Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

bhn92

New member
Bez reklam
Woow to skoro masz obiekcje przy 40 calach gdzie czym
mniejszy tym przeciez obraz zbity do kupY i ladniejszy ,pokickalo mi sie chyba z tym nizej ,chodzilo mi o to gdzie pisze 120hz ale po oznaczeniu to bedie normalnie 120
 

firekage

New member
Bez reklam
Jak śledzisz wątek Tośki to zapewne wiesz , że Twój telewizor posiada wszystkie wymienione powyżej wady - czytaj dse , banding , clauding , nierównomiernie podświetlone rogi i dużo innych przypadłości , których nie posiada Samsung.


Nie tylko w tym mijasz się zprawdą - Samsung ma wsparcie dla kodeka 265 (HAVC) o czym twoja Tośka może pomarzyć , nie wspominając , że nie radzi sobie z innymi popularnymi formatami a w szczególności ma problem z polskimi napisami.

Piszesz , że nie skarżysz się na banding , dse itp. - ( wielu użytkowników Tośki twierdzi zupełnie co innego) a zarazem negujesz to , że nie ma Samsunga z tej serii , który jest wolny od w/w wad.

Jak ktoś ma smużenie w mózgu to nawet tv za 10K będzie smużył , miał dse i banding.

p.s

tv pewnie kupiłeś u kiki'ego ;)

pozdrawiam myślących :)

Trafiłeś kulą w płot. Nie mam serii, którą tutaj na forum każdy poleca. Czytaj uważniej 40L7335DG, a nie model 47L7453. Mój model nie ma DSE, bandingu, nie ma rozmyć przy sporcie, dynamicznych scenach, a jedynie clouding (lewy górny róg) przy maksymanie ustawionych parametrach w nocy i bez właczenia sterowania matrycą, ale z tym bez problemów poradzisz sobie ustawieniami.

PS - wycieczki osobiste świadczą o Tobie, a przez grzeczność nie będę pisał czy TY należysz do tej grupy myślących. Zostawiam do przemyślenia.
 

firekage

New member
Bez reklam
Fire obraz w lg jest plaski ,on moze sie podobac laikowi ktory nie wie na co patrzec ... ja wiem i wiem ze seria lb nie rozni sie katastrofalnie od LA mowa o 6 serii bo IPS to IPSSSSSS rozumiesz?... gdyby bylo wygaszanie poszczegolnych pikseli to moze cos udalo by sie zrobic zeby obraz mial chociaz troche glebi.

Widzisz...problem w tym, że o zgrozo, jakoś bardzo poleca się telewizory Sony, które też są na IPS, a dodatkowo jeszcze często brane od LG. Dziwne, że tutaj złe słowo nie padnie...Dlatego, że to Sony, a LG jest pozycjonowane niżej? Nie zauważyłeś tego?

Co to tego ze Toshiba twoja jest idealna to nie wydaje mi sie

I będziesz mieć rację bo nigdzie nie pisałem, że taka jest.

zapraszam do mnie z tym tv to porownany z h6400 ... u mnie jest clouding? Mam male 2 chmurki ktore nawet mi nie przeszkadzaja bo naprawde trzeba sie wpatrzec w czrne tlo i to nie 1 czy 2 sekundy ale okolo z 10 sekund zeby to wyszukac i to pomimo ze wiem gdzie sa tak wiec to pikus...

U mnie również jest - prawy górny róg, ale jak napisałem wcześniej, z tym akurat można sobie poradzić. Z resztą już niekoniecznie - szarpanie, dse, banding, niedoświetlenia.


Banding? u mnie nie ma ,dse? jest lekkie tak lekkie ze czasami i to w zaleznosci od meczu czasami widac pici pici a czasami wogole nie widac na filmach i normalnych programach nic kompletnie nie widac...

Pisałem, że oglądam F1 ;) Więc u mnie nie jest to w ogóle dopuszczalne bo widziałbym to non stop. W przypadku filmów jest inaczej, tutaj kamera nie lata przeważnie od lewej do prawej i od prawej do lewej, gdzie widziałbyś to non stop.


Plynnosc obrazu? hardkorowa jak dla mnie i to na samej matrycy ,gdy kamera idzie w gore czy w bok np. na hobbicie gdy splywaja rzeka a legollas walczy to nie ma zadnej przycinki najmniejszej a ogladam bez motion plus(na lgku bylo sredniawo,lepiej juz na samsungu na 60hz z serii 5)... z dekodera to juz zalezy od sygnalu...

Zauważe, że o płynności pisał właściciel.

a skoro lubisz ogladac niebieskie twarze to nie musisz nic kalibrowac sobie ,przeciez to Ty bedziesz ogladal...
Zapewniam Cię, że bez kalibracji nie mam tego. Zresztą, Awatara oglądałem raz...

Toshiba to slynie z CLOUDINGU,BANDINGU,DSE I hardkorowego motion bluuuuur ktore akurat samsung w tym roku napewno ma bardzo dobre, tak wlasnie tak i nie daje sie kompletnie nawet przez kalibratora profesjonalnego skalibrowac,tak napiszesz ze masz piekny obraz ale akurat z tym jak ma zapewne wygladac to jest mu daleko(oddanie kolorow) ...W tej Toshibie obraz statyczny bedzie duuzo lepszy od lgka a widze ze chcesz kupic wiekszy tv pisales tak i chcesz sie na sile przekonac do lg... kup sobie 50 cali swojej Toshiby i badz zadowolony ...

Clouding - owszem, dotyka to każdego edge led'a. Bandingu i DSE w L7335 ja nie mam, a i widziałem ich kilka. Jeśli chodzi o kalibrację - wielokrotnie kolega Pastusiak pisał, że obraz ma się "mnie" podobać...więc dla mnie akurat kalibrację można sobie wsadzić. Mam ochotę na czerowny kolor? To na maksa...mam ochotę na niebieski? To samo. Odbiór kolorów jest rzeczą subiektywną. Zresztą, kalibruj telewizor dla kogoś kto np. ma problemy z odróżnianiem barw...i nie przechodzi pewnego testu optycznego ;) Rozumiesz do czego zmierzam? Obraz ma się mnie podobać, a po kalibracji niekoniecznie musi.

Ja widze co chwile jak sie klocisz i przepisujesz tylko to co inni pisza a sam nie testowales dokladnie i doglebnie tych tv... ja mialem postawionego samsunga z 5 serii f obok w domu la660s i wtedy jak odtworzylem w tej samej sekundzie material piekny filmowy z pendrive powiedzialem sobie DOSYC jeb..c ipsa zeby taki samsung z 5 serii dawal duzo bardziej kontrastowy obraz ... a to bylo juz po kalibracji przez Macieja K. ktora zamowilem i mowil mi ze duzo lepszy i tanszy bylby samsung f6400 ... miesiac po kalibrarcji gdy zobaczylem ze nie bede mial przyjemnosci z ogladania sprzedalem za grosze + koszty kalibracji = stracilem majatek.
Filmy z dysku w 1080p spokojnie na 48 calach mozna ogladac z 1,5 metra.
Przy zakupie nowego napisalem do niego o pomoc w wyborze tv f6770 czy h6400 to powiedzial ze h6400 bedzie ok bo ma go wlasnie u siebie na testach a biorac jeszcze cene 2700 za 48 cali ktora teraz jest ? wtf to wydaje mi sie idealna oferta baa moze nawet za tani;p. O Smacie nawet nie pisze bo jest szybki i dobry nie to co w toshibie akurat;p ale oczywiscie Tobie smarta nie trzeba napiszesz .

i patrz do czego doprowadziles... tyle musialem sie opisac... ehh

Wracasz do IPS - sprawdź jeszcze raz moją wzmiankę o Sony. Mówisz o kontrastowym obrazie? IPS mają niższy kontrast, to nie nowość, przy czym to właśnie, o dziwo, sam wyżej pisałeś o niebieskim kolorze na Tośce i braku kalibracji, to właśnie Samsung przyciąga klientów tym niesamowicie ostrym kolorystycznie obrazie - rażenie mode on. Przecież to na nich przeważnie obraz wygląda, jakby był zbyt mocno przekolorowany.


Ps - na rzeczową dyskusję zawszę mam czas, ale na gówniażerię i dziecinadę czasu nie znajduję, stąd puszczam mimochodem to co wyżej ktoś próbował napisać, ale widocznie nastąpiło spięcie i wyszedł dramat.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Co do obrazu przekolorowanego to i lg i samsung tak ma z kolorami w trybie standard ,jest ich poprodtu duzo za duzo i tonacja kolorow jest zbyt zimna.... obraz moze Ci sie podobac ale nie koniecznie musi byc prawdziwy i taka jesT prawda ...fire skonczmy to juz bo to jakas masakra...
 

Pastusiak

New member
bhn mamy tragiczny telewizor... pogódź się z tym :(

pytanko, z naziemnej kanały są dużo głośniejsze niż filmy z dysku do tego stopnia, że można śmiało oglądać naziemną na 10 a z dysku dla tego samego efektu trzeba wjeżdżać na 30 w górę. To normalne? niby nie przeszkadza ale potem jak się odłącza dysk to można zawału dostać ;)
 

bhn92

New member
Bez reklam
Glos ac3 i dts jest cichszy troszke od aac czy tez mp3 jesli mowa o odtwarzaniu z dysku...na lg tez tak mialem.
 

Pastusiak

New member
zauważyłeś, że ostatnia transmisja ćwierćfinałów była dużo lepsza niż fazy grupowe + 1/8? niebo lepiej w moim odczuciu i nie było takich rozmazanych plam. Tylko utwierdziłem się w tym, że ta transmisja to padaka.
Szkoda, że nie można wybrać trybu dopasowane do ekranu dla materiałów innych niż 1080i (tvp1, tvp 2 hd) wszstkie kanały 567p mają tą opcję zablokowaną i leci w 16:9. Tak z ciekawości czy korzystasz często z pilota smart? nie tylko dlatego że jest mały i poręczny ale korzystasz z żyroskopu i funkcji głosowych? są jakies komendy których regularnie używasz i ułatwiają Ci życie? pytam bo u mnie pilot leży.. jakoś nie mogę znaleźć praktycznego zastosowania :)
czy używasz jakiejś klawiatury i myszki bezprzewodowej? jak to działa i czy działa? wystarczy dowolna mysz z adapterem wifi jak i klawiatura? czy coś dedykowanego?
 

bhn92

New member
Bez reklam
Co do transmisji to te o 18 ogladalo mi sie calkiem calkiem ale z bliska to na nsporcie powtorki ligi mistrzow duzo lepiej wygladaja.
A no nie da sie dac dopasowania w naziemnej do kanalow sd , na dekoderze nc+ mam ustawione dopasowanie do ekranu i skaluje mi i hd i sd.
Mozna powiedziec ze korzystam tylko ze smartowego pilota ,steruje nim dekoderem jak i chodze po dysku przewijam video czy przelaczam zrodla gdy zmieniam na ps3 i chodze po smarcie np YT czy przegladarka gdzie ogladam tez YT czesto bo mam w zakladkach kanaly dodane.
Nie podlaczalem nigdy myszki ani klawiatury wiec wypowiedziec sie nie moge odnosnie tego ale wydaje mi sie ze dowolna mysz i klawiatura powinna dzialac i z tego co pamietam jak ktos pisal do klawiatura nie dziala w aplikacji YouTube.
 

qbek78

New member
Bez reklam
Powitać. Panowie jak jest u Was z Youtube, aplikacja śmiga w 1080p? U mnie wygląda na 720p (łącze 60 Mb po kablu). Teoretycznie aplikacja powinna dynamicznie dostosowywać jakość do prędkości łącza. Co dziwne jak wejdę w YT w przeglądarce to też nie mam możliwości wyboru rozdzielczości wyższej niż 720p pomimo, że ten sam materiał na pc mogę odtworzyć w 1080p.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Ja mam do 100mb po kablu , jak kupilem tv to dalo sie max 720p w przegladarce,potem nie wiem czy po aktualizacji czy co ale doskonale pamietam jak ogladalem extended trailer serialu The Flesh ustawiajac 1080p ,teraz znowu mozna tylko 720p teraz wszedzie mozna wybrac 360 badz 720p ,jak widze to gdy daje sie full ekran samo przelacza na najwyzsza rozdzielczosc ,wczesniej tego nie bylo sam musialem zmieniac rozdzialke.
 

qbek78

New member
Bez reklam
Ok dzięki. Konsultant twierdzi ,że powinno biegać 1080p. No nic zobaczymy co wniesie następna aktualizacja, nie jest to najważniejsza rzecz.
 

bhn92

New member
Bez reklam
a co do aplikacji YT to czy ktos wie jak zrobic zebym mogl w aplikacji ogladac dajmy na to brutalne filmiki gdzie wyskakuje komunikat zeby potwierdzic wiek?
 

wyclef

New member
Jak ktos chce kupic egzemplarz bez bandingu, dse itp. kilka stowek taniej samsunga 48h6650 ( 6700) to niech odezwie sie na priv.
 

gracek1001

New member
Ma ktos z was turbodekoder od nc+poniewaz pilot uniwersalny dziala w częsci,podstawowe funkcje działają,lecz nie idzie wejsć do listy nagrań,poradził sobie ktoś z tym?
 

zbyz

New member
Mam Vectrę i u mnie funkcje działające w trybie włącz/wyłącz (czyli przyciski wielofunkcyjne - jednym przyciskiem włączanie i wyłączanie danej funkcji np. GUIDE) działają jak przycisnę bardzo krótko przcisk. Może u ciebie jest podobnie.

Wielokrotnie przewijało sie na forum pytanie o pliki testowe przydatne do ustawienia (przetestowania) swojego tv. Naszukałem sie tego po różnych stronach, forach itd. Oto link dla nie mających czasu (leniwych?) z mojej chmury
Xhttps://drive.google.com/folderview?id=0B-FVqsKd9CnLbUhyellkaFJxNlE&usp=sharing wywalcie X z początku bo nie mogę dodawać linków. Części z tego nawet nie testowałem (obrazy płyt testowych). Fajne 2 dema w 3D (wychodzenie z ekranu). Niech ktoś da znać czy mu się przydało i z jakimi efektami.
Ciekawostka - testem "color_blind_blue.mp4" (ze strony sony) pewien sprzedawca w euro agd chciał mnie przekonać do zakupu sony W605 bodajże. Faktycznie samsung nie wyświetlał poprawnie tego testu - oczywiście po ustawieniach w domu jest ok. Ci z sony to małe cwaniaczki. Wiedzą jak samsung ustawia swoje tv i robią test którego ten ostatni w sklepie nie przejdzie. Swoją drogą to producenci mają centralnie w odbycie konsumentów - te ich predefiniowane tryby wołają o pomstę do nieba.
 
Ostatnia edycja:
Do góry