Seria PV70

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kaszpir napisał:
Mnie jedynie interesuje po jaką cholerę Panasonic PV70 skaluje obraz do 1920x1080

Slusznie prawisz, niewiele osob zdaje sobie z tego faktu sprawe. Dlaczego 1080p, bo lepiej to wyglada "na papierze" inna sprawa jest, ze sie nie oplaca produkowac osobnych ukladow (elektroniki) do paneli FULL-HD i tych troche "innych" ;). Wiec idac dalej 1080p do modeli z matryca 720p jest jakby na sile, jest moze i cieszy, czy sie to widzi mam do tego duze watpliwosci. Cudow nie ma i byc nie moze, informacji ktorej w sygnale wideo nie ma, nawet "super technologia" nie doda, zrobi korekte, by ten obraz wygladal lepiej na wiekszym ekranie, na ktorym wszystkie artefakty algorytmow danej kompresji obrazu beda o wiele bardziej widoczne niz na mniejszym ekranie ale nic wiecej, z pewnoscia korekte barwy kolorow, ich nasycenia, naturalnosci, ale przyslowiowych zmarszczek na twarzy prezentera telewizyjnego nie doda. Inna kwestia jest ze sa to modele (PV, takze poprzedniej edycji) do telewizji wysokiej rozdzielczosci i materialow w HD (czy 1080p, czy 720p), sd to konieczny kompromis, pewnien arachizm, ktory ciagle jest i trzeba brac go pod uwage (u nas z marnych anten naziemnych i koszmarnych jakosciowo kablowek) ktory w najblizszych latach (oby jak najszybciej) trafi calkowicie do lamusa.

Pzdr. (C)G
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podzielam - chwyt marketingowy - bo dobrze brzmi . Dla tysięcy ludzi absolutnie bez znaczenia.
TV plazmowe panasonic 37 PV 70 wjechały dziś. Jutro sprawdzę jak grają .
TV Panasonic 42 PV 70 pobiera 261 W prądu.
Wartość 386 W - pobiera Samsung 42 C7H.
pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
(...trzeba w specyfikację "chipów" zajrzeć, ale i tak bliższe prawdy, niz poprzednie wpisy....)


Panowie, co Wam do głowy przyszło?
Raczej po to stosowana jest dodatkowa obróbka, by jakość obrazu trzymać (jakimś rozsądnym kosztem).

Czemu nikt sobie nie zadał trudu np: dlaczego w klasycznym CRT PAL (576linii "i') stosowano np w D.I.S.T. (gdzie podbijano do 1150linii 100Hz, progresywne...by potem obniżać 'pod kineskop" i tylko 75 Hz), czy PixelPlus ze swoimi 833linimi, czy Aquity w Panasoniku.???

To po prostu widać (a właściwie nie widać...części błędów ).

Czemu nie ma tak być i w PV70? i do tego zauważcie, że jest to "p"
. (czyli możliwe dublowanie klatek....)
(....po co np. skalery w nowoczesnych DVD, jak TV ma swój...????).
itp. itd...... .

Zamiast "teorii spiskowych" cieszyć się należy, ze np.: ruch jest plynny, obraz nawet w SD b.dobry...., a przypuszczam że producenci (tak, jak dawniej) wiedzą co robią.

Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

kaszpir

New member
hojlo1 napisał:
(...trzeba w specyfikację "chipów" zajrzeć, ale i tak bliższe prawdy, niz poprzednie wpisy....)


Panowie, co Wam do głowy przyszło?
Raczej po to stosowana jest dodatkowa obróbka, by jakość obrazu trzymać (jakimś rozsądnym kosztem).

Czemu nikt sobie nie zadał trudu np: dlaczego w klasycznym CRT PAL (576linii "i') stosowano np w D.I.S.T. (gdzie podbijano do 1150linii 100Hz, progresywne...by potem obniżać 'pod kineskop" i tylko 75 Hz), czy PixelPlus ze swoimi 833linimi, czy Aquity w Panasoniku.???

To po prostu widać (a właściwie nie widać...części błędów ).

Czemu nie ma tak być i w PV70? i do tego zauważcie, że jest to "p". (czyli możliwe dublowanie klatek....)
(....po co np. skalery w nowoczesnych DVD, jak TV ma swój...????).
itp. itd...... .

Zamiast "teorii spiskowych" cieszyć się należy, ze np.: ruch jest plynny, obraz nawet w SD b.dobry...., a przypuszczam że producenci (tak, jak dawniej) wiedzą co robią.

Pozdrawiam. ;)

Ja nie mówię że skalowanie jest złe ...

Tyle że np. skalowanie z rozdzielczości np. 720x576 do 1280x720 a nastepnie do 1024x768 powinno dać lepszą jakość obrazu niż skalowanie 720x576 do 1920x1080 i wtedy do 1024x768 ...

Jak dla mnie to jedynie chwyt marketingowy w PV70. Chodziło o to aby móc go reklamować jako zgodny z FullHD 1080p ...
 

Dru

Moderator
wwmm napisał:
Tak jak Ty czekam na 37" (co zresztą wymusza na mnie 2-połowa w/g Niej 42" zajmie połowę salonu i go zagłuszy....itd..kolory pierdoły) OK..., różnica cen to około 700 -900zł (do 42", tj. ok.15-20%). Pytanie, a Ty czemy kupujesz 37" a nie 42" KASA, MIEJSCE, 2-POLOWA .....?
Odnośnie sklepu:
Ja kupię w 100% u KIKI-ego( może da zniżkę dla HDTV forum uczestnika....? np. 3-5 %...), 200-300zł niższej ceny OD kiki-ego przy tej kwocie zakupu nie stanowi..., lepiej u sprawdzonej firmy, a to tylko moje prywatne zdanie....
Pozdrawiam, Wojtek ,Radom

mam w nowym mieszkaniu taką ściankę o wymiarach, które perfekcyjnie pomieszczą 37 cali. 42 cale wychodziłyby poza tą ściankę przeznaczoną na TV. A drugiej połowy w takich sprawach się nie słucham ;).

A jaką cenę za 37PV70 z kosztami przesyłki na pobraniem oferuje KIKI zasłużonym użytkownikom forum HDTV.pl? Bo jeśli dobrą to czemuż się nie zastanowić :cool:
 

iw1

New member
Widziałem wczoraj w MM PV70 42'' stał obok PV45. Obraz był taki sam słaby jak na wszystkich plazmach podłączonych do tego samego (słabego) sygnału a jedyne co zwróciło moją uwagę był kurz na czarnej błyszczącej ramce wokół ekranu. Co ciekawe na Samsungach nie było kurzu. Hmmm... Czy przyciąganie kurzu to typowa cecha tego modelu ?
 

kaszpir

New member
hojlo1 napisał:
(...trzeba w specyfikację "chipów" zajrzeć, ale i tak bliższe prawdy, niz poprzednie wpisy....)


Panowie, co Wam do głowy przyszło?
Raczej po to stosowana jest dodatkowa obróbka, by jakość obrazu trzymać (jakimś rozsądnym kosztem).

Pozdrawiam. ;)

Ja nie mówię że skalowanie jest złe ...

Tyle że np. skalowanie z rozdzielczości np. 720x576 do 1280x720 a nastepnie do 1024x768 powinno dać lepszą jakość obrazu niż skalowanie 720x576 do 1920x1080 i wtedy do 1024x768 ...

Jak dla mnie to jedynie chwyt marketingowy w PV70. Chodziło o to aby móc go reklamować jako zgodny z FullHD 1080p ...
 

mustang

New member
jtd napisał:
A na stronie Panasonic Polska pojawily sie juz modele z serii PV700! Cena wyjsciowa bardzo dobra nawet za model 50" :cool:

Dzwiek widze ze bedzie dobrze podrasowany:
" Dźwięk V Audio Surround Sound, wyposażony w funkcję SRS TruSurroundXT
o.gif
Dźwięk Dolby Digital "

No nic, kase juz mam, wiec zostaje tylko czekac na czarna lalke:eek:

A moje pierwsze pytanie ma forum moze bedzie glupie, ale zadam je;) jaka jest roznica miedzy modelem 70, a 700?? (oprocz ceny oczywiscie)
 

Golgota

New member
iw1 napisał:
Widziałem wczoraj w MM PV70 42'' stał obok PV45. Obraz był taki sam słaby jak na wszystkich plazmach podłączonych do tego samego (słabego) sygnału a jedyne co zwróciło moją uwagę był kurz na czarnej błyszczącej ramce wokół ekranu. Co ciekawe na Samsungach nie było kurzu. Hmmm... Czy przyciąganie kurzu to typowa cecha tego modelu ?
Ale wymyśliłeś:fool:
 

hojlo1

New member
Bez reklam
kaszpir napisał:
...Tyle że np. skalowanie z rozdzielczości np. 720x576 do 1280x720 a nastepnie do 1024x768 powinno dać lepszą jakość obrazu niż skalowanie 720x576 do 1920x1080 i wtedy do 1024x768 ......
dema 1920*1080 zapuszczone przez STB w np 720*576 wyglądaja lepiej niż te 1280*720 (sprawdzane wielokrotnie) .
(+ poprzednie dane o podbijaniu dużo wyżej, by potem obniżyć...)


Jednak to (też może być) mało istotne, wystarczy choćby że nowy chip, czy rodzina chipów jest nowej generacji i 1080p jest w nich na stałe...i każdy chwali odbiór SD na tym TV (oczywiście na tle podobnych modeli).
Czyli nie jest gorzej niz w poprzedniej generacji i może przy 1080p/i dopiero w pełni "skrzydła rozwinie" ta nowinka.
..............

Pozdrawiam. ;)
 

Dru

Moderator
Cytat:
Napisał iw1
Widziałem wczoraj w MM PV70 42'' stał obok PV45. Obraz był taki sam słaby jak na wszystkich plazmach podłączonych do tego samego (słabego) sygnału a jedyne co zwróciło moją uwagę był kurz na czarnej błyszczącej ramce wokół ekranu. Co ciekawe na Samsungach nie było kurzu. Hmmm... Czy przyciąganie kurzu to typowa cecha tego modelu ?
Golgota napisał:
Ale wymyśliłeś:fool:

to pewnie pracownicy MM czyszczą Samsungi licząc na potencjalnych kupców-czyścioszków, którzy zwracają szczególną uwagę na kurz i brud, ażeby więcej ludzi kupiło plazmy tej firmy ;)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
hojlo1 napisał:
dema 1920*1080 zapuszczone przez STB w np 720*576 wyglądaja lepiej niż te 1280*720 (sprawdzane wielokrotnie) .

Akturat kaszpir pisal o czyms odwrotnym, podbijaniu sygnalu SD do 1080p i zeskalowaniu go do 720p. I stad tez pytanie - sluszne - po co? To ze dema na 1080p wygladaja lepiej jest w pelni zrozumiale, wiecej informacji. Roznica jednak przy tej rozdzielczosci ktora podajesz to juz kwestia jak przypuszczam roznicy w subtelnosciach a przy matrycy 720p bedzie to praktycznie niezauwazalne (imho). Do D.I.S.T stworzony zostal przez JVC do materialow wysokiej rozdzielczosci 1125i wlacznie (tak, tak), w innych technologiach poprawiacze szly w parze z wieksza iloscia linii w kineskopie, wiec bardziej wnosi to kineskop niz elektronika (ktora niewatpliwie swoje tez robi). SAT nadaje jak na teraz maksymalnie 1080i, odtwarzacze HD wypuszcza material takze w 720p tez z 1080p. Wiec ciagle pozostaje pytanie - po co w linii modeli PV70(700) 1080p. W modelach PY i PZ jest to w pelni uzasadnione jest tam panel w rozdzielczosci 1080p i mozliwosc wykorzystania karty z materialem HD (tez 1080p) przez SD-HC.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
(Cy)Gorg - chyba nie czytasz uważnie???

1. D.I.S.T, Pixel Plus itp - stosowane (prawie wyłącznie u nas) w zwykłych TV CRT PAL (żadnych wejść HD nie musi być i nie ma w 99%!!!!).
Masz przykład z Philipsa 9551 = albo Pixel Plus, albo HD progresywne !!!! (jedno wyłącza drugie)
W takich CRT właśnie 576 jest podbijane do np 833/1150 , dodane progresywne... itp by na koniec trafic na kineskop w ok. ~700 liniach.
Nie widzisz analogii ????????????? (sama się narzuca)

2. druga zależność (też wyraźnie zaznaczyłem) jest to sygnał "p" (znowu analogia do dawnego) czyli jeden "półobraz" ma faktycznie 1080linii (a nie połowę = równą 540) i prościej jakość zachowac gdy skalujesz do np 720/768 (logiczne, bo "ściskasz")

3. przypomnę że filmy zgrywane do DVD-Video (stosowane to przez największe firmy) pierw są kompresowane do wysokiej rozdzielczości (już od dawna..., gdy nikt o HDTV nie myślał) a potem dopiero do :pal/NTSC.
Też zabieg marketingowy? (nie = to widać)

....mozna by kontynuowac, ale szkoda przewodniego wątku na "teorię spiskową".


Ps - osobiście (i chyba sporo osób), jak będzie mialo wybór między np 1080i/720p a 1080 "p" (choćby tylko w obróbce konkretnego sygnału) to raczej wybierze to drugie, gdyż:
a/ zawsze sprzęt jest z zapasem na przyszłość
b/ już wiadomo ,że 1080p potrzebuje całkiem innych "mocy przerobowych" od pozostałych HD i jeżeli producent to potwierdza, to b.dobrze...

Gdzie tu "markieting"??? (raczej podstawa do reklamacji, jak nie zadziała).:D

Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Zajrzałem z ciekawości na stronę o technologii Viera i niestety, nadal nie rozwiałem swoich wątpliwości. Czy to, że nowe Panaski skalują do 1080p jest informacją pewną, czy też wysnutą na podstawie tego, że telewizory te posiadają procesor pozwalający na bezstratną obróbkę sygnału wejściowego 1080p? Na tej stronie podają właśnie przykład, gdzie na wejściu jest 1080p i jest przetwarzane przy zachowaniu tej rozdzielczości. Problem z tym, że na końcu tego procesu jest matryca Full HD, więc nie ma mowy o skalowaniu w dół.

Dlaczego o tym piszę? Ponieważ mam poważne wątpliwości, czy aby na pewno sygnał wejściowy SD lub 720p jest skalowany do 1080p w celu późniejszej obróbki. Moim zdaniem jest wielce prawdopodobne, że oznaczenie 1080p dla tego procesora oznacza jedynie to, że przetwarza on natywnie także sygnały o rozdzielczości 1080p. Tak więc jest bardzo prawdopodobne, że nie skaluje on bez potrzeby sygnałów 720p, nie mówiąc już o SD, do rozdzielczości 1080p, po to, aby później tę rozdzielczość obniżać.

Można to porównać do skalowania zdjęć. Przeskalowanie zdjęcia do wyższej rozdzielczości i później powrót do rozdzielczości wyjściowej na pewno przyniesie pogorszenie jakości obrazu. Chyba, że będziemy skalować dokładnie z wielokrotnością opartą o 2.

ArtS :)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
ArtS007 - masz chyba rację.

Czyli:
a/
...Wzorem dotychczas oferowanej 65-calowej plazmy Full HD (PV600) wszystkie nowe telewizory otrzymały chipset Digital Processing 1080p oraz układ skalujący - 1080p Digital Remastering Procesor. Oznacza to, że są zdolne przyjmować sygnał 1080p/60 lub 1080p/50 z odtwarzaczy Blu-ray lub HD-DVD. Niestety, nie przewidziano kompatybilności z trybem 1080p/24 (opcji tej nie ma zresztą sam odtwarzacz DMP-BD10/A)....
http://www.av.com.pl/index.php?news=177, chyba tak jest (znowu nie "markieting")

b/ za obróbkę SD odpowiada inny układ ( jak chip nie jest zespolony itp , jednak też przerabia na progresywne), tylko nie mogę znaleźć do ilu linii (dalej twierdzę, ze na wzór CRT, czyli więcej niż matryca , bo jak coś sprawdziło sie wcześniej, czy na podstawie odmian PixelPlus/2/3HD...stosowanych przez Philipsa.).

Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
A nie było przypadkiem tak, że telewizory z PixelPlus wyświetlały większą liczbę linii?

Wracając jeszcze do "naszego" Panasonika. Myślę, że najlepiej jest, gdy skalowanie odbywa się raz i jest to skalowanie do rozdzielczości matrycy.

ArtS :)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Nie neguję, jak coś jest logiczne.
Mogę się mylić w nowych technologiach, bo praktycznie wychowany jestem na CRT.
Jednak , jak widać (pomino ewentualnych błedów) nie o "marketing" w Panasonicu chodzi.



W starych CRT... własnie sa takie sztuczki ,ze 576i jest zamieniane na 576p, potem w zależności od producentów przerabiane na np 1150/900/833 itp (moze kolejność inna...), robione z 50Hz 100Hz/75Hz , by na koniec rzucić na ekran i tak np ~700 linii (i to jest odmiana progresywnego , adoptowanego do PAL , bo oryginal "miga").

I teraz wchodzą: PDP, LCD itp i się okazuje ,ze nadal i PixelPlus jest i Acuity i D.I.S.T. , więc wypada ,że nadal podobna technika jest stosowana (nazwa ta sama - tylko nie wiadomo ile z niej zostalo).

Tak, czy siak (w tym przypadku moge się mylić = chętnie poczytam , jak jest faktycznie...) , ale 1080p w tym modelu ma zastosowanie.

Pozdrawiam. ;)

Ps - I jeszcze jedno (co mnie skłania do obróbki z zapasem) - jaki sygnał jest tzw. "natywny" i po stronie nadawczej i odbiorczej, przecież co TV (od nadawania do odbiornika...łącznie z STB, i starym analogiem z anteny...) otrzymujemy rózne rozmiary obrazu - więc jak natywnie dopasować/skalować???
 
Ostatnia edycja:

kejo

New member
JaW napisał:
No i godzine temu przywiozłem do domu czarne 37 cali od Panasa :) Podłączyłem do DVD Pioneer 490 (HDMI) oraz do N-ki (HDMI/DVI). Coż moge powiedziec na gorąco... Wygląd rewelacyjny, ale to każdy juz wie :) Obraz piękny i ostry, kolory naturalne, żywe, ładnie nasycone... Na spokojnie zrobie obszerniejszy test, poki co prosze o ewentualne pytania, chetnie odpowiem.

Aha - małe ostrzeżenie na wstepie: pudło jest OGROMNE (długość 127 cm), więc posiadacze małych autek mogą miec problemy z transportem :)

NAPISZ GDZIE - mam nadzieję ze nie będzie to reklama ale mam już dość czekania :)
 

kejo

New member
Wszyscy ściemniaja że muszą zamówić (internet) bo w magazynach nie mają, co do allegro - to mam niemiłe .......
dlatego szukam sprawdzonego sprzedawcy.:cool:
 
Do góry