Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

Mixmich

New member
Mam pytanie do posiadaczy tego modelu. Czy dziecko w wieku 1 do 2 lat jest wstanie przesunąć 46 calowy ES6800? Np. jak złapie za nóżkę i pociągnie?
Dodam że TV stojący na szafce RTV.
Czy nóżki mają pod spodem gumę która pod ciężarem odbiornika się nie przesuwają?
Czy trudno go przewrócić mając siłę małego dziecka?

ps. nie znalazłem odpowiedzi w 'szukaj w tym wątku'

Złap z tyłu jakąś stalowoą linką za mebel i przykręć śrubę "8" do otworu vesa. W większości sklepów się sprawdza.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
To ponad roczna dziewczynka. Za dużo siły to nie ma. Ale może mieć pewno takie pomysły do lat dwóch. Gumki są - to już ok. Chodzi mi o to żeby sprawiały dość duży opór dla dziecka. By nie mogło swobodnie pociągnąć ze sobą TV. Linka dobry pomysł jakby TV był jednak mało stabilny. Zbieram info przed zakupem by fakcie się aż tak nie martwić co się może stać

Ps. Samsung B650 to aż się przykleił na tych gumkach na stałe. Ale to troszkę inna podstawa.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
To ponad roczna dziewczynka. Za dużo siły to nie ma. Ale może mieć pewno takie pomysły do lat dwóch. Gumki są - to już ok. Chodzi mi o to żeby sprawiały dość duży opór dla dziecka. By nie mogło swobodnie pociągnąć ze sobą TV. Linka dobry pomysł jakby TV był jednak mało stabilny. Zbieram info przed zakupem by fakcie się aż tak nie martwić co się może stać

Ps. Samsung B650 to aż się przykleił na tych gumkach na stałe. Ale to troszkę inna podstawa.

Przyklej budziolem :)
 

bacon

New member
Witam
Od 2 dni jestem posiadaczem tv ES6800 i na razie próbuję rozeznawać wszystkie opcje i możliwości. Mam jednak już pytania i mam nadzieję że właśnie tutaj otrzymam na nie odpowiedź bo przeszukiwanie internetu nic nie dało a ten wątek przeczytałem od pierwszego posta i jest największą skarbnicą wiedzy o tym tv jaką do tej pory znalazłem.
1. Mimo przygotowania pendrivea nie mogę nic nagrywać ani używać opcji timeshift, wyrzuca info "niedostępne". Mam kablówkę z UPC i test wydajności wskazuje że pendrive spełnia warunki. Teraz pytanie czy nagrywanie dostępne jest tylko dla cyfrówki naziemnej i z dekodera UPC nie skorzystam z tej opcji czy to problem mimo wszystko pendrivea i spróbować z jakimś przenośnym dyskiem twardym? Jest może wśród forumowiczów ktoś kto korzysta z UPC i mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć?
 

RafZielak

New member
Jeśli się nie mylę ... mój telewizor poinformował mnie łądnym komunikatem ekranowym, że nagrywanie PVR możliwe jest jedynie z cyfrowych sygnałów czy to DVB-T czy satelitarnego poprzez dołożony moduł nki.
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam
Od 2 dni jestem posiadaczem tv ES6800 i na razie próbuję rozeznawać wszystkie opcje i możliwości. Mam jednak już pytania i mam nadzieję że właśnie tutaj otrzymam na nie odpowiedź bo przeszukiwanie internetu nic nie dało a ten wątek przeczytałem od pierwszego posta i jest największą skarbnicą wiedzy o tym tv jaką do tej pory znalazłem.
1. Mimo przygotowania pendrivea nie mogę nic nagrywać ani używać opcji timeshift, wyrzuca info "niedostępne". Mam kablówkę z UPC i test wydajności wskazuje że pendrive spełnia warunki. Teraz pytanie czy nagrywanie dostępne jest tylko dla cyfrówki naziemnej i z dekodera UPC nie skorzystam z tej opcji czy to problem mimo wszystko pendrivea i spróbować z jakimś przenośnym dyskiem twardym? Jest może wśród forumowiczów ktoś kto korzysta z UPC i mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć?

TV może nagrywać tylko to co sam zdekoduje jeśli podłączasz kablówkę przez zewnętrzny dekoder PVR w TV nie będzie działać
 

bacon

New member
TV może nagrywać tylko to co sam zdekoduje jeśli podłączasz kablówkę przez zewnętrzny dekoder PVR w TV nie będzie działać
Dzięki za szybką reakcję.
A wewnętrzny dekoder obsługuje tylko karty N i C+, tak? Czyli z UPC nie ma szans nagrywać czy może spróbować włożyć kartę z UPC do TV? Nie wiem czy to w ogóle możliwe?
 

inuictus

Member
Sam korzystam z UPC, niestety nie ma u nich możliwości korzystania z tv bez zewnetrznego dekodera. No chyba że się coś zmieniło, w co wątpie.

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2
 

magicdurkey

New member
Takie szybkie info dla ludzi, którym nie działają niektóre napisy na tym modelu TV (i pewnie wielu innych). Otóż, telewizor odtwarza bez problemu, tak jak już to zostało wcześniej wspomniane, napisy w formacie .srt. Co to oznacza? Nie chodzi tylko o rozszerzenie pliku ale odpowiedni format tych napisów (zawartość pliku). Jeśli ktoś nie wie jak taki format wygląda to odsyłam do WIKI -> SRT.

Zatem, jeśli mamy plik *.srt i TV go nie widzi to otwieramy ten plik dowolnym edytorem tekstowym i sprawdzamy co jest w środku. W przypadku kiedy format jest nieprawidłowy, możemy napisy zamienić jakimś programem do konwersji (jest ich wiele) bądź za pomocą stron internetowych świadczących takie usługi (tych też jest sporo). Sam spotkałem się z wieloma plikami .srt, które nie działały poprawnie właśnie ze względu na to, że ze specyfikacji tego formatu posiadały tylko rozszerzenie (zawartość była np. w formacie czasowym MPL2).
 
Ostatnia edycja:

bacon

New member
Gdyby ktoś też miał w przyszłości podobny problem jak ja

Szanowny Panie,
Na chwilę obecną UPC Polska nie posiada w swojej ofercie modułu CI+

Łączę wyrazy szacunku

Z poważaniem
---------------------------------------
Paweł L....
Dział Wsparcia Usług Cyfrowych
UPC Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
---------------------------------------
 

modelexpert

New member
Witam,
czy jest sposób na sprawdzenie ile czasu telewizor pracował?
Sądzę, że w jakimś menu serwisowym... ale gdzie tego szukać?

P.S
Zamówiłem telewizor w ELECTRO.PL i mam wrażenie że nie jest całkiem nowy...

Pozdrówka Przemo
 
Do góry