Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

akwidzynski

New member
Bez reklam
TV ma tuner naziemny i satelitarny. Mam podlaczona naziemna i cyfre plus z sat. Nie chce nagrywac tego co ogladam tylko cos co leci w tle rownolegle. Ustawilem 4 kanal a ogladalem 1 i w momencie nagrywania przelaczyl sie a jak chcialem na 1 to mi sygnalizowal zakonczenie nagrywania jesli zmienie kanal. Niestety przy programowaniu nagrywania nie ma mozliwosci wyboru anteny. Jesli ustawione na cyfra to cyfra i koniec. Jedynym sposobem to przelaczyc naziemna na tuner ferdka i tam nagrac na pvr niezaleznie od tv.

No przecież o tym pisze, że nie nagrasz i nie obejrzysz innego programu. Jedynie na tym samym transponderze lub mux nie mówiąc już o satelitarnej i naziemnej.
Ja też jestem średnio zachwycony jakością obrazu na tym TV.
Na początku był zachwyt, ale po paru dniach obraz wydaje się jakiś przytłumiony.
Kolory wyprane, jednak brakuje tego UCP. Teraz zaczekam na OLED'a.
 

mare37

Banned
Weź ustaw według podanych przeze mnie parametrów. Róznice w kolorach zależne od nadawcy. inne sa w cyfrze inne w naziemnej. Największym problemem są kąty gdzie obraz traci wyraz. I podstawowa sprawa wyłacz filtr zakłóceń cyfrowych. On powoduje znaczne rozmycie obrazu. Będzie lepiej.

Może sie powtórze, ale polecam wszystkim te ustawienia.
tryb obrazu :naturalny
podświetlnie 16 z opcja eco do 6
kontrast 75
jasnosć 45
ostrosc 80
kolor 50

tonacja kolorów: chłodno
filtr zakłóceń cyfr. wyłaczony
red. zakł mpeg auto
tryb film: auto2

motion: płynny.
Brałem pod uwage plazme, ale mam słoneczny pokój wiec odpada. Poza tym na plazmach tryb skokowy mnie odrzuca. Moze oled bedzie ok, ale zanim ta technologia bedzie stabilna minie z 5 lat tak jak to bylo z lcd.

To co mi sie podoba to allshare. Z laptopa ogladam divixy i jest git.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Powiedzcie mi jak to jest z tym modulem CAM.
Mam dekoder z N i chcialem go wymienic na modul CAM. Od Pani na infolini dowiedzialem sie ze technologicznie nie jest to mozliwe, z modulem CAM dziala tylko telewizja na karte, prawda to ?

W cyfrze działa cam plus karta z chipem w abonamencie.
Zapewne nka udostepnia tylko cam z karta na doładowania.
 

mare37

Banned
to zapodaj twoje
ja ogladam z 3 metrow, dla mnie ostrosc nizej to obraz niewyrazny tym bardziej ze uzywam okularow i widac rozmazanie co mnie denerwuje
moze roznica wielkosci
na 30-50 ostrosc to kicha okrutna, jesli ktos przywyczail sie do ogladania nedznych kopii w kinie to mu to bedzie odpowiadac przy hdtv nie
kolory inne niz chlodny przeklamuja barwe bo twarze zamiast naturalne robia sie buraczane
byc moze nka nadaje lepiej w cyfrze w porownaniu z naziemna to okrutna bladosc
jest smart hd z nki i nie wiedzialem bo bym go wzial tam przynajmniej maja polsat hd choc w cyfrze 5 mies za darmo
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
a tak..no niestety to nie dla mnie cieply 2 i do tego ustawianie balansu bieli caly tv rozjechany a kontrast 85? za duzo..wszystko kwestia gustu..jeden lubi kawe drugi herbate :)
 

pawko89

New member
Witam, otóż mam pewien problem z moim "dwurdzeniowcem". Problem pojawia się gdy przeglądam zasoby internetu za pomocą przeglądarki internetowej, raz pojawia się, gdy przeglądanie internetu trwa dłuższy czas lub kiedy załóżmy tworzę drugą kartę i kiedy przechodzę między tymi kartami i pewnym momencie pojawia się taki komunikat na czarnym tle "Ostatnia sesja przeglądania została nagle przerwana. Przywrócić ostatnią sesję czy przejść do strony domowej?" i pod tym komunikatem mam do wyboru czy chcę przywrócić sesje i wtedy przywracają się wszystkie strony czy strona którą miałem otwartą... Miałem nadzieję, że może aktualizacje naprawią problem ale niestety nic z tego, dziś aktualizowałem telewizor online do wersji 1028 i wciąż pojawia się ten sam problem. Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem?
 

pawko89

New member
Wiadomo, że przeglądarka komputerowa jest niezastąpiona. Ale czasem na prawdę mam lenia i zamiast siadać na kompa wolałbym sobie korzystać z przeglądarki internetowej w tv w sposób pełny, tym bardziej, że po to ona jest...
 

pmxman

New member
Witam.
Chcę kupić ten TV 40 cali i mam 3 istotne pytania do posiadaczy:

1.Czy występuje efekt rozmycia,rozwarstwienia - piłki nożnej szybko lecącej ( taki ogon jakby kometa ) albo w skokach narciarskich gdy skoczek leci nad zeskokiem narty zaczynają się rozwarstwiać podobnie jak przy piłce, lub inne obiekty szybko poruszające się?

2.Czy podczas oglądania meczu piłkarskiego w HD występują jakieś zacięcia np. gdy kamera się szybko zmienia z bliższej na dalszą do rzutu wolnego?

3.Czy w menu podczas skakania po ustawieniach okna wychodzące odrazu się pojawiają czy tak jak to zauważyłem w sklepie jakby zwalniają?
 

xnoz

New member
Jak byłby ktoś zainteresowany zakupem klawiatury bezprzewodowej, to do wyboru można dołączyć Lenovo N5901 - jest fantastycznie mała w porównaniu do logitecha i oczywiście działa bez problemu.


Nowy soft uruchomił funkcję "search" z pilota, fajnie działa i odpala potrzebne aplikacje z automatu, chociaż youtube z przeglądarki działa dużo lepiej niż sama aplikacja. W funkcji serach najfajniejsze są hasła "najczęściej wyszukiwane" z google :)
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam.
Chcę kupić ten TV 40 cali i mam 3 istotne pytania do posiadaczy:

1.Czy występuje efekt rozmycia,rozwarstwienia - piłki nożnej szybko lecącej ( taki ogon jakby kometa ) albo w skokach narciarskich gdy skoczek leci nad zeskokiem narty zaczynają się rozwarstwiać podobnie jak przy piłce, lub inne obiekty szybko poruszające się?

2.Czy podczas oglądania meczu piłkarskiego w HD występują jakieś zacięcia np. gdy kamera się szybko zmienia z bliższej na dalszą do rzutu wolnego?

3.Czy w menu podczas skakania po ustawieniach okna wychodzące odrazu się pojawiają czy tak jak to zauważyłem w sklepie jakby zwalniają?

ad1 nie
ad2 nie
ad3 tak, nie są idealnie plynne
 
Do góry