Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wlacz film z napisami a nastepnie:
klik tools - na dole ustawienia napisow - kodowanie - europa srodkowa

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Zwróć uwagę, ze meneu napisów pod przyciskiem Tools zmienia się w zależności od tego czy są one wykryte oraz jakiego rodzaju. Napisy w plikach .mkv miewają więcej opcji (wersje jezyków, a także ścieżki napisów).
 

mare37

Banned
Z polsatem w cyfrze plus to jest tak, bo nadaja w wysokiej rozdzielczosci wszystko, dlatego sygnal jest beznadziejny tych nadawanych w 576. Mam tuner fergusona HD i tak to dziala podobnie. Jak ustawie FHD to te kanaly HD sa git (wlasciwie nadawane HD czyli 720), ale inne slabiej. Jak ustawie wszystko na 576 i puszcze przez tv to jakosc jest ogolnie dobra wszystkich. Tak wiec skusilem sie na cyfre dla 10 kanalow HD ale niestety reszta nie daje zadowolenia z ogladania. Mialem sie pozbyc 40a656 ale jednak powiesze w sypialni :))

A mam pytanie. czy jak karta jest aktywowana i wrzuce ja do fergusona to bedzie dzialac czy ona musi byc uzytkowana na tym urzadzeniu na ktorym aktywowali??

Czy jednoczesnie beda widziane z cyfra tez kanaly z naziemnej? bo to w sumie cyfra leci z satelity wiec sa niezaleznie z dvbt
 
Ostatnia edycja:

tomaszeklolek

New member
ktoś pytał o napisy....ja w napiprojekt mam ustawione żeby od razu pobierał jako srt i napisy latają bez problemowo ;]

ps. od wczoraj jestem posiadaczem UE55ES6800 i jestem ciekaw czy jest tu coś wartego przeczytania tych 70 stron :D
ten tv ma jakieś fajne gadżety poza np przeglądarką działającą z fleszami i klawiaturami bezprzewodowymi :D?

micro dimming trzeba włączać czy to już od razu działa?
 

mare37

Banned
A jaki macie ustawiony motion plus przy filmach z dvd? Testowalem wszystkie i tylko Wyraźny jakoś fajnie działa bez teatru ale chyba troche rozmazuje obraz. Jak wyłacze całkowicie to obraz skacze.
 

tomaszeklolek

New member
czern nie jest głęboka wchodzi w szarości ale chmurek - nierównomiernego podświetlenia nie mam. w nocy świeci mi na 9 podświetlenie a w dzień na 14. jak dam np podświetlenie na 5 to ciemniejszy pas poziomy idzie przez środek jakby już tam podświetlenie nie śięgało. więcej napisze jak troche potestuje bo dopiero co go kupiłem. wybrałem dlatego że oglądam filmy mkv dts z dlna i srt i tu to chodzi bez problemu. net też zapierdziela z zestawem bezprzewodowym logitech k400
 

mare37

Banned
Przetestowałem. Według mnie najlepiej ten tv chodzi na dynamiczny, kolory standardowy, motion do divixow wyraźny. Podswietlenie 11/kontrast 60/ ostrosc 60/jasnosc 45/ kolor 50/ reszta auto. Niestety wydaje mi sie ze sony hx850 w hd chodzi o niebo lepiej.
 

TypowyFacet

New member
Na obrazie dynamicznym jest u mnie dużo większy clouding.Co do motion plus najbardziej podoba mi się płynny(jakbym film dokumentalny oglądał),lecz wtedy zauważalnie smuży matryca i oglądam na standardowym bo nie smuży,a obraz jest podobny.Zobaczcie czy u was smuży na płynnym w filmach hd.

PS.Piszę o źródle usb i wifi,o tv się nie wypowiem gdyż wcale nie oglądam
 
Ostatnia edycja:

tomaszeklolek

New member
ja mam ustawienia jak w starym ue40d6750 czyli:
tryb naturalny
podświetlenie 14 (i załączone eco do 9 żeby sam w nocy ściemniał bo razi w gały :D)
kontrast 85-90
jasność 45
ostrość 30
kolor 45 (w grach 52)
motion plus przeważnie wyraźny ale czasem się bawie w użytkownika
i kolory standardowy

w 3D
poświetlenie na maxa
kontrast 30 - lepsza głębia 3D
jasność 50
ostrość 25
kolor 55
motion plus wyraźny
kolory standardowe


do kupna skłoniło mnie to, że czyta wszystko ten tv łącznie z DTS i można podłączyć głośniki 5.1 i sterowanie jest takie jak w poprzednim więc już wszystko wiem i poza tym mam teraz łącznie 7 szt. okularów do 3D
 

mare37

Banned
Zejdz z jasnoscia i zamaskujesz clouding. U mnie matryca jest super pod tym wzgledem. Musialbym na maksymalnie rozjasnic w ciemnym pokoju zeby zobaczyc gdzie mocniej podswietla. Dynamiczny daje fajniejsze kolory. Zawsze ogladalem na chlodnym, ale teraz standard daje cieplejsze.
Motion płynny jest super do filmików typu ojciec mateusz itp gdzie malo jest szybkich scen. Natomiast w divixach sie nie sprawdza, bo film robi sie za bardzo teatralny. Lubie taki styl, ale jednak umyka mi szybkosc akcji. Na płynnym moze ciut wiecej smuzy ale trzeba by sie z bliska wpatrywac. Jesli chodzi o smuzenie to ten 40a656 to smuzyl dosc ostro. Ale to roznica klasy. Ja ustawilem motion wyrazny i naprawde jest roznica poniewaz wiekszosc kanalow jest normalnych sd z satelity wiec jakosc obrazu na wyraznym jest znacznie lepsza niz na plynnym.
 

tomaszeklolek

New member
Wczoraj ogladalem wieczorem po ciemku i powiem szczerze ze u mnie zadnych chmurek nie ma i czern jest bardzo dobra jak na ledowke :). ps co do ankiety jakosc 3d pasywnego z 2m jest dla mnie za slaba przy 55calach... Plus dla samsunga tez dlatego, ze mam teraz 7sztuk okularow w domu i udostepnione pliki z komputera widza oba tv samsunga i piloty dzialaja dla obu a jakosc obrazu i wyglad tv bardzo mi pasuje. zaden inny nie odtworzylby mi dtsa...
 

mare37

Banned
Moze mi ktos wyjasnic co to za jaja sa? Obraz puszczony czarno bialy z dvd pioneera. Fiolety wywala.
Zalaczam foto.
 

Attachments

  • DSC00532.JPG
    DSC00532.JPG
    304,4 KB · Wyś: 230
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Moze mi ktos wyjasnic co to za jaja sa? Obraz puszczony czarno bialy z dvd pioneera. Straszny zlom ten samsung. Fiolety wywala.
Zalaczam foto.

Podobają mi się takie posty :) czy to nie ty pytałeś jak dźwięk wyłączyć w menu
A czym podpinasz TV z DVD? Czy jak płyta jest w kolorze wszystko jest ok?
 

mare37

Banned
Dlaczego podobaja? Cos nie tak? Pytałem o dzwiek, poniewaz nie dojechalem do konca w systemie i ogólne sie nie wyswietlily. Moje przeoczenie a nie niewiedza.
Testowałem buroscha i wychodzi na fioletowym kolorze obwodka fioletowa obok. Na innych nie. Na obrazie z tv tez sie zdarzaja obwodki fioletowe wokol postaci.
Podpinam hdmi jak zawsze.
Moze nie jestem omnibusem od tvjak co niektorzy, ale jestem informatykiem od 17 lat a tv fhd uzywam od 7 i zanim 40a656 zaczal normalnie grac to bylo 20 poprawek.
Jednak dziwi mnie, ze sams wciaz wypuszcza niedorobki.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
na bd to samo
jedynym trybem gdzie przeswitow nie ma w tak duzym stopniu jest naturalny. Przy czym zjechanie do zera kolorem nie usuwa calkowicie zabarwien.
 
Ostatnia edycja:
Do góry