Seria C91H i Q91H

tabipg

New member
evilkhan napisał:
3500 zł ;)
A tak poważnie 3800 maks (z przesyłką):grin:

w www.kuzniaobrazu.pl jest za 3729 + 65 zł przesyłka mówią że jest ale jak w większości za kilka dni może sie okazać że nie ma.Z tego co sie orientuje możesz sobie darować większość sklepów na ceneo gdyż nie ma i bedzie dopiero po nowym roku.
 

egregor

New member
Drganie napisow koncowych

Witam,
to normalne, ze idace napisy w gore/dol tak dziwnie drgaja w wersji C?

Ogolnie zauwazylem rowniez na paskach idacych poziomo ze czasem ciezko je odczytac, czy jest jakas funkcja w tych samsungach ktora potrafi ten problem rozwiklac? Czy ten typ tak ma?
 

noise

New member
Jestem po lekturze do 80 strony :O bardzo duzo napisaliscie - dzieki za dobra lekture.

Pokusilem sie i polazlem do EuroRtv i Avans. Niestety tylko takie mam w moim miescie. No i niestety nie bylo C91H ani Q91H.

Znalazlem za to 50C62 i powiem ze sie przerazilem bo nie po odpieciu sie z filmem HD od niego podlaczylem sie do Lcd samsunga z symbolem M i bylem w szoku ze czern na LCD byla super. Na plazmie szara na maxa :(
Euro rtv nazywa go super nowaoscia. Ciekawe czemu jak taki nowy to nie ma nawet 1366x760 tylko 1024 :(
Co to za badziew i jak ma sie do C91H pytam bo chcialem kupic takiego. W piatek jade wlasnie zobaczyc C91H i jesli taka badziewna bedzie czern to sie zalamie. No bo to przeciez przegiecie zeby LCD mial lepsza czern!
Chyba ze ja czegos o plazmach nie wiem :(
Aaaaa i wydaje mi sie ze lekko mrugal - tak jak telewizory CRT bez 100Hz :(

Prosze powiedzcie mi ze C91H to zupelnie cos innego!
Chce kupic TV do ogladania materialow 720p z kompa i granie na Xbox360.
Myslalem o LCD ale poszukalem C91H za 4700zl no i widze ze ma przywoite opinie. Nie ogladam telewizji!
chce 50" C91H dlatego bo ma rozdzielczosc 1366x720 a nie 1024 jak to ma miejsce w 42". Rozumie ze jakosc jest bardzo zblizona do hdready lcdkow? Czy jednak jakosc lcd w wyswietlaniu obrazu 720p jest lepsza?

Tylko chcialbym miec czern dobra a nie jak w tym badziewnym 50c62! Tam dno na maxa - serio! I to ma kosztowac 5000zl

Sorki za tyle pytan ale juz nie wiem co kupic. Najpierw mial byc sharp rd2e LCD a teraz zachorowalem na tego 50C91H. Prosze o pomoc.
 

noise

New member
muaddib72 napisał:
Krótko: po jakie licho 1080p jesli natywna rozdzielczość plazmy to 1024x786 ? Chyba tylko po to żeby zająć czyms skaler. :)
To są TV do 720p a wszystko inne to marketing :)

pozdrowienia

Oj jetses w bledzie bo 50C91H jest 1366x768. I bardzo dobrze bo filmy 720p maja w poziomie ponad 1024 - cos okolo 1200 :D
 

evilkhan

New member
Ps-42q91h

Kupiłem produkt na RTV MEDIA
Cena 3759 zł choć zamawiałem za 3689 zł. Do tego dochodzi przesyłka 72 zł.
Trochę polecieli z tym podniesieniem ceny ale obecnie mają za ponad 4000 zł !

http://www.rtvmedia.pl/produkt-Sams...ynie_dostawa_24_48h-Samsung PS 42Q91H,78.html

I tak im zejdą te TV zapewne. Kurde mam nadzieję że chociaż będzie szybka wysyłka (podobno dziś mają wysłać).
Kupiłem za 3831 zł - mam nadzieję że warto było...

PS: Czy tą plazmę też trzeba "docierać" - czytałem gdzieś że tego modelu nie trzeba.
 

szajbek

New member
Jestem właśnie po zakupie Samsunga PS42Q91H... No i jestem troszkę poddenerwowany. Pierwsze ustwienia poszły gładko. Telewzior zaskoczył mnie bardzo pozytywnie swoją głębią kolorów. Zaskoczył mnie również swoimi licznymi funkcjami. Po kilku minutach oglądania zaczęły pojawiać się smugi (rozmycia), później dostrzegłem poziome paski, które cały czas są wyświetlane, następnie zaczęły pojawiać mi się na ekranie kwadraty (pozostałosci po wcześniejszym ujęciu kamery). Nie wiem zbytnio co robić, wydaje mi się, że zrobiłem wszystko jak należy i wina nie leży po mojej stronie. Ma ktoś z Was jakąś koncepcję co się stało mojemu TV?

Jutro będę dzwonił do infolinii Samsunga, spróbuję się dowiedzieć czegoś więcej. Jeśli będzie to błąd fabryczny będę musiał wymienić TV. Będę Wam pisał w miare możliwości co dzieje się z moim PS42Q91H. Tymczasem prosiłbym o jakieś porady...
 

deniro24

Member
Bez reklam
szajbek jak przywiozłeś tv lub przywieżli Tobie to odczekałeś jakiś czas aż go podłączyłeś do sieci? Jeżeli wiozłeś tv sam to w jakiej pozycji?

Napisz mi jak możesz jaką gwarancję znalazłeś w pudle od tv? Czy jest to gwarancja Samsung Polska?
 

szajbek

New member
Już odpowiadam na pytania.

Wiozłem telewizor sam w pozycji pionowej, dokładnie w takiej w jakies jest oglądany (czyli stopką do dołu). Był cały czas przeze mnie trzymany, więc o jakichś większych wstrząsach mówic nie można. Odbierałem go przed godziną 15. Dojechałem do domu coś koło 16.10 i postawiłem go w domu (w pudełku). O godzinie 16.30 zaniosłem go do swojego pokoju, rozpakowałem, postawiłem na podłodze i czekałem do 18.10 na podłączenie. Coś koło 18.20 telewizor zaliczył swój pierwszy start.

Tak, chyba mam kartę gwarancyjną Samsung Polska. Jest to taka książeczka średnich rozmiarów o błękitnym tle. Widnieje na niej model i numer fabryczny TV. Pod spodem jest pieczęć sklepu, data zakupu i podpis sprzedawcy. Na kolejnych stronach mam warunki gwarancji i listę punktów serwisowych.
 

egregor

New member
Ludzie, to kolejna schiza, jak i docieranie.

Przywiozlem sobie prosto ze sklepu 42C91H w pozycji poziomej, bo trzeba jechac bagazowka zeby w normalnym aucie zmiescic to pudlo w pozycji pionowej.

I co, wyjalem, podlaczylem, wlaczylem i wszystko dziala, zadnych smug, krzakow, kwiatow itp.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Szajbek: to może być po prostu wadliwy egzemplarz.

Egregor: co do docierania, mam nadzieję, że z czasem nie zmienisz zdania.

ArtS :)
 

szajbek

New member
"Ludzie, to kolejna schiza, jak i docieranie."

Po pierwsze: Nie schiza, tylko dbanie o telewzior jak i o swoje pieniądze...

Po drugie: Nie wiem zupełnie co miał nam pokazać Twój post. To że przywiozłeś go w pozycji poziomej i się nic nie stało? Że bez docierania Ci pięknie chodzi? Są ludzie, którym zależy na dużej jakości obrazu i tyle, dlatego nie podoba mi się, jak ktoś nazywa to "schizą". Zresztą nie ciągnijmy tego wątku dalej, bo do niczego się nie dojdzie.

Jakbyś deniro24 miał jakiś pomysł to daj znać. Dziś popołudniu będę w domu to zadzwonie do Samsunga.
 

kaszpir

New member
szajbek napisał:
"Ludzie, to kolejna schiza, jak i docieranie."

Po pierwsze: Nie schiza, tylko dbanie o telewzior jak i o swoje pieniądze...

.

Bzdura ...

Jakoś mam C91H od jego polskiej premiery (chyba od marca) i od początku chodzi na takich samych ustawieniach (standardowe) ...

No i ?

Działa ok cały czas , nic się nie wypaliło i itd ...

A te całe wygrzewanie to zwykły mit który nijak ma się do plazm nowej generacji ...
To nie te plazmy sprzed kilku lat ...

Ale co mi tam niech wygrzewają i oglądają przez kilka miesięcy obraz z którego jakości nie są zadowoleni ;)
I oczywiście wmawiają że tak nie jest ...

Gdybym ja miał wygrzewać plazmę zapewne musiałbym oglądać przez kilka miesięcy obraz którego jakośc mi nie pasuje ...

Ale mamy demokrację. Jak ludzie mają takie fanaberie że lubią przez kilkaset godzin katować się brzydszym obrazem to czemu nie ;-)
 

hoodymoryc

New member
w media nie ma

Przed chwilą ogladałem gazetkę media na ich stronie,
i jedyny telewizor samsunga tam to 26 LCD .
Chyba, że w Trójmieście wychodzi inna gazetka :p
W media byłem ostatnio kilka razy i kilka dzwoniłem i nie ma szans.
Zamówiłem na www.electro-all model Q za 3789 , podobno jutro będzie u mnie :grin: . W rtvmedia jest za 4059. W Łodzi w jednym sklepie w poniedziałek był jeden to ustawiła się kolejka. To jest jakaś zbiorowa psychoza ;)
 

Slots123

New member
nie wiem czy w 3miescie wychodzi inna gazetka, ale .... mam ja na biurku przed soba .... oferta od 14 grudnia .... PS42Q91H za 399pln (miesiecznie), czyli 3990 pln
 

egregor

New member
szajbek napisał:
Po drugie: Nie wiem zupełnie co miał nam pokazać Twój post. To że przywiozłeś go w pozycji poziomej i się nic nie stało? Że bez docierania Ci pięknie chodzi? Są ludzie, którym zależy na dużej jakości obrazu i tyle, dlatego nie podoba mi się, jak ktoś nazywa to "schizą". Zresztą nie ciągnijmy tego wątku dalej, bo do niczego się nie dojdzie.
Chodzi mi tylko o to, ze jestem konsumentem, zwyklym zjadaczem chleba, ktory kupil TV i chce go ogladac a nie zastanawiac sie czy tak czy inaczej go przewozic (nawiasem mowiac to jak z produktami nabialowymi w sklepach, mozesz wrocic do domu i ladowac do zamrazazki ale nie masz pewnosci ze przed zakupem byly odpowiednio przechowywane, rownie dobrze do sklepu plazma mogla jechac do gory nogami, tego nie sprawdzisz) i czy docierac przez 200-300h, co w moim przypadku bedzie stanowic okolo 4 do 6 tygodni.
 
Do góry