Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

PgUp

New member
teatr

Polecam jeszcze ten artykuł.
kultura.gazeta.pl/kultura/1,116106,11612701,_Hobbit__jak_wenezuelska_telenowela__Kontrowersje.html
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzieki za link. Yachimo zadzwon na infolinie do mediaexpert spytaj sie gdzie najblizej Warszawy jest ten tv dostepny na zywo w sklepie i poprostu wsiadz do samochodu i ruszaj :) ten efekt mozna zobaczyc zarwono w sklepie jak i wdomu nie musisz placic za droge komus i za prezentacje jesli ci sie nie spodoba ten czy inny model. Wez tylko kilka filmow z szybkimi akcjami i zobaczysz jak to wyglada na wlasne oczy. Moze ci sie spodoba a moze nie dasz rady na cos takiego patrzec, ale nei przekonasz sie jesli nie zobaczysz na zywo. Ja tez na hobbita ide na film w 48 klatkach bo chce na wlasne oczy sie przekonac czy to faktycznie jest tak jak czytalem na zagranicznych forach ze ludzie niektorzy szli poraz drugi na ten film zeby zobaczyc w normalnym standardzie 24 klatek. Pozdro.
lolek
 

yahimo

New member
Witam,
jeszcze ma kilka pytań:
- czy efekt teatru będzie zauważalny na wszystkim tzn. SD, DH, Blu-ray, filmy mkv po hdmi z kompa?
- jeśli ten efekt można wyłączyć (jak piszecie pozwyżej) to czemu tak dużo się na ten temat mówi? no chyba że wyłączenie powoduje spadej jakości wyświetlania?
- rozumiem że ten tv ma tak zwaną szybę (nie jest matowy), czy wygląda to podobnie jak w modelu philips 8605 - gdzie modę nacisnąć "paluchem" w ekran i nie widzę odbarwienia na ekranie - dzięki temu mam peność że dzieciak mi nie uszkodzi matrycy jak to miało miejsce w szajsungu. Czy jest to podobna szyba jak w sony 850 (gorilla glass czy coś takiego)??
 

szybal

Banned
Witam,
jeszcze ma kilka pytań:
- czy efekt teatru będzie zauważalny na wszystkim tzn. SD, DH, Blu-ray, filmy mkv po hdmi z kompa?
- jeśli ten efekt można wyłączyć (jak piszecie pozwyżej) to czemu tak dużo się na ten temat mówi? no chyba że wyłączenie powoduje spadej jakości wyświetlania?
- rozumiem że ten tv ma tak zwaną szybę (nie jest matowy), czy wygląda to podobnie jak w modelu philips 8605 - gdzie modę nacisnąć "paluchem" w ekran i nie widzę odbarwienia na ekranie - dzięki temu mam peność że dzieciak mi nie uszkodzi matrycy jak to miało miejsce w szajsungu. Czy jest to podobna szyba jak w sony 850 (gorilla glass czy coś takiego)??
Co wy z tym teatrem obraz jest rzeczywisty taki jak za oknem i o to chodzi przy filmach 3d czujesz się jak byś był w środku akcji czasy sztucznego obrazu minęły wraz z kineskopem.Chyba o to chodzi żeby obraz był jak najbardziej naturalny i prawdziwy.
 

yahimo

New member
Co wy z tym teatrem obraz jest rzeczywisty taki jak za oknem i o to chodzi przy filmach 3d czujesz się jak byś był w środku akcji czasy sztucznego obrazu minęły wraz z kineskopem.Chyba o to chodzi żeby obraz był jak najbardziej naturalny i prawdziwy.


kolego chyba nie ma się czemu dziwić, gdyby ten tv był dostępny w sklepach stacjonarnych tych pytań pewnie by nie było. Wydająć kilka tysięcy na tv muszę być pewny tego co kupuje.
 

yahimo

New member
kolego szybal a możesz mi napisać coś na temat matrycy (matowa, szyba) i możliwośći wyłączenia efektu teatru - czy wtedy jakość jest pogorszona?
 

Sorn

New member
Moje pierwsze wrażenie przed uruchomieniem TV.
Telewizor rozpakowałem przy kurierze, zobaczyłem czy nic nie jest uszkodzone. Wszystko elegancko nic nie rozwalone, a kurierowi jeszcze dałem kilka jabłek :p

Telewizor własnie został złożony i stoi na stole - stabilizuję jego temperaturę bo przyjechał bardzo zimny (cóż, taka pogoda nie ma co się dziwić :) )

1.Wygląd
Przed Philipsem miałem/mam Fujitsu Siemens Plasmavision 42 cale - była to jedna z pierwszych plazm. Przyznam, że do dziś wygląd tego telewizora był bardzo ładny. Jednak to co wyciągnąłem dziś z pudełka przyznam, że trochę mnie zdziwiło. Po pierwsze mam nieodparte wrażenie, że ten telewizor jest większy niż 46 cali... Zawsze, myślałem że cienkie obramowanie spowoduje, że TV będzie wydawał się mniejszy a tu taka niespodzianka. Sam wygląd TV zdecydowanie na +, ale jak każdy wie to jest kwestia gustu :)

2. Jakość wykonania.
Jak tylko podniosłem TV zwróciłem uwagę na jakość wykonania, która moim zdaniem rozwala konkurencję. Wszystko jest spójne, nic nie skrzypi. Ciekawi mnie z czego jest zrobiona nakładka na podstawkę :)

3. Zestaw
O ile 2 pary okularów i pilot ( zajebisty zarówno wizualnie jak jakościowo) nie zrobiły na mnie wrażenia , bo przecież to jest w zestawie to kamera Skype, mnie zszokowała. Wyczytałem gdzieś, że ponoć w modelu serii 9000 nie ma jej ponoć w zestawie.

4. Montaż

Banał, każdy da sobie radę nic dodać nic ująć


Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Za kilkanaście minut będę odpalał TV z kolegą, który pomoże mi zapakować starą plazmę.

Na aktualną chwilę 9/10

btw: Jak włożyć paluszki do pilota nie mogę tej klapy otworzyć hehe
 

play007

New member
Bez reklam
Moje pierwsze wrażenie przed uruchomieniem TV.
Telewizor rozpakowałem przy kurierze, zobaczyłem czy nic nie jest uszkodzone. Wszystko elegancko nic nie rozwalone, a kurierowi jeszcze dałem kilka jabłek :p

Telewizor własnie został złożony i stoi na stole - stabilizuję jego temperaturę bo przyjechał bardzo zimny (cóż, taka pogoda nie ma co się dziwić :) )

1.Wygląd
Przed Philipsem miałem/mam Fujitsu Siemens Plasmavision 42 cale - była to jedna z pierwszych plazm. Przyznam, że do dziś wygląd tego telewizora był bardzo ładny. Jednak to co wyciągnąłem dziś z pudełka przyznam, że trochę mnie zdziwiło. Po pierwsze mam nieodparte wrażenie, że ten telewizor jest większy niż 46 cali... Zawsze, myślałem że cienkie obramowanie spowoduje, że TV będzie wydawał się mniejszy a tu taka niespodzianka. Sam wygląd TV zdecydowanie na +, ale jak każdy wie to jest kwestia gustu :)

2. Jakość wykonania.
Jak tylko podniosłem TV zwróciłem uwagę na jakość wykonania, która moim zdaniem rozwala konkurencję. Wszystko jest spójne, nic nie skrzypi. Ciekawi mnie z czego jest zrobiona nakładka na podstawkę :)

3. Zestaw
O ile 2 pary okularów i pilot ( zajebisty zarówno wizualnie jak jakościowo) nie zrobiły na mnie wrażenia , bo przecież to jest w zestawie to kamera Skype, mnie zszokowała. Wyczytałem gdzieś, że ponoć w modelu serii 9000 nie ma jej ponoć w zestawie.

4. Montaż

Banał, każdy da sobie radę nic dodać nic ująć


Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Za kilkanaście minut będę odpalał TV z kolegą, który pomoże mi zapakować starą plazmę.

Na aktualną chwilę 9/10

btw: Jak włożyć paluszki do pilota nie mogę tej klapy otworzyć hehe

Tak seria 9 nie ma kamery skype.Na pilocie masz otwór naciśnij na niego zapałką i pilot sie otworzy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szybal chyba nie bardzo chodzi o to zeby byl teatr w tv, bo w przeciwnym wypadku wszystkie inne marki by robily rowniez tak zeby obraz byl podobny do philipka jesli chodzi o plynnosc oczywiscie...( a jakosc inne firmy z plynnoscia daja sobie rade i tak tego nie widac ) A juz na pewno nie jest dobre zeby nie bylo mozliwosci reagulacji tej opcji - tylko albo wlaczona lub wylaczona. A ludziom nie ma co sie dziwic, nie kazdy jest taki zwolennik philipsa jak ty ze miales dwa wadliwe egz. serii 9 , potem 1 egz serii 8 i pomimo tego kupiles kolejny raz philipka serii 8 tylko w 55 calach. A wydajc ponad 8 tys za 55 cali to jednak ludzie chca wiedziec i zobaczyc zanim kupia i jak dla mnie to nic nie normalnego. I chyba lekkim nie porozumieniem sie jest czepiac ludzi czemu akurat pytaja sie ten aspekt w tym modelu. Pozdrawiam.
lolek
 

Sorn

New member
Uruchomiłem to cudo.

1. Konfiguracja
Prawie idealna, gdybym wiedział jak UPC uruchomić za pomocą DVB-C a nie dekodera. Wszystko zajęło mi trochę czasu bo musiałem się wczytać, ale konfigurator zdecydowanie na PLUS!
2. Kolory
No własnie. Ogólnie bez kalibracji i tak są lepsze niż na mojej plazmie sprzed niemal 10 lat :p. Znalazłem kalibrację w sieci więc jutro poszukam.
3. Multimedia
Ogólnie na tą chwilę pobawiłem się trochę pilotem o próbowałem się zalogować na facebooka (nie udało się) dlatego że w moim haśle występuje "#" którego tam nie mam :p
Co do samej obsługi pilota to przyznam, po obróceniu go kilka razy trzymałem go do góry nogami, ale to jest kwestia przystosowania się do nowości.

Pierwsze uruchomienie 8/10
 

yahimo

New member
sorn właśnie czegoś takiego oczekiwałem,
czekam na kolejne wrażenia po ustawieniu tv i pobawienie się opcjami (szególnie jak Ty widziś ten efekt teatru), mam nadzieję że to pozwoli mi podjąć właściwą decyzję.
 

DaRcO

Banned
@yahimo
Po co się daje funkcje "teatru"? Po to aby nie było juddera, rozmyć, smużenia, czyli aby w ruchomym obrazie zachować szczegóły, ostrość, bez rozmyć, czyli nazywane PPHD... Tylko co z tego, kiedy przy załączeniu płynności, procesor nie nadąża i potrafi gubić interpolowane klatki i robić artefakty w miejscach szybko poruszających się obiektów, np; machnięcie ręki. Nie nadąża tak samo jak micro dimming, gdzie widać pociemnienia już po wyświetleniu danej strefy obrazu do korekty. Wszystkie te mankamenty przeszkadzają w niezakłóconym odbiorze. Te bajerki dopiero raczkują i daleko im do dopracowania.

Jak załączysz płynność HDNM (3 presety i off), to będzie widoczna na wszystkim.
 

totmes526

New member
55 pfl8007

Witam, od 11.12.2012 jestem posiadaczem modelu 55 PFL 8007, czy szczęśliwym, to się okaże. Po wielogodzinnej lekturze postów na forum zdecydowałem się napisać moje może subiektywne wrażenia co do tego telewizora.
Pierwsze wrażenie, niestety złe już przy montażu podstawy / przez panów z Euro RTV / – telewizor pochyla się na boki, lewo lub prawo, trudno znaleźć odpowiednie ustawienie. Po godzinie prób stopka zamontowana, ale nie jest to ideał, wygląda na to, że telewizor jest dla stopki za ciężki, ponadto podstawa wcale nie jest obracana, chyba, że panowie coś sknocili / pierwszy raz montowali taki telewizor /. Wydaję mi się , że projektanci stopki sknocili sprawę, telewizor jest mało stabilny.
Wykonanie reszty jest ok., ładna cieniutka ramka, wpadająca bardziej w czerń niż w srebro.
Menu działa dla mnie normalnie, po podłączeniu do Internetu telewizor sam zainstalował nowe oprogramowanie / po Wi – Fi, szybkie łącze 120 Mb /, przez USB zainstalowałem najnowsze oprogramowanie z końcówką chyba 014, nie było z tym żadnych problemów.
Telewizor uruchamia się dugo. Menu dla mnie działa normalnie, ale strasznie utrudniono dostęp do większości funkcji, trzeba się trochę oklikać pilotem, żeby do jakiejś funkcji dotrzeć, np. dotarcie ko konkretnego wejścia HDMI.
I najważniejsze obraz wyświetlany przez telewizor nie powalił mnie na podłogą, jeszcze się z ustawieniami trochę pobawię. Wydaję mi się, ze jest o wiele gorszy niż mój „stary” Samsung LE40 650B.
Do zakupu telewizora skłoniła mnie:
- po pierwsze – 5 wejść HDMI / jako jedyny model /
- 3 wejścia USB
- lepszy dźwięk
- część wypowiedzi na forum
I na koniec pytanie, czy gdybym go nie miał, czy kupiłbym go ponownie, odpowiedź – chyba nie.
 

Sorn

New member
"#" jest ten znak na pilocie obok litery D
Wybacz, jestem trochę zakręcony przez L4 :) Dostałem jakiś lek co mi z mózgu papkę zrobił.

sorn właśnie czegoś takiego oczekiwałem,
czekam na kolejne wrażenia po ustawieniu tv i pobawienie się opcjami (szególnie jak Ty widziś ten efekt teatru), mam nadzieję że to pozwoli mi podjąć właściwą decyzję.

Ja polecam TV bardzo mocno. Napisały działają, ale w formacie srt. To nie jest problem, jak zainstalujesz sobie napiprojkt to możesz tam wybrać aby pobierał napisy w formie srt.

Co do samego efektu teatru to przyznam, że jak na moje oko to jest, ale nie jest to efekt taki który psuje oglądanie :)

Gdybym jeszcze raz mógł kupić ten tv w tej cenie to bym nie się wahał inwestycja jak najbardziej udana.

Znalazłem takie ustawiania kalibracyjne, które są całkiem całkiem:

Picture profile: ISF Night Backlight Contrast 58 Color 50 Sharpness: 2 Noise reduction: Off MPEG artifact reduction: Off Perfect Natural Motion Off Clear LCD Off Advanced sharpness Off Perfect contrast Off Dynamic backlight Off Light sensor On/Off Gamma 0 Color temperature Custom Video contrast 90 Brightness sensor 50 Red - WP 125 Green - WP 69 Blue - WP 44 Red - BL 0 Green - BL 0 Blue - BL 0
 

DaRcO

Banned
@totmes526
Jeśli tv się nie obraca, to panowie dokręcili za mocno śruby - tv musi się obracać jak piórko po lekkim dotknięciu - zluzuj dokręcenie.

Na pilocie jest przycisk opisany SOURCE - tam masz bezpośredni dostęp do wejść hdmi, więc nie ma potrzeby się oklikiwać. ;-)

Zanim ustawisz poprawnie pod siebie obraz to trochę Ci zejdzie. Presety fabryczne są do kitu.
 

totmes526

New member
8007

@totmes526
Jeśli tv się nie obraca, to panowie dokręcili za mocno śruby - tv musi się obracać jak piórko po lekkim dotknięciu - zluzuj dokręcenie.

Na pilocie jest przycisk opisany SOURCE - tam masz bezpośredni dostęp do wejść hdmi, więc nie ma potrzeby się oklikiwać. ;-)

Zanim ustawisz poprawnie pod siebie obraz to trochę Ci zejdzie. Presety fabryczne są do kitu.

Witam, dzięki serdeczne, oczywiście skorzystam z Twoich rad, pozdrawiam
 
Do góry