Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

lukasg

New member
Dobra wiadomość. Oby producent wziął sobie do serca uwagi i wskazówki z forum.

Podsumowując plusy i minusy softu V252, to - moim zdaniem - jest to krok na przód, w przeciwieństwie do V218. Poprawiono kwestie płynności i smużenia obrazu (idealnie nie jest, ale lepiej), nadano właściwy poziom dźwięku, lepsze działania MICRO DIMMING i są to kwestie na co dzień widoczne. To, co irytuje, to problem z HDMI1 w trybie GRA, funkcja STOPNIOWE WYGŁADZANIE (zupełnie nie wiem, do czego służy, bo na audycjach telewizyjnych czy filmach nie widzę żadnej różnicy, pomimo zmiany ustawień), brak Atmosa w Netflix'ie, brak HDR w YT, brak płynności obrazu w "Player", problem z "klatkowaniem" na niektórych animacjach. To tyle, co mam w pamięci.

Ponadto wydaje mi się, że V252 wprowadza nieco inne ustawienia ekranu, bo po aktualizacji musiałem zmienić parametry kalibracji. Te z softu V179 psuły obraz. Śmiem stwierdzić, że bez kalibracji tv z V252 wyświetla obraz dużo lepszy, niż z V179. Także ustawienia dźwięku są nieco inne, bardziej rozjaśnione, nieco więcej wysokich tonów w standardowych ustawieniach. To materia bardzo subiektywna, więc ciekaw jestem opinii innych użytkowników. :)

Gdyby jeszcze obsługa poprzez infolinię czy też drogą elektroniczną właściwie działała, tematy na forum, dotyczące produktów TCL'a, nie miałyby tylu postów wskazujących na niezadowolenie użytkowników tych telewizorów. Ehhhh... :niewiem:

65EC780 V252
Proszę podaj jakie zmiany dokonałeś w ustawieniach w kalibracji

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

maciekmm

Member
Wczoraj w koncu zainstalowalem oprogramowanie v252. Rowniez odnosze wrazenie ze obraz sie polepszyl . Dzwiek stal sie glosniejszy. Poprawiono takze dzialanie kieszeni cam. W koncu dziala w niej modul ncamhd jednak przelaczanie kanalow to jakas katorga. Czasami trzeba czekac nawet 10 sekund na odkodowanie programu... W porownaniu do philipsa 50pus6703 to az o ok 7-8 sekund dluzej !!! Menu nie dziala juz tak szybko jak na v179. TV zaczal zamulac. Czekamy na kolejne oprogramowanie ktore poprawi wymieniane przez uzytkownikow bledy. Widac ze TCL idzie powoli w dobrym kierunku.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Wczoraj w koncu zainstalowalem oprogramowanie v252. Rowniez odnosze wrazenie ze obraz sie polepszyl . Dzwiek stal sie glosniejszy. Poprawiono takze dzialanie kieszeni cam. W koncu dziala w niej modul ncamhd jednak przelaczanie kanalow to jakas katorga. Czasami trzeba czekac nawet 10 sekund na odkodowanie programu... W porownaniu do philipsa 50pus6703 to az o ok 7-8 sekund dluzej !!! Menu nie dziala juz tak szybko jak na v179. TV zaczal zamulac. Czekamy na kolejne oprogramowanie ktore poprawi wymieniane przez uzytkownikow bledy. Widac ze TCL idzie powoli w dobrym kierunku.

POZBĄDŹ SIĘ TEGO "tv" JAK NAJSZYBCIEJ - NIGDY SIĘ NIE DOCZEKASZ ABY TEN "TV" GRAŁ DOBRZE.
 

maciekmm

Member
Krazy gdzies po sieci nowe oprogramowanie v258 . Z wegierskiego forum mozna sie dowiedziec ze sporo naprawia. Pisza jednak aby koniecznie "po aktualizacji nie zapomnij
zresetować kombinacji wszystkich resetowanych sklepów z menu serwisowego 6425 !!! "

Tekst tlumaczony przez google translatora. Czy ktos wie co to jest ?

Calosc info mozna znalezc tutaj

https://prohardver.hu/tema/tcl_lcd_es_led_tv-k/friss.html
 

miniu270582

New member
Również zainstalowałem v258.
Pierwsze spostrzeżenia to: dużo płynniejsze menu tak samego tv jak i choćby Netflixa, u mnie po krótkich oględzinach nie ma już problemu z brakiem płynności kreskówek.
Po instalacji zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych z poziomu menu Androida oraz reset sklepu z poziomu menu serwisowego.
 

mixol

New member
Czy dobrze kojarzę, że jest jeden plik firmware zarówno do modeli EC78 jak i EP68 / 66 / 64 i to już sam telewizor bierze z pliku to, co jest mu potrzebne?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

lukasg

New member
Również zainstalowałem v258.
Pierwsze spostrzeżenia to: dużo płynniejsze menu tak samego tv jak i choćby Netflixa, u mnie po krótkich oględzinach nie ma już problemu z brakiem płynności kreskówek.
Po instalacji zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych z poziomu menu Androida oraz reset sklepu z poziomu menu serwisowego.
W jaki sposób mogę zrobić reset sklepu ?

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry