Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

tdx

New member
Bez reklam
Witam,
czy jest sposób na sprawdzenie ile czasu telewizor pracował?
Sądzę, że w jakimś menu serwisowym... ale gdzie tego szukać?

P.S
Zamówiłem telewizor w ELECTRO.PL i mam wrażenie że nie jest całkiem nowy...

Pozdrówka Przemo

Po wejściu w menu serwisowe zakładka
control>>sub option>>Panel display time

Ale nie w każdym modelu ta informacja jest wyświetlana
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
To jest dziwne podejście do tematu.
Dać nowe firmware i niech użytkownicy sami się domyślają co zmieniliśmy.
Głupota totalna, żadnego changelog.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapewne poprawki w działaniu, błędy i jak zawsze w Samy - algorytmy przetwarzania obrazu, a ściślej rzecz ujmując, sterowania sprzętowymi elementami procesora. Trzeba od razu wyjaśnić, że w jednej strukturze układu scalonego siedzi kilka procesorów, każdy do czego innego.

Dziś wgrywam i się odniosę do zmian, o ile będą zauważalne. Dość powiedzieć, że FW rozrósł się o kolejne 1,5 MB ;)

EDIT
Wgrałem, działa. Brak zwisów lub zamuleń w Smart Hub, szybciej działają aplikacje (reakcja na pilota), szybciej startuje Time Shift. Wydaje mi się, że lepiej zarządza pamięcią, szczególnie w przeglądarce. W przeglądarce również ekran nie świeci na maxa, że oczy bolą (np.białe tło Google). Tyle na szybko. W obrazie nic odczuwalnego.
 
Ostatnia edycja:

tomaszeklolek

New member
pytalem wczesniej dlaczego nie dziala motion plus np w tvn playerze i nadal jestem zdziwiony tym faktem gdyz w moim poprzednim UE40D6750 ta opcja dziala i np mam ustawiony na wyrazny. dlaczego w tym modelu nie moge tego zrobic ;/?

druga sprawa jak ogladam telewizje kablowa to obraz w ciemnych scenach mi sie sciemnia a jak mam naziemna to nie. mam ustawione wszystko tak samo. funkcje eco tylko na zmiejszenie podswietlenia jak jest ciemniej a nie wiem czemu wszedzie oprocz telewizji naziemnej obraz w ciemnych scenach sie sciemnia?? tak samo jak gram na xboxie to tez wjezdzajac samochodem w tunel obraz sie sciemnia i nic nie widze ;/ funkcje jak oswietlenie dynamiczne mam wylaczone...

wersja softu to 1028 ale na poprzednim tez tak bylo
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Właśnie dziwnie Samsung to wykombinował.
Z wewnętrznego tunera nie przyciemnia, a wszystko co podłączysz pod HDMI to przyciemnia.
Też z tym walczyłem, niestety nie ma możliwości wyłączenia tego.
To sposób Samsunga i nie tylko na clouding.
 
Ostatnia edycja:

lotkaman

New member
napisy w es6800

Witam,
mam problem z napisami, wiem, że ES6800 czyta napisy w formacie srt, txt (przynajmniej tak wyczytałem) ale po udostępnieniu filmu przez serwer dnla i wgraniu do tego samego folderu pliku z napisami (identyczna nazwa pliku co filmu) niestety napisy nie są odtwarzane. Próbowałem i z srt, i z txt, nie udało mi się napisów odtworzyć w żadnej konfiguracji. W czym może tkwić problem, że ich nie czyta>

Z góry dzięki za pomoc.
 

magicdurkey

New member
Sprawdzałeś czy ten sam film z tymi samymi napisami działa przez USB? Sprawdź też czy napisy faktycznie są w formacie srt. Nie chodzi tylko o rozszerzenie - pisałem już o tym wcześniej. Otwórz napisy w notatniku i zobacz czy format danych jest poprawny. Na wiki znajdziesz info jak taki format powinien wyglądać.
 

lotkaman

New member
Tak, napisy są z pewnością w formacie srt, podłączałem to samo przez pendrive w porcie usb w tv, i również napisów nie odtwarza (choć jak wcisnę pauze, to u góry pojawia się pasek z minutą odtwarzania i nazwą pliku a w nawiasie "external subtitles", ale napisów brak...) myślałem że może uciekły "pod telewizor" ale zmniejszyłem obraz i nic nie widać ...

PS. Sprawdziłem jeszcze raz, na filmie który ma na 100% napisy SRT, i przez pendrive działa ! Tzn odtwarza napisy. Tylko przez WiFi przez dlna napisów tak jakby nie widział. Jest możliwość, aby tam też te napisy odpalić, czy jestem skazany na podpinanie do usb za każdym razem, jak chce obejrzeć coś z napisami ?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Tak, napisy są z pewnością w formacie srt, podłączałem to samo przez pendrive w porcie usb w tv, i również napisów nie odtwarza (choć jak wcisnę pauze, to u góry pojawia się pasek z minutą odtwarzania i nazwą pliku a w nawiasie "external subtitles", ale napisów brak...) myślałem że może uciekły "pod telewizor" ale zmniejszyłem obraz i nic nie widać ...

Sam ściągałeś napisy?
 

tdx

New member
Bez reklam
Dziwnie u mnie działa....
Samsung TVs and Bluray players (supports additional features, e.g. subtitles)
zaraz a piszesz o avi czy mkv?
bo
Serviio does not support subtitles embedded in containers (e.g. MKV), nor "burning" the text into the video stream.

To w takim razie
PS3 Media Server
 
Ostatnia edycja:
Do góry