i wygrac,jednak nalezy zadac sobie pytanie,po co i dlaczego kupujemy full leda?odpowiedz jest tylko jedna,dla doskonalej czerni,a to kryterium spelnia tylko philips,no bo niby po co mi przeplacac za sony hx950 skoro ma czern jak hx850
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego a gdzie jest napisane w tym tescie ze czern w hx 955 jest taka jak w hx 850??? Wez zanim cos napiszesz to pomysl i poczytaj co pisza ludzie ktorzy testowali te dwa modele. Wyraznie w ktorym poscie jest napisane ze czern jest lepsza w hx 950. !!! Do tego idz do sklepu i zobacz jak jeden prezentuje czern, a jak drugi i najlepiej wez sobie film na bluray insygnia smierci cz.1 i 2. I sam zobaczysz co i jak, a nie pisac dla napisania. Malo tego raz jeszcze napisze ze na koniec testu wyraznie na czerwono napisane jest ze to tylko punktacja i w cale nie musi oznaczac ze faktycznie sony jest lepszym tv, poprostu czesci skladowe testu trzeba poczytac i wybrac co dla kogo jest lepsze. Naprawde czytanie ze zrozumieniem to jest na poczatku edukacji szkolnej... To twoim tokiem rozumowania rowniez seria 8 ma taka sama czern jak i seria 9 wiec po co kupowac serie 9 philipsa??? Bzdura kompletna. Oba tv sa bardzo dobre tylko kwestia ile ma sie kasy czy warto jest wydac wiecej w stosunku do roznicy jaka posiada philips serii 9, a philips serii 8 i to samo tyczy sie sonego 955 wzgledem 850. Kogo stac to nawet nie bedzie sie zastanawial tylko pojdzie i kupi philipsa serii 9 , a drugi pojdzie i kupi soniaka 955.
lolek
 

play007

New member
Bez reklam
Kolego a gdzie jest napisane w tym tescie ze czern w hx 955 jest taka jak w hx 850??? Wez zanim cos napiszesz to pomysl i poczytaj co pisza ludzie ktorzy testowali te dwa modele. Wyraznie w ktorym poscie jest napisane ze czern jest lepsza w hx 950. !!! Do tego idz do sklepu i zobacz jak jeden prezentuje czern, a jak drugi i najlepiej wez sobie film na bluray insygnia smierci cz.1 i 2. I sam zobaczysz co i jak, a nie pisac dla napisania. Malo tego raz jeszcze napisze ze na koniec testu wyraznie na czerwono napisane jest ze to tylko punktacja i w cale nie musi oznaczac ze faktycznie sony jest lepszym tv, poprostu czesci skladowe testu trzeba poczytac i wybrac co dla kogo jest lepsze. Naprawde czytanie ze zrozumieniem to jest na poczatku edukacji szkolnej... To twoim tokiem rozumowania rowniez seria 8 ma taka sama czern jak i seria 9 wiec po co kupowac serie 9 philipsa??? Bzdura kompletna. Oba tv sa bardzo dobre tylko kwestia ile ma sie kasy czy warto jest wydac wiecej w stosunku do roznicy jaka posiada philips serii 9, a philips serii 8 i to samo tyczy sie sonego 955 wzgledem 850. Kogo stac to nawet nie bedzie sie zastanawial tylko pojdzie i kupi philipsa serii 9 , a drugi pojdzie i kupi soniaka 955.
lolek

Kochany Lolku przeczytaj co napisałem dziś rano na tamtym forum.
Telewizory 9607 Philipsa oarz Sony Hx 955 nie nadają sę do zakupu za te pieniądze.
A wszystko dzięki Panom testerom najuczciwszym w świecie.Te tv to porażka.Czemu?
Sony Hx 955 ma olbrzymi efekthalo beznadziejny kontrast i czerń.Sami napisali przy zdjęciu ze zachowuje sie jak led krawędziowy.Natomiast Philips otrzymuje w sekcji płynnosć obrazu odwzorowanie ruchu 4 pkt na ... możliwe 12.Aż dziw jest tam link zagraniczny że na zadnym teście zagranicznym brak takiej wady - ba wręcz piszą o fantastycznej kompensacji ruchu.
w związku z Panów notą 4/12 takie parametry może mieć tylko bubel.I Philips 9707 dzieki ich testowi nie nadaje sie do zakupu wcale mimo zajebistej czerni i poziomu kontrastu.
Nikt normalny nie kupi tv za 13-14k z takimi wadami które je eliminują.Nie zamiezram podważać ich zdania.To najwie\ęksi profesjonalisci na świecie .Wiedzą co piszą a Sony no cóż pewno znów wygrał nie przypadkiem .Co nie ma znaczenia obydwa tv to buble.I tyle mam do napisania.Philips nie ma żadnego ruchu naturalnego tylko teatr rwanie szarpanie ekranu i opera z judderem.A pan Kiki znów się pomylił - oni są nieocenieni.Tv Philipsa piszą ma lepszą czerń niż plazma lepszą 2,5 razy niż Sony ale ruch - to dno.Ich testy są nie do podważenia.
Po takim teście tylko bałwan może kupić te tv.
Jak kupować to tylko Philips seria 8 Sony Hx850 orazy panasonic Vt50 lub ST50.Super jakość za rozsądne pieniądze.Mam nadzieję że Eisa odbierze Philipsowi nagrodę za 1 miejsce w kategorii najlepszy tv lcd 2012.Bubel z taką płynnością nie może dzierżyć takiej nagrody.Eisa nie wie co robi.
Miłego dnia Lolek
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego sympatyczny Play :) Zgodze sie z Toba ze na pewno 70-80 osob na 100 wybierze wlasnie hx 850 lub philipsa serii 8 w stosunku do ich drozszych"braci" te tv sa dobre tylko dla kogos komu nie zal jest wydac powiedzmy 5 tys zl wiecej - poprostu ludzi majetnych. Ty kolego Play nie masz czegpo zalowac za te pieniadze co ty kupiles to zrobiles "interes zycia" takze ciesz sie tv i obys nie mial zadnych z nim problemow. A za jakis czas te tv powinny staniec , choc jak patrzec na cene 920 to ta cena za duzo nie spadla przez popnad rok czasu. Ale to ludzie zweryfikuja i jak malo bedzie chetnych to musi cena spasc inaczej nikt albo prawie nikt nie kupi 955 - bo tak jak powiedzialem to tv dla ludzi majacych pieniadze i do tego takich dla ktorych roznica miedzy 850 a 950 lub philipsem seria 8 a 9 jest na tyle istotna ze beda chcieli wydac te roznice na tv a nie np. poejchac na tydzien lub 2 tygodnie na narty na Slowacje. Uczciwie powiem ze czytajac ten test i pomimo ze nie mam problemow z pieniedzmi stac mnie na wiele rzeczy i dobre zycie to gdyby nie podstawa w 850 to ja bym bral ten model w ciemno. Bo tak jak pisalem jakosc - cena jest to idealne rozwiazanie , a po nim pansonik wt 50. A jaki kupie czas pokaze... jeszce troske moge sie zastanowic. Oczywiscie to moje subiektywne zdanie i prosze sie nim nie sugerowac :) A Tobie kogo naprawde nie zajmuje sie testem bo on ma troszke pomoc, a to ty masz byc zadowolony i jesli takowy jestes to ciesz sie i ogladaj. Pozdrawiam.
lolek
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Kolego a gdzie jest napisane w tym tescie ze czern w hx 955 jest taka jak w hx 850??? Wez zanim cos napiszesz to pomysl i poczytaj co pisza ludzie ktorzy testowali te dwa modele. Wyraznie w ktorym poscie jest napisane ze czern jest lepsza w hx 950. !!! Do tego idz do sklepu i zobacz jak jeden prezentuje czern, a jak drugi i najlepiej wez sobie film na bluray insygnia smierci cz.1 i 2. I sam zobaczysz co i jak, a nie pisac dla napisania. Malo tego raz jeszcze napisze ze na koniec testu wyraznie na czerwono napisane jest ze to tylko punktacja i w cale nie musi oznaczac ze faktycznie sony jest lepszym tv, poprostu czesci skladowe testu trzeba poczytac i wybrac co dla kogo jest lepsze. Naprawde czytanie ze zrozumieniem to jest na poczatku edukacji szkolnej... To twoim tokiem rozumowania rowniez seria 8 ma taka sama czern jak i seria 9 wiec po co kupowac serie 9 philipsa??? Bzdura kompletna. Oba tv sa bardzo dobre tylko kwestia ile ma sie kasy czy warto jest wydac wiecej w stosunku do roznicy jaka posiada philips serii 9, a philips serii 8 i to samo tyczy sie sonego 955 wzgledem 850. Kogo stac to nawet nie bedzie sie zastanawial tylko pojdzie i kupi philipsa serii 9 , a drugi pojdzie i kupi soniaka 955.
lolek
twoj tok rozumowania jest smieszny,kontrast w philipsie wynosi 5700. sony hx950 tylko 2500 czyli na poziomie hx850,tak wiec po co mi taki full led jak w ciemnych scenach wszystko swieci jak na taniej krawedziowce
 

szybal

Banned
Witam czy ktoś z was używając kamerę Skype próbował przybliżania obrazu? U mnie po przybliżeniu obraz znacznie się pogarsza 46 8007 nie bylo z tym problemu kamerkę też przełożyłem z 46 do 55 😞 oczywiście nie jest to żaden problem ale ciekawy jestem jak to u was działa 👌
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
twoj tok rozumowania jest smieszny,kontrast w philipsie wynosi 5700. sony hx950 tylko 2500 czyli na poziomie hx850,tak wiec po co mi taki full led jak w ciemnych scenach wszystko swieci jak na taniej krawedziowce

Kolego co ja cie bede przekonywal, ani mi za to nie placa ani mi to humoru nie polepszy..... po prostu patrz sie dalej na cyfry i oceniaj tv na podstawie wylacznie testow, a nie po sprawdzeniu jednego i drugiego tv - gratuluje twojego toku rozumowania. Jakby ludzie patrzyli wylacznie na cyferki to samsung i lg nie przodowaliby w sprzedazy, a wg ciebie to wylacznie cyfry swiadcza o danym modelu. Bo jak nie wdziales jednego i drugiego postawionego obok siebie to jak mozna cokolwiek oceniac. To tylko Polak tak potrafi !!!!
lolek
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Kolego co ja cie bede przekonywal, ani mi za to nie placa ani mi to humoru nie polepszy..... po prostu patrz sie dalej na cyfry i oceniaj tv na podstawie wylacznie testow, a nie po sprawdzeniu jednego i drugiego tv - gratuluje twojego toku rozumowania. Jakby ludzie patrzyli wylacznie na cyferki to samsung i lg nie przodowaliby w sprzedazy, a wg ciebie to wylacznie cyfry swiadcza o danym modelu. Bo jak nie wdziales jednego i drugiego postawionego obok siebie to jak mozna cokolwiek oceniac. To tylko Polak tak potrafi !!!!
lolek
nie tylko cyferki ale realne zdjecia,popatrz na test na konkurencyjnym forum,fotki wytworni universal najlepiej oddaja problem tv sony,w ciemnych swieci jak tandetni edge led,o efekcie halo nie wspomne,masakra i to ma byc full led?
 

play007

New member
Bez reklam
Masz lolek profesjonalną odpowiedż na profesjonalny test Twoich ulubieńców:Kolega lizarazu z tametego forum:
Drodzy forumowicze - od wielu lat pracuję w branży RTV - najpierw jako dziennikarz potem jako trener produktu w kilku firmach, dzięki temu miałem okazję przetestować wiele telewizorów w tym słynne kuro.

Żeby wszystko było jasne dzisiaj mam przyjemność pracować dla Philips-a.

Przechodząc do rzeczy:

Test owszem jest fajny i profesjonalny ale...

Primo: CZERŃ!
Telewizor z pełnym podświetleniem ledowym z systemem lokalnego wygaszania stworzono dla uzyskania głębokiej CZERNI koropka.
Jak sami recenzenci wspomnieli Sony często w kwestii czerni zachowuje się zwykły telewizor LCD z podświetleniem krawędziowym typu LED.
W związku z powyższym jak już kilku forumowiczów w tej dyskusji stwierdziło jeżeli ktoś nie jest wymagający i nie potrzebuje głębokiej czerni (i kontrastu zarazem) to powinien zamiast HX955 kupić sobie jakiegoś dobrego edge led-a czyli HX850, Philips 8007 lub Samsunga ES800.
Reasumując brak głębokiej czerni w telewizorze Full LED to automatyczna dyskwalifikacja w tej kategorii technologicznej i cenowej.
W związku z powyższym w tym przypadku nie rozumiem dlaczego całościowo wyższą notę otrzymał Sony - moim zdaniem niepoprawnie zostały przypisane wagi do ocen za poszczególne pod-testy.

Secundo: kolory...
Zawodowi tłumacze mają takie powiedzenie: "tłumaczenia są jak kobiety albo wierne albo piękne" podobnie jest z wyświetlaniem kolorów przez telewizory - kolory albo robią wrażenie albo... są wierne czyli wyprane, wypłowiałe, pastelowe. Jak się postawi perfekcyjnie skalibrowany telewizor obok nie skalibrowanego to 90% osób odpowie, że bardziej im się podoba obraz na TV bez kalibracji. Dowodem na to jest ślepy test przeprowadzony onegdaj na targach ON/OFF - brały w nim udział najlepsze plazmy Panasa i Samsunga, topowe modele LCD Sony, Philips itd. i wygrał... pozostawiony na ustawieniach standardowych Philips 46PFL9705 ))

Jak ktoś jest fanatykiem reprodukcji kolorów, która wygląda wspaniale na tabelkach generowanych przez programy komputerowe służące do kalibracji to polecam monitory EIZO... a w szczególności ten model ColorEdge CG243W wysoko ceniony przez grafików komputerowych - im jest potrzebna absolutna wierność bo jak im w druku wyjdzie inny kolor to mogą ich z pracy wypier...

Tertio: Płynność ruchu
Nie ma czegoś takiego jak nadpłynność. Telewizor nie może wyświetlać obrazu szybciej niż ma to miejsce w materiale źródłowym ))) LOL:) Wtedy film trwał by krócej.Proponuje wykonać test: włączyć tryb poprawy płynności - włączyć stoper i zrobić to samo z wyłączonym trybem poprawy płynności. jak wyjdzie inny czas tzn. ze film wyświetlany jest szybciej. Oczywiście taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca.

Obraz jest płynny albo nie jest płynny. Jak ktoś woli judder proszę bardzo.może sobie system poprawiania ruchu wyłączyć. Tylko ciekaw jestem co takie osoby powiedzą po obejrzeniu Hobbita którego nakręcono w 48 klatkach W internecie jest już pełno opinii osób wypisujących że film nie ma feelingu kinowego podczas gdy to co oni nazywają feelingiem kinowym jest po prostu skokowym wyświetlaniem ruchu który wziął się nie z powodów estetyczny lecz wyłącznie ekonomicznych - kręcąc 24 klatki na sekundę zużywa się mniej taśmy niż kręcąc z prędkością 48 czy 60 klatek na sekundę. Całe szczecie ewolucja kinematografii idzie we właściwym kierunku i za chwilę pozbędziemy się 24 klatkowego syfu z naszych ekranów. James Cameron zapowiedział że Avatar 2 i 3 będą kręcone z prędkością 60 klatek na sekundę i ręczę Wam że ten obraz będzie bliżej temu co widać na Philipsach niż tym ustawieniom które preferują recenzenci.

Quatro: Ambilight
Poniżej załączam galerię zdjęć na których 60PFL9607 widać z
wyłączonym Ambilight-em
włączonym w trybie ciepła biel i przy ustawieniach obrazu ISF NOC po kalibracji
i na koniec Włączony Ambilight + moja subiektywna kalibracja gdzie kolory są żywe przy zachowaniu wszelkich szczegółów w jasnych i ciemnych partiach obrazu
zdjęcia są skompresowane i oddają jedynie symbolicznie różnice które są widoczne gołym okiem.

Ostatnie dwa zdjęcia to porównanie TV z filtrem moth eye do TV z matrycą typu lustro - podobną do zastosowanej w Sony HX955. Podobnej bo pochodzącej od tego samego producenta czyli od Samsunga.

Pod poniższym linkiem są zdjęcia w wyższej rozdzielczości.
Gdyby galeria nie działała załączam też do niej link.

https://plus.google.com/photos/1063...ms/5822988958469891521?banner=pwa&gpsrc=pwrd1

Jeszcze przeprosisz Pana Kikiego.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Panowie spokojnie "Święta idą" jeden jak i drugi to bardzo dobre TV.Zapewniam Was,że za rok będą lepsze-mam nadzieje?Już nie długo CES,zapowiadają pare ciekawych nowości.pozdr...
 

aladyn

New member
Witam. Też kupiłem 55 pfl 8007. A teraz po przeczytaniu waszych postów z drżeniem rąk czekam na efekty. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

yahimo

New member
Witam,
powiedzcie proszę czy z Philipsem 55pfl 8007 dostarczane są kołki do zawiedzenia tv na ścianie (oczywiście z wykorzystaniem podstawy tv)?. Zamówiełm ten TV z opcją instalacji i obawiam się aby przy dostawie nie okazało się żę nie ma w komplecie niezbędnych elementów do zawieszenia na ścianie. Przypuszczam że panowie z RTVeuroAGD stwierdziliby że jestem nieprzygotowany i zebrali manatki.
 
Do góry