Samsung ue55mu7002

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jestem po kilku dniach oglądania/grania na Samsungu UE55MU7052.
Póki co jestem z niego mega zadowolony. Telewizja z Netii jest świetnie skalowana i nawet porównując ze stojącym obok H6400 MU gra ładniej:)

Dopalacze wyłączone i sport ogląda się przyjemnie.

Zaliczyłem kilka seansów 4K z HDR i na twarzy za każdym razem pojawiał się banan, a to niby namiastka HDR bo osiąga on coś około 500 nitów.
Sceny nocne gdzie ktoś biega z latarką wyglądają świetnie. Ogólnie TV ma całkiem fajną czerń, bałem się że wypadnie gorzej od H6400.

YouTube 4K śmiga z HDRem na lajcie, netflix to samo, a mam neta, który osiąga max 13mb/s.

Gry na Xboxie bajka. Odpaliłem fifę po przesiadce z H6400 i jakbym włączył nową grę, grafika bajka, płynność miazga i od razu lepszy wynik w Fut Champions:) Forza wygląda obłędnie.

Sam Smart działa fajnie, szybko. TV włącza się w sekundę, podobno można go jakoś całkowicie wyłączyć.

Mam trochę za dużo koloru niebieskiego, ale nie chce się bawić w ustawieniach bo może być gorzej. Tryb film to dla mnie porażka.

Sam TV jest fajnie wykonany, bardzo cieniutki, one conncet box nie trzeba opisywać - super rozwiązanie.

Jedyne co wkurza to włączanie się konsoli/dekodera, ampli jeżeli włączymy tv i któreś z tych urządzeń było ostatnio używane.
 
Ostatnia edycja:

mario.79

New member
A to nie jest kwestia włączonego HDMI-CEC ? Trzeba to wyłączyć w ustawieniach tv i nie będą się sprzęty włączać
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ale wtedy też nie puszczę dźwięku po hdmi do ampli z netflixa, a nie chce mi się włączać i wyłączać na okrągło.
 

mario.79

New member
No to chyba coś za coś. Musisz wybrać mniejsze zło :) I net 13 mb/s nadaje Ci na netflix 4k ? Oglądasz normalnie na trybie standard ? A jaki dimming i podświetlanie czy sporcie ?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Taa netflix przy 13mb normalnie nadaje mi w 2160p, wkrótce rezygnuję z netii i biorę 50mb/s łącze. Oglądam na trybie standard, podświetlenie mam zawsze na full. Dimming wysoko, czysty obraz cyfrowy wyłączony, contrast enhancer niska.
 

mario.79

New member
Ja mam Neostradę i mogę mieć tylko 20 mb/s co realnie jest 14 mb/s więc nie wiem czy jest sens netflix 4k. Ciekawe masz te ustawienia. Takie inne od ogółu gdzie podświetlenie 6 i dopalacze wyłączone A ostrość zmieniłeś czy 50?
 

viptomek

New member
U mnie w 65mu7002t na niektórych kanałach w cyfrowym polsacie rwie obraZ w trakcie ruchu postaci jakby jakby coś nie nadążało za ruchem. Dzieje sie to na kanałach gdzie leci film i obraz widac ze jes uplynniany,Jak wylacze motion Plus wszystko jest okey.wgrałem najnowszy soft ale nic to nie pomogło. Czy to normalne?
 
Ostatnia edycja:

eraelpeha

New member
Witam rozwiązał ktoś problem ze znikaniem na parę sekun obrazu w konsoli ps4 pro ? Ja wyczytalem ze moze to być wina kabla one connect ... jeśli się ma szary to wymienić na czarny ... bo podobno z tymi szarymi kablami są jakieś problemy ... i tak sěę nad tym zastanawiam ... co wy myślicie ???
 

Lebaj

New member
Witam rozwiązał ktoś problem ze znikaniem na parę sekun obrazu w konsoli ps4 pro ? Ja wyczytalem ze moze to być wina kabla one connect ... jeśli się ma szary to wymienić na czarny ... bo podobno z tymi szarymi kablami są jakieś problemy ... i tak sěę nad tym zastanawiam ... co wy myślicie ???

Też mam ten sam problem. Tylko teraz pytanie gdzie leży przyczyna. Wypróbowałem wszystkie porty hdmi w one connect oraz zmianę kabla hdmi. Nic nie pomogło. Ktoś coś w temacie ? Wymienił już ktoś kabel z szarego na czarny ?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja mam Neostradę i mogę mieć tylko 20 mb/s co realnie jest 14 mb/s więc nie wiem czy jest sens netflix 4k. Ciekawe masz te ustawienia. Takie inne od ogółu gdzie podświetlenie 6 i dopalacze wyłączone �� A ostrość zmieniłeś czy 50?

Netflixa masz na próbę 30 dni za darmo i gwarantuję, że warto:) ostrość bez zmian 50.
 

relakzstyle

New member
zdarza sie u mnie rowniez ze obraz na 2-3 sek robi sie czarny podczas grania na ps4 pro. czasem tydzień jest spokój a czasem zniknie . Kabel mam niby madafaka do 4k:/
 

panamejra

New member
Panowie od konsol PS4 pro przyczyny szukajcie w ustawieniach TV/konsoli, na Xbox One X nic z tych zjawisk co opisujecie nie występuje.
 

Lebaj

New member
Potwierdzam, wcześnie obraz lipny, po właczeniu Tryb Gry czysto i płynnie.

W moim przypadku czy tryb standard film dynamiczny naturalny jak również tryb gra problemu nie rozwiązuje. Na jakich kablach hdmi śmigacie i do którego gniazda hdmi w one boxie macie podłączoną Ps4 Pro ? Jakie macie ustawienia w Tv i Konsoli ? Pytanie do tych o których problem nie występuje i jaki macie kolor kabla w one connect szary czy czarny ?
 
Ostatnia edycja:

rafaaaal

Member
tryby obrazu tu nie maja nic do rzeczy, chodzi o tryb gry w menadżer urządzeń zewnętrzych.

Jakoś jeszcze przypisuje się do tego które wejście hdmi, tak żeby zawsze po odpaleniu konsoli tryb ten włączył się automatycznie.

Niestety nie mam jeszcze konsoli - to dokładnie nie wytłumacze
 

adawro

New member
Miałem zainstalowaną aplikację "Player"
Dziś rano tuż po włączeniu TV dostałem komunikat "Skrót do aplikacji 'Player' został usunięty".
Sprawdzam w aplikacjach - całkowicie zniknęła - jakby się odinstalowała.
Teraz przy próbie instalacji wyskakuje błąd 118

Ten sam błąd wyświetlał się gdy próbowałem zainstalować "Facebook-Video".
Ale z "Facebook-Video" walczyłem już wcześniej - przywracanie ustawień fabrycznych itp nie dało rezultatu.
Dobrze,że YouTube działa - jak przestanie będę męczył serwis.

Działa wam Facebook-Video? Albo "Player"?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
U mnie Xbox One X Tryb Gry śmiga płynnie, nawet wyłączając ten tryb żadnych przycięć nie zauważyłem.
 

Lebaj

New member
Miałem zainstalowaną aplikację "Player"
Dziś rano tuż po włączeniu TV dostałem komunikat "Skrót do aplikacji 'Player' został usunięty".
Sprawdzam w aplikacjach - całkowicie zniknęła - jakby się odinstalowała.
Teraz przy próbie instalacji wyskakuje błąd 118

Ten sam błąd wyświetlał się gdy próbowałem zainstalować "Facebook-Video".
Ale z "Facebook-Video" walczyłem już wcześniej - przywracanie ustawień fabrycznych itp nie dało rezultatu.
Dobrze,że YouTube działa - jak przestanie będę męczył serwis.

Działa wam Facebook-Video? Albo "Player"?

Ale mówisz na Tv o aplikacjach czy na Ps4 Pro ?
 

eraelpeha

New member
U mnie na trybie gry też się tak robi ... hmm chyba sproboje jeszcze z tym czarnym kablfm od one connect ... (hdmi też mam nowy kupiony)... a co do playera to mam to samo ... wyskakuje blad po instalacji :/
 
Do góry