Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego plexi z tego co zrozumialem to twoja opinia ze wybralabys wlasnie philipsa opiera sie na tym ze w tym tv w porownaniu do soniaka jest lepsze podswietlenie dobrze zrozumielem? Bo tak na szybkiego jak przeczytalem to sony wg ciebie ma lepsze skalowanie obrazu, interfejs, , kontrast, ostrosc, nasycenie kolorow, plynnosc obrazu.... Wiec rozumiem ze tobie poprostu najbardziej zalezy najbardziej na podswietleniu matrycy ktora jest lepiej podswietlana w philipsie , bo z innych waznych rzeczy wymienionych przez Ciebie to wyszlo ze w sonym jest to lepiej. Nie wspominajac o jakis tam zacieciach pilota .... I mam pytanko rozumiem ze wlasnie plynnosc obrazu jest duzo gorsza jak to mialo miejsce u ciebie w sonym? Pozdarwiam.
Lolek
 

andrju75

New member
Witam.Na wstępie należy się wielkie dzięki dla - plexi-za konkretnie zrecenzowany model 8007.Dzieki Tobie już wiem,że go skreślam definitywnie z moich zakupów.Dizajn tego modelu jest świetne,rewelacyjnie wygląda HD,niesamowity ambilight-ale niestety to wszystkie zalety 8007.Dla mnie oprócz równomiernego podświetlenia matrycy jest ważne jak TV poradzi sobie z sygnałem z kablówki,z sygnałem tradycyjnego formatu dvd-a tu Philips poległ na całej linii.Wiadomo,że jakość sygnału w kablówce jest różna.Dodatkowo nie znoszę ,,efektu teatru".Porównałeś do HX820,a co by było jak porównanie padło by na HX850-8007 został by ,,zjechany" przez Sonego.I jeszcze ,,zamulony"interfejs-to sprawia ,że z zakupów 8007 wykluczam.Ps.Takich testów oczekujemy-konkretnych i na temat a nie ,,ach'', ,,och'' ,najlepszy w swojej klasie(nie obrażając nikogo)-co to znaczy?Pozdrawiam.
 

szybal

Banned
Witam.Na wstępie należy się wielkie dzięki dla - plexi-za konkretnie zrecenzowany model 8007.Dzieki Tobie już wiem,że go skreślam definitywnie z moich zakupów.Dizajn tego modelu jest świetne,rewelacyjnie wygląda HD,niesamowity ambilight-ale niestety to wszystkie zalety 8007.Dla mnie oprócz równomiernego podświetlenia matrycy jest ważne jak TV poradzi sobie z sygnałem z kablówki,z sygnałem tradycyjnego formatu dvd-a tu Philips poległ na całej linii.Wiadomo,że jakość sygnału w kablówce jest różna.Dodatkowo nie znoszę ,,efektu teatru".Porównałeś do HX820,a co by było jak porównanie padło by na HX850-8007 został by ,,zjechany" przez Sonego.I jeszcze ,,zamulony"interfejs-to sprawia ,że z zakupów 8007 wykluczam.Ps.Takich testów oczekujemy-konkretnych i na temat a nie ,,ach'', ,,och'' ,najlepszy w swojej klasie(nie obrażając nikogo)-co to znaczy?Pozdrawiam.
Tak kup sobie Sony,żal mi ciebie ja nie zgadzam się z ta opinią plexi daj jakiś film albo fotki i proste pytanie ile kosztował i nr.softu,u mnie menu i smart tv śmiga.
 

andrju75

New member
Tak kup sobie Sony,żal mi ciebie ja nie zgadzam się z ta opinią plexi daj jakiś film albo fotki i proste pytanie ile kosztował i nr.softu,u mnie menu i smart tv śmiga.
Tu nie chodzi o to czy kup czy nie kup!Wydając 6-8 tys za TV chyba mogę czegoś więcej oczekiwać.Zauważyłem, że nie śledzisz testów-więc do twojej wiadomości:Sony HX850 wypada jednak lepiej od Philipsa 8007.Dodatkowo przemawia korzystniejsza cena.A smart TV uważam za zbędny gadżet!Ps.A Sonego nie kupię bo nie odpowiada mi ten szpecący głośnik po długości TV.Nadal uważam ,że elitą telewizorów jest jednak :( : plazma Panasonic VT50.I chciałbym zakupić TV lcd led który śmiało mógłby konkurować z tą serią.
 

accu

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o to czy kup czy nie kup!Wydając 6-8 tys za TV chyba mogę czegoś więcej oczekiwać.Zauważyłem, że nie śledzisz testów-więc do twojej wiadomości:Sony HX850 wypada jednak lepiej od Philipsa 8007.Dodatkowo przemawia korzystniejsza cena.A smart TV uważam za zbędny gadżet!Ps.A Sonego nie kupię bo nie odpowiada mi ten szpecący głośnik po długości TV.Nadal uważam ,że elitą telewizorów jest jednak :( : plazma Panasonic VT50.I chciałbym zakupić TV lcd led który śmiało mógłby konkurować z tą serią.
Witam,
Z całym szacunkiem dla Ciebie , ale moim skromnym zdaniem , to jeżeli testy są wykładnikiem jakości
danego modelu telewizora , to się troszeczkę mylisz . To tylko "mały kamyczek" , trzeba samemu się
przekonać czy dany telewizor z jego zaletami i wadami będzie nam odpowiadał . Dla jednych plazma firmy
Panasonic VT50 będzie najlepsza , lecz moim zdaniem tylko wieczorową porą-tu pełna zgoda , ale w jasny , słoneczny dzień to
telewizory takie jak wspomniany telewizor LCD EDGE firmy Philips 46PFL8007K/12 , czy firmy Sony 46HX850 o podobnej technologii "biją" ten telewizor plazmowy firmowy Panasonic o klasę i to nie podlega
żadnej dyskusji czy to komuś się podoba czy nie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

plexi

New member
Cześć.

Tych kilkunastu zdań na temat Philipsa 8007 w 46'', które wyprodukowałem wczoraj, nie traktujcie, proszę, w kategoriach testu tylko raczej w kategoriach opisu bardzo subiektywnych wrażeń z kilku dni użytkowania tego telewizora. Syntetyczne tabelki, wykresy i cyfry przedstawi zapewne kiki w swoim teście. Dodam też jeszcze dla jasności, że jestem niestety (niestety, bo to cholernie utrudnia życie ;) osobą z tzw. "czułym okiem", która na widok spadków klatek na sekundę z 60 do 57/58 (to w odniesieniu do płynności np. w grach), mocno się krzywi, więc rzeczy typu "czkawkujace" paski z informacjami czy "czołgające się" menu w TV od razu zwracają moją uwagę i dekoncentrują, odwracają uwagę od oglądanego materiału video. Powtórzę raz jeszcze, że tego typu problemy z płynnością obrazu w Philipsie zauważam tylko w sytuacji, kiedy kanał telewizyjny prezentuje obraz podzielony na panele - paski informacyjne, małe okna podglądu itp (TVN24, TVP Info, TVN CNBC) - niestety, ma to miejsce wtedy, kiedy upłynnianie obrazu jest wyłączone, czyli w jedynym, akceptowalnym przeze mnie, stanie tej opcji.

Andrju75 - zakup Sony w wersji hx850 też brałem przez chwilę pod uwagę. Ale po niezbyt miłych przejściach z 820-ką oraz po zapoznaniu się z niektórymi testami w sieci (np. takim => Sony Bravia KDL-40HX850 : Test complet), które potwierdzają, że Sony z "efektem technologii LED" zwanym powszechnie "latarkami" nie potrafiło sobie poradzić w swoim nowym modelu, zdecydowałem się na zakup telewizora innej marki. Do Philipsa było mi najbliżej, bo przed Sony użytkowałem przez kilka lat bez większych problemów "grubego" Philipsa z ambilightem. A ambilight raz zasmakowany nie pozwala o sobie zapomnieć ;).

Z opisu moich wrażeń z użytkowania 8007 i porównania tego modelu do HX820 mogłoby wynikać, że krytyki telewizorowi wyprodukowanemu przez Philipsa nie żałuję. I tak jest, bo to, co mi w nim nie odpowiada albo co wg mnie działa kulawo, po prostu opisuję, a jak sami widzicie, jest o czym pisać. Natomiast, żeby wszystko było jasne - być może nie zaakcentowałem tego wystarczająco wyraźnie, więc pozwolę sobie zrobić to teraz: wszystkie te rzeczy, które w mojej subiektywnej ocenie wypadały lepiej w telewizorze Sony, nie są w stanie przysłonić zalet Philipsa 8007, które mają dla mnie kapitalne znaczenie, tj. brak zauważalnego cloudingu, brak prześwietlonych narożników ekranu, brak zauważalnego efektu DSE oraz minimalny, dający się zaakceptować banding. Wierzcie mi, Sony z "latarkami" i chmurami stawał się dla mnie w godzinach wieczorno-nocnych źródłem dyskomfortu psychicznego ;). W czasie dnia był to dla mnie telewizor na mocną czwórkę, natomiast wieczorem i w nocy, kiedy wyłaziły z tego telewizora wszelkie demony niedoskonałości, ten sprzęt był dla mnie wart tyle co nic. Do tej pory uważam zakup tego TV Sony za najgorszy mój zakup z obszaru sprzętu elektronicznego, a napiszę nieskromnie, że trochę tej elektroniki już mi się przez ręce przewinęło. Oglądanie na Philipsie materiału z dobrego źródła (film na kanale HD, film z BR) wieczorem/w nocy, to czysta przyjemność. Natomiast podtrzymuję swoje zdanie odnośnie tego, że z sygnałem analogowym ten TV radzi sobie raczej kiepsko, a z cyfrowym nie-HD zaledwie przyzwoicie/dobrze. A za największą wadę tego TV na chwilę obecną uznaję dziwne zachowanie przy wyłączonym upłynnianiu ruchu (ale tylko w określonych warunkach; lolek126 - potwierdzam, że w telewizorze Sony nie miałem żadnych problemów tego typu; wyłączone upłynnianie ruchu działało wg mnie tak jak trzeba). Chciałbym tu jeszcze raz podkreślić, że jest to moje subiektywne odczucie.

Szybal, TV kupiłem w sklepie internetowym NeoNet w cenie 6761 PLN, z kosztami wysyłki włącznie (mam nadzieję, że za tego typu informacje kiki nie będzie chciał mi ukręcić głowy ;). Wersja software'u, który jest zainstalowany w moim egzemplarzu ma oznaczenie QF1EU-0.133.5.0 (release for FusionR1: QF1EU-0.133.5.0_bld4a.

A, i dodam jeszcze na koniec, że trójstronny ambilight na gładkiej ścianie za telewizorem robi wieczorem bardzo pozytywne wrażenie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Plexi dzieki za odpowiedz, ale tak czy inaczej czytajac wszystko co napisales to ja rozumiem ze sony wg ciebie ma wiecej zalet jak ten model philipsa albo tylko jakies ja takie mam odczucie po tym jak przeczytalem to wszystko co napisales. Kilka rzeczy z ktorych napisales potwierdza sie w innych testach typu slaba plynnosc obrazu, skalowanie czy tez wolny interfejs( choc Szybal twierdzi ze on tego u siebie nie widzi ). Dlatego ja jestem z tych ludzi co Accu ze jak czlowiek sam tv nie zobaczy, nie poustawia tv wedlug swoich preferencji, nie pusci swoich filmow zeby zobaczyc co i jak, to zakup nie moze byc zrealizowany wylacznie poprzez testy w sieci czy tez samych uzytkownikow bo jak widac jednak rozni sie w duzej czesci to jak odczuwa obraz i samo dzialanie Szybal, a inne sa twoje. Tylko ze zobaczyc ten model w sklepie bedzie nie mozliwe wiec wniosek nasuwa sie tylko jeden ze raczej trzeba bedzie kupic to co sie widzialo na wlasne oczy. Aczkolwiek ja mam czas, ale ci co potrzebuja juz zaraz to maja problem jesli mysla o philipsie bo jak cos nie mozna zobaczyc na wlasne oczy to jednak zdecydowac sie na zakup tego czy innego produktu to wiaze sie z jakims ryzykiem. Kwestia chyba taka ze kazdy sobie musi powiedzic na czym najbardziej zalezy przy zakupie tv i wtedy dokonywac wyboru bo kolega Plexi np ceni widac podswietlenie , a mniej zalezy mu z tego co mozna przeczytac na kontrascie, kolorach czy plynnosci. Wiec w sumie dobrze ze jest tych kilka marek to kazdy cos moze wybrac dla siebie :). I Plexi jelsi wybor twoj tez byl po tym jak przeczytales recenzje jedna czy druga o sonym 850 to nie wiem czy nie pochopnie zrobiles ale w sumie jestes zadowolony wiec zalowac nie ma czego i oby to zadowolenie trwalo dalej. Pozdrawiam.
Lolek
ps. Plexi a propo gdzie kupiles swoj tv to Kikiemu nic do tego Ty masz prawo tam kupic gdzie ci sie podoba nikt nie powiedzial ze musisz kupowac u niego, a podajac gdzie kupiles i jesli z zamowienia samego jestes zadowolony , to dzieki temu ktos inny moze skorzystac rowniez wybierajac ten sklep.
 
Ostatnia edycja:

bombola

New member
Witam
Problemy z dostępnością Philipsa i poniedziałek bez VAT-u (wiadomo gdzie) zadecydował PANASONIC TX-L47WT50 za 4877pln zakupiony. Z tego co widzę chyba nie będę żałował.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dobra cena i jak nie trafil sie jakis felerny model to na pewno bedziesz adowolony patrzac na cena - jakosc. Mi przynajmniej ten model pasuje ale moze jeszce gdzies sie uda zobaczyc 8007 aczkolwiek juz coraz mneijsza sa szanse patzrac na to ze ze zadne z e sklepow stacjonarnych nawet nie ma go w zamowieniu .
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu a odnosnie 55 cali slyszales cos? czy juz cos wiadomo w czym problem tkwi, kolegi brat byl w sklepie za zachodnia granica i dalej cisza....
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Accu czy gdzieś widziałeś informacje kiedy ma wyjść finalny soft dla 8007?

Witam,
Jest nowy soft do Twojego telewizora wydany przez firmę Philips :wersja 000. 150. 048. 009 zip, 146.28 MB , data publikacji:24-10-2012 r.
Pobierz go sobie.:)Na niemieckiej stronie jest , na naszej będzie , jak zwykle z opóźnieniem.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witam,
Jest nowy soft do Twojego telewizora wydany przez firmę Philips :wersja 000. 150. 048. 009 zip, 146.28 MB , data publikacji:24-10-2012 r.
Pobierz go sobie.:)Na niemieckiej stronie jest , na naszej będzie , jak zwykle z opóźnieniem.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Dzięki na ciebie zawsze można liczyć .
 

accu

New member
Bez reklam
Accu a odnosnie 55 cali slyszales cos? czy juz cos wiadomo w czym problem tkwi, kolegi brat byl w sklepie za zachodnia granica i dalej cisza....
Lolek

Witam,
Jest prawdopodobne , że sklepy sieci Saturn będą miały w ofercie telewizory firmy Philips w seriach
6007 , 7007 , 8007 .

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Nowy soft jest już także na polskiej stronie internetowej firmy Philips.
wersja: 000.150.048.009 zip, 146.28 MB data wydania: 24-10-2012 r.



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Dzięki na ciebie zawsze można liczyć .

Witam ,

Czy po aktualizacji softu działa wskaźnik (pointer). Według mnie powinien działać . Proszę , otwórz
stronę startową usługi Smart TV i zobacz czy jest wyświetlany wskaźnik (małe kółko) nad znakiem słownym TV na środku ekranu telewizora . Jeżeli jest, to umieść palec na przycisku OK na pilocie zdalnego sterowania i poruszasz pilotem , aby poruszać wskaźnikiem . Jeżeli wskaźnik
zostanie umieszczony na łączu .. to wskaźnik zmieni wielkość i w kółku pojawi się kropka. Przyciskasz wtedy
przycisk OK i można wprowadzać tekst. Jeżeli wskaźnik zostanie umieszczony na polu tekstowym ... wskaźnik zmieni wielkość i w kółku pojawi się kursor w kształcie litery I i wtedy przyciskasz przycisk OK , aby wprowadzić tekst . Niektóre aplikacje może jeszcze wskaźnik nie obsługiwać , bo
firma Philips stopniowo wprowadza obsługę poszczególnych aplikacji przy pomocy wskaźnika.
Aby powrócić do używania przycisków strzałek ( w górę , w dół , w lewo , w prawo ) na pilocie wciskamy
przycisk OPTIONS , wybieramy zakładkę OPCJE na pasku menu , a następnie opcję:STEROWANIE PILOTEM i wybieramy opcję : KLAWISZE STRZAŁEK.
Czy po aktualizacji działa funkcja :Wi-Fi Smart Screen?
Ważna uwaga!
Wskaźnikiem pilota zdalnego sterowania można nawigować po aplikacjach Smart TV i stronach internetowych w telewizorze .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witam ,

Czy po aktualizacji softu działa wskaźnik (pointer). Według mnie powinien działać . Proszę , otwórz
stronę startową usługi Smart TV i zobacz czy jest wyświetlany wskaźnik (małe kółko) nad znakiem słownym TV na środku ekranu telewizora . Jeżeli jest to przyciśnięciu przycisku OK na pilocie zdalnego sterowania uruchomi się ten wskaźnik. Poruszasz pilotem , aby poruszać wskaźnikiem . Jeżeli wskaźnik
zostanie umieszczony na łączu .. to wskaźnik zmieni wielkość i w kółku pojawi się kropka. Przyciskasz
przycisk OK i można wprowadzać tekst.Niektóre aplikacje może jeszcze wskaźnik nie obsługiwać , bo
firma Philips stopniowo wprowadza obsługę poszczególnych aplikacji przy pomocy wskaźnika.
Aby powrócić do używania przycisków strzałek ( w górę , w dół , w lewo , w prawo ) na pilocie wciskamy
przycisk OPTIONS , wybieramy zakładkę OPCJE na pasku menu , a następnie opcję:STEROWANIE PILOTEM i wybieramy opcję : KLAWISZE STRZAŁEK.
Czy po aktualizacji działa funkcja :Wi-Fi Smart Screen?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Witam kółko białe jest na środku tv smart ale wskaźnik się nie działa,a na czym ma polegać działanie wifi smart screen?
 
Do góry