Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

bielikk

New member
Bez reklam
Przestańcie narzekać na te "badziewne" TV TCL-a - z tym niby TV nic nie da się zrobić, żaden soft nie naprawi - nie poprawi tak źle zaprojektowanego i wykonanego sprzętu. Jedyna rada - TO POZBYĆ SIĘ TEGO BADZIEWIA JAK NAJSZYBCIEJ !.
 

maciekmm

Member
Ponoc zaczelo dzialac glosowe sterowanie tv w j. angielskim bo google assistant nie oferuje polskiego .Pewnie diody dlatego zaczely swiecic. Na pewno gdzies to sie wylacza.
 

miniu270582

New member
Potwierdzam, działa pełne sterowanie głosowe po angielsku.
Menu przymula dość mocno.
Przy oglądaniu 4k na YT oraz filmów na Netflix baaardzo przymula.
 

maciekmm

Member
Potwierdzam, działa pełne sterowanie głosowe po angielsku.
Menu przymula dość mocno.
Przy oglądaniu 4k na YT oraz filmów na Netflix baaardzo przymula.


Czy przy wyłączonym sterowniu głosowym również przymula ? Czy do sterowania głosowego potrzebny jest srebrny pilot czy wystarczy włączony mikrofon na tylnym panelu tv ?
 

miniu270582

New member
Nie sądzę aby to miało związek z sobą.
Co do pilota to nie wiem. Ale nie musisz wciskać przycisku wyszukiwania, wystarczy komenda głosowa, a TV jest ciągle na nasłuchu.
 
Ostatnia edycja:

kayzer93330

New member
Czy masz Dolby Atmos na Netflix?

Mnie się udało, ale już wiem, że to działanie losowe. Udało mi się tak zrobić, że mikrofon w tv mam wyłączony, w menu powiadomienie LED mam wyłączone, diody nie świecą i już tego nie dotykam.

"Player" nadal przycina, znaczki DVision, DAtmos wyświetlają się w lewym górnym rogu, a nie prawym, jak wcześniej, żadnych negatywnych zmian na Netflix'ie nie zauważyłem. Nic nie muli, menu wyświetla się normalnie, bez szarpania przy przełączaniu okienek. Mam wrażenie, że komendy z pilota są wykonywane z minimalnym opóźnieniem, ale menu ogólnie działa ok.

Na razie tyle. Co zauważę, to Wam przekażę. ;)

65EC780 V252
 

kayzer93330

New member
[
to źle! Telewizory Philips i Sony z systemem Android 8.9 działają na Netflix i Amazon bezpośrednio w telewizji
QUOTE=miniu270582;1561757]Według informacji od TCL Atmos na Netflix działa od Androida 10.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
 

lukasg

New member
Witam, zaktualizowałem wersję androida do najnowszej i mam problemy z kolorami, za każdym razem gdy przełączę kanał Tv kolory w tle się zmieniają np. z bardzo jasnej czerwieni na ciemną. Skoki są zauważalne przez pierwsze parę sekund później ok, zmiana źródła np na konsole to samo, dodatkowo wyświetla się biały ekran z kolorowymi paskami na 1 sekundę. W grach na Xbox kolory też wariują. We wcześniejszej wersji nie było takich problemów, można jakoś wrócić do poprzedniej wersji ?

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

lukasg

New member
Plik pobrałem z głównej strony TCL, rozpakowałem i wgrałem przez pendrive. Po pracy postaram się nagrać filmik. Wczoraj grając w A Plague Tale na Xbox x była tragedia kolory światła z ogniska były turkusowe , pomaga jedynie co jakiś czas wyłączyć tv i ponownie go uruchomić [emoji849] telewizor kupiłem przez forum razem z kalibracja

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

miniu270582

New member
Kolejne pytanie do użytkowników EC780. Czy na nowym sofcie i oglądaniu tv, w trybie obrazu GRA, ekran miga co kilka sekund (pojawia się na chwilę czarny ekran)?



Na V179 tego nie zauważyłem. W trybie PC i wszystkich pozostałych jest ok. Telewizja z dekodera kablówki przez HDMI 1.



65EC780 V252



Tak, sprawdziłem i mam tak samo.
 

lukasg

New member
Zrobiłem dzisiaj restart systemu zauważyłem, że na kanale Polsat pojawia się informacja o sygnale dźwiękowym dolby audio, wcześniej tego nie było. Co do kolorów dalej wariują... Mam nadzieję że szybko naprawia te problemy

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

lukasg

New member
@miniu270582 - dziękuję. Przyszło mi do głowy, aby sprawdzić na pozostałych portach HDMI. Ale to już jutro, bo dzisiaj cały czas ktoś coś ogląda. :)



@lukasg - w kwestii problemów z obrazem, proponuję ponowny reset do ustawień fabrycznych i powtórne wgranie softu V252.
Właśnie to zrobiłem, zero zmian z kolorem. Trzeba czekać na aktualizacje niestety

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

maciekmm

Member
Czekamy wobec tego nastepne 3 miesiace na kolejny soft. Ciekaw jestem czy w 252 poprawili dzialanie kieszeni cam... Juz niedlugo sie przekonam
 
Do góry