Seria C91H i Q91H

furieux

New member
VirtuaTylda napisał:
Mam problem, albo i nie po podłączeniu przez hdmi tunera Philips dsr 6201/91 do odbioru Cyfry+HD.
Zauważył to użytkownik w temacie poświęconym Cyfrze+ i ja mam u siebie identyczny efekt, otóż:

Pojawił się jednak nowy problem - po podłączeniu dekodera przez HDMI (Profigold) na kanałach HD na ciemnym tle (minimum 80% ciemnego ekranu) są delikatnie widoczne poziome pasy w odcieniach blado szarych i bladoróżowych , naprzemian szersze i węższe w sposób uporządkowany.
komponencie pasów brak i wszystko jest super.


Na moim Samsungu 42C91H to samo, tzn. przez hdmi profigold i przy ustawieniach obrazu na 'standardowe' widoczne sa wspomniane wyżej paski. Jak zmienie ustawienia na 'dynamiczne' lub 'film', wowczas pasy znikaja. Z componentem nie probowalem, bo dvd okupuje to zlacze :).
Nagrywarke mam podlaczona jakims nonameowym hdmi, moze warto sprobowac, czy przez ten kabel beda takie pasy - czy ktos próbował podlaczac innym kablem hdmi?
Czy wogóle ktoś z Was zaobserwował takie zjawisko i czy to normalne?

Pozdrawiam - Tomek

Witam,
ja mam ten sam problem na Samsungu LE32R51B
kabel HD mam zdaje sie 'no name' kupiony od montera
pomaga zejscie z kontrastem i jasnoscia ale nie o to chodzi
icon8.gif

chwilowo rozgladalem sie za lepszym kablem ale zdaje sie,
ze nie musi to byc przyczyna ( dekoder
icon5.gif
)
pozdrawiam
Maciek
 

marcoo

New member
geroj0 napisał:
Marcoo sprobuj z funkcja efekt redukcji szumow-jaka masz wartosc ?? Ja mialem max i mialem cos podobnego-pisalem kilka postow predzej-zmniejszylem do min zniklo.Poza tym wymieniam tez kabelek euro rgb na lepszy jakosciowo.Tez mam cyfrowa kablowke niby ale i tak kopie co 5 min w ustawieniach i chyba tez czas pomyslec nad czyms innym.Daj potem znac czy chodzilo o to.Pozdrawiam

Tak właśnie zrobiłem jak mi poradziłeś,wyłączyłem cyfrową redukcję szumów i efekt ciągnących twarzy i smużenia jak w kiepskich lcd zniknął.
Dzięki za radę ,teraz jestem w pełni zadowolony z c91h gra świetnie ,katuję go po 12 godzin dziennie,super jakość za niewygórowaną cenę,...fajnie by było mieć parę kanałów w HD:( -trzeba będzie pomyśleć nad jakąś cyfrową platformą.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Czy ktoś z szanownych posiadaczy Q91/C91 mógłby zamieścić jakieś fotki z kablówki, DVD, divX..?
Wiem że fotki nie oddają do końca tego jak gra dany tv, ale być może komuś nie sprawi jakiegoś wielkiego problemu zrobienie kilku fotek i zamieszczenie na forum?

Pozdrawiam.
 

sebol81

New member
Deniro... Fotki są zbędne... Ja powiem tylko, że obraz nawet z kiepskiego Divx'a wygląda świetnie.

Ale czy ktoś kto posiada c91h lub q91h mógłby zrobić test o który prosiłem kilkanaście postów wcześniej?

Zajmuje to chwile a mi by bardzo pomogło...
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
sebol81 - dzięki za info, że obraz z divX'a jest świetny, ale dla mnie fotki nie są zbędne. Gdybym miał ten tv to bym poprostu zrobił kilka fotek i wstawił na forum, jeżeli to by komuś miało pomóc.

kiki - serdeczne dzięki. Czekam z niecierpliwością.
 

cola0760

Member
no to leci i do mnie 42C91 :)
mimo, ze nikt mi nie pomógł wybrać pomiędzy LGPC51, a właśnie samsungiem

w każdym razie bardzo dziekuję kikiemu za wszelaką i nieocenioną pomoc! :eek:k:

P.S. trzymajcie kciuki by ten egzemplarz był sprawny :)

P.S.2 kupiłem w neo24.pl na raty (bardzo tanie raty!)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kilka fotografii - Samsunga C 91 i Panasinica 42 PV 70
Cały test i kilkadziesiąt zdjęć będzie na klubie HDTV.
Z lewej Samsung - z prawej Panasonic.

d4a72b4bff27a5b8med.jpg


80cc84251ebd6509med.jpg


286de6b49bf81bdcmed.jpg


8c0a50d071067c6bmed.jpg


df391a33831bcaa4med.jpg


240e3f0269eab373med.jpg
 

cola0760

Member
z lewej na ekranie mam rozumieć? :)

mam nieodparte wrażenie, że Panas ma jednak naturalniejsze kolory. Ta trawa z królikiem przy samsungu ładniejsza, ale nie sądzę żeby taki był naturalny kolor tej trawy. Widać zwłaszcza różnice w kolorach na pierwszym zdjęciu gdzie łuk triumfalny jest zielonkawy na samsungu, a na panasonicu kamienisty czyli taki jak jest w rzeczywistosci.
 

przemasi

New member
Czy te dwie plazmy Samsunga się tak często psują, czy tylko odnoszę takie wrażenie...patrzę tutaj i szukałem też opinii, np. w sklepach internetowych itp. i co chwilę ktoś pisze, że czeka na serwis "bo coś tam"... Chciałem jutro kupić model C, ale jak patrzę na te opinie, to trochę zwątpiłem. Kupować, czy myśleć raczej o innym producencie (wolałbym pójść na taki kompromis,że mogę zaakceptować trochę gorszy obraz w zamian za niskie szanse na awarie)?
 

qnrad

New member
Ja bym się tym nie przejmował. W końcu od czego jest gwarancja?

Już niedługo i ja sobie sprawię maszynkę do oglądania filmów i wszystko na to wskazuje, że będzie to 42C91H :D Za 3.600 mamy 42", a jakość, jak dla mnie, w zupełności wystarczająca!
 

badowsky

New member
przemasi napisał:
(...)te dwie plazmy Samsunga się tak często psują, czy tylko odnoszę takie wrażenie...
Swojego C91 kupilem jakies 6 tygodni temu. Ustawilem parametry i ogladam. Tylko raz nie wiedziec czemu "zgubil" czesc zaprogramowanych kanalow. Po ponownym ustawieniu gra bez zadnych problemow. I oby tak pozostalo.
Co do ilosci awarii, to na tym forum chyba tylko dwoch uzytkownikow mialo/ma problemy ze swoimi samsungami.
A ci ktorzy nie maja problemow po prostu ogladaja...

Tak na marginesie, mam sygnal ze zwyklej anteny dachowej na kablu, ktory pamieta gierka chyba jeszcze i na prawde nie narzekam.

Pozdrawiam,
Tomek b
 

cola0760

Member
zauważyłem dzisiaj pewien niepokojący mnie feler
otóż dźwięk z obrazem jest rozsynchronizowany jeśli puszczam DVDka lub Divixa lub cokolwiek z pendrive'a

Odtwarzacz DVD mam podpięty kablem HDMI do TV, a dźwięk idzie chinchami do kina i rozsynchro jest dość spore
jeśli puszczę dźwięk z TV czyli wszystko leci już po kablu HDMI to rozsynchro dalej występuje choć jest mniejsze :(

spotkał się ktoś z czymś takim? i jak ewentualnie temu zaradzić?
 

cola0760

Member
z płyty również, a kompa nie podpinałem
to samo sie tez dzieje jak podepne wizje zwykłym chinchem
sprawdze jutro jak przy innych połączeniach
 
Ostatnia edycja:

kaszpir

New member
qnrad napisał:
Ja bym się tym nie przejmował. W końcu od czego jest gwarancja?

Już niedługo i ja sobie sprawię maszynkę do oglądania filmów i wszystko na to wskazuje, że będzie to 42C91H :D Za 3.600 mamy 42", a jakość, jak dla mnie, w zupełności wystarczająca!

Moja plazma (42C91H) już drugi raz wylądowała w serwisie:

1. Pierwsza awaria. Kilka dni po zakupie. Objawy - funkcja poprawy krawedzi zamist poprawiać obraz strasznie go pogarszało.
Plazma chyba była z tydzień w serwisie i okazało się że wystarczyło wgrac tylko od nowa oprogramowanie.

2. z 2 tygodnie temu druga awaria.
Najpierw przestał działać dźwięk + plazma przestawiała się sama na tryb "sklepowy".
Olałem problem dźwięku bo wystarczyło włożyć słuchawki do plazmy i dźwięk był z plazmy ;)
Nie chciałem znów zostać bez plazmy ...
Niestety nastepnego dnia telefon od żony , że obraz jest paskudny (bardzo ciemny a kolory na max jaskrawe) + efekt jak w pkt.1
Przez pewien czas po wyłączeniu poprawy krawędzi i ustawieniu jasności prawie na max a kolorów prawie na minimum tak oglądałem :(
Czekałem aż serwis przyjedzie , bo obiecał wgrac znów soft , tym razem na miejscu ...
Serwis przyjechał , ale nie udało mu się wgrać softu :(
I dziś znów plazmę zabrano :(

Co do gwarancji , fakt fajnie , ale już po pierwszym "razie" w serwisie zauwazyłem lekkie ryski , które niestety widać już (błyszczaca obudowa w Samsungu).
Teraz modlę się aby podczas transportu znów się nic nie stało :(

Jeśli teraz znów wystarczy wgrać oprogramowanie , to następnym razem jak się to stanie to zażądam wymiany elektroniki na nową a nie "wgrywania"
Plazma jest świetna , ale widać natłok elektroniki powoduje że potrafi głupieć i się sama rozprogramowywać ...

Najgorsze jest to że umowa gwarancyjna jest taka że serwis może w kółko naprawiać a wymiana lub zwrot kasy nastepuje dopiero jak nie da się naprawić plazmy ...

Plazma jest serwisowane z firmie Sonik Toruń.

 

GoliMilan

New member
Mam nadzieję, że zdażają się też dobre (wolne od wad) Samsungi z tej serii, bo we wtorek przywiozą mi PS-42C91H:mrgreen: Od kilku tygodni wahałem się między Panasem z serii PV70 i właśnie Samsungami. Po wielu godzinach spędzonych na tym forum i oględzinach w sklepie wybrałem Samsunga. Jak tylko będę go miał napiszę parę słów. Dzięki za to forum, bo bez niego, jako laikowi, wcisnęliby mi pewnie w tej samej cenie Rubina:D
 

sebol81

New member
Te Samsungi mają obudowy z tak tragicznego plastiku, że przetarcie specjalną sciereczką pozostawia już na nich nieusówalne ślady !!! Życzę powodzenia w czyszczeniu np. odcisków palców :( Zwykłą szmatką nawet bym nie śmiał... Ten telewizor wygląda ładnie tylko jak jest nowy - potem już nie jest tak różowo... Dobrze, że u mnie stoi cały czas w cieniu i tego nie widać.

Po prostu żal d... ściska :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry