Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

kubekpl

New member
kriswas masz racje mam klawiature AZERTY ale nie tlumczy to tego jakie bledy zostawilem zrobie edit bo wstyd. A z tym polskim to trafiles w dziesiatke.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ktos wie kiedy bedzie finalny soft? Czytak to bedzie jak z tym ze juz powinny byc modele serii 7 i 8 na polkach (wg doniesien pewnego kolego z forum) w sklepach a jak widac na razie nigdzie ich nie ma na polce w sklepie stacjonarnym.
Lolek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Finalny soft już jest.

szybal - jestem przy telewizorze 8007 ( wjechał na testy) . Jak masz ustawione w menu automatyczne wyłączanie - na jakiej pozycji.
Bo fabrycznie jest ustawiona wartość (ECO) na wyłączanie w trybie czasowym nieobecności ( czyli braku ruchu).
Jaka masz wartość ?
 

szybal

Banned
Finalny soft już jest.

szybal - jestem przy telewizorze 8007 ( wjechał na testy) . Jak masz ustawione w menu automatyczne wyłączanie - na jakiej pozycji.
Bo fabrycznie jest ustawiona wartość (ECO) na wyłączanie w trybie czasowym nieobecności ( czyli braku ruchu).
Jaka masz wartość ?
Sprawdzę jak dzieci skończą oglądać,a jaki masz numer softy 108 czy 128?
 

szybal

Banned
Automatyczne wyłączanie miałem ustawione na 240 min teraz przestawiłem na zero,podaj proszę ten numer softu jestem ciekawy jaki masz.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

A nie jest może tak , że jeśli nie został podczas oglądania programu telewizyjnego przez 4 godziny (np.długi film)naciśnięty żaden przycisk na pilocie zdalnego sterowania do telewizora , to telewizor samoczynnie się wyłączy.
Jeżeli oglądamy program telewizyjny i korzystamy z dekodera cyfrowego a nie korzystamy z pilota
zdalnego sterowania do telewizora tylko z pilota do dekodera to należy w opcji: wyłącznika czasowego
zastosować opcję :wyłącz opcję automatycznego wyłączania.( i" ból" powinien się skończyć)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Nie ma takiej opcji masz skale od 240 min do zera i to cała regulacja.

Witam,
Widać nie przeczytałeś z pełnym zrozumieniem mojej wypowiedzi , bo taką operację wykonałeś częściowo.:)
Jest taka opcja.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Aktualizacja oprogramowania obejmuje:(tłumaczenie" wujka" Google )z dn.18-07-2012 r.
1)kolorowe linie lub ekran powitalny podczas rozpoczęcia działalności
2)spontaniczne wyłącznik
3)problemów z wyszukiwaniem kanałów(brak kanałów)
4)brak rozruchu z telewizora
5)powolna nawigacja
6)powolny pierścień zapper na wielu kanałach
7)mrożone/zablokowane zdjęcia
8)TV utrzymuje wykrywania wspólnego urządzenia HDMI

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

largoon

New member
kiki ja wiem że od 8007 ciężko się oderwać ale podaj mi ten numer softu bo nie zasnę.

Kiki nie odrywaj się, nie odrywaj!:-D My już grzecznie czekamy na kolejny test. I przede wszystkim odpowiedz czy Phil 8007 znacząco wyprzedza serię 7, którą dopiero co u siebie gościłeś. Szkoda, że trzeba czekać na jesienną aktualizację. Może się bowiem okazać, że Philips jest pierwszą firmą, która połączyła (mam nadzieję, że w miarę idealnie) najlepsze rozwiązania do obsługi internetu i smart tv w jednym pilocie (klawiatura + pointer).
 

szybal

Banned
Kiki nie odrywaj się, nie odrywaj!:-D My już grzecznie czekamy na kolejny test. I przede wszystkim odpowiedz czy Phil 8007 znacząco wyprzedza serię 7, którą dopiero co u siebie gościłeś. Szkoda, że trzeba czekać na jesienną aktualizację. Może się bowiem okazać, że Philips jest pierwszą firmą, która połączyła (mam nadzieję, że w miarę idealnie) najlepsze rozwiązania do obsługi internetu i smart tv w jednym pilocie (klawiatura + pointer).
Co by nie wyszło z tego testu przewagą serii 8 jest ambilajt spectra 3 możesz mi wierzyć albo nie ale efekt jest dużo lepszy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szybal ja mysle ze to zalezy wszystko od ceny jesli obraz bedzie porownywalny a roznica w cenie bedzie np 2 tys to chyba tylko nieliczni kupia 8007 zeby miec ambilight lepszy za 2 tys zl z porownywalna jakoscia obrazu. Ale to wszystko sie okaze tylko najwazniejsze czy testowany model tez bedzie sie zawieszal czy tez bedzie ok. I czy twojemu pomoze soft koncowy czy dalej bedzie tv z automatycznym wylaczaniem. Ale prawda jest to co ktos pisal ze niektorych modelach juz bylo ze sam sie wylaczal tv tak mial tez 9706 na samym poczatku o ile nie pomylilem 9705 ale to chyba byl 9706, ten sam model tez sobie popiskiwal.
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Niestety aktualizacja oprogramowania wersja 000.132.005.001 z dnia 2012-07-19 nie usuwa wszystkich błędów z jakimi spotkali się użytkownicy
telewizorów firmy Philips serii 8007 , którzy już zaktualizowali oprogramowanie w swoich telewizorach w Niemczech , choć stwierdzają , że widzą "światełko" w tunelu.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

largoon

New member
Tak Szybal, to niezaprzeczalny as w rękawie Philipsa. Inni producenci zapewne z zazdrością patrzą w kierunku tego rozwiązania. Nie ma co się jednak dziwić, w końcu jednym z pierwszych produktów Phila była...żarówka:-D
 

accu

New member
Bez reklam
Szybal ja mysle ze to zalezy wszystko od ceny jesli obraz bedzie porownywalny a roznica w cenie bedzie np 2 tys to chyba tylko nieliczni kupia 8007 zeby miec ambilight lepszy za 2 tys zl z porownywalna jakoscia obrazu. Ale to wszystko sie okaze tylko najwazniejsze czy testowany model tez bedzie sie zawieszal czy tez bedzie ok. I czy twojemu pomoze soft koncowy czy dalej bedzie tv z automatycznym wylaczaniem. Ale prawda jest to co ktos pisal ze niektorych modelach juz bylo ze sam sie wylaczal tv tak mial tez 9706 na samym poczatku o ile nie pomylilem 9705 ale to chyba byl 9706, ten sam model tez sobie popiskiwal.
Lolek

Witam,
Kolego lolek126 , "popiskiwał" to seria 9705 , ale firma Philips szybko z tym błędem sobie poradziła.:)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

largoon

New member
Witam,
Kolego lolek126 , "popiskiwał" to seria 9705 , ale firma Philips szybko z tym błędem sobie poradziła.:)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Najważniejsze aby firma znając problemy użytkowników szybko i systematycznie reagowała, wypuszczając nowe aktualizacje. Gorzej, gdy problem jest znany, a ze strony Phila zapanuje cisza. Absolutnie jednak w obecnej sytuacji, firma raczej nie pozwoli sobie na takie działania. Prędzej czy później znajdzie się odpowiednie rozwiązanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 8007 porównywałem dziś z 7007 oraz sprawdzałem kilka godzin 8007.
Model nie wyłączył się ani razu. Ale żeby sprawdzić jutro będzie sprawdzanie non stop 8 godzin.
Soft 128.
Matryca ta sama.
Ocena ogólna . Jakość obrazu bardziej mi się podobała na 8007 z uwagi na lepsze "klatkownie" obrazu i na bardziej nasycone kolory. Pilot jest z pointerem ale na razie nie działa.

Ale więcej szczegółów jutro. Dziś przeleciałem całość ale ogólnie.
Najbardziej zależy na tym czy się wiesza i czy się wyłącza.
Oczywiście ważne aby właściwie ustawić auto wyłączanie i auto timer.

szybal
- co jaki czas wyłącza Ci telewizor ?
Czy wyłącza się codziennie podczas oglądania ?
Po jakim czasie oglądania się wyłącza ? ( godz?, dwie? )
Włącza się regularnie, czy nie regularnie ?
Auto wyłącznie i auto timer masz na zero ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry