Samsung ue55mu7002

icotunapisac

New member
Porównaj 100 do 0 ostrosc na obrazie 4k np z netflixa, widać wtedy różnice, obraz tak ostry że aż czasami za ostry i ziarno się robi. Ja ustawiłem na 30 i chyba jest ok.
A propos żadna ramka mi nie odstaje, z obrazu jestem zadowolnony, poustawialem sobie tak że wszystko jest ok. Ale do każdego źródła mam inne ustawienie. Do netflixa tryb film po modyfikacjach, do UPC tryb naturalny po modyfikacjach, a Youtube 4k oglądam na dynamicznym lekko pozmienianym. Uważam że nie da się ustawić optimum obrazu dla kazdego źródła.
A lot piłki w sporcie wygląda ok.
Czasem coś się wkradnie przy mocno dynamicznych scenach ale nie ma rzeczy idealnych na tym świecie.
Oglądam głównie netflixa a tam obraz jest petarda.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Mangus112

New member
Krótka recenzja dla potomnych:
55MU7052 - oceniam zakup na bardzo dobry, patrząc przez pryzmat ceny do jakości.
Najpierw plusy:
+ dobrze spasowana obudowa, design 360, maskownice kabli, smukła konstrukcja i cieńkie ramki.
+ one box mini - min. portów nie potrzebuje dodatkowego zasilania jak wyższy model
+ tizen - intuicyjny responsywny.
+ Kontrast / jakość obrazu - czerń, kolory oceniam na dobre
+ Pilot aluminiowy sprawia lepsze wrażenie niż standardowy plastikowy.
+ Jakość filmów 4k, odtwarza większość formatów, HDR sam się załącza.
+ Płynność oceniam na dobry, przy materiałach lepszej jakości artefakty są mniej widoczne. Ogólnie nie widzę problemów w sporcie (w przypadków problemów polecam WRLED)
+ PIP fajnie działa :)
Teraz minusy:
- ilość aplikacji jest przeciętna wydaje mi się, że wcześniej samsung miał ich więcej na swoich TV
- brak możliwości (bądź wiedzy) jak wyłączyć efekt HDR w materiałach HDR. (tutaj mam na myśli sprawdzenie jak wygląda obraz z HDR i bez HDR) TV automatycznie ustawia opcję bez możliwości zmiany.
- Związku z powyższym nie jestem w stanie ocenić tego efektu HDR, a przy jasności powinien już powodować jakieś wrażenia.
- brak pewnych ustawień obrazu w trybach PC lub pewnych opcji na pendrive
- wyszukiwanie głosowe (eng) często się gubi.
- algorytm wygaszania jest słaby, tak jak czerń w nocy
- słabe kąty VA
Ogólnie mam dobre wrażenia obraz 4k, 10bit robi wrażenie i widać niewielką różnicę oglądając z daleka najbardziej w kolorach. Początkowo jasność TV strasznie przeszkadzała teraz jest ok.
Mam zamiar jeszcze potestować, napisze przemyślenia.
 

kasper226@wp

New member
Już ogarnąłem prawie wszystko w tym tv ale nadal nie wiem czym się różni ostrość 0 a 50 ? Nie widzę różnicy na ekranie i nie wiem czy to widać w ruchu czy na jakiś szczególnych obrazach film/sport/wiadomości ? Domyślnie jest 50 w standardzie a wszyscy piszą że ma być 0 i się gubię. Kiedy widać różnicę ?
I dodatkowo przy sporcie rozumiem motion+ 10/5 a na filmach i wiadomościach zostawić to czy wyłączać/zmieniać ?

Hej, ja przy sporcie mam tryb standard, przestrzeń kolorów auto, czysty obraz cyfrowy włączony, motion+ 10/5 (to samo mam ustawione na trybie film), odstrość na +35 i Ci powiem piłkę się ogląda dobrze. Widzę różnicę przy korzystaniu z dekodera a wbudowanym tunerem, podczas oglądanie sportu na niemieckich kanałach HD rozmycia są minimalne i mniej widoczne, ogólnie obraz bardziej stabilny.
 

mario.79

New member
Hej, ja przy sporcie mam tryb standard, przestrzeń kolorów auto, czysty obraz cyfrowy włączony, motion+ 10/5 (to samo mam ustawione na trybie film), odstrość na +35 i Ci powiem piłkę się ogląda dobrze. Widzę różnicę przy korzystaniu z dekodera a wbudowanym tunerem, podczas oglądanie sportu na niemieckich kanałach HD rozmycia są minimalne i mniej widoczne, ogólnie obraz bardziej stabilny.

A ta przestrzeń kolorów auto nie robi Ci bladego obrazu ? Oryginał daje mocniejsze nasycenie (no właśnie tylko czy nie za mocne np wczoraj na meczu Sevilla-MU była masakra). Ta ostrość to już do legendy przechodzi i już nie wiadomo jaka lepsza, ja też mam ok 30 bo blisko 0 jakaś rozmazana dla mnie na meczu.
 

kasper226@wp

New member
A ta przestrzeń kolorów auto nie robi Ci bladego obrazu ? Oryginał daje mocniejsze nasycenie (no właśnie tylko czy nie za mocne np wczoraj na meczu Sevilla-MU była masakra). Ta ostrość to już do legendy przechodzi i już nie wiadomo jaka lepsza, ja też mam ok 30 bo blisko 0 jakaś rozmazana dla mnie na meczu.

Na Auto podkręć sobie kolor.

Ja mam takie ustawienia (tryb Standard):

Jasność 8
Kontrast 95
Ostrość 35
Kolor 50

Czysty obraz właczony
Local Dimming niska
Contrast Enhancer wyłączone (czasami daję niski)
Tonacja Standardowa
Przestrzeń Auto

I tak da się oglądać. Bez ulepszaczy meczy nie da się oglądać, ale to moja opinia.
Na filmy mam inny tryb, chociaż na Standard też zdaża się oglądać.

Daj znać jak wrażenia :)
 

Boniunio

New member
Do tych co mają te dziwne przycięcia spowolnienia obrazu możecie napisać skąd macie sygnał i dekoder czy moduł CI+ ? Pisałem do Samsunga w tej sprawie i oczywiście umywają ręce i że to wina UPC tylko że na moim wcześniejszym tv Samsungu 40F6320 czegoś takiego nie było . Co udało sie napewno ustalić to to że przycięcia występują równo co 90 sekund.
 

Mangus112

New member
Do tych co mają te dziwne przycięcia spowolnienia obrazu możecie napisać skąd macie sygnał i dekoder czy moduł CI+ ? Pisałem do Samsunga w tej sprawie i oczywiście umywają ręce i że to wina UPC tylko że na moim wcześniejszym tv Samsungu 40F6320 czegoś takiego nie było . Co udało sie napewno ustalić to to że przycięcia występują równo co 90 sekund.

Jak jesteś w stanie nagrać filmik wrzucić na yt i tutaj na forum będą mógł przetestować.
Problem występuje tylko na dekoderze/CI+ jak w przypadku męczu pendrive czy yt?
Gdzieś czytałem, że jeśli chodzi o mecze algorytm upłynniania gubi się w momencie powtórek itp, wtedy są mikro zacięcia. Ogólnie wygląda na to, że chodzi o to, że algorytm w przypadku szybkiej akcji dodaje dodatkowe klatki (przyspiesza/upłynnia) i przy szybkiej zmianie tempa tzw. slow motion (powtórka) nie wyrabia się i chwile trwa przejście.
Wydaje mi się, że wspominali o tym na HDTV UK.
 

Boniunio

New member
Jak jesteś w stanie nagrać filmik wrzucić na yt i tutaj na forum będą mógł przetestować.
Problem występuje tylko na dekoderze/CI+ jak w przypadku męczu pendrive czy yt?
Gdzieś czytałem, że jeśli chodzi o mecze algorytm upłynniania gubi się w momencie powtórek itp, wtedy są mikro zacięcia. Ogólnie wygląda na to, że chodzi o to, że algorytm w przypadku szybkiej akcji dodaje dodatkowe klatki (przyspiesza/upłynnia) i przy szybkiej zmianie tempa tzw. slow motion (powtórka) nie wyrabia się i chwile trwa przejście.
Wydaje mi się, że wspominali o tym na HDTV UK.
Jutro do południa jak będe miał czas to postaram sie wrzucić filmik jak to wygląda. Ale to nie tylko na meczach jest widoczne tylko na wszystkich kanałach i tylko przy oglądaniu tv a mam UPC i moduł CI+ , przy oglądaniu yt netflixa czy graniu w xboxa nic takiego sie nie dzieje.
 

robrob1

Member
Do tych co mają te dziwne przycięcia spowolnienia obrazu możecie napisać skąd macie sygnał i dekoder czy moduł CI+ ? Pisałem do Samsunga w tej sprawie i oczywiście umywają ręce i że to wina UPC tylko że na moim wcześniejszym tv Samsungu 40F6320 czegoś takiego nie było . Co udało sie napewno ustalić to to że przycięcia występują równo co 90 sekund.

UPC/ CI - dla mnie widoczne na meczach z TV
 

Mangus112

New member
Funkcja dopasuj do ekranu niedostępna, czy ktos wie kiedy jest dostepna?
Mam filmy 4k na usb chcialem ustawic pelny ekran, ale nie da sie. Na dvbt tez niedostepna, a na pc tylko 16:9.
Jeszcze na xbox sprawdze ale pewnie tez to samo... po co ta funkcja jest jak praktycznie nie da sie z niej korzystac. Gdzies czytalem ze dziala na materialach 720p w gore, ale ani fhd ani 4k nie jest dostpena. Jakies pomysly?
 

adam80

Member
Na 50MU6102 i odbiorze kablówki przez TV, funkcja "dopasuj do ekranu" działa i powoduje wyświetlanie całego dostępnego obrazu (bez zbędnego zoomu) na PC i USB jest nieczynna.
 
Ostatnia edycja:

mario.79

New member
Na Auto podkręć sobie kolor.

Ja mam takie ustawienia (tryb Standard):

Jasność 8
Kontrast 95
Ostrość 35
Kolor 50

Czysty obraz właczony
Local Dimming niska
Contrast Enhancer wyłączone (czasami daję niski)
Tonacja Standardowa
Przestrzeń Auto

I tak da się oglądać. Bez ulepszaczy meczy nie da się oglądać, ale to moja opinia.
Na filmy mam inny tryb, chociaż na Standard też zdaża się oglądać.

Daj znać jak wrażenia :)
Zrobiłem Twoje ustawienia i są ok (miałem podobne) ale trochę niskie to podświetlenie jak do meczów. Do filmów wieczorem się zgodzę ale mecze takie ciemne. Więc podniosłem podświetlanie do 12.
A filmy jak oglądasz ? Tak jak zwykłą tv ? Tzn wiadomości, programy takie jak tvn turbo, tvn 24 itp
 

rafaaaal

Member
Ja oglądam w sumie w jednym trybie - obraz po kalibracji jednak podchodzi mi pod wszystkie programy. Nie mam jakiś wielkich różnic między innymi kanałami HD.
Jak mam okazje oglądać od rana jedynie podkręcam podświetlenie jak w pokoju jest za jasno.

Wole jak obraz nie wali po oczach, jednak dziecko jak siedzi często na podłodze przed TV i gapi się w jakąś rybkę to tez wole żeby mu zbytnio nie dawało po gałach ;)

Dwa razy już mi się netflix tak zwiesił, że tylko odłączenie z prądu pomogło;)

Miłego weekendu!
Magnus graty zakupu!
 

mario.79

New member
Ja oglądam w sumie w jednym trybie - obraz po kalibracji jednak podchodzi mi pod wszystkie programy. Nie mam jakiś wielkich różnic między innymi kanałami HD.
Jak mam okazje oglądać od rana jedynie podkręcam podświetlenie jak w pokoju jest za jasno.

Wole jak obraz nie wali po oczach, jednak dziecko jak siedzi często na podłodze przed TV i gapi się w jakąś rybkę to tez wole żeby mu zbytnio nie dawało po gałach ;)

Dwa razy już mi się netflix tak zwiesił, że tylko odłączenie z prądu pomogło;)

Miłego weekendu!
Magnus graty zakupu!
A to jakaś profesjonalna kalibracja czy sam dałeś radę ? Fajnie taka uniwersalna, a jakie masz ustawienia oprócz gammy, balansu bieli i innych ustawień koloru co tylko można w kalibracji ustawić i pasuje tylko do konkretnej matrycy ?
 

Makelele

New member
Co może być przyczyną tego, że na obrazie jest dużo ziarna? Nawet grając na PS4 czy filmy z pendrive. Da się to jakoś wyeliminować?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie stałem się dzisiaj chcąc nie chcąc posiadaczem Samsunga UE55MU7052. Co to jest w opcjach tryb HDR+ ? Macie to włączone czy wyłączone?
 

kasper226@wp

New member
Panowie stałem się dzisiaj chcąc nie chcąc posiadaczem Samsunga UE55MU7052. Co to jest w opcjach tryb HDR+ ? Macie to włączone czy wyłączone?

Proponuję przeczytać cały temat :) HDR+ to coś w rodzaju sztucznego podbicia/upodobnienia obrazu pod HDR, z reguły nie zalecają włączania tej funkcji, u mnie mam wyłączone.
 

kasper226@wp

New member
Zrobiłem Twoje ustawienia i są ok (miałem podobne) ale trochę niskie to podświetlenie jak do meczów. Do filmów wieczorem się zgodzę ale mecze takie ciemne. Więc podniosłem podświetlanie do 12.
A filmy jak oglądasz ? Tak jak zwykłą tv ? Tzn wiadomości, programy takie jak tvn turbo, tvn 24 itp

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000/settings

MU8000 to odpowiednik MU7000 z naszego rynku.

Trochę sobie pozmieniałem, ale to już bardziej kwestia indywidualnych upodobań, podobnie jak kwestia podświetlenia. Mam dosyć ciemny pokój, stąd nie używam wysokiego podświelenia, za mocno daje po gałach :)
 
Do góry