Seria PV70

MartinZ

New member
Mam inne pytanie:
Czy u Was też tryb oszczędny działa odwrotnie, tzn. przy wyłączonym działa, a przy włączonym nie?


@Allabahal
nie odpowiem od razu, nie zwracałem na to uwagi, mam teoretycznie ustawiony na "włączony". czy możesz określić jakich szczególnych "objawów" spodziewać się kiedy tryb oszczędności działa?

ja osobiście zwróciłem uwagę nie niejednoznaczną różnicę między trybem dziwięku "przestrzennym" a "zwykłym" . wg mnie to one działają na opak. w pv60 różnica była klarowna, łatwa do wychwycenia.
 
Ostatnia edycja:

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
MartinZ napisał:
ja osobiście zwróciłem uwagę nie niejednoznaczną różnicę między trybem dziwięku "przestrzennym" a "zwykłym" . wg mnie to one działają na opak. w pv60 różnica była klarowna, łatwa do wychwycenia.
Przy wyłączonym dźwięku dookólnym różnica jest wyraźna, można wręcz zlokalizować głośniki w dole telewizora.
 

allabahal

New member
@Allabahal
"nie odpowiem od razu, nie zwracałem na to uwagi, mam teoretycznie ustawiony na "włączony". czy możesz określić jakich szczególnych "objawów" spodziewać się kiedy tryb oszczędności działa?"

Tryb oszczędny działa następująco (oczywiście w menu jako wyłączony):
Gdy nie ma np. sygnału z wejść video lub anteny (śnieżenie) to po ok. 5 minutach jasność obrazu spada o połowę. Oczywiście w tym czasie nie można wykonywać żadnych zadań z pilota.
Niestety po włączeniu trybu oszczędnego - ta miła funkcja nie działa :-(
Czekam na odzew Panasonic'a w tej sprawie.


Odnośnie Surround, to kwestia względna... Jest to zwykłe poszerzenie bazy stereo.

Krzysiek
 

jtd

New member
Bez reklam
A na stronie Panasonic Polska pojawily sie juz modele z serii PV700! Cena wyjsciowa bardzo dobra nawet za model 50" :cool:

Dzwiek widze ze bedzie dobrze podrasowany:
" Dźwięk V Audio Surround Sound, wyposażony w funkcję SRS TruSurroundXT
o.gif
Dźwięk Dolby Digital "

No nic, kase juz mam, wiec zostaje tylko czekac na czarna lalke:eek:
 

JaW

New member
37PV70 juz jest

No i godzine temu przywiozłem do domu czarne 37 cali od Panasa :) Podłączyłem do DVD Pioneer 490 (HDMI) oraz do N-ki (HDMI/DVI). Coż moge powiedziec na gorąco... Wygląd rewelacyjny, ale to każdy juz wie :) Obraz piękny i ostry, kolory naturalne, żywe, ładnie nasycone... Na spokojnie zrobie obszerniejszy test, poki co prosze o ewentualne pytania, chetnie odpowiem.

Aha - małe ostrzeżenie na wstepie: pudło jest OGROMNE (długość 127 cm), więc posiadacze małych autek mogą miec problemy z transportem :)
 

ravel

Banned
Już prawie zdecydowałem się na kupno 37PV70p, musze sprzedac tylko swojego 32lx500p. Niech ktoś jeszcze tylko mnie upewni w kwestii odbić swiatła w plazmach.
Czy przy położeniu prostopadle do balkonu (strona północna) będzie potrzebne założenie żaluzji?
Przy LCD nie było żadnych problemów.
 

Dru

Moderator
JaW napisał:
No i godzine temu przywiozłem do domu czarne 37 cali od Panasa :) Podłączyłem do DVD Pioneer 490 (HDMI) oraz do N-ki (HDMI/DVI). Coż moge powiedziec na gorąco... Wygląd rewelacyjny, ale to każdy juz wie :) Obraz piękny i ostry, kolory naturalne, żywe, ładnie nasycone... Na spokojnie zrobie obszerniejszy test, poki co prosze o ewentualne pytania, chetnie odpowiem.

Aha - małe ostrzeżenie na wstepie: pudło jest OGROMNE (długość 127 cm), więc posiadacze małych autek mogą miec problemy z transportem :)

I jak pierwsze testy?
Gdzie kupiłeś i za ile?
Stoi czy wisi? Jeśli wisi, to podaj link np. do Allegro, u kogo można kupić dobry wieszak.
 

KKuba

New member
Bez reklam
@Ravel Oczywiście, że nowsze plazmy mają warstwę antyodblaskową. Mój Pioneer ma ją zresztą dość skuteczną, nie wiem jak w Panasie.
 

jtd

New member
Bez reklam
KKuba napisał:
@Ravel Oczywiście, że nowsze plazmy mają warstwę antyodblaskową. Mój Pioneer ma ją zresztą dość skuteczną, nie wiem jak w Panasie.
Panas akurat nie ma zadnej warstwy antyodblaskowej:(
 

JaW

New member
Dru napisał:
I jak pierwsze testy?
Gdzie kupiłeś i za ile?
Stoi czy wisi? Jeśli wisi, to podaj link np. do Allegro, u kogo można kupić dobry wieszak.
Heh, w domowych warunkach ciężko poważnie potestować ekran, mimo że mam doświadczenie z pokrewnej dziedziny (testy paneli LCD) :) Ale na pewno PV70 nie ma rozmytego obrazu, jak to sugerowali niektórzy wysoko postawieni forumowicze :) W menu mozna ostrość podkręcic osobnym suwaczkiem, wowczas jest naprawdę szczegółowo - mowie o obrazie z n-ki, przy czym są kanały o niższej jakości (Sportklub, NASN). Kanały HD to bajka, obraz perfekcyjny.
Bardzo dobra czerń, a nasycenie kolorów w porównaniu do PV45 duzo lepsze, porównywałem w sklepie.
Telewizor stoi w pokoju, ktory ma duze (2x2m) okno-drzwi balkonowe od strony poludniowej. Wczesniej stał tam Samsung CRT, i to własnie na CRT było duzo wieksze odbicie okiennego światła, miałem dzis od razu okazję to stwierdzić w godzinach 16 - 18, bo dzionek słoneczny :)
Kupiłem tutaj: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=183283429 - z tym, że odebrałem osobiscie w sklepie w Rzeszowie. Cena 4040 - pewnie za jakiś czas spadnie, ale dzś Liga Mistrzów... :D
Uchwyt scienny w planie, myślę że taki wystarczy: http://www.allegro.pl/item182345486_uchwyt_wieszak_plazma_lcd_32_63cal_supercena_.html
Obraz z DVD oraz z komputera sprawdze pewnie jutro, jesli znajdę czas. Na razie jest pięknie :)
 

doc38

New member
Witam :)

Nie wiem czy 42PV70 posiada na ekranie jakąś warstwę antyodblaskową, ale odbija mniej światła niż mój poprzedni telewizor - 4 letni 32-calowy crt Philips. Jeżeli na tę plazmę nie pada bezpośrednio światło słoneczne oglądanie jest, jak dla mnie, zupełnie komfortowe (oczywiście bez używania trybu "dynamiczny").
 

Dru

Moderator
JaW napisał:
Heh, w domowych warunkach ciężko poważnie potestować ekran, mimo że mam doświadczenie z pokrewnej dziedziny (testy paneli LCD) :) Ale na pewno PV70 nie ma rozmytego obrazu, jak to sugerowali niektórzy wysoko postawieni forumowicze :) W menu mozna ostrość podkręcic osobnym suwaczkiem, wowczas jest naprawdę szczegółowo - mowie o obrazie z n-ki, przy czym są kanały o niższej jakości (Sportklub, NASN). Kanały HD to bajka, obraz perfekcyjny.
Bardzo dobra czerń, a nasycenie kolorów w porównaniu do PV45 duzo lepsze, porównywałem w sklepie.
Telewizor stoi w pokoju, ktory ma duze (2x2m) okno-drzwi balkonowe od strony poludniowej. Wczesniej stał tam Samsung CRT, i to własnie na CRT było duzo wieksze odbicie okiennego światła, miałem dzis od razu okazję to stwierdzić w godzinach 16 - 18, bo dzionek słoneczny :)
Kupiłem tutaj: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=183283429 - z tym, że odebrałem osobiscie w sklepie w Rzeszowie. Cena 4040 - pewnie za jakiś czas spadnie, ale dzś Liga Mistrzów... :D
Uchwyt scienny w planie, myślę że taki wystarczy: http://www.allegro.pl/item182345486_uchwyt_wieszak_plazma_lcd_32_63cal_supercena_.html
Obraz z DVD oraz z komputera sprawdze pewnie jutro, jesli znajdę czas. Na razie jest pięknie :)

fajnie, że trafiłeś na taki TV, który spełnia Twoje oczekiwania.
Ja swój planuję kupić jakoś w przyszłym tygodniu w jakimś sklepie internetowym. Widziałem, że mają troszkę lepsze oferty niż na Allegro.
 

kaszpir

New member
Mnie jedynie interesuje po jaką cholerę Panasonic PV70 skaluje obraz do 1920x1080 gdy sam panel ma rozdzielczość 1024x768 ? Przecież sygnał PAL 720x576 najpierw zostanie przeskalowany do 1920x1080 a następnie do 1024x768 ... Czyli mamy aż 2 skalowania a co za tym idzie podwójne pogorszenie sygnału (makrobloki, utrata ostrości i szczegółów i itd ..) Sporo lepszym wyborem chyba jest już model PV60 lub PV45 bo plazma skaluje obraz do rozdzielczości "tylko" 1280x720 a potem do 1024x768 ... W tym przypadku jakość obrazu powinna być lepsza a i błędy skalowania mniejsze , tak samo ostrość i szczegółowość lepsza ... Osobiście uważam że niestety marketingowcy chcieli aby mozna było napisać na reklamie że Tv obsługuje tryb 1080p i jest zgodny z 1080p , tyle że jest "delikatne" ale że ma tylko matrycę 1024x768 ... Przy takim podejściu można zrobić plazmę zgodną nawet z trybem 3060p ;-) , skalować można do dowolnej rozdzielczości , tylko po co ??? PS. Plazmy Panasonica jeszcze nie mam , planuje kupić ale model PV45. Obecnie mam TV 32" 16/9 Panasonica 32PS11 i on ma także niezbyt cudowną obudowę , więc tak w PV45 mi nie przeszkadza :)
 

morsen

New member
ile w koncu TH-42PV70P zżera energii?/ ;)

ile w koncu TH-42PV70P zżera energii?/ ;) co strona to inna wartosc od 261W do 368 ..napewno jest ktos to to wie na 100 %%% .. :)
 

wwmm

New member
Do DRU...

Tak jak Ty czekam na 37" (co zresztą wymusza na mnie 2-połowa w/g Niej 42" zajmie połowę salonu i go zagłuszy....itd..kolory pierdoły) OK..., różnica cen to około 700 -900zł (do 42", tj. ok.15-20%). Pytanie, a Ty czemy kupujesz 37" a nie 42" KASA, MIEJSCE, 2-POLOWA .....?
Odnośnie sklepu:
Ja kupię w 100% u KIKI-ego( może da zniżkę dla HDTV forum uczestnika....? np. 3-5 %...), 200-300zł niższej ceny OD kiki-ego przy tej kwocie zakupu nie stanowi..., lepiej u sprawdzonej firmy, a to tylko moje prywatne zdanie....
Pozdrawiam, Wojtek ,Radom
 
Do góry