Seria C91H i Q91H

rickson

New member
DLA LENIWYCH ;) :



Picture Menu
Setting VGA Component HDMI Mode Movie Movie Movie Contrast 64 (58 for evening/dark room settings) 65 (58 for dark room/low light settings) 64 (58 for dark room/low light settings) Brightness 36 35 (36 for dark room/low light settings) 36 Sharpness 0 0 0 Color 48 48 48 Tint G50, R50 G54, R46 G54, R46 Color Temp Warm2 Warm2 Warm2 Size Just Size Just Size n/a Digital NR Off Off Off DNIe Off Off Off PC theater mode: On n/a ?? [edit] Detailed Settings Menu

Setting VGA Component HDMI Black Adjust Off Off Off Dynamic Contrast Off Off Off Gamma 0 0 0 Color Space Wide Wide Wide (Rec. 709) Edge Enhancement Off Off Off HDMI Black Level ?? n/a Low (IRE 0) (Regular DVD or upconverting DVD players with HDMI output will only output 16-235 signal. Standard on HDMI Black level. So this feature may be disabled.) [edit] White Balance Menu

Setting VGA Component HDMI R-Offset 13 13 13 G-Offset 15 15 15 B-Offset 15 15 15 R-Gain 13 13 13 G-Gain 15 15 15 B-Gain 15 15 15 [edit] My Color Control Menu

Setting VGA Component HDMI Pink 15 15 15 (default) Green 15 15 15 (default) Blue 15 15 15 (default) White 15 15 15 (default) [edit] Notes

Source Note VGA These settings are well dialed. Color and saturation especially. Great for movies and games during the break-in period only. Component Component video really allows for accurate colors including the green primary. Able to get a much better balance due to the G/R tint control over the PC input. On the other hand, the PC input allows for 1:1 pixel mapping and 0 overscan. Component shows about 2 percent overscan for those who must know. Not sure currently if the overscan can be shut off. HDMI None
 

wolfspirit

New member
rickson napisał:
Powiem tak: mam N-kę podpiętą pod ten tv przez HDMI, dvd przez component, xboxa 360 przez PC. Obraz, który ustawiłem był na serio niezły, ale to co zobaczyłem po ustawieniu go wg. parametrów (link) podanych przez Wilka w poście ( "aktywacja movie plus w wersji C"- bodajże ) opartych o kalibrację tego tv z użytym kalibratorem za pare setek $ to ONIEMIAŁEM! Dla mnie zajebista różnica ... na plus o3wiście.

Znalazłem fajne linki, ale do wczoraj z nich nie skorzystałem :cool:
Skalibrowałem obraz według paramerów Zippiego z pierwszego linka.
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=10425704#post10425704
UWAGA - te ustawienia są sugerowane do okresu docierania plazmy, aby nie powodować wypaleń obrazu w okresie pierwszysch 200 godzin eksploatacji!

Obraz jest faktycznie świetny i bardzo przypomina kinowy. Znikło większość śmieci i artefaktów słabego sygnału SD, a kolory są super, lecz według mnie jest zbyt ciemny. Ja już chyba mam okres docierania za sobą i dziś poeksperymentuję z bardziej agresywnymi ustawieniami. Z dzisiejszej lektury kilka linków z optymalną kalibracją.

Tabela optymalnych ustawień dla Samsunga (Break-In and Low Hours Settings - docieranie, Post Break-In Settings - ustawienia po okresie docierania):
http://samsungplasmatvfaq.com/index.php/Display_settings#Break-In_and_Low_Hours_Settings

Z forum Zippiego dla serii C po okresie docierania:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=10549341#post10549341
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=11387216#post11387216

I coś dla dotartych Q, które trzeba ustawiać inaczej, bo mają ciemniejszą powłokę podbarwiającą obraz:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=10558474#post10558474
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=10624277#post10624277

Dziś potestuję nowe ustawienia.
 
Ostatnia edycja:

janku

New member
Mychu napisał:
1.Jak nbox podłączony jest do Q91 hdmi i w nboxie mam DDigital na nie to wszystko gra, dzwięk ściszam pilotem tv.
2.Jeśli chce mieć dźwięk DD w kinie domowym kiedy ogladam np filmy, vive itd. a jeśli oglądam tvn24 to w dżwięk tylko w TV - to jedynym wyjściem jest podączenie dżwięku do Q91 chcinczami, przestwienie nboxa na dvi i włączenie w setupie nboxa opcji DDigital na TAK
hmm, a po co takie mieszanie ? nie prościej po prostu ustawić wszystko na DD i puszczać na stałe przez ampli ?

BTW: genialna sprawa ten pilot uniwersalny Logitecha, no że nawet nboxa zna... dzięki pietiagoras za tego posta z opisem pilotów :eek:k:


jesli włączam TV, następnie włączam nboxa to obraz pojawia się na ułamki sekund z 3-4 razy po czym wywala komunikat na TV że nie rozpoznano źródla sygnału (czy coś w tym stylu). Musze wtedy wyłączyć i włączyć jeszcze raz nboxa żeby grało dobrze
też tak miałem, ale ostatnio (od kilku tygodni) się poprawiło (chyba po ostatniej aktualizacji n-softu) - TV po włączeniu czeka kilka sekund na sygnał z nboxa, mrugnie raz czy dwa i zaczyna grać normalnie
to raczej wina nboxa, poszukaj czegoś na forum n-ki


--
pozdr
janku
 

pietiagoras

New member
janku napisał:
BTW: genialna sprawa ten pilot uniwersalny Logitecha, no że nawet nboxa zna... dzięki pietiagoras za tego posta z opisem pilotów :eek:k:
Polecam się ;-) W ubiegły piątek widziałem w gazetce Vobisowej Harmony 555 za 299zł brutto. Mniej więcej tyle kosztuje 525.
 

SnaQ

New member
wolfspirit napisał:
Znalazłem fajne linki, ale do wczoraj z nich nie skorzystałem :cool:
Skalibrowałem obraz według paramerów Zippiego z pierwszego linka.
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=10425704#post10425704
[...]
IMHO te ustawienia mają się nijak do prawidłowo skalibrowanego C91 (nie wiem jak ceria Q). Wrzuciłem to u siebie i tak:
  • obraz zdecydowanie zbyt ciemny, zamiast szczegółów w ciemnych partiach obrazu widać czarną plamę
  • zdecydowanie zbyt kontrastowy - to ma być nastawa w okresie wygrzewania?
  • ostrość na 0? U mnie oznacza to maksymalne rozmazanie
  • itp.
Moim zdaniem po tych ustawieniach widać, że C/Q91 i 54/64 mają ze sobą niewiele wspólnego. Przynajmniej jeśli chodzi o oprogramowanie i nastawy. Co prawda nie mam kolorymetra do kalibracji ale na DVE wyszły mi zupełnie inne wartości. Przytoczę z pamięci (więc mogę się nieco mylić) średnie ustawienia:

Mode: Movie
Contrast: 50
Brightness: 46
Sharpness: 47
Color: 36
Tint: G 53/47 R
Color Temp: Warm2
 

lukasszol

New member
Witam,

kilka spostrzeżeń po miesiącu użytkowania 42C91 (jakieś 200h na liczniku).

Ogólnie jestem zadowolony. Plazma nawet na cienkich sygnałach spisuje się ok, nie wspominając o dvd czy x360 gdzie jest po prostu rewelacyjnie.

Co do ustawień, to mam mniej więcej takie jak SnaQ. Te plecane z avforums mi zupełnie nie podchodzą.

Wypalony mam jeden piksel (czarny) - widoczny z ok 50 cm więc się nie przejmuję.

Na czarnym tle w prawym górnym rogu przy samej krawędzi kikla pikseli obok siebie (ok. 10 szt.) świeci trochę ciemniej - widać to tylko z bliska, dla mnie no problem.

Przy funkcji "cały biały" mam wrażenie, że na ekranie jest kilka pionowych zielonkawych pasów szer. ok. 2 cm przez całą wys. ekranu w odstępach ok. 20 cm. Piszę, że mam wrażenie bo żeby to dostrzec trzeba się trochę poprzyglądać. Tutaj już odległość nie ma znaczenia - widać to z daleka.

A jak jest u Was? Czy Wasze matryce są pozbawione wad? Może ktoś ma podobne spostrzeżenia co do zielonych pasków?

Pozdrawiam
 

sebol81

New member
lukasszol...
Jesteś drugą osobą (po mnie :) ) na tym forum, która zauważyła te ciemniej świecące piksele... Na Twoim miejscu bym się cieszył, że masz ich tylko 10. Ja mam ich około 1000 :(Pojawiają się stopniowo... Nie każdy potrafi je dostrzec.

Powiem tak... Po półrocznym okresie posiadania tej plazmy mógłbym wytknąć jej tyle wad, że odstraszyłbym każdego potencjalnego kupca :/
Hmm, tych zielonkawych pasów nie dostrzegłem, sprawdzę u siebie dokładnie...
 

lukasszol

New member
Witam sebol81,

te ciemniejsze piksele pojawiają się stopniowo? Czyli wszystko przede mną... Szczerze mówiąc nie przejmuję się jakoś bardzo wspomnianymi wadami. TV mam na gwarancji gdyby coś naprawdę ostro nawaliło, a poza tym i tak jak dotąd nie widzę alternatywy na rynku w tej cenie (LG PC51 piszczy/buczy, Panas PV70 cyka i inne cuda wyprawia).
 

MorpheusPL

New member
Mam Go :) !!!

Witam
Sklep RTVMedia polecam. Kupiłem go za 3650. Szybka dostawa, stały dobry kontakt z obsługą. Data produkcji listopad 2007. Teraz już wiem - trzeba zainwestować w kable.
Kablówka VECTRA dekoder cyfrowy: jakość 7/10
DVD Samsung po HDMI: 9/10
XBOX360 po komponent 12/10 - rewelacja.
Osobiście narazie nie zauważyłem żadnych powidoków, zadnych zielonych śladów.
Pozdrawiam
Morpheus_PL
 

jarasinc

New member
Problem z obsługiwaną rozdzielczością 42c91h

Witam,
właśnie chciałem sobie puścic teledysk w roz. 720p ( tv mam podpięty do odtwarzacza przez hdmi) i przy uruchamianiu wyskakuje mi napis "rozdzielczość nie jest obsługiwana' ,a w tle leci muzyka teledysku. Proszę Was o pomoc jak ustawić tv abym mógł swobodnie oglądać filmiki w hd.:hmm:
 

egregor

New member
wolfspirit napisał:
Tabela optymalnych ustawień dla Samsunga (Break-In and Low Hours Settings - docieranie, Post Break-In Settings - ustawienia po okresie docierania):
http://samsungplasmatvfaq.com/index.php/Display_settings#Break-In_and_Low_Hours_Settings

Z forum Zippiego dla serii C po okresie docierania:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=10549341#post10549341
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=11387216#post11387216

.
Hmm, a jak z ustawieniami dla Scart? Nie widze takiej opcji :)
 

egregor

New member
Obraz HD z D-SUB > D-SUB

Puszczajac sygnal w 720p (na komputerze widze wyrazna roznice, glownie ostrosc obrazu) po D-SUB > D-SUB na TV HD Ready bede mial sygnal w odpowiednim formacie? Czy raczej bedzie standardowo 1024x768? Czy obraz z D-SUB tez jest jakos upscalowany?
 

aro21

New member
Bez overscanu(format -ode mnie): Wyświetla sygnał wejściowy w
rzeczywistej postaci, bez dopasowywania w przypadku
sygnału HDMI 720p, 1080i.
➢ W przypadku wyboru rozmiaru obrazu HDMI
Just Scan (HDMI bez overscanu), w zależności
od urządzenia audio-wideo część obrazu może
być obcięta lub na ekranie może być wyświetlany
określony kolor.


Tekst z instrukcji obsługi tego modelu czyli wynika z tego że przy łączeniu przez HDMI jest HD nawet przy 16:9 ... tak ???
 

evilkhan

New member
evilkhan napisał:
Ja kupiłem w poniedziałek w otomedia.pl za 3625 (w tym już przesyłka) !
Dzień póżniej cena skoczyła o ponad 280 zł a i dostęność : brak....
Czekam na przesyłkę z niecierpliwością.:D
Niestety nie doczekałem się - po 2 tygodniach otomedia.pl - stwierdziły (po kilkukrotnym przekładaniu terminu wysyłki), że jednak nie załatwią tego TV - kasę odesłali i mogę się w ..upę pocałować. NIE KUPOWAĆ w OTOMEDIA.PL !!!!
:twisted:

Jak macie namiary na jakieś dobre sklepy z dobrą ceną tego TV to czekam.
 
Do góry