Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

kriswas

Member
Bez reklam
Wszystkie wpisy nie dotyczące tematu i będą usuwane ! (Regulamin)

Bolek, lolek czy jak Ci tam, parafrazując "Chłopaki nie płaczą", Twoje wypowiedzi, 1195 (!) :blagam: w 1 promillu ocierają się o merytoryczność, pozostałe to postmodernistyczny bełkot. Litości chłopie, załóż sobie bloga na którymś z portali.
 

Sorn

New member
Witam kabel 1,5m a co do polskich liter jak text jest w klejony w film nie ma problemu czyta ,ale jak jest osobno nawet o tej samej nazwie nie widzi napisów wcale.

Kwestia napisów odrzuca mnie od tego telewizora. Czy nie czyta napisów tylko zapisanych jako txt czy z srt tez jest problem?

Jeśli jest to ja podziękuje :)
 

szybal

Banned
Kwestia napisów odrzuca mnie od tego telewizora. Czy nie czyta napisów tylko zapisanych jako txt czy z srt tez jest problem?

Jeśli jest to ja podziękuje :)
Nie wiem co to jest "srt"ja nie bawie się w ściąganie więc mnie to nie interesuje jak dostaje coś na dysku to albo czyta albo nie a tu z napisami jest problem,szkoda że przekreślasz tak dobry model tv tylko przez napisy ale twoja spraw ,a tak swoją drogą ja osobiście wole filmy z lektorem.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Przekreślanie dobrego TV z tak błahego powodu jest po prostu śmieszne! Idąc tym tokiem myślenia, lepiej wybrać telewizor który czyta jakieś tam napisy, ale ma gorszy obraz.
Tym bardziej, że jak szybal napisał, są filmy z lektorem. Jednak jeśli ktoś woli oryginalne dialogi, to są filmy z wklejonymi napisami. Wystarczy się troszeczkę, ale to troszeczkę wysilić i poszukać.
Inna sprawa, że wklejenie napisów w film to także banalna sprawa.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Riswas, Krisswas czy jak tam masz ten swoj nik - znawco, specjalisto gdzie tak namietnie bronisz firmy ktorej posiadasz tv. Ja juz pisalem ze nie musisz czytac nikt nikogo nie zmusza sa ludzie w roznych tematach co mi dziekuja za to co pisze i nigdy nie mowilem ze jestem specjalista tak jak to ty sie kreujesz na takiego, a przynajmniej kilku jest tutaj ktorzy pewnie w tym temacie by cie zjedli i sa znacznie skromniejsi. Teraz jesli chcesz zeby pisac tylko dobrze o twojej firmie to niestety nie ten adres bo zyjemy w Polsce a nie na Ukrainie czy w Rosji... jak chcesz zeby tylko pisac i wylacznie dobrze o tym co Ty masz akurat w domu to zapraszam na inne fora do innego kraju. A ja pisze to co mysle i jesli ktos cos pisze a pozniej to sie nie pokrywa z rzeczywistoscia nie bede przykladow pisal bo by troszke tego bylo to nalezy jakies konsekwencje ponosic tego a chociaz uderzyc sie w piers ze sie pomylilo. A nie caly czas sciemniac i pisac ludziom cos co ponziej ni jak sie ma do rzeczywistosci. I poprostu radze ci nie czytaj tego co pisze . Bedzisz zdrowszy.
Lolek
 

Sorn

New member
Nie wiem co to jest "srt"ja nie bawie się w ściąganie więc mnie to nie interesuje jak dostaje coś na dysku to albo czyta albo nie a tu z napisami jest problem,szkoda że przekreślasz tak dobry model tv tylko przez napisy ale twoja spraw ,a tak swoją drogą ja osobiście wole filmy z lektorem.

Ja jestem człowiekiem, który stara się zarządzać swoim życiem tak aby nie robić sobie dodatkowych problemów. Skoro kupuje TV i kino to chcę aby wszystko obsługiwał jeden pilot od razu, a nie ze muszę dokupować pilot. Skoro oglądam dużo filmów i seriali to potrzebuje napisów nie dlatego, że nie umiem angielskiego ale dlatego, że czasami wpadają idiomy angielskie których sobie nie przetłumaczę.
 

accu

New member
Bez reklam
Ja jestem człowiekiem, który stara się zarządzać swoim życiem tak aby nie robić sobie dodatkowych problemów. Skoro kupuje TV i kino to chcę aby wszystko obsługiwał jeden pilot od razu, a nie ze muszę dokupować pilot. Skoro oglądam dużo filmów i seriali to potrzebuje napisów nie dlatego, że nie umiem angielskiego ale dlatego, że czasami wpadają idiomy angielskie których sobie nie przetłumaczę.

Witam,
Ważne jest , że ten model generuje dobry obraz i w miarę dobry dźwięk . Poza tym ma wiele pożytecznych funkcji i jest jeszcze w fazie "rozwojowej" , gdyż będą jeszcze wydawane nowe
wersje oprogramowania , które usprawnią działanie tego modelu telewizora firmy Philips.( z tego co mnie jest wiadome nowa wersja oprogramowania uruchomi funkcję Wi-Fi Smart Screen oraz zacznie działać pointer -czyli wskaźnik )
Moim skromnym zdaniem telewizory firmy Philips serii 8007 w wielkości przekątnej ekranu 46" i 40 " są
jak najbardziej udane , natomiast telewizor ten o wielkości przekątnej ekranu 55" ma jak dotąd
nie zawsze jednolite podświetlenie matrycy i użytkownicy w Niemczech tą usterkę zauważyli ,
co jest powodem , że zwracają te telewizory lub wymieniają w sklepach na nowe.

Pozdrawiam,;)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Leszcom

New member
Cześć,

Jako, że jestem zainteresowany tym TV w wielkości 55", to mam prośbę do Ciebie Accu, abyś podał jakieś linki do wypowiedzi ludzi wymieniających ten telewizor. Nie żebym Ci nie wierzył na słowo :)

Pozdrawiam
Leszcom
 

accu

New member
Bez reklam
Cześć,

Jako, że jestem zainteresowany tym TV w wielkości 55", to mam prośbę do Ciebie Accu, abyś podał jakieś linki do wypowiedzi ludzi wymieniających ten telewizor. Nie żebym Ci nie wierzył na słowo :)

Pozdrawiam
Leszcom

Witam,
Takowe już podawałem , poszukaj sobie na niemieckich portalach , a mnie nie musisz wierzyć , ja tylko
podaję to sam przeczytałem lub dowiedziałem się z miarodajnych źródeł .:wink:
PS.Poszukaj w tym wątku to na pewno znajdziesz .

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,
A oto przykład niejednolitego podświetlenia w telewizorze firmy Philips 55PFL8007K/12 patrz:

Clouding Philips #1 | clouding, philips | hifi-forum.de Bildergalerie

Clouding Philips #2 | clouding, philips | hifi-forum.de Bildergalerie

Dlatego moim skromnym zdaniem , dobrze przyjrzeć się telewizorowi firmy Philips 55PFL8007K/12 przed
zakupem osobiście w sklepie , a potem dopiero wydać prawie 9 k.i nie mieć kłopotów z ewentualnym
zwrotem czy reklamacją . Gdyby telewizory były rzeczywiście rygorystycznie kontrolowane przed opuszczeniem fabryki , wtedy
można by było droższe modele kupować "w ciemno" , ale niestety tak nie jest.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hej Accu ja widzialem na niemieckiej stronie jeszcze gorsze zdjecie jak to twoje tylko to tez kwestia moze byc aparatu. Ale brat mojego kolegi ktory na codzien mieszaka za zach. granica byl niedawno w sklepie i sie spytal co bedzie dalej z tymi tv w 55 calach? Pan odpowiedzial mu ze sprawa jest wyjasniana ale kiedy bedzie na 100% pewne co jest, czy to jest kwestia tylko softu czy np partii jaka przyjechala do nich do sklepu, czy tez wada techniczna to sie okaze. Takze na razie nic nie wiadomo.
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Według mnie są partie telewizorów firmy Philips serii 8007 w wielkości przekątnej ekranu 55 cali wyprodukowane z jednolitym podświetleniem , jak i partie telewizorów
wyprodukowane z niejednorodnym podświetleniem , tylko trzeba mieć łut szczęścia i trafić na te pierwsze
tj. z jednolitym podświetleniem . Odpowiednie ustawienie parametrów obrazu może w jakimś stopniu
zniwelować tą usterkę i nie będzie ona tak dokuczliwa w codziennym oglądaniu programów telewizyjnych , lecz żaden soft tego mankamentu nie naprawi . Jest to oczywiście moja opinia subiektywna . Na razie
nie ukazał się jeszcze żaden miarodajny test tego modelu telewizora firmy Philips w wielkości przekątnej
ekranu 55 cali . Może na Flatpanels .dk , ale redakcja nie podała w jakiej wielkości przekątnej ekranu
otrzymała telewizor do testu . Niedługo się o tym przekonamy.
Wada ta nie jest przypadłością tylko telewizorów firmy Philips w wielkości przekątnej ekranu 55 cali i
większych . Dotyczy ona wszystkich producentów telewizorów , lecz może w mniejszym procencie ???


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tam nie wiem czy soft to moze naprawic czy tez nie myslac tak czysto teoretycznie to raczej nie bo to wina techniczna jest ale ja sie na tym nie znam i sprzedawcy w Niemczech tez nie wiedza co i jak wiec na razie pozostaje poprostu czekac. A juz myslalem ze w tym tygodniu beda mogl wam zdjecia pokazac tego tv u kolegi ktory zamierzal kupic wlasnie w Niemczech a tak to lipa. Kolega jeszce do konca listopada mowi poczeka pozniej jak nic sie nie wyjasni i dalej bedzie tak z dostepnoscia jak jest kupuje soniaka 850 lub panasa wt 50 ...
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki napisz w koncu czy ten test bedzie czytez nie ( przyznaj sie jesli nie masz tego modelu albo sa z nim jakies problemy ) bo to bzdura jest ludzi oklamywac i mowic czy to juz bedzie czy za tydzien czy juz sie wczytuje test, bo tak jak pisalismy ze to comodore czy atari by juz wczytal ten test przez taki okres jak ty to robisz... Npisz prawde i tyle.....
Lolek
Ps I nie zebym ja Ciebie prosil o ten test nic z tych rzeczy ja wiem jaki bedzie ten test jesli on juz bedzie kiedys..... ale mysle ze wielu osobom zalezy jednak na tym tv i chcieliby przeczytac co napiszesz o tym modelu. Ja bardziej kieruje sie tym co mozna z testow w sieci wyczytac.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Może czeka na nowy soft , który ma być wydany "lada moment" , wprowadzający działanie wskaźnika (pointer) oraz funkcję Wi-Fi Smart Screen ?


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szybal

Banned
Kiki, uzupełniając post Accu, wypadało by napisać: czekam na to, na tam to, małe opóźnienie, brak czasu, a tu obiecanki ...

Ale co by umilić oczekiwanie na test Kikiego znalazłem w sieci (mam nadzieję, że jeszcze nie było) kolejny test tego TV. Może komuś się przyda?

Review: Philips 46PFL8007 | Crosat
Testu nie będzie bo nie ma czym handlować z euro ofertę wycofali ja myślę że pomylili cenę,a do tego cały czas ten soft minimalnie kuleje jest dużo lepiej niż było ale na obiecankach się na razie kończy, tak czy siak 8007 fizycznie nigdzie nie ma więc po co KIki ma się męczyć z testem z koro na tym modelu nie zarobi.
 

plexi

New member
Cześć.

Uprzedzając nieco test kikiego, chciałbym się z Wami podzielić wrażeniami z użytkowania telewizora Philips 8007 z matrycą o przekątnej 46''.

Telewizor kupiłem przez internet (w jednym ze sklepów, w których te modele były akurat dostępne 'od ręki'), użytkuję go od kilku dni. Wcześniej przez kilka miesięcy posiadałem telewizor Sony 46HX820 (w zasadzie - trzy egzemplarze tego modelu), więc wszystkie ewentualne porównania będę odnosił do tego właśnie telewizora.

Zacznę może od tego, że po wypakowaniu z pudła telewizor sprawia bardzo dobre wrażenie pod względem estetyki i precyzji wykonania. Ramka jest cienka, ładnie spasowana, nic nie odstaje (w HX820 problemem była odklejająca się w górnych rogach warstwa gorilla glass), nic nie trzeszczy. Kłopot pojawił się u mnie po skręceniu podstawy i panelu telewizora w jedną całość. Okazało się, że telewizor jest znacząco pochylony w lewą stronę, nieco tak, jakby ta lewa strona była trochę cięższa od prawej. Do tej pory nie udało mi się rozwiązać tego problemu. Poluzowywanie i dokręcanie śrub w okolicach podstawy nie daje żadnego pozytywnego rezultatu.

Jeśli chodzi o obraz generowany przez tv, to pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy i, nie będę ukrywał, bardzo mnie ucieszyła, było bardzo równomierne podświetlenie matrycy. Tak jak napisałem wyżej, wcześniej użytkowałem telewizor Sony 46HX820, z którego nie byłem zadowolony od momentu pierwszego uruchomienia. Osławione już "latarki", które pięknie oświetlały dolne narożniki tego telewizora, oraz generalnie, mocno 'zachmurzona' matryca w ogóle nie pozwalały mi skupić się wieczorem/w nocy na oglądaniu filmów, szczególnie tych z czarnymi pasami w dolnej i górnej części obrazu. O naprawę telewizora/wymianę na model bez wad walczyłem z Sony dokładnie pół roku. W tym czasie, otrzymałem nowy egzemplarz (ze względu na martwe piksele w pierwszym egzemplarzu a nie fatalne podświetlenie), a następnie w tym nowym egzemplarzu wymieniona została w późniejszym czasie matryca (tym razem już na podstawie reklamacji ponownie fatalnego podświetlenia, które przedstawiciele Sony uporczywie określali w korespondencji ze mną/serwisem jako 'efekt technologii LED'). Wymiana niczego nie zmieniła, latarki w rogach nie zgasły, matrycowe niebo się nie rozchmurzyło, nawet mimo tego, że z ustawieniami kontrastu, jasności i siły podświetlenia schodziłem naprawdę nisko. Telewizor sprzedałem i postanowiłem poczekać na rozwój sytuacji na rynku. I tym sposobem w zeszłym tygodniu stałem się posiadaczem Philipsa 8007.

Jak już wspomniałem, podświetlenie w tym telewizorze sprawia bardzo dobre wrażenie. Z rogów nie wylewają się żadne snopy światła, tam gdzie ma być czarno, jest czarno, czasami mam wręcz wrażenie, że atramentowo czarno. Nie, żeby chmurek w Philipsie nie było. Co to, to nie. W moim egzemplarzu są, ale widać je tylko przy wyłączonej kontroli podświetlenia, natomiast odpowiednimi ustawieniami można je wyeliminować praktycznie do zera, bez straty na jakości obrazu, jak mi się wydaje. Biorąc pod uwagę ten aspekt, między Philipsem 8007 a Sony 820HX istnieje prawdziwa przepaść, na korzyść tego pierwszego rzecz jasna.

Jeśli chodzi o nasycenie kolorów, kontrast, ostrość obrazu, wydaje mi się, że w tv Sony lepiej to wyglądało. Mam wrażenie, że Philips generuje obraz bardziej miękki, kolory są bardziej 'akwarelowe', obraz wydaje się nieco zbyt mało precyzyjny, ostry. Mówiąc inaczej, w Sony obraz to była żyleta, w Philipsie ta żyleta jest jakby nieco stępiona. Na korzyść Philipsa przemawia natomiast zdecydowanie nie rzucający się praktycznie w oczy banding oraz całkowity brak efektu DSE (dirty screen effect), z którymi to (d)efektami telewizory Sony miał bardzo poważne problemy.

Philips 8007 ma też w porównaniu z Sony HX820 mniej opcji jeśli chodzi o skalowanie obrazu. Przykładowo, w TV Sony z obrazem w formacie 4:3 mogłem bez problemu rozrzucić na cały ekran, z zachowaniem proporcji (kosztem, rzecz jasna, utraty części źródłowego obrazu), w Philipsie nie potrafię doprowadzić do sytuacji, w której mógłbym pozbyć się pionowych pasów przy tym formacie obrazu. Generalnie rzecz biorąc, wydaje mi się, że możliwości wszelakich ustawień w TV Sony były po prostu bogatsze.

Odnoszę też wrażenie, że mój egzemplarz Philipsa 8007 radzi sobie gorzej niż wspomniany wcześniej tv Sony z sygnałem z kablówki. Kablówkę udostępnia u mnie operator lokalny, w kablu mam sygnał cyfrowy. Ostre momentami przejścia między kolorami (wyraźne gradientowanie), sporo artefaktów, momentami mocno 'rozpikselowany' obraz - tego typu rzeczy nie rzucały mi się wcześniej w oczy tak wyraźnie, jak w przypadku Philipsa. Szczególnie dotyczy to kanałów nie-HD. Z sygnałem analogowym Philips radzi sobie wg mnie bardzo kiepsko. Programy w HD wyglądają za to bardzo dobrze. Tak samo ciężko jest mi się przyczepić do jakości obrazu jeśli chodzi o materiał puszczany na TV z blu-ray.

Do Philipsa 8007 dołączane są dwie sztuki okularów do oglądania obrazu w trybie 3D. Skorzystałem z możliwości wytestowania tej technologii i uruchomiłem grę 'Super Stardust HD' na PS3 w trybie 3D. Z uzyskanego efektu byłem bardzo zadowolony, obraz był bardzo wyraźny, kilkuwarstwowa głębia obrazu wyraźnie odczuwalna, fajna rzecz - moje oczy i mózg miały sporo radochy ;). I pisze to osoba, która za efektem 3D, szczególnie tym z sal kinowych, absolutnie nie przepada. Nie miałem jeszcze możliwości sprawdzenia tego, jak się ma tryb 3D w Philipsie w przypadku dedykowanych, kręconych w tej technologii filmów.

Wydaje mi się, że mój egzemplarz Philips'a 8007 ma dziwne problemy jeśli chodzi o upłynnianie obrazu. Osobiście, nie znoszę tego efektu (efekt teatru, opery mydlanej czy jak to tam się zwie) i jest to zazwyczaj pierwsza rzecz, którą wyłączam w telewizorze. Otóż w 8007, nawet gdy upłynnianie obrazu mam całkowicie wyłączone, to od czasu do czasu mam wrażenie jakby philipsowa elektronika coś tam jednak chciała upłynnić, ale nie do końca jej to wychodzi, co doprowadza do sytuacji, w której obraz na niektórych kanałach potrafi się po prostu 'rwać'. Najlepiej widać to na kanałach informacyjnych, w których przesuwają się paski z informacjami - od czasu do czasu w sposób mocno rwany. Początkowo myślałem, że może być to kwestia sygnału w mojej kablówce, ale gdy z podobnym rwaniem obrazu (przy wyłączonym upłynnianiu!) spotkałem się na ekranie z dashboardem w PS3, w którym ustawione mam dynamiczne tła, to winą za całą tą sytuację postanowiłem obarczyć jednak telewizor. Opisanego problemu nie zauważyłem w ogóle podczas oglądania filmów z BR, na kanałach HD czy generalnie materiałów video, które nie są podzielone na jakiekolwiek panele (paski informacyjne, okna z podglądem sytuacji, napisy końcowe, które pokrywają 1/3 ekranu, z lewej części ekranu itp.). Dziwna sprawa, bardzo wkurzająca. W Sony nie było z tym absolutnie żadnego kłopotu. Wyłączone upłynnianie obrazu znaczyło w tym telewizorze dokładnie tyle właśnie - obraz był nieustannie wyświetlany bez efektu teatralnego, bez żadnych rwań obrazu, na każdym kanale kablówki, przy każdym źródle obrazu.

Dźwięk w Philipsie 8007 wydaje mi się przyzwoity. Do tego akurat aspektu nie przywiązuję większej wagi, bo podczas słuchania programów z kablówki nie oczekuję cudów, a na czas oglądania materiału z BR uruchamiam amplituner i pozwalam wykazać się nieco kolumnom. Do tej pory natomiast, podczas oglądania tv, zdarzyło mi się dwa razy, że z podstawy telewizora, w którą wkomponowane zostały głośniki, dobiegało dziwne, niezbyt głośne, bardzo wysokie, lekko modulowane piszczenie. Przełączenie kanału na inny i powrót do wcześniej oglądanego programu rozwiązywało problem. Ponadto, z obu stron telewizora, mniej więcej na 2/3 wysokości jego krawędzi słychać bardzo ciche buczenie. Niesłyszalne z kanapy, ale gdy przytknąć ucho do lewego i prawego boku telewizora, to słychać wyraźnie, że coś tam w nim 'buzuje'. Telewizor generalnie nie nagrzewa się zbyt mocno, jest bardzo ciepły w jednym tylko miejscu z tyłu obudowy.

Interfejs w telewizorze Philipsa to wg mnie absolutna katastrofa. Baaaaaardzo wolny, nieresponsywny, mało intuicyjny - nie mam pojęcia jak to przeszło przez jakiekolwiek testy i aż strach pomyśleć jak to wszystko funkcjonowało przy wcześniejszych wersjach softu (tv dostałem z wgranym najbardziej aktualnym na dzień dzisiejszy softem). W ciągu kilku dni używania dwa razy zawiesił mi się... pilot do TV! W pierwszy przypadku nie mogłem z jego pomocą zrobić nic (pomogło wyjęcie i ponowne włożenie baterii), w drugim przypadku - jedynym działającym przyciskiem okazał się przycisk on/off. Opcji SmartTV póki co nie ruszałem, nie mają one dla mnie większego znaczenia w telewizorze.

Generalnie, gdybym miał wystawić temu telewizorowi ocenę w skali szkolnej (1-6), dałbym mu słabą 'czwórkę'. Przedstawiając sytuację inaczej - gdybym miał teraz wybierać między Sony HX820 a Philipsem 8007, bez chwili wahania wybrałbym Philipsa. Mało jest chyba gorszych rzeczy niż prześwietlone rogi w telewizorze i czające się pod warstwą czerni plamy światła - z tymi rzeczami, na które zwracam szczególną uwagę, Philips nie ma praktycznie żadnych problemów. I stąd taki wybór.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Należą się Tobie plexi podziękowania za podzielenie się z użytkownikami tego forum pierwszymi wrażeniami z użytkowania telewizora firmy Philips 46PFL8007K/12 . Jednak aby w pełni docenić zalety
i wady tego modelu moim zdaniem musisz odpowiednio do swoich upodobań ustawić poszczególne
parametry obrazu i przyzwyczaić się do menu w tym telewizorze . Myślę , że na to potrzeba trochę
czasu , ale może być tylko lepiej i życzę wiele radości i przyjemności z korzystania tego modelu
telewizora firmy Philips .
Gratuluję wyboru , jakim był zakup telewizora firmy Philips 46PFL8007K/12.:neutral:
Jak z większością funkcji tego telewizora się zaznajomisz , to proszę napisz jak u Ciebie działają.:)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry