Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

magicdurkey

New member
Sprawdź koniecznie, bo to byłoby ciekawe, żeby seria C łykała a ES nie :)
U mnie na BD jak i na TV chodzi wszystko do levela 4 i nic wyżej.

Nie mam teraz dostępu do mojego komputera żeby to sprawdzić samemu ale sprawdziłem w "źródełku" i tam jest napisane między innymi coś takiego:
Ogólne
Format : Matroska
Wersja formatu : Version 2
Rozmiar pliku : 4,43 GB
Czas trwania : 51 min.
Całkowita przepływność bitów : 12,4 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2012-07-30 18:26:29
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v5.7.0 ('The Whirlwind') built on Jul 8 2012 20:08:51
Biblioteka zapisująca : libebml v1.2.3 + libmatroska v1.3.0

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Header stripping
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 51 min.
Przepływność bitów : 11,6 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.234
Rozmiar strumienia : 4,05 GB (91%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 59 r851M e11ef38
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 /
Język : Angielski

Wnioskuję z tego, że to jest poziom 5.1. Mam rację? Nadal nie mam pojęcia dlaczego ten film działa na modelu C650 a na ES6800 nie rusza:/

Potwierdzę ten format jeszcze wieczorem, jak już będę miał dostęp do mojego komputera.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, masz rację, chodzi o parametr High@L5.1
Ani BD Samsunga serii C ani kino serii D tego nie obsługują, mój ES6800 też nie. Jak poszukasz sobie w dowolnym kinie domowym w instrukcji (do naszego TV takiej nie ma), znajdziesz jasno to napisane. Przykład: instrukcja, str. 10 "dekoder wideo".
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Żaden TV na świecie nie jest aktualizowany dłużej jak 12 -18 miesięcy (jeśli chodzi o kodeki video i audio).
Nie spodziewajcie się, że stary Samsung z 2010 roku (seria "C"), albo nawet najnowsze z 2012 roku (seria "E"), będą łykały wszystkie filmy z USB (wszelkie formaty i kompresje MKV), bo to nierealne.

Poradnik jednego fachmana, który cytuję :


"Często problem sprawia wysoki profil formatu High@L5.1, którego dużo telewizorów (przez USB) nie obsługuje.

... warto sprawdzić jaki profil formatu obsługuje nasz TV i jeżeli okaże się że niższy, np. High@L4.1 lub jeszcze niższy, to zmienimy to za pomocą programu tsMuxer.
Wczytujemy w program nasz plik MKV (pierwsza zakładka na górze input i wciskamy add i wskazujemy plik) i pokaże nam pliki audio i wideo (i napisy, jeżeli były w MKV), a pod nimi jest zakładka General Track options i zaptaszamy Change level i wybieramy profil formatu jaki obsługuje nasz TV.
Następnie jeszcze niżej jest output i tam zaznaczamy (kropeczką) Demux i wciskamy Start Demuxing. Program zmieni profil formatu i rozłoży to na ścieżki audio i wideo (napisy, jeśli były).

Teraz potrzebny jest program mkvmerge i otrzymane plik wczytujemy w program, tak jak przy dodawaniu audio i przy pliku wideo w zakładce Format specific options w polu FPS koniecznie musimy wpisać taki FPS jaki miał film. Przeważnie jest to 23.976.
Musimy wpisać to ręcznie i z kropką, bo jeżeli nie wpiszemy albo zrobimy to źle, to okaże się, że dźwięk jest przesunięty.
Teraz dajemy Start muxing i mamy swój film ze zmienionym profilem formatu (pod nasz TV).

Jeżeli tsMuxer wywali błąd podczas dodawania pliku mkv to należy go najpierw przepuścić przez mkvmerge w ten sposób :
Wrzucamy ten plik mkv (film) w mkvmerge i dla kazdego pliku (zarówno wideo jak i wszystkie audio) w zakładce extra options w polu compression zaznaczamy none i dajemy start muxing i otrzymany plik po tej operacji do tsMuxera i nie powinien wywalać błędu"
 
Ostatnia edycja:

Perez1

New member
Witam,czy ktoś może mi powiedzieć jak w formacie 3D zlikwidować dzielony obraz na dwa,żeby był pojedynczy? Drugi problem dotyczy nagrywania na pendraka z dekodera vectry.Dzięki z góry.
 

magicdurkey

New member
Żaden TV na świecie nie jest aktualizowany dłużej jak 12 - 18 miesięcy (jeśli chodzi o kodeki video i audio).
Nie spodziewajcie się, że stary Samsung z 2010 roku (seria "C"), albo nawet najnowsze z 2012 roku (seria "E"), będą łykały wszystkie filmy z USB (wszelkie formaty i kompresje MKV), bo to nierealne..."

A jednak jakimś cudem seria C odpala .mkv z poziomem 5.1...jak to wyjaśnić? Sprawdziłem ten plik w domu i jest faktycznie poziom 5.1. Na moim es6800 nie rusza. A sprawdzał ktoś może na najnowszym sofcie? Jeszcze go nie wgrałem ale może dodali obsługę nowszej wersji kodeków?
 

mare37

Banned
z tym czytaniem formatów to sa zawsze numery. Tylko pioneer radzi sobie dobrze. Samsung od lat kaprysi niestety. Widze to po moim BD. Ostatnio idiota nie potrafił odczytać jpeg z karty po usb. Napisał ze format nierozpoznany. Wystarczy zmienic nazwe z mts na m2ts i działa. mkv czyta bez problemu nawet konwertowane. Tak wiec z tv tez bywa roznie. Wgrywjcie nowe softy bo to czasem pomaga.

Ja mam pytanie w kwestii ustawien es6800, bo ten 6710 to praktycznie to samo. Czy ma moze ktos dobra kalibracje parametrow i moze mi podeslac?
 

princebox

New member
Witam Wszystkich,

Od miesiąca jestem posiadaczem tv UE40ES6800 i ogólnie jestem z niego zadowolony. Jednak jest małe "ale" - przy odtwarzaniu filmów (najczęściej .mkv) przez dlna lub usb pojawia się na 3/4 wysokości obrazu patrząc od dołu podłużny ciemniejszy pas. Po zabawie w menu odkryłem, że winowajcą jest LED MOTION PLUS - po wyłączeniu pas znika. Oglądając zwykłą TV lub materiały z neta typu YouTube itp. nie ma takiego problemu.

Chcę zapytać czy u Was podobne zjawisko występuje? Posiadam najnowszy firmware - problem nadal istnieje i jest dosyć irytujący...
 

cosmic13

New member
Sterowanie menu ruchami rąk

Czy w Samsung ES6800 jest możliwość sterowania menu ruchami rąk, jeśli podłączę kamerę samsunga do tv ?
Czy może trzeba wgrać nowego softa? A jeśli nie to w którym modelu występuję?
 

mare37

Banned
Witam. No wiec, eksploatuje 50es6710 i wiecie co??? To jest jedna wielka żałośc. Obraz rozmyty, nie pomaga kalibracja film, dynamiczne czy cokolwiek. Jedna wielka kicha. Aż żal ze pozbywam sie 40a656bo obraz byl cudowny. Tutaj nic nie można ustawić. Mordy maja brzydkie, jakies fiolety włażą, podświetlenie równe ale momentami troche jaśniej. W dodatki idiota nie widzi 2 satelit nie da sie ustawic diseq tylko zawsze ściaga z hotbirda mimo że ma wiecej satelit wpisanych. żaluje kasy wywalonej na ten sprzęt, bo ogladać sie tego nie da. To niestety, ale moj ostatni samsung.
 
Ostatnia edycja:

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żaden TV na świecie nie jest aktualizowany dłużej jak 12 -18 miesięcy (jeśli chodzi o kodeki video i audio).
Nie spodziewajcie się, że stary Samsung z 2010 roku (seria "C"), albo nawet najnowsze z 2012 roku (seria "E"), będą łykały wszystkie filmy z USB (wszelkie formaty i kompresje MKV), bo to nierealne.

Poradnik jednego fachmana, który cytuję :


"Często problem sprawia wysoki profil formatu High@L5.1, którego dużo telewizorów (przez USB) nie obsługuje.

... warto sprawdzić jaki profil formatu obsługuje nasz TV i jeżeli okaże się że niższy, np. High@L4.1 lub jeszcze niższy, to zmienimy to za pomocą programu tsMuxer.
Wczytujemy w program nasz plik MKV (pierwsza zakładka na górze input i wciskamy add i wskazujemy plik) i pokaże nam pliki audio i wideo (i napisy, jeżeli były w MKV), a pod nimi jest zakładka General Track options i zaptaszamy Change level i wybieramy profil formatu jaki obsługuje nasz TV.
Następnie jeszcze niżej jest output i tam zaznaczamy (kropeczką) Demux i wciskamy Start Demuxing. Program zmieni profil formatu i rozłoży to na ścieżki audio i wideo (napisy, jeśli były).

Teraz potrzebny jest program mkvmerge i otrzymane plik wczytujemy w program, tak jak przy dodawaniu audio i przy pliku wideo w zakładce Format specific options w polu FPS koniecznie musimy wpisać taki FPS jaki miał film. Przeważnie jest to 23.976.
Musimy wpisać to ręcznie i z kropką, bo jeżeli nie wpiszemy albo zrobimy to źle, to okaże się, że dźwięk jest przesunięty.
Teraz dajemy Start muxing i mamy swój film ze zmienionym profilem formatu (pod nasz TV).

Jeżeli tsMuxer wywali błąd podczas dodawania pliku mkv to należy go najpierw przepuścić przez mkvmerge w ten sposób :
Wrzucamy ten plik mkv (film) w mkvmerge i dla kazdego pliku (zarówno wideo jak i wszystkie audio) w zakładce extra options w polu compression zaznaczamy none i dajemy start muxing i otrzymany plik po tej operacji do tsMuxera i nie powinien wywalać błędu"

To dość skomplikowana procedura. Ja używam prostszej: Freemake Video Converter - wskazuje format wyjściowy, w profilu ustawiam High@L4 i leci. Nic się nie rozjeżdża, wszystko trwa mniej więcej tyle co film lub nieco krócej, w zależności od procesora w PC i wybranej kompresji (im mniejsza tym szybciej i większy rozmiar pliku wyjściowego).
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Witam. No wiec, eksploatuje 50es6710 i wiecie co??? To jest jedna wielka żałośc. Obraz rozmyty, nie pomaga kalibracja film, dynamiczne czy cokolwiek. Jedna wielka kicha. Aż żal ze pozbywam sie 40a656bo obraz byl cudowny. Tutaj nic nie można ustawić. Mordy maja brzydkie, jakies fiolety włażą, podświetlenie równe ale momentami troche jaśniej. W dodatki idiota nie widzi 2 satelit nie da sie ustawic diseq tylko zawsze ściaga z hotbirda mimo że ma wiecej satelit wpisanych. żaluje kasy wywalonej na ten sprzęt, bo ogladać sie tego nie da. To niestety, ale moj ostatni samsung.

Spróbuj może w sklepie zapytać, czy możesz wymienić na inny sprzęt (o tej samej wartości, lub droższy z dopłatą), o ile kupiłeś w ciągu ostatnich dwóch tygodni - większość porządnych sklepów się na to zgodzi, o ile oddasz w pełni sprawny sprzęt, bez żadnych śladów użytkowania.
 

mare37

Banned
Spróbuj może w sklepie zapytać, czy możesz wymienić na inny sprzęt (o tej samej wartości, lub droższy z dopłatą), o ile kupiłeś w ciągu ostatnich dwóch tygodni - większość porządnych sklepów się na to zgodzi, o ile oddasz w pełni sprawny sprzęt, bez żadnych śladów użytkowania.


Caly dzien meczylem sie z ustawieniami, mysle ze tu tylko plazma inaczej zadziala, moze sony sharp ostrzej przetwarzaja. Jakos dalem rade, ale kanaly sd to im nic nie pomoze. Po prostu ten tv w takiej wielkosci musi miec super obraz. Wojewodzki w hd to juz bajka. Wzialem cyfre bo maja tanio i 5 mies w promocji free. Jak chcecie to wam podam kalibracje. Satelita dziala na 2 satelity, z cyfry jest duzo programow. Dekoder na cyfre/n-ke (polsatu nie przewidzieli) w tv dziala swietnie. Konwersja 2d do3d mozliwa.
 

ozojaf

New member
A czym konwertujecie pliki .txt do .srt bo prawdę powiedziawszy to próbowałem już wiele metod i jak do tej pory nic to nie daje. Znaczy konwertować może i konwertuje z tym, że na filmie w tv nadal polskich znaków brak :(. Właściwie żadnej różnicy nie widzę czy wrzucam txt czy srt.
 

tdx

New member
Bez reklam
A czym konwertujecie pliki .txt do .srt bo prawdę powiedziawszy to próbowałem już wiele metod i jak do tej pory nic to nie daje. Znaczy konwertować może i konwertuje z tym, że na filmie w tv nadal polskich znaków brak :(. Właściwie żadnej różnicy nie widzę czy wrzucam txt czy srt.

Ale masz ustawiona europe centralna w ustawieniach napisow w tv?

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Do góry