Seria PV70

motobartcompany

New member
wydma8 napisał:
Siema motobartcompany.

Mam prosbe porownaj n71b do pv70:)

Chodzi mi glownie o roznice w obrazie na antelnie domowej, na n lub innej platformie:)

Z gory dzieki!


W domu mam 3 żródła obrazu. Cyfrowy polsat, DVD, konsola ps3.

Wczesniej miałem rózne TV w tym Amoi advent LC 26, Samsung R72B, Samsung R32B,philipsa 5331 , Samsung N71B oraz słynny philips CRT 32 calowy HD:)

Jeżeli chodzi o cyfowy polsat to PV70 gra najlepiej z tych tv co miałem, prawie idealna czerń, super plynność obrazu i tam gdzie na lcd była pikseloza plazma to troszke tuszuje

Jeśli chodzi o DVD to też rewelacja, Samsung N71 w ciemnych scenach skokowo zmieniał jasnośc i to było denerwujące do tego w panasie sa naturalne kolory, na LCD wszystko było takie przejaskrawione, kto w rzeczywistoći widział tak zieloną trawe? lub czerwien na którą jak patrzyłem aż oczy bolały.

Jeżeli chodzi o konsole ps3 to po zapuszczeniu filmu HD jestem w szoku, w Samsungu N71 tważe miały nie naturalny kolor wszystko było takie przejaskrawione. Do tego teraz widze jak dobra czerń ma wpływ na głębie obrazu. Do tego płynność obrazu, w lcd głowa bolała mnie od smuzenia.

Co do gier to wygladają podobnie jak na Samsungu N71.

Jedyną narazie wadą jaką zauważyłem to po graniu czy stałych obrazach powstają lekkie duszki, żeby je zobaczyć musi być w pokoju bardzo ciemno i załączona czarna plansza wtedy widać lekkie powidoki, jednak znikają one bardzo szybko. Mam nadzieję że to się wyrówna.
 
Potwierdzam. Sygnał idzie kablem HDMI, a w n box trzeba przestawić na DVI. Mam najzwyklejszy kabel HDMI, jakość sygnału 80 - 90 % i jak uruchamiam dekoder to kilka razy gubi mi się sygnał Video. Czy może to być wina "zwykłego" przewodu ? Poza tym to sygnał HD jest rewelacyjny, trudno oderwać wzrok.
P.S. Wesołych ...
 

Golgota

New member
piotrh1975 napisał:
Potwierdzam. Sygnał idzie kablem HDMI, a w n box trzeba przestawić na DVI. Mam najzwyklejszy kabel HDMI, jakość sygnału 80 - 90 % i jak uruchamiam dekoder to kilka razy gubi mi się sygnał Video. Czy może to być wina "zwykłego" przewodu ? Poza tym to sygnał HD jest rewelacyjny, trudno oderwać wzrok.
P.S. Wesołych ...

Witam,
Nic nie ma do rzeczy ‘’zwykły’’ kabel, bo HDMI to już i tak jest nie zwykły, a jakość jest prawie taka sama jak na kablu za 1k, przecież to jest sygnał cyfrowy, a panowie od produkcji kabli muszą tez zarabiać
Nie wiem czy jesteś wędkarzem, ale wszystkie blaszki większość są malowane tak, aby przyciągnąć wędkarza, (czyli klienta) a nie rybę
Ja mam podłączony komputer z PV70 tak zwany komponent, Y-Pb-Pr, które także przesyła HD, kabel ma 10m! I naprawdę nie zmyślam obraz szok, ten pozytywny.

Pozdrawiam
 

allabahal

New member
Nowe Plazmy Panasonic 37/42/50PV70P

Witam,

TV jest naprawdę fajny.
Buczenia prawie nie słychać (widać dobrze zalane są dławiki i tv jest lekko ciepły). Sasmung przy nim to piecyk :) TV trochę schodkuje obraz, jeżeli napotka na pochyłe linie, ale cóż ideałów nie ma...

Mam inne pytanie:
Czy u Was też tryb oszczędny działa odwrotnie, tzn. przy wyłączonym działa, a przy włączonym nie?

P.S. Szkoda, że Panasonic nie ma wielu pożytecznych funkcji jak np. LG:
powrót do poprzedniego programu i takie tam ;)
 

jtd

New member
Bez reklam
allabahal napisał:
Witam,

TV jest naprawdę fajny.
Buczenia prawie nie słychać (widać dobrze zalane są dławiki i tv jest lekko ciepły). Sasmung przy nim to piecyk :) TV trochę schodkuje obraz, jeżeli napotka na pochyłe linie, ale cóż ideałów nie ma...

Mam inne pytanie:
Czy u Was też tryb oszczędny działa odwrotnie, tzn. przy wyłączonym działa, a przy włączonym nie?

P.S. Szkoda, że Panasonic nie ma wielu pożytecznych funkcji jak np. LG:
powrót do poprzedniego programu i takie tam ;)

Lahh, naprawde nie ma takiej fukcji? To moj stary Soniak z 1992 roku mial taka funkcje LOL :cool:
 

Servisko

New member
mam takie pytanie czy bedzie duza [SIZE=-1]różnica [/SIZE]w obrazie pomiedzy 37" rozdzielczosc 1024 x 720 a 42" rozdzielczosc 1024 x 768
 
Ostatnia edycja:

allabahal

New member
Nowe Plazmy Panasonic 37/42/50PV70P

Nawiązując do braku funkcji listy (listingu) programów, znalazłem coś fajnego :) Wystarczy podczas oglądania programu nacisnąć strzałkę góra lub dół w joysticku i można lecieć po liście kanałów, zatwierdzając zmianę przyciskiem OK :)
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
jtd napisał:
O majn God! Na tescie z owocami Pioneer zdeklaslowal Panasonica, az szkoda patrzec...:(
Najistotniejsze jest podsumowanie testu który przedstawia PV71 w samych pozytywach i jedyny minus to "nasycenie kolorów mogłoby być większe" , ale ja nie zauważyłem aby nasycenie było za małe i używam trybu normalnego bo w trybie dynamicznym kolory są wg. mnie zbyt nasycone.
 
Do góry