Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
czy podczas wyłączania telewizora z pilota też macie odgłos pyknięcia?

Z tego pyknięcia cieszę się najbardziej. Kino domowe pobiera <0,7W w stanie czuwania i ma jeden zailacz, telewizor ma już dwa zasilacze: do trybu standby i normalnej pracy. W trybie czuwania pobór energii, to <0,1W, czyli prawie jak niepodłączony do telefonu zasilacz od komórki... A puknięcie w wynika z tego, że zasilacz od czuwania wyłącza przekaźnikiem resztę układów od zasilania, czyli w praktyce wyłącza TV fizycznie, jak wyłącznikiem :)
 

inuictus

Member
Witam,

Nie chcąc zakładać nowego tematu, mam taki nietypowy problem, a mianowicie kładąc się spać wyłączam normalnie telewizor pilotem, w ciągu kilku ostatnich dni zauważyłem że ekran "jaśnieje w nocy", zazwyczaj jest to ok godziny 1-2 (nie zawsze o tej samej porze), generalnie tak jak by się włączał i wyświetlał szare tło (chociaż w praktyce jest wyłączony), ponowne włączenie pilotem i wyłączenie rozwiązuje problem.

Ciężko mi to lepiej wyjaśnić, co może być przyczyną czegoś takiego?
 

mare37

Banned
Jak ktos chce niech sobie przetestuje ustawienia

Wszystkie tryby eco wylaczone
Dla kazdego zrodla musi byc ustawione i 2d do 3d tez

tryb obrazu -naturalny
podswietlenie 12 (dowolnie)
kontrast 60
jasnosc 45
ostrosc 90
kolor 50

tonacja kolorow standardowy
auto
auto
tryb film auto 2
Motion płynny
Dzwiek Film


Z aktualizacja jest tak, ze online nie widzi nowej a ze strony zaktualizowałem nowa przez usb wersja 001027

Jak kolega napisal wylaczyc sprawdzanie 2 h po calkowicie bo bedzie po sieci szukal aktualizacji
pozdro
 

inuictus

Member
Dzięki, mam nadzieję że to będzie właśnie przyczyna - sprawdzę wieczorem.

Ustawienia także sprawdzę, ale moje z tego co pamiętam są zupełnie inne, przykładowo:

tryb obrazu - film
podświetlenie - 12
kontrast - 90
jasność - 50
ostrość - 30
kolor - 55

tonacja kolorów - standard
tryb film - wyłączony
motion - użytkownika (3, 3)
led motion - wyłączony
intensywność czerni - najciemniejsza
gamma - -1
odcień skóry - 0
redukcja zakłóceń (czy jakoś tak) - wyłączone

to tak z głowy, szczegółowo mogę podać jak będę w domu.
 

mare37

Banned
Słuchajcie. Jest nowy soft od dzisiaj. Ja ściagnałem z niemieckiej strony. Wersja 1028,2. Dla mnie super. Wydaje mi się, że poprawiona czerń, bo zupełnie inaczej świeci. Czerwien jest ładna, nie ma fioletowych otoczek, bo zdarzało się, oraz podświetlenie jest białe nie w fiolet. Dla mnie super. Byc może subiektywne odczucia, ale wydaje mi się, że jest lepiej. Dziwne, że po sieci nie widzi nowego oprogramowania, Wgrywałem po usb.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Hmmm ciekawe co piszesz :)
Tak więc do dzieła, robię aktualizację i dam znać.
Kolejne hmm. Mi się wydaje, że jakby kontrast się zwiększył i poprawili czerwień.
 
Ostatnia edycja:

magicdurkey

New member
Słuchajcie. Jest nowy soft od dzisiaj. Ja ściagnałem z niemieckiej strony. Wersja 1028,2. Dla mnie super. Wydaje mi się, że poprawiona czerń, bo zupełnie inaczej świeci. Czerwien jest ładna, nie ma fioletowych otoczek, bo zdarzało się, oraz podświetlenie jest białe nie w fiolet. Dla mnie super. Byc może subiektywne odczucia, ale wydaje mi się, że jest lepiej. Dziwne, że po sieci nie widzi nowego oprogramowania, Wgrywałem po usb.

Na polskiej stronie też jest już nowy soft :)
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmmm ciekawe co piszesz :)
Tak więc do dzieła, robię aktualizację i dam znać.
Kolejne hmm. Mi się wydaje, że jakby kontrast się zwiększył i poprawili czerwień.

Mnie również się wydaje, że czerń jest poprawiona, w sensie ciemnych obszarów. Jak to sprawdziłem:
mam nagranie kawałka TVN24 z czarnym garniturem na pierwszym planie. Do softu 1027 była to raczej czarna plama (lubię raczej duże kontrasty), teraz pomimo braku zmian ustawień dobrze widać klapy i kieszonkę. To cieszy. Różnic w innych kolorach nie zauważyłem, ale może faktycznie są, nie przyglądałem się ;)

EDIT
Ale oprócz ochów i achów, na chwile obecna mam niezłe babole: przełączanie programów - częsty brak dźwięku po przełączeniu (moduł CAM Cyfra+) oraz częste informacje: sygnał zakodowany, choć po sekundzie wskakuje program. Robiłem restart wtyczkowy - nic się nie zmieniło :(
Na 1027 było idealnie. Ciekawe czy to przypadek czy zepsuty soft. Żona już pomstuje :p
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Ja mam na nowym sofcie i nie ma problemu z modulem cam cyfra. Jedcynie ciagle przywlaczaniu go sprawdza i aktywuje urzadzenie. Da sie to wylaczyc czy tak ma byc bo sie laczy? Ogolnie ustawienia mogly by byc. Troche pozmienialem. Niestety wkurza mnie jakosc polsatu i puls..czy oni tak nadaja? kiepskich ni da sie ogladac rozmazany obraz kolory beznadziene. tez tak macie? Moze to cyfra taki szajs nadaje. I druga sprawa lecial jakis film z jacki chanem i mi sie wydaje ze cos sknocili z tym softem tym razem z motion. Nie bylo plynnosci tylko bras skakal. Ustawione na motion plynny. Jak wylaczylem bylo podobnie. Taki efekt kiedys mialem na blurayu z filmow z pendriva. Na pioneerze widac plynny ruch na smasungu skakalo. Moze to kwestia rozdzielczosci itp. Do 656a robili 20 razy soft. Tu juz jest 3 wydanie wiec trzeba poczekac :)))))
 

darekdarecky

New member
To dość skomplikowana procedura. Ja używam prostszej: Freemake Video Converter - wskazuje format wyjściowy, w profilu ustawiam High@L4 i leci. Nic się nie rozjeżdża, wszystko trwa mniej więcej tyle co film lub nieco krócej, w zależności od procesora w PC i wybranej kompresji (im mniejsza tym szybciej i większy rozmiar pliku wyjściowego).
Witam.Też chciałbym tak zrobic ale nigdzie w profilu pliku nie widzę opcji High@L4.Używam programu w wersji 3,2,1.Gdzie dokładnie to się znajduje?
 

ozojaf

New member
A gdzie są takie ustawienia? Ja u siebie czegoś takiego w ogóle nie znalazłem. W ustawieniach napisów mam tylko język: polski bądź preferowany oraz tryb napisów: normalny lub dla niesłyszących. Poza tym mogę włączyć lub wyłączyć napisy, ale wg mnie te ustawienia się tyczą napisów na normalnych programach tv, zmainaianie tutaj nic nie daje jeśli chodzi o napisy na filmach z zewnątrz.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety wkurza mnie jakosc polsatu i puls..czy oni tak nadaja? kiepskich ni da sie ogladac rozmazany obraz kolory beznadziene.

Witaj w klubie niezadowolonych z Polsatu. N-ka ma Polsat HD i tam jest obraz żyletka, miałem n-kę.

Jedcynie ciagle przywlaczaniu go sprawdza i aktywuje urzadzenie.
No cóż, jak masz dekoder, który chodzi ciągle, to aktywacji nie ma, ale jak odłączysz od prądu, to już schody - start nawet do 2 minut, a w naszych Samsungach jakieś 20 sekund. Niepotrzebne wydaj mi się tylko 3 sekundowy komunikat na końcu : "Moduł gotowy do pracy", ale widać taka uroda ES-ów :)

Dziwne, ale dzisiaj też nie miałem ani jednego problemu z modułem. Wygląda to tak, jakby się soft "ułożył", choć w takie cuda nie wierzę (z wyjątkiem androida :D ).
Z motion też zauważyłem to samo, nawet jak poustawiam ręcznie na max, to i tak potrafi klatkować.
 

patarek

Member
A gdzie są takie ustawienia? Ja u siebie czegoś takiego w ogóle nie znalazłem. W ustawieniach napisów mam tylko język: polski bądź preferowany oraz tryb napisów: normalny lub dla niesłyszących. Poza tym mogę włączyć lub wyłączyć napisy, ale wg mnie te ustawienia się tyczą napisów na normalnych programach tv, zmainaianie tutaj nic nie daje jeśli chodzi o napisy na filmach z zewnątrz.

Wlacz film z napisami a nastepnie:
klik tools - na dole ustawienia napisow - kodowanie - europa srodkowa

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.Też chciałbym tak zrobic ale nigdzie w profilu pliku nie widzę opcji High@L4.Używam programu w wersji 3,2,1.Gdzie dokładnie to się znajduje?

Faktycznie,nigdzie :) Wskaż plik i użyj tych samych ustawień co wejściowe i konwertuj, program sam Ci zmieni na niższą wersję L4.
Spróbuj sobie użyć edycji i przekonwertuj na próbę jakieś 5 minut, to zajmie chwilę i przetestuj na TV.
 
Do góry