Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jestem
Bawię się telewizorem prawie od rana .
Przełączam wg wskazówek Twoich , czyli z Smart Tv na inne źródło, na Skype ( podaj adres to zadzwonię), przełączam widgety , skaczę po nich, przełączam na inne źródła i zero problemów.
Nawet raz się nie zawiesił, nawet raz się nie wyłączył. Zdjęcia wkleję wieczorem.
Jedyne co mogę Ci powiedzieć , co mi się nasuwa to to że masz walnięty egzemplarz.
Albo masz zwarcie w którymś z kabli.
Kiedyś sam miałem taki przypadek, że mi się wyłączał i to podczas prezentacji.
Spociłem się strasznie , najadłem się wstydu ze byłem nie przygotowany.
Ale również przypadkiem zmieniłem kabel HDMI na drugi ( tamten był za krótki) i jak ręką odjął.

Gra non stop .
Zostawię go na noc. Jeszcze podłączyłem pendrive bo myślałem że może on ma problem.
Mam go na dłużej więc sprawdzę wszystko kilkadziesiąt razy.
Na razie po kilku godzinach pracy - gra bez żadnych zacięć i bez wyłączania.
Może ma problem jak się rozgrzeje ?
Zobaczymy jutro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy piętnastym razie dopiero dłużej pomyślał . Tylko osobiście nie rozumiem czemu to ma służyć takie co kilkusekundowe włączanie i wyłączanie.
Mam dobry komputer ale jak mu dam nadmiar operacji kolejnych do wykonania to też się wiesza.

Tu włączając i wyłączając szybko po sobie zwróć uwagę na procesy które muszą się zakończyć - w tym choćby ambilight który też ma swój cykl

Ale po kilku dobrych godzinach stwierdziłem ze wykonując różne przełączenia nic nie działo się z telewizorem.

Zostawiam na noc , zresetowałem ustawienia Automatycznego wyłączania i zobaczymy jutro.
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Przy piętnastym razie dopiero dłużej pomyślał . Tylko osobiście nie rozumiem czemu to ma służyć takie co kilkusekundowe włączanie i wyłączanie.
Mam dobry komputer ale jak mu dam nadmiar operacji kolejnych do wykonania to też się wiesza.

Tu włączając i wyłączając szybko po sobie zwróć uwagę na procesy które muszą się zakończyć - w tym choćby ambilight który też ma swój cykl

Ale po kilku dobrych godzinach stwierdziłem ze wykonując różne przełączenia nic nie działo się z telewizorem.

Zostawiam na noc , zresetowałem ustawienia Automatycznego wyłączania i zobaczymy jutro.
Chodziło mi oto że jak mi się zawiesi i na nic nie reaguje po chwili się wyłączy i próbuje odrazy go odpalić to pierwsze parę razy odpala się na zielono i wyłącza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdjęcia wkleję za godzinę z tych operacji.
Ale te najważniejsze czyli wieszanie się i wyłączanie nie zaistniało ani razu.
A gra już ponad pięć godzin.

Test telewizora wykonam jutro - bo dziś były same eksperymenty.
A porównywałem go dziś z Lowe Conect ID i robi wrażenie.

Nic z tego co napisałeś - naprawdę nie ma miejsca.
 

szybal

Banned
Zdjęcia wkleję za godzinę z tych operacji.
Ale te najważniejsze czyli wieszanie się i wyłączanie nie zaistniało ani razu.
A gra już ponad pięć godzin.

Test telewizora wykonam jutro - bo dziś były same eksperymenty.
A porównywałem go dziś z Lowe Conect ID i robi wrażenie.

Nic z tego co napisałeś - naprawdę nie ma miejsca.
Chyba nie myślisz że sobie to wymyśliłem bo mi się nudzi,jeżeli nie masz w tym interesu żeby pisać nie prawdę to tylko się cieszyć.Ja chce wymianę na inny sprawny tv lub zwrot kasy .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic takiego nie napisałem. Wiem że się trafiają wadliwe telewizory.
Więc musisz ich ścigać.
Jutro zagłębię się w inną strukturę.
Chodzi o to, że sam proces wygaszania trwa dłużej i może w jego okresie nie powinno się wykonywać innych czynności.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

@szybal
Mam jeszcze tylko jedno małe pytanie , czy po pomyślnej instalacji aktualizacji softu gdy telewizor ponownie się włączył , to czy odczekałeś 2-3 minuty i przełączyłeś telewizor w stan czuwania , a następnie odczekałeś 2 minuty i wyłączyłeś kabel zasilający
z gniazda sieciowego? Tak zalecał producent o ile się nie mylę.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szybal

Banned
Tak on sam mnie poinformował co robić jak skończył odlaczylem PENd. On się wyłączył a ja odlaczylem zasilanie,potem sprawdziłem numer softy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
możesz totalnie zresetować od początku telewizor i
jeszcze raz go zainstalować .Tylko poczekaj za nim włączysz. z godzinę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szybal na forum zagranicznym wyczytalem ze kos ma cos takiego jak ty tylko ze jemu wylacza sie ten tv jak np bawi sie smartem lub jak jest na skypie i potem np przechodzi na smarta i odwrotnie. I jak potem np wlaczy sobie film z bluray czy cos z satki to po jakims czasie wlasnie mu sie wylacza tak przynajmniej google przetlumaczylo. Niestety ja tylko spikam po angielsku. Ale chyba google w miare tlumaczy .... takze nie wiem kiedy tobie sie wylacza czy to u ciebie nie ma znaczenia zadnego poprostu jak mu sie chce to sie wylacza i tyle. Ale czytajac to co za granica pisza to oni maja ostatni ten soft ( defakto ktorego nie ma jeszcze w Polsce ) i dalej maja problemy takze obawiam sie ze to co Accu pisze i moj wielbiciel Kriswas :) pozdrawiam ze to moze nie byc wina softu tylko walniety jest tv, a wlasciwie jakas partia ktora wyszla z fabryki i to podejrzewam ze to ta najpierwsza co wyszla bo ty przeciez dostales szybko ten tv jak rowniez i niemieccy uzytkownicy, a oni jada po calym philipsie takze niezle sa wkurzeni. Takze chyba lepiej nie czekaj dluzej tylko mow im ze chcesz nowy tv wolny od wad ustawa ci to gwarantuje. Przynajmniej ja bym tak zrobil bo czekac dalej to chyba malo sensowne.
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
I to ma być totalny reset chyba sobie żarty robisz w czym to ma niby pomóc,a może zapale kadzidełka :)

Witam,
Proszę nie tracić nadziei tylko ponownie trzeba zainstalować telewizor od nowa.
Gdy telewizor sobie odpocznie jakiś czas od pracy będąc wyłączony od sieci zasilającej ,
należy ponownie włożyć wtyczkę do gniazdka sieciowego , następnie włączyć telewizor
przy pomocy przycisku wyłącznika/włącznika znajdującego się na tylnej ściance obudowy
telewizora. ( o ile nie świeci się czerwony wskaźnik diodowy po włożeniu wtyczki kabla do gniazdka sieciowego ,aby telewizor był w stanie
gotowości).Następnie, kiedy telewizor jest w stanie gotowości nacisnąć na pilocie
zdalnego sterowania przycisk włączający telewizor. Dalej należy ponownie zainstalować telewizor
na nowo , tak jakby był pierwszy raz instalowany.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu mam pytanko czy ja dobrze zrozumialem ... to oznacza ze jak sie ma tv philipsa i jak np wylacze tv z sieci powiedzmy na 2 tygodnie bo wyjedziemy na wczasy to po powrocie jak wloze wtyczke do gniazdka sieciowego i potem wlacze tv to oznacza ze bedzie sie musialo od nowa wszystko instlowac ze tv sam sie zresetuje po takim okresie jak jest odlaczony od sieci, wlacznie z ustawieniami tv ?
Drugie pytanie to napisz ku czemu i dlaczego tak ma philips ze trzeba wszystko tak robic na komendy i odczekiwac odpowiednio pomiedzy czynnosciami w czasie wgrywania nowego softu?. Bo np w soniaku nie ma nic takiego nic sie nie odczekuje poprostu po kolei idzie instalacja i nic sie nie robi takiego jak w philipsie? Jest jakies racjonalne wytlumaczenie ku czemu, czy tez dlaczego tak to a nie inaczej trzeba robic?
Lolek
 

szybal

Banned
Witam,
Proszę nie tracić nadziei tylko ponownie trzeba zainstalować telewizor od nowa.
Gdy telewizor sobie odpocznie jakiś czas od pracy będąc wyłączony od sieci zasilającej ,
należy ponownie włożyć wtyczkę do gniazdka sieciowego , następnie włączyć telewizor
przy pomocy przycisku wyłącznika/włącznika znajdującego się na tylnej ściance obudowy
telewizora. ( o ile nie świeci się czerwony wskaźnik diodowy po włożeniu wtyczki kabla do gniazdka sieciowego ,aby telewizor był w stanie
gotowości).Następnie, kiedy telewizor jest w stanie gotowości nacisnąć na pilocie
zdalnego sterowania przycisk włączający telewizor. Dalej należy ponownie zainstalować telewizor
na nowo , tak jakby był pierwszy raz instalowany.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Po 2 godzinach podłączyłem nic się nie skasowalo wszystko jest tak jak było ja nie jestem expertem ale chyba jak zrobię ustawienia fabryczne to będzie lepszy reset.
 
Do góry