Samsung ue55mu7002

Mangus112

New member
Panowie stałem się dzisiaj chcąc nie chcąc posiadaczem Samsunga UE55MU7052. Co to jest w opcjach tryb HDR+ ? Macie to włączone czy wyłączone?

Opcja samsunga, która do wszystkich materiałów dodaje efekt ala'HDR czyli między innymi jasność max itp.
Ja mam wyłączoną bo TV jest dla mnie zbyt jasny. Już i tak muszę się przestawić na filmy HDR na max jasności..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Mangus dzięki za odpowiedź. Ja jasność zawsze mam na 100%. Aktualnie oglądam wszystko na trybie naturalny. Tryb film to dla mnie porażka. Całkiem nieźle gra ten tv na fabrycznych. Kalibrował go nie będę bo szkoda kasy na tv, który i tak nie będzie wisiał w salonie jak się wybuduje.
 

Lebaj

New member
Witam. Panowie jakie macie ustawienia trybu gra w tym tv pod konsolę Ps4 Pro ? Chodzi mi o wszystkie funkcję dostępne w tym trybie kończąc na kolorach ostrości itp. Jeżeli nie używacie trybu gra to jaki profil obrazu i ustawienia polecacie żeby wycisnąć jak najwięcej z tego tv. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Podłączam się do pytania kolegi wyżej. Włączając tryb gry widać minimalny spadek jakości, to samo miałem w H6400.
 

Lebaj

New member
Jeszcze jedno pytanie mój tv to EU55MU7042. On ma 8 czy 10 bitowy panel ? Mam podłączoną do niego konsolę Ps4 Pro i od samego początku mam taki mały problem że podczas grania albo w samym menu od czasu do czasu obraz i dźwięk znika na 1-2 sekundy. Gdzieś tam wyczytałem że 4K YUV działa z panelem 10 bitowym a ustawienia 4K RGB jest dla tv z 8 bitowym panelem. Po przełączniu w konsoli na YUV zanikanie obrazu i dźwięku nie występuje. Słyszał ktoś coś o tym co napisałem ?
 
Ostatnia edycja:

Mangus112

New member
Jeszcze jedno pytanie mój tv to EU55MU7042. On ma 8 czy 10 bitowy panel ? Mam podłączoną do niego konsolę Ps4 Pro i od samego początku mam taki mały problem że podczas grania albo w samym menu od czasu do czasu obraz i dźwięk znika na 1-2 sekundy. Gdzieś tam wyczytałem że 4K YUV działa z panelem 10 bitowym a ustawienia 4K RGB jest dla tv z 8 bitowym panelem. Po przełączniu w konsoli na YUV zanikanie obrazu i dźwięku nie występuje. Słyszał ktoś coś o tym co napisałem ?

Nie mam PS4, ale przy Xbox One S HDR domyślnie jest YUV, nie spotkałem się z tym problemami. Co do 10 bit YUV i 8 Bit RGB ma to sens patrząc na paletę barw jaką może pokazać panel 10 vs 8bit.
PS: W TV musi być HDMI Ultra Color. Po za tym słyszałem, że PS4 daje słabe kable HDMI, możesz sprawdzić zawsze te elementy.
 

Lebaj

New member
Czyli mój tv EU55MU7042 ma 10 bitowy panel dobrze rozumiem ?
Hdmi Ultra Color mam włączone w tv na tym gnieździe gdzie podpietą mam konsolę. Kabel hdmi też mam nowy. Czyli co przy 10 bitowy panelu muszę w konsoli mieć ustawione na YUV a nie na RGB żeby wszystko dobrze działało ?
 

Lebaj

New member
Dzięki za link do stronki. Tam jest napisane 10 bits (8 bits +FRC) co to dokładnie znaczy ? Patrzyłem również na ten sam model tv tylko że większy i tam jest napisane tylko 10 bits bez 8 + FRC.
 

Mangus112

New member
Dzięki za link do stronki. Tam jest napisane 10 bits (8 bits +FRC) co to dokładnie znaczy ? Patrzyłem również na ten sam model tv tylko że większy i tam jest napisane tylko 10 bits bez 8 + FRC.

Prawdopodobnie 8+ FRC, jednak czy to ma dla Ciebie znaczenie. Wg testu na rtings gradient jest 10bitowy, chociaż oni oceniają na podstawie bandingu w kolorach gradientu więc przy dobrej matrycy 8bit + FRC bez widocznego bandingu ocenią panel na 10bit.
Wg mnie Rtings ma bardzo dobrą metodologię bo pokazuje korzyści dla użytkownika. W tym przypadku są przypadki paneli 10bit, które słabiej pokazują kolory w gradiencie niż w przypadku 8bit+FRC. Samsung MU7002 dostał ocenę 8.3/10 czyli bardzo dobry.
Informacyjnie oprócz materiałów HDR, wszystko inne kodowane jest w 8bit, filmy, obrazy itd.
 

Lebaj

New member
Oglądając na YouTube przez tv film z HDR mam informację w tv że jest to materiał HDR natomiast oglądając ten sam film na YouTube ale przez konsolę Ps4 Pro mam tylko informację na tv 3840x2160/60p hdmi uhd color bez informacji że materiał jest z Hdr. W konsoli ustawienia mam wszystkie na auto i HDR obsługiwany. W tv hdmi uhd color włączone. Coś jest nie tak ?
 

Mangus112

New member
Oglądając na YouTube przez tv film z HDR mam informację w tv że jest to materiał HDR natomiast oglądając ten sam film na YouTube ale przez konsolę Ps4 Pro mam tylko informację na tv 3840x2160/60p hdmi uhd color bez informacji że materiał jest z Hdr. W konsoli ustawienia mam wszystkie na auto i HDR obsługiwany. W tv hdmi uhd color włączone. Coś jest nie tak ?

Tizen obsługuje kodek HDR VP9, który tylko YT korzysta. Reszta materiałów kodowanych jest za pomocą HEVC w tym HDR filmach.
Wygląda na to, że PS4 PRO nie obsługuje VP9, dlatego materiał uruchamia się bez HDR.
 

eraelpeha

New member
Zauważyłem że w moim samsungu mu7052 obraz lepiej śmiga na wyłączonym auto motion niż włączonym ... teżtak macie ??
 

czarek46

Banned
Ja od początku tak ustawiłem TV ze chodzi bez dopalaczy .... czasem włączę na tryb dynamiczny i z ciekawości chwile popatrzę , ale 99% mojego oglądania to tryb naturalny
 
Do góry