Seria C91H i Q91H

geroj0

New member
Marcoo sprobuj z funkcja efekt redukcji szumow-jaka masz wartosc ?? Ja mialem max i mialem cos podobnego-pisalem kilka postow predzej-zmniejszylem do min zniklo.Poza tym wymieniam tez kabelek euro rgb na lepszy jakosciowo.Tez mam cyfrowa kablowke niby ale i tak kopie co 5 min w ustawieniach i chyba tez czas pomyslec nad czyms innym.Daj potem znac czy chodzilo o to.Pozdrawiam
 

jawer1

New member
Witam


Parę słów na gorąco bo właśnie oglądam film "Jaguar" w Polsacie.

Uwaga dla niezdecydowanych czy kupić Q91 czy C91.
Nie wiem gdzie miałem oczy. Dzisiaj pierwszy raz zobaczyłem jak działa funkcja MoviePlus. Jestem w szoku, efekt jest piorunujący. Funkcja ta bardzo wyostrza pierwszy plan. Obraz wygląda trochę może sztucznie jakby był teatralny, albo trójwymiarowy. Dla mnie super, teraz wiem, że opłacało sie wydać parę setek więcej.
 

kaszpir

New member
No i znów szlat trafi ł Samsunga C91H :(

Najpierw kilka dni temu nie wiadomo czmeu sam przestawił się w tryb "Sklep" i przestał działać dźwięk wogóle ...

Co ciekawe pokazywał że są podłączone słuchawki :)
Jak podłaczyłem słuchawki to dźwięk pojawił się w TV :)

Jako że w ten sposób nie będe oglądał TV wyłączyłem złącze słuchawek :(

Ale lepsze to niż znów aby TV był 2 tygodnie w serwisie :(

Przestawiłem znów na tryb "Dom" i znów wszystkie ustawienia i dalej cieszyłem się obrazem :)

Dziś rano telefon od żony , że wszystkie ustawienia poszły się walić (zapewne znów się przestawił na "Sklep") a obraz znów jest "rozjechany".
Czyli dokładnie tak jak kiedyś , źle działa funkcja poprawy szczegółów ...

Ehhh ...

Jedyny plus tego że serwis z nastepnym tygodniu ma przyjechać i wgrać na miejscu soft do plazmy , bo na szczęście mają ten soft na miejscu :)

Chyba sam będe musiał zdobyć taki kabelek i soft :(
Bo boję się że może takie "głupienie" elektorniki może się często przytrafiać :(

Chyba jakiś pechowy model mi się trafił :(
Albo niestety obniżki cen doprawadziły do tego że obecnie produkowany sprzęt nie jest niestety znbuy niezawodny :(
 

jtd

New member
Bez reklam
jawer1 napisał:
Witam


Parę słów na gorąco bo właśnie oglądam film "Jaguar" w Polsacie.

Uwaga dla niezdecydowanych czy kupić Q91 czy C91.
Nie wiem gdzie miałem oczy. Dzisiaj pierwszy raz zobaczyłem jak działa funkcja MoviePlus. Jestem w szoku, efekt jest piorunujący. Funkcja ta bardzo wyostrza pierwszy plan. Obraz wygląda trochę może sztucznie jakby był teatralny, albo trójwymiarowy. Dla mnie super, teraz wiem, że opłacało sie wydać parę setek więcej.

To dopiero dzis wlaczyles Movie Plus ??
 

jawer1

New member
Witam

Nie, MoviePlus miałem (mam) często włączone, ale nie na wszystkich filmach widać działanie tej funkcji. Inną sprawą jest to, że aby uniknąć powidoków często włączam powiększenie ekranu (wtedy jak wiadomo MoviePlus nie działa) żeby nie było widać loga stacji i czarnych pasków na górze i na dole ekranu.
 

jtd

New member
Bez reklam
jawer1 napisał:
Witam

Nie, MoviePlus miałem (mam) często włączone, ale nie na wszystkich filmach widać działanie tej funkcji. Inną sprawą jest to, że aby uniknąć powidoków często włączam powiększenie ekranu (wtedy jak wiadomo MoviePlus nie działa) żeby nie było widać loga stacji i czarnych pasków na górze i na dole ekranu.

Unikasz powidokow ?! A tak duzo uzytkownikow tego tv twierdzi ze w nim nie mozna nic wypalic ? wiec jak to jest aaa?
 

airjack

New member
Używam C91H od 2 tygodni, normalnie, czyli oglądam to co chcę bez patrzenia czy powidoki się pojawią. Na tą chwilę nic takiego nie ma choć mam świadomość, że to dopiero 2 tygodnie i one jeszcze nic konkretnego nie wnoszą. Jak u "starszych" użytkowników?
 

sebol81

New member
Właściciele C91h i Q91h chyba także...
Mam prośbę do Was o mały test waszych plazm :)
Bo mi jedna rzecz (u mnie) nie daje spokoju...
W opcjach chroniących przed wypalaniem jest coś takiego jak obraz cały biały i wzór sygnału. Ja u siebie poprzez te testy (a także dzięki pulpitowi Windowsa) zauważyłem taki nieprzyjemny efekt na powierzchni ekranu (z prawej strony u góry) ok 15cm*15cm - wygląda jakby obraz był delikatnie zabrudzony. Widać to tylko na jednolitym tle. Na tym obszarze są punkty które świecą trochę ciemniej od pozostałych i tych punktów jest mnóstwo :( U mnie przy 50 calach najlepiej to widać z odległości ok 80-100cm. Z bliższej odległości niewidoczne, z dalszej tak ale nie tak mocno jak z 80-100cm...

Czy macie coś podobnego, może w innych miejscach na ekranie ale czy ten efekt się u Was pojawia?
Przy normalnym oglądaniu filmów czy programów jest to niewidoczne, przynajmniej na razie jeszcze nie (tv posiadam jakies 2 tygodnie)...

Nie wiem czy oddawać go do serwisu czy jest to normalny objaw - według mnie nie powinno się to pojawiać zważywszy że na pozostałej części ekranu jest ok...
 

jawer1

New member
jtd napisał:
Unikasz powidokow ?! A tak duzo uzytkownikow tego tv twierdzi ze w nim nie mozna nic wypalic ? wiec jak to jest aaa?


I mam nadzieję, ze mają rację.:) Ja po prostu chucham na zimne przez pierwsze kilkaset godzin.

Ale tak na marginesie wczoraj ok 13.30 byłem w ElectroWorld i oglądałem kilkanaście plazm. Wśród nich był pionek 507, Hitachi 9700, trzy filipy (ale bez TOPowego 9631D), kilka różnych LG oraz dwa samsungi w tym 42Q96H (różni się chyba tylko tunerem DVB od Q91).
I właśnie przy mnie pan z obsługi przełączył (jak sam mówił po kilku godzinach) z kanału VIVA na inny.
Po kilku minutach przyglądania się wszystkim TV rzeczywiście stwierdziłem że Samsung 42Q96H świetnie sobie poradził z duszkami. Tylko na nim nie było śladu ducha VIVY. Najbardziej widoczne były na wszystkich Lg i na Pionku. Na drugim samsungu PS-42C6 też był duszek, ale dość mały.

Pan z obsługi zapewnił mnie, że wszystkie TV były włączone od rana i leciał na nich ten sam sygnał.

Widać, że samsung odrobił lekcje w temacie duszków, może rzeczywiście nie ma się czego obawiać?
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja na pocieszenie dodam, że przeglądając dziś pewne miesięczniki na temat sprzętu audio-video, model C91H miał same zalety, a w wadach stwierdzono: nieistotne.
 

gipsmen

New member
a sluchajcie jak ten samsung czy to q czy c radzi sobie jak mu sie wpusci sygnal 1080p? czy obsluzy go tzn czy zeskaluje do 720p czy w ogole sobie z nim nie oradzi. probowal ktos juz cos takiego?

Jednak przekonuje sie czytaj posty do samsunga bo pana...nic odwala ostanio straszna kiche....
pozdro
 

sebol81

New member
gipsmen napisał:
a sluchajcie jak ten samsung czy to q czy c radzi sobie jak mu sie wpusci sygnal 1080p? czy obsluzy go tzn czy zeskaluje do 720p czy w ogole sobie z nim nie oradzi. probowal ktos juz cos takiego?

Jednak przekonuje sie czytaj posty do samsunga bo pana...nic odwala ostanio straszna kiche....
pozdro
Nie wiem czy wiesz ale te tv ma taką fajną nalepkę "HD Ready" :) Przy sygnale 1080p z kompa radzi sobie znakomicie, tylko kompa mam za słabego i podziwiam tzw klatkowanie... Ale obraz miodzio.
Co do panasów to szkoda słów...

Czy ktoś już przeprowadził test z mojego poprzedniego posta?
I jaki efekt?
 

VirtuaTylda

New member
Paski po podłączeniu z DSR 6201/91

Mam problem, albo i nie po podłączeniu przez hdmi tunera Philips dsr 6201/91 do odbioru Cyfry+HD.
Zauważył to użytkownik w temacie poświęconym Cyfrze+ i ja mam u siebie identyczny efekt, otóż:

Pojawił się jednak nowy problem - po podłączeniu dekodera przez HDMI (Profigold) na kanałach HD na ciemnym tle (minimum 80% ciemnego ekranu) są delikatnie widoczne poziome pasy w odcieniach blado szarych i bladoróżowych , naprzemian szersze i węższe w sposób uporządkowany.
komponencie pasów brak i wszystko jest super.


Na moim Samsungu 42C91H to samo, tzn. przez hdmi profigold i przy ustawieniach obrazu na 'standardowe' widoczne sa wspomniane wyżej paski. Jak zmienie ustawienia na 'dynamiczne' lub 'film', wowczas pasy znikaja. Z componentem nie probowalem, bo dvd okupuje to zlacze :).
Nagrywarke mam podlaczona jakims nonameowym hdmi, moze warto sprobowac, czy przez ten kabel beda takie pasy - czy ktos próbował podlaczac innym kablem hdmi?
Czy wogóle ktoś z Was zaobserwował takie zjawisko i czy to normalne?

Pozdrawiam - Tomek
 

gipsmen

New member
hehe

sebol: hd ready chyba nie zawsze oznacza ze tv wyswietli obraz 1080p , moj panas pv 60 przyjmowal ale nie radzil sobie dobrze do konca z jego obrobka wyskakiwaly nieraz jakies dziwne rzeczy albo klatkowanie (na kompie bylo idealnie) takze dlatgo spytalem hehe. a np panas pv70 juz radzi sobie ladnie z 1080p no ale wiadomo ze inne rzeczy wplywaja na to ze jednak chce samsunga :)
dzieki i pozdr
 

marcoo

New member
progressive scan

Witam,mam pytanie dotyczące c91h (jeśli ten wątek był już poruszany to sorki ale nic na ten temat nie znalazłem) otóż zastanawiam się czy ten model obsługuje tryb-progressive scan,mam dvd philipsa model 3040 z progressive scan i po podłączeniu przez component i włączeniu w dvd tej funkcji nie zauważam różnicy w oglądanym obrazie,wcześniej używałem połączenia scart rgb.
Nie znalazłem również informacji na ten temat w instrukcji plazmy ani na stronce samsunga .
 

sebol81

New member
marcoo napisał:
Witam,mam pytanie dotyczące c91h...czy ten model obsługuje tryb-progressive scan,mam dvd philipsa model 3040 z progressive scan i po podłączeniu przez component i włączeniu w dvd tej funkcji nie zauważam różnicy w oglądanym obrazie,wcześniej używałem połączenia scart rgb.
Tak, c91h jest kompatybilny z Progressive Scan. Różnica jest widziana "gołym okiem" gdy masz calość połączoną componentem i w menu DVD przełączasz na progressive scan/zwykły. Progressive scan daje obraz bardziej wyraźny - taka zmiana jest widoczna przynajmniej u mnie.
 

sebol81

New member
VirtuaTylda... A próbowałeś na kablu innej firmy? Bo na tym forum w paru różnych miejscach przeczytałem, że kable HDMI Profigolda sprawiają problemy. W najgorszym przypadku jakiś użytkownik po podłączeniu miał czarny ekran, a jak podłączył jakimś badziewiem to obraz był... Dla mnie czarna magia :)
 

VirtuaTylda

New member
Po poludniu podlacze dsr6201/91 tym gorszym kablem hdmi i dam znac. Jak to da efekt to chyba sie pogryze za te ponad 200 pln za Profigolda.
Co do ProgresiveScan na C91H - jak wspomnial Sebol zalety widac golym okiem, w tym przypadku kabel component Profigold pracuje idealnie.

BTW. Pisalem juz w innych watkach - mam problem z powidokami po logo C+HD. To jakis koszmar - biale literki HD na czerwonym tle sa zabojcze!!!
Po obejrzeniu 1,5h filmu powidok jest wyrazny. A na kanale HD nie ma sensu ogladac inaczej jak bez overscanu, stad logo caly czas w tym samym miejscu. Co ja zrobie jak nasza liga wystartuje a potem Premiership ...
 

jtd

New member
Bez reklam
VirtuaTylda napisał:
Po poludniu podlacze dsr6201/91 tym gorszym kablem hdmi i dam znac. Jak to da efekt to chyba sie pogryze za te ponad 200 pln za Profigolda.
Co do ProgresiveScan na C91H - jak wspomnial Sebol zalety widac golym okiem, w tym przypadku kabel component Profigold pracuje idealnie.

BTW. Pisalem juz w innych watkach - mam problem z powidokami po logo C+HD. To jakis koszmar - biale literki HD na czerwonym tle sa zabojcze!!!
Po obejrzeniu 1,5h filmu powidok jest wyrazny. A na kanale HD nie ma sensu ogladac inaczej jak bez overscanu, stad logo caly czas w tym samym miejscu. Co ja zrobie jak nasza liga wystartuje a potem Premiership ...
A masz powlaczane zabezpieczenia przeciw wypaleniom ?
 
Do góry