Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

hoffhav

New member
Kupował was ktoś ten tv w neo24.pl? wszystko gra u nich bo mają 2 lata gwarancji w promocji?

edit:

Jeszcze coś, czy funkcje sterowania głosem działają z zewnętrznymi tunerami czy tylko z wbudowanymi? jak mam dekoder nc+ to można jakoś z tego korzystać?
 
Ostatnia edycja:

przeeemek

New member
a jak sterujesz dekoderem? używasz jakiegoś gadżetu czy funkcji? chciałbym uniknąć dodatkowego pilota?

Ja uzywam tylko pikota z zyroskopem. Glowny od tv i dekodera mam schowane. Za pomoca jednego pilota da sie sterowac wszystkim. Klawiatury nie podlaczalem. Zyroskop dziala jak myszka a i pisze sie szybko przy okazji.

Sterowanie glosem dziala tez. A do ncplus uzywam swojego dekodera.
 

bhn92

New member
Bez reklam
zbyz ladnie spakowales wszystko tak wiec pobralem i zrobilem test na pixele bo nie chcialem ale skoro podane na tacy to zrobilem ale balem sie ze cos bedzie jakims cudem nie tak bo napewno 2 uzytkownikow h6700 pisalo o pixelach... ciesze sie ze zrobilem bo wszystkie sa cale.
To color blind red i blue juz na wczesniejszym lgku obczajalem i na samsungu serii 5 z tamtego roku i faktycznie nic nie bylo widac na barycznym standardzie w samie ,sprawdzilem teraz na fabrycznym trybie standard i o dziwo wszystko widac ... zdziwilem sie szczerze powiem.
 

rufix

New member
Chcesz wyraźny obraz?
Ustaw tak jak tu pisze i daj znać.
Od serii B Samsunga podstawa ustawień to:
Czysty obraz cyfrowy wyłączyć
Redukcja zakłóceń MPEG wyłączyć
Tryb Film ustawic na Auto2
Motion Plus ustawić na wyraźny (oglądanie sportu)
lub redukcja rozmycia 10, redukcja skoków 4 lub 5 dla Filmów
Rozmiar obrazu ustawić na dopas. do ekranu, (nie 16:9)

nie moge zmienić ustawień redukcji rozmycia, mam ustawione na 5 ? jak mogę zmienić? TV f6500
 

darus75

Member
Dziś w MM w Gdańsku przy IKEA mieli turbodekoder nc+ 500gb taki jak mój. Podłączyli do 48H6400 --> wziąłem piloty i pobawiłem się ustawieniami i jestem mile zaskoczony obrazem. Kolory ładne, obraz ostry i nawet nie wk... mnie to że jest matowy. Obraz ma lepszy niż 46F7000, jest ostry, twarze są ostre jak w 40C650 także to chyba będzie jego godny następca:)
Na co zwrócić uwagę kupując go? Jak sprawdzić matrycę? Wiem co to banding i clouding ale co to jest DSE?
 

rufix

New member
pewne że możesz :D
:) a gdzie to się zmienia, w Motion Plus, ? daje na wyraźny i reszte czyli> redukcja rozmycia, redukcja drgań, wyrexny ruch led mam niepodświetlone i po kliknieciu mam komunikat ze funkcja nie jest dostęna,
i jeszcze jak daje rozmiar ekranu na dopasuj to ma mz lewej strony pasek, :niewiem:
 

bhn92

New member
Bez reklam
Gracek jak klikam zaloguj sie w aplikacji YT to wyskakuje cos zeby wbic na strone YT i tam sie zalogowac czy cos takiego ...
 

zbyz

New member
Jak robić zdjęcia ekranu tv. W dzień czy w nocy? Jakie ustawienia aparatu. Mam Canona A720IS (taka lepsza małpka). Robiłem w trybie automat i w pełnym ręcznym i zdjęcia wychodzą średnio. Może mam kiepski aparat. Równomierność podświetlenia na ten pszykład na zdjęciach jest gorsza niż w rzeczywistości. Aparat chyba nie potrafi oddać całej głębi wyświetlanego obrazu (za mała czułość, za duże szumy). Zresztą kto chce niech sam oceni (zdjęcia bez obróbki 8Mpx).
_https://drive.google.com/folderview?id=0B-FVqsKd9CnLeE40bTd5VHZVWnc
Czekam na jakieś konstruktywne uwagi. Dzięki.
 

bhn92

New member
Bez reklam
zbyz jak jest u Ciebie w rzeczywistosci czy na tych tabelach odcienie czerni i bieli sa widoczne wszystkie bo wiesz chyba ze tak powinno byc ? bo na zdjeciach nie bardzo , ale to mozliwe ze wina aparatu aczkolwiek twarze troszke biale ale pisales ze na standardowej tonacji kolorow ogladasz ,kto co lubi przeca:)

Sam ogladam Falling skies ale zawsze jade z web-dl 1080p ,szacunek za ogladanie tego w 360p z lektorem;p
 
Ostatnia edycja:

zbyz

New member
Jeśli ktoś ma tablet lub telefon na androidzie to niech wypróbuje iMediaShare, AllCast, Flipps. Można przesłać video lub obrazki na TV po WiFi. Fajna sprawa.
 

bhn92

New member
Bez reklam
ja to samo co gracek w telefonie lg poprzez smartshare tv ladnie odtwarza.

zbyz czekam na odpowiedz na wczesniejsze pytania i dodatkowo jeszcze jak wchodzisz w dysk to masz czarne tlo? bo ja mam fioletowe...
 
Do góry