Seria C91H i Q91H

szajbek

New member
Nie ciągnijmy tego tematu, mnie tylko poniosło jak zobaczyłem słowo "schiza" i tyle. Nie warto dalej tego rozwijać.

Co do TV... Wykonałem dziś sporo telefonów, żeby dowiedzieć się po której stronie leży wina. Pozmieniałem troche ustawienia (zapomniałem, że kiedyś tam bawiłem się dekoderem cyfry+ i miałem ustawione 1080p - dziś to zmieniłem na 720p) i od razu znikły mi szare paski na ekranie oraz smugi. Jednak problem z odtwarzaniem kanałów w HD (pojawiały się "kwadraty") oraz smużenia na zwykłej TV nadal pozostawał. Zadzwoniłem więc na infolinię Samsunga dowiedzieć się o co chodzi. Po przedstawieniu sytuacji konsultant powiedział mi, abym odwiózł telewizor do serwisu. Postanowiłem dalej potestować TV. W pewnym momencie (oglądałem na cyfrze+ kanał 1 tvp) pojawił mi się cały czarny ekran. Gdy zmieniłem na zwykłą tv, wszystko było OK. Zadzwoniłem do serwisanta Cyfry+, powiedziano mi że może to być problem z dekoderem (w najbliższym czasie jade go sprawdzić). Uwierzyłem, lecz ciągle była nierozwiązana kwestia ze smużeniem na zwykłej TV. Postanowiłem jeszcze raz zadzwonić do Samsunga, tam mi powiedziano, iż może być to spowodowane słabym sygnałem. Matryca jest na tyle duża, że wyłapuje większą ilość "błędów". Zabrałem się do kolejnych testów... Jako że leciał dziś Matrix na TVN to pomyślałem, iż będzie to dobra okazja do sprawdzenia, jak spisuje się na analogówce i na cyfrze+. Obraz był nieporównywalny... Na cyfrze nie występowały żadne smużenia (obraz był o niebo lepszy), w drugim przypadku już niestety tak. Tak więc jestem bliski uwierzenia konsultantowi z Samsunga, jeszcze pozostało mi sprawdzić jak zachowuje się podczas oglądania filmów z DVD...
 

deniro24

Member
Bez reklam
szajbek spróbuj jeszcze wyłączyć w menu opcję cyfrowa redukcja szumów. Z tego co ja zauważyłem to w prawie wszystkich Samsungach (czy to plazmach czy to lcd) przynosi ona więcej złego niż dobrego.
 

szajbek

New member
Nic to nie dało deniro24.

Testowałem TV oglądając płytke DVD (odtwarzacz był podłączony z telewizorem przez kabelek HDMI) no i smugi były. Jutro jade wymienić TV.
 

Slots123

New member
Slots123 napisał:
nie wiem czy w 3miescie wychodzi inna gazetka, ale .... mam ja na biurku przed soba .... oferta od 14 grudnia .... PS42Q91H za 399pln (miesiecznie), czyli 3990 pln

bylem wczoraj w MM w Gdansku i faktycznie sa po 3990pln ...

maja jedna sztuke na polce, jedna w magazynie i 12 sztuk w magazynie zewnetrznym z dostawa do domu w ciagu 1-2 dni ...
 

evilkhan

New member
Moja plazma z RTVMEDIA jest już u mnie :)
Wczoraj dotarła. Ciężkie ustroństwo - na 4 piętro to wtargałem.
Generalnie szybka przesyłka - w środę zamówiłem - w sobotę miałem.
Oprócz tego że cenę mi podnieśli o 70 zł to jestem zadowolony.
Powiedzieć tego nie mogę o OTOMEDIA które potrzymało kasę 2 tyygodnie poczym stwierdzili, że nie są w stanie załatwić tego TV :(
Jak włączyć menu serwisowe i sprawdzić ile ma wypalonych godzin ?
 

evilkhan

New member
Miałem wczoraj maly wypadek :(
Wszedłęm w menu serwisowe by sprawdzić ile mam godzin zużycia i przypadkowo wybrałem reset ! Skasowały mi się wszystkie ustawienia poczynając od zaprogramowanych programów do ustawień obrazu.
Wkurzyłem się ale przebrnąłem już przez kanały, ich nazewnictwo i posortowanie. Niestety mam wrażenie, że obraz nie jest taki dobry jak wcześniej. W filmach był taki efekt 3D jakby teraz go chyba brak. Nie mogę też dobrać ustawień kontrastu itp. Ech....
 

marky.krk

New member
Tak przeglądam sobie tematy przeglądam i trafiam na to :D Zbieg okoliczności: znajomy właśnie chce kupić tego samsunga i myślę, że tutaj mogę Wam podać pewną użyteczną wiadomość: już nie ma go kompletnie nigdzie (chyba, że w saturnie za 4599 - chora cena). Jedyny sklep, który go ma, to tak jak ktoś napisał electro-all, ale tutaj kolejna zła wiadomość: ostatnie 2 sztuki :) Więc ludzie jak chcecie mieć TV na święta to radzę się spieszyć lub mieć kogoś znajomego za granicą - jedno z dwóch ;)
 

arnal

New member
Witam serdecznie,

Po lekturze tego forum gdzieś w połowie września zdecydowałem się na zakup Q91H. Porównanie kilku ofert i z poczatkiem października znalazł się u mnie na ścianie.
Pierwsze kilka dni zachwyt, potem już było gorzej.
Po pierwsze co raz więcej rozmywania obrazu w niektórych momentach w formie "duszków" wokół postaci.
Po drugie większośc filmów TV rezentuje w nienaturalnych kolorach tzn wszyscy są bardzo opaleni, mają prawie pomarańczowe zęby i gałki oczne. Generalnie filmy (choć nie tylko filmy i nie wszystkie) wyglądają gdyby były kręcone przez jakoś filtr.
W ustawieniach "standardowe" i "film" można jeszcze odrobine poprawić grzebiąc w menu ale w "dynamicznym" nic nie da się zrobić.
Po trzecie na kanałach o słabszym sygnale (analogowa kablówka) właściwie nic nie widać przy ciemniejszych ujęciach, czarny zmienia się w zielony i wszystko dodatkowo jest rozmazane.

Pytanie jest następujące: ustawiać, zmieniać poprawiać czy też reklamować TV? (bo jak na razie to najładniejsza jest obudowa)

Pozdrawiam,
 

RYBBA

New member
Q91

Witam wszystkich.

To mój pierwszy poważny post (z mojego punktu widzenia). Mam ten TV od początku października i przepracowane prawie 850 godz. i pare dni temu wykryłem taki oto defekt. W prawym górnym rogu występują jaśniejsze punkty.
I tu moje pytanie: czy jest to wada plazmy (podstawa do reklamacji), czy zużycie materiału i pogodzenie się z faktem?

Tak to wygląda:
DSC00073.JPG

DSC00082.JPG

DSC00097.JPG
 

LagreN

New member
Witam,

Posiadam od 2 tygodni PS42Q91H, bylem zadowolony do wczoraj ..... kiedy to zrobilo mi sie tylko radyjko z niej. Zupelnie nie wlacza sie matryca, jest tylko dzwiek.

Usterke zglosilem do serwisu w Sosnowcu, zabiora plazme w piatek. Jak wroci, napisze co bylo etc etc.

Natomiast mam pytanie, czy ktos mial podobna usterke, no i co bylo?

pozdrawiam
Andrzej
 

narcyz

New member
42Q91H połączony kablem HDMI z N'ką. Niestety przy każdym ponownym uruchamianiu TV, trzeba wybrać od nowa źródło sygnału, tj. wybrać obsługę przez kabel HDMI. Da się to jakoś rozwiązać, żebym nie musiał robić tej samej czynności przy każdym uruchamianiu?
Dodam tylko, że początkowo przy tym połączniu obraz się nie wyświetlał, więc przytrzymałem "res" na N recorderze, żeby rozwiązać ten problem.
 

szajbek

New member
Jak oglądasz np. przez złącze HDMI1 to wyłączasz TV przyciskiem "power" i potem tym samym przyciskiem go włączasz :)

Jeśli natomiast klikniesz jakiś "numerek" wtedy włączy Ci się stacja która jest pod tym numerkiem.
 

pietiagoras

New member
PS50Q91h vs TH42PV70p

Witam,

Najlepszego w 2008 roku! Jak najmniej problemów ze sprzętem ;-)

Porównałem przez Święta mojego Zamzunga z ww. Panasem. Samsung pokazuje sygnał Nki, DVD i komp. Panas - Cyfrowy Polsat i komp.

W domu oglądam TV z dość dużej odległości (3-4,5m). Obraz SD jest niestety średni, nawet z takiej odległości widzę szumy w czerni. Z bliska zaś (1m) obraz jest okropny. Odcienie kolorów odwzorowywane są przez migające punkty, jakby nie było kolorów pośrednich. Szum? Cóż, myślałem że plazma tak ma.
Myślałem, dopóki nie obejrzałem PV70p. Mniejszy rozmiar, ale z kolei mniejsza rozdzielczość matrycy (1024x768, Samsung 1360x768 ). Obraz oglądany z bliska jest zbudowany z punktów o pośrednich kolorach, "dithering" nie jest az tak widoczny jak w Samsungu. Nie widzę pionowych pasów, które odstraszyły mnie w sklepach. Obraz z 1,5m daje się oglądać, prowadzący program ma marynarkę w miarę jednolitą, a nie zbudowaną z siatki wielobarwnych punktów. Widać artefakty samego źródła (jednobarwne placki, wyraźne efekty kompresji sygnału z cyfrowego satelity), ale nie widać szumu wnoszonego przez odbiornik, jak to ma miejsce w Samsungu.
Poradźcie, czy Samsung w taki zaszumiony sposób pokazuje obraz, czy może moja maszyna jest felerna? Ustawienia: Film, wszystkie poprawiacze (poza poprawą filmów) wyłączone.

Pozdrawiam,
Piotr

PS. Poza obrazem widzę że obsługa wejść i aspect'u (p. size w Samsungu) jest wygodniejsza w Samsungu. Automat skalujący sprawdza się w przypadku kanałów z tunera, ale już z satelity znacznie lepiej jak to n'ka skaluje (nie obcina swoich menu, autoskalowanie w tv potafi zgłupieć w czasie zmian kanałów itp.).
 

KosteK_

New member
Hmm. z odległości 1,5 u mnie wszystko jest wporządku, nie widzę żadnych nieprawidłowości, które by mnie zaniepokoiły, nieco zabawy z ustawieniem parametróe obrazu i wszystko wg mnie jest w najlepszym porządku.. ;) Jak na razie jestem zadowolony, a jeszcze bardziej będę jak się w końcu przeprowadzę i rzucę go na nową ścianę nowego mieszkania :)
 
Do góry