Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

amirak

New member
wejscie RF satelitarne

Cześć wszystkim. Rozważam zakup es6800 i chciałam Was o coś zapytać, tylko się nie śmiejcie :)
Chodzi mi o to, czy wystarczy antena na dachu, podłączona do wejścia satelitanego, żeby odbierać niekodowane kanały? Bez żadnych dodatkowych kart, dekoderów itp?
I czym się różni CI od CI+?
 

tdx

New member
Bez reklam
Cześć wszystkim. Rozważam zakup es6800 i chciałam Was o coś zapytać, tylko się nie śmiejcie :)
Chodzi mi o to, czy wystarczy antena na dachu, podłączona do wejścia satelitanego, żeby odbierać niekodowane kanały? Bez żadnych dodatkowych kart, dekoderów itp?
I czym się różni CI od CI+?

Będzie działać jeśli antena na dachu to antena satelitarna. W Twoim TV jest CI+ który jest rozszerzeniem starszego CI
 
Ostatnia edycja:

iddqdmb

New member
Witam i mam pytanie odnośnie telewizorów Samsung z serii 6 ( es6100, es6570, es6800 7000 8000 i tp. chodzi mianowicie o taka akcje czy na tej przeglądarce która jest fabrycznie zainstalowana można odpalać telewizje internetową typu weeb.tv za pomocą WI-Fi. Jest tam pełno kanałów w HD i ciekawi mnie jak to może chodzić na takim wielkim ekranie jak np 40 cali. Próbowaliśmy kiedyś ze znajomym na 46 cali jakimś nowym Sharpie przez Wi-fi i okno się odpalało ale obrazu i dźwięku nie było. Natomiast You tube ze stronki jak odpalałeś cokolwiek to chodziło płynnie i elegancko. Nie wiem jak z innymi portalami... Jeśli by ktoś wiedział cos na ten temat to dawajcie znać. Dzięki
 

rafalopatika

New member
od pewnego czasu nie mam polskich liter w aplikacji Youtube (Smart Tv - "wyczy" zamiast wyczyść) - co może być problemem? ogólnie wydaje mi się ,ze ta apka ostatnio mocniej przymula.
 

inuictus

Member
Witam i mam pytanie odnośnie telewizorów Samsung z serii 6 ( es6100, es6570, es6800 7000 8000 i tp. chodzi mianowicie o taka akcje czy na tej przeglądarce która jest fabrycznie zainstalowana można odpalać telewizje internetową typu weeb.tv za pomocą WI-Fi. Jest tam pełno kanałów w HD i ciekawi mnie jak to może chodzić na takim wielkim ekranie jak np 40 cali. Próbowaliśmy kiedyś ze znajomym na 46 cali jakimś nowym Sharpie przez Wi-fi i okno się odpalało ale obrazu i dźwięku nie było. Natomiast You tube ze stronki jak odpalałeś cokolwiek to chodziło płynnie i elegancko. Nie wiem jak z innymi portalami... Jeśli by ktoś wiedział cos na ten temat to dawajcie znać. Dzięki

Niestety nie ma możliwości oglądania weeb.tv na modelu 6800 (przez wbudowaną przeglądarkę) - nie wiem jak na innych, ale podejżewam że analogicznie. Ta strona korzysta z jakiegoś pluginu którego tv nie obsługuje. Podłączałem natomiast laptopa do tv kablem hdmi i włączałem weeb.tv - wyglądało to całkiem ok.

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2
 

iddqdmb

New member
Super dzięki za szybki test i odpowiedź, oto mi właśnie chodziło. Mam nadzieję że kiedyś będą jakieś update tych przeglądarek wzbogacone o brakujące pluginy. Puki co tak samo poprzez kabel hdmi będę spoglądał :) Pozdro jeszcze raz dla Ciebie !!
 

pawko89

New member
Witam, nie wiem czy mój problem który Wam przedstawię napiszę w dobrym temacie, ale przyjmijmy że tak, iż problem pojawia się na tym tv :) Otóż tak, chciałem z ojcem podłączyć do tego telewizora sygnał bezpośrednio z talerza satelitarnego, gdyż telewizor jak wiadomo dysponuje tunerem DVB-S i odbierać bezpłatne kanały FTA. Średnica talerza to 80 cm, jest to trochę wiekowy sprzęcik, gdyż był on przeznaczony do odbioru kanałów analagowych i mieliśmy do tego talerza dekoder analogowy, który właśnie został wyniesiony do piwnicy :) I problem właśnie pojawia się po podłączeniu talerza bezpośrednio pod tv, gdyż telewizor widzi z tego talerza tylko około 20 kanałów cyfrowych w tym kilka francuskich, niemieckich i ruskich kanałów... I na tych niemieckich kanałach uaktywnia się Hbb tv. Wspomnę tylko iż na dekoderze znajdowało o wiele więcej kanałów więc przyjmijmy że talerz jest odpowiednio ustawiony a konwerter sprawny. Podczas wyszukiwania na telewizorze pojawia się informacja, że wyszukuje kanały z satelity Hot Bird 13E, więc stąd sugeruje się tym że talerz jest odpowiednio ustawiony. Ale dlaczego znajduje tylko około 20 kanałów? Czy jest to wina np. konwertera, że jest nie przystosowany do odbioru telewizji cyfrowej? Ale gdyby tak to nie znajdowałoby tych 20 kanałów. Może kwestia źle ustawionej anteny? Dodam, że mieszkam na 3 piętrze i raczej nie ma żadnych przeszkód, które mogłyby zakłócać sygnał. Nastawiłem się po podłączeniu kabla satelitarnego pod tv, że będę odbierał wszystkie dostępne kanały FTA z tejże satelity. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy przy module CAM w telewizorze jest możliwość nagrywania na dysk kanałów satelitarnych no. Cyfry?

Tak, można nagrywać, ale dysk zostanie sformatowany na system plików XFS i dodatkowo nagrane programy zostaną zakodowane, o czym informuje TV podczas formatu. Na razie do serii ES nie ma softu odkodowującego na podstawie zapisanych kluczy. Sądzę, ze to jednak kwestia czasu...
Warto wiedzieć, ze nawet kanały FTA są zakodowane i możliwe do odtworzenia tylko na TV, na którym zostały nagrane.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, nie wiem czy mój problem który Wam przedstawię napiszę w dobrym temacie, ale przyjmijmy że tak, iż problem pojawia się na tym tv :) Otóż tak, chciałem z ojcem podłączyć do tego telewizora sygnał bezpośrednio z talerza satelitarnego, gdyż telewizor jak wiadomo dysponuje tunerem DVB-S i odbierać bezpłatne kanały FTA. Średnica talerza to 80 cm, jest to trochę wiekowy sprzęcik, gdyż był on przeznaczony do odbioru kanałów analagowych i mieliśmy do tego talerza dekoder analogowy, który właśnie został wyniesiony do piwnicy :) I problem właśnie pojawia się po podłączeniu talerza bezpośrednio pod tv, gdyż telewizor widzi z tego talerza tylko około 20 kanałów cyfrowych w tym kilka francuskich, niemieckich i ruskich kanałów... I na tych niemieckich kanałach uaktywnia się Hbb tv. Wspomnę tylko iż na dekoderze znajdowało o wiele więcej kanałów więc przyjmijmy że talerz jest odpowiednio ustawiony a konwerter sprawny. Podczas wyszukiwania na telewizorze pojawia się informacja, że wyszukuje kanały z satelity Hot Bird 13E, więc stąd sugeruje się tym że talerz jest odpowiednio ustawiony. Ale dlaczego znajduje tylko około 20 kanałów? Czy jest to wina np. konwertera, że jest nie przystosowany do odbioru telewizji cyfrowej? Ale gdyby tak to nie znajdowałoby tych 20 kanałów. Może kwestia źle ustawionej anteny? Dodam, że mieszkam na 3 piętrze i raczej nie ma żadnych przeszkód, które mogłyby zakłócać sygnał. Nastawiłem się po podłączeniu kabla satelitarnego pod tv, że będę odbierał wszystkie dostępne kanały FTA z tejże satelity. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Domniemuję, że wybierasz właściwy rodzaj sygnału podczas instalacji w menu. Sprawdź na tych odebranych kanałach jakość i siłę sygnału Diagnostyka->Informacje o sygnale. Mimo wszystko sprawdziłbym za pomocą innego miernika sygnału ustawienie anteny, w końcu Hotbird to kilka satelit w niewielkiej od siebie odległości, co daje możliwość odbioru ze wszystkich jednocześnie bez zmiany ustawienia anteny. Nie wiem z której odbierałeś sygnał analogowy.
Musisz niestety poeksperymentować lub poprosić kogoś z odpowiednim sprzętem o pomoc.
 

pawko89

New member
Sprawa rozwiązana :) nie wiedziałem, że jest możliwość wyboru satelity którą ma przeszukiwać telewizor, tylko jako domyślne miałem Hot Bird 13E zaznaczyłem do tego Astra itp i znalazło z Astry wszystkie FTA i do tego kodowane. Z Eutelsat też kilka znalazło ale z Hot Birda dalej jest te 16 kanałów, przestawiałem antenę i nic to nie dało, więc z tym Hot Bird mam problem. Muszę jeszcze pokombinować. itepe z tego co tam kiedyś czytałem Twoje posty to Ty jesteś posiadaczem CYFRA+ prawda? Ja też chcę zamówić pakiet CYFRY razem z multiroom, do Samsunga oczywiśćie z kartą CI+ a do Philipsa dekoder. Przy instalacji monterzy sprawdzą sygnał i odpowiednio ustawią antene? Pod koniec roku chciałbym wziąć tą cyfre, bo nie wiadomo co stanie się po fuzji C+ z n, może zrezygnują całkowicie z modułów CI+, chociaż nigdy nic nie wiadomo. A jakby nie zrezygnowali to ciekawe czy wyjdzie aktualizacja softu gdzie będzie możliwość wybrania załóżmy tylko jednego dostawcy. A co do mocy sygnału to moc sygnału waha się od 55-60 a jakość 100% i 0 błędów. Niemiecka 1 HD czy ZDF HD wyglądają wyśmienicie.
 
Ostatnia edycja:

kaxczy

New member
WItam, Czy ktoś może mi napisać ustawienia obrazu do tego TV jak również pod 3D bo jakoś przeszukałem całe forum i nie mogę znaleźć :(.

Z góry dziekuję za odpowiedź
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Moje są takie
ustawienie standard
podswietlenie 14
kontrast 85
jasnosc 45
ostrosc 55
kolor 55
ustawienia zaawansowane
kontrast dyn. niski
tonacja czerni ciemna
balans bieli:
23
24
25
22
20
27
opcje obrazu
tonacja obrazu ciepły1
filtr zaklocen wylaczone
red zaklocen wylaczone
poziom czerni hdmi niski
tryb film auto2
motion plus standardowo
system > eco > wlaczone na 8
reszta standard w tym trybie
Podlaczona N'ka
 

tomaszeklolek

New member
od dziś mam problem z moim tv mianowicie podczas ogladania czego z tvn playera (innych nie probowalem) po np 30minutach obraz zaczyna sie zacinać i gdy proboje wyjsc to tv nie reaguje po czym za jakis czas sie wylacza i kontrolka czerwona sie nie pali i chwile go nie moge wlaczyc. co to moze byc?
 
Do góry