Żaden TV na świecie nie jest aktualizowany dłużej jak 12 -18 miesięcy (jeśli chodzi o kodeki video i audio).
Nie spodziewajcie się, że stary Samsung z 2010 roku (seria "C"), albo nawet najnowsze z 2012 roku (seria "E"), będą łykały wszystkie filmy z USB (wszelkie formaty i kompresje MKV), bo to nierealne.
Poradnik jednego fachmana, który cytuję :
"Często problem sprawia wysoki profil formatu High@L5.1, którego dużo telewizorów (przez USB) nie obsługuje.
... warto sprawdzić jaki profil formatu obsługuje nasz TV i jeżeli okaże się że niższy, np. High@L4.1 lub jeszcze niższy, to zmienimy to za pomocą programu tsMuxer.
Wczytujemy w program nasz plik MKV (pierwsza zakładka na górze input i wciskamy add i wskazujemy plik) i pokaże nam pliki audio i wideo (i napisy, jeżeli były w MKV), a pod nimi jest zakładka General Track options i zaptaszamy Change level i wybieramy profil formatu jaki obsługuje nasz TV.
Następnie jeszcze niżej jest output i tam zaznaczamy (kropeczką) Demux i wciskamy Start Demuxing. Program zmieni profil formatu i rozłoży to na ścieżki audio i wideo (napisy, jeśli były).
Teraz potrzebny jest program mkvmerge i otrzymane plik wczytujemy w program, tak jak przy dodawaniu audio i przy pliku wideo w zakładce Format specific options w polu FPS koniecznie musimy wpisać taki FPS jaki miał film. Przeważnie jest to 23.976.
Musimy wpisać to ręcznie i z kropką, bo jeżeli nie wpiszemy albo zrobimy to źle, to okaże się, że dźwięk jest przesunięty.
Teraz dajemy Start muxing i mamy swój film ze zmienionym profilem formatu (pod nasz TV).
Jeżeli tsMuxer wywali błąd podczas dodawania pliku mkv to należy go najpierw przepuścić przez mkvmerge w ten sposób :
Wrzucamy ten plik mkv (film) w mkvmerge i dla kazdego pliku (zarówno wideo jak i wszystkie audio) w zakładce extra options w polu compression zaznaczamy none i dajemy start muxing i otrzymany plik po tej operacji do tsMuxera i nie powinien wywalać błędu"