Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

miniu270582

New member
W jaki sposób mogę zrobić reset sklepu ?

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka



Ustawienia- Obraz- Ustawienia Zaawansowane- Podświetlasz Kontrast( bez klikania OK) i wpisujesz 6452
Pojawia się okno z którego wybierasz Reset Shop ( lub coś o tym znaczeniu- nie pamiętam dokładnie) i dalej już jak leci.
Po tym zabiegu od nowa konfigurujesz TV.
 

lukasg

New member
Ustawienia- Obraz- Ustawienia Zaawansowane- Podświetlasz Kontrast( bez klikania OK) i wpisujesz 6452
Pojawia się okno z którego wybierasz Reset Shop ( lub coś o tym znaczeniu- nie pamiętam dokładnie) i dalej już jak leci.
Po tym zabiegu od nowa konfigurujesz TV.
Dzięki, u mnie zadziałał kod 1950. Teraz faktycznie widać zmiany i nowe opcje w ustawieniach.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

lukasg

New member
Po resecie masz od nowa konfigurację TV.
Wpisałem kod, zrobiłem reset. pojawił się zielony ekran po czym wszystkie ustawienia się zresetowały, a zainstalowane aplikacje typu hbo zostały. Wczoraj po aktualizacji do najnowszej wersji zrobiłem tylko przywracanie ustawień fabrycznych, później wszystko po instalowałem. Dzisiaj zrobiłem reset sklepu. Widać poprawę szybciej wszystko działa, pojawiło się parę opcji dodatkowych, kolory są moim zdaniem żywsze w trybie standard. tryb gier niestety dalej tak sobie działa.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

miniu270582

New member
Playera nie instalowałem, ale YT tak jak Netflix oraz menu tv są o niebo płynniejsze. Teraz mogę powiedzieć, że płynność działania jest taka jaka powinna być.
 

Neuron8

Member
A za ile +/- będzie oficjalnie do pobrania.
Nigdy tego nie robiłem czy dobrze rozumiem że po zmianie soft trzeba ustawiac wszytko od początku?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

miniu270582

New member
A za ile +/- będzie oficjalnie do pobrania.
Nigdy tego nie robiłem czy dobrze rozumiem że po zmianie soft trzeba ustawiac wszytko od początku?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka



Ciężko powiedzieć kiedy. Na profilu FB TCL-a nic nie wiedzą o istnieniu wersji 258.
Po samej zmianie wszystkie ustawienia zostają. Dopiero po resetach znikają. Ale warto się pomęczyć bo w zamian dostajemy naprawdę wreszcie dopracowany soft.
Dodam, że jakość obrazu w dynamicznych scenach poprawiła się w ogromnym stopniu (to co mnie denerwowało wcześniej, czyli takie poświaty wokół postaci w ruchomych scenach zostało praktycznie wyeliminowane).
 

Neuron8

Member
Ciężko powiedzieć kiedy. Na profilu FB TCL-a nic nie wiedzą o istnieniu wersji 258.
Po samej zmianie wszystkie ustawienia zostają. Dopiero po resetach znikają. Ale warto się pomęczyć bo w zamian dostajemy naprawdę wreszcie dopracowany soft.
Dodam, że jakość obrazu w dynamicznych scenach poprawiła się w ogromnym stopniu (to co mnie denerwowało wcześniej, czyli takie poświaty wokół postaci w ruchomych scenach zostało praktycznie wyeliminowane).
Thx a jest gdzieś jakaś instrukcja jak ten soft wgrać? I jak zrobic reset. Rozumiem że najpierw updata A potem reset? Bo pilki z softem kilka postów wyżej?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

kayzer93330

New member
Również zainstalowałem v258.
Pierwsze spostrzeżenia to: dużo płynniejsze menu tak samego tv jak i choćby Netflixa, u mnie po krótkich oględzinach nie ma już problemu z brakiem płynności kreskówek.
Po instalacji zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych z poziomu menu Androida oraz reset sklepu z poziomu menu serwisowego.

spójrz na rysunek jak jeździec Bojack horseman Netflix lub Simpson , zobaczysz, że obraz szarpie losowo
 

miniu270582

New member
Ściągasz soft na sformatowany pendrive (bez rozpakowywania).
Wyłączasz tv i wyciągasz wtyczkę z gniazdka na kilka sekund. Wkładasz pendrive do USB w telewizorze. Wkładasz wtyczkę do gniazdka i wciskasz przycisk włącznika z tyłu obudowy przytrzymując go do czasu aż na ekranie pojawi się plansza z takimi zielonymi paskami postępu.
Reszta dzieje się sama.
Po instalacji zrób przywracanie ustawień fabrycznych z poziomu Androida.
Po tym pomiń wszelkie możliwe konfiguracje (są bez sensu bo i tak zaraz wszystko zresetujesz) i po włączeniu się TV robisz reset sklepu tak jak napisałem kilka postów temu.
Potem już tylko konfiguracji i można cieszyć się normalnym telewizorem (co ostatnimi czasy wcale nie było takie oczywiste).
 

Neuron8

Member
Ściągasz soft na sformatowany pendrive (bez rozpakowywania).
Wyłączasz tv i wyciągasz wtyczkę z gniazdka na kilka sekund. Wkładasz pendrive do USB w telewizorze. Wkładasz wtyczkę do gniazdka i wciskasz przycisk włącznika z tyłu obudowy przytrzymując go do czasu aż na ekranie pojawi się plansza z takimi zielonymi paskami postępu.
Reszta dzieje się sama.
Po instalacji zrób przywracanie ustawień fabrycznych z poziomu Androida.
Po tym pomiń wszelkie możliwe konfiguracje (są bez sensu bo i tak zaraz wszystko zresetujesz) i po włączeniu się TV robisz reset sklepu tak jak napisałem kilka postów temu.
Potem już tylko konfiguracji i można cieszyć się normalnym telewizorem (co ostatnimi czasy wcale nie było takie oczywiste).
Thx raz jeszcze ..... pobawię się

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W trybie czuwania - dane są na stronie producenta.
A sprawie softu aktualnego - napisz na PW .
Marek w poniedziałek Ci odpowie, codziennie wysyła kilka sztuk.
 

majer777

New member
Witam.
Mam pytanie do posiadaczy tego telewizora oraz Cyfrowego Polsatu.
Czy komuś udało się uzyskać obraz w rozdzielczości wyższej niż 720p, u mnie telewizor nie wyświetla 1080i.
Dekoder podłączałem do wszystkich gniazd HDMI
 

Portowiec 48

New member
Pytanie do posiadaczy TCL EC780. Czytałem negatywne opinie jeśli chodzi o oglądanie sportu, 50hz w innych TV daje radę-przy dobrym sofcie.
Czy jest lepiej po aktualizacji?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie telewizje nadają w 50 Hz lub w 60 Hz.
Masz więc skalowanie 1:1.
Tak, spokojnie daje sobie radę.
 
Do góry