Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

zbyz

New member
zbyz jak jest u Ciebie w rzeczywistosci czy na tych tabelach odcienie czerni i bieli sa widoczne wszystkie bo wiesz chyba ze tak powinno byc ? bo na zdjeciach nie bardzo , ale to mozliwe ze wina aparatu aczkolwiek twarze troszke biale ale pisales ze na standardowej tonacji kolorow ogladasz ,kto co lubi przea:

Sam ogladam Falling skies ale zawsze jade z web-dl 1080p ,szacunek za ogladanie tego w 360p z lektorem;p

Te odcienie wszystkie widoczne bez ostatniego białego lub ostatniego czarnego zależnie jak ustawię. Nie udało mi się ustawić na pełną rozpiętość. Nie walczyłem z tym specjalnie. Twarze są prześwietlone. Nie mam czasu i miejsca żeby pobierać FS w full hd do jednorazowego obejrzenia. Poza tym na 40" jest znośnie.
 

mars666

New member
Witam!

Zakupiłem w sklepie nie dla idiotów 55h6400. Made in Hungary, Version nr 3, matryca - Option: 55R1AF0V. Do tej pory nie spotkałem takiego oznaczenia (55R...). Czy ktoś wie co to za matryca ?
 

mars666

New member
Tak, z tyłu na tabliczce jest version 3. Tv z czerwca b.r. Oglądam właśnie super hit niemcy-brasil - o właśnie 6:0 ;) na kablówce analogowej i tragedia jeśli chodzi o obraz. Ciekawi mnie co to za matryca bo samsungowskie mają w oznaczeniu A z tego co czytałem wcześniej.
 

bhn92

New member
Bez reklam
To bedzie matryca od au optronics , tak jak myslalem ze.czym dalej uod.poczatku produkcji to samsungowe matryce beda mniej dostepne.

Ale.ogladajac na 55 calach kablowke analogowa to jak dla mnie to na 32 calach ladnie nis bedzie :p
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Tak, A ogladales jakis film na bluray lub 1080p z dysku zeby zobaczyc jak tv naprawde radzi sobie z wyswietlaniem obrazu?

Ogolnie jest przekonanie ze w samungu najlepiej miec matryce samsunga ale czy to robi jakss duza roznice to osobiscie nie moge potwierdzic.
 

Pastusiak

New member
Jeśli nie jesteś zadowolony z odbioru to może być to równie dobrze matryca od Piątnicy. Takie rzeczy są mało istotne, ja np wymieniałem swój TV na inny egzemplarz ale z zupełnie innego powodu (był spory clouding) a przy okazji zauważyłem, że zupełnie inaczej gra niż poprzednik (miałem tą przyjemność postawienia dwóch obok siebie na tych samych ustawieniach z tymi samymi obrazami testowymi). Na jednym biel różowa na drugim biała, na jednym pod skosem czerń fioletowa, na drugim elegancko. Obydwa wersje 2, obydwa z Węgier, obydwa z tego samego sklepu ;) różniły się numerem seryjnym. Jestem pewien, że były to różne matryce ale do tej pory nie wchodze w menu serwisowe, bo broń Boże dowiem się, że to Matryca nie od Samsunga a od Pedigree i zaczne sobie wkręcać mankamenty ;) których nie ma albowiem to na ten lepszy egzemplarz się wymieniłem ;) warto jednak mieć na uwadze, że któraś z matryc jest zdecydowanie gorsza choćby w tym o czym napisałem. Zerknij u siebie z ciekawości czy czasem białe nie jest różowo-fioletowe i pod kątem czy czarny nie robi się fioletowy. To może dużo wyjaśnić...
 

mars666

New member
Nie, jeszcze nie oglądałem nic w 1080. Dopiero co postawiłem tv na półce. Kurcze, wszędzie czytałem że wersje 55 calowe są na matrycach samsunga. A tu taki zonk. K...a ja to mam szczęście.
 

bhn92

New member
Bez reklam
To Pat dowaliles a wiec dlatego nie podales nigdy matrycy hehe .ja mam sama matryce i version 01.
Ale.ogladajac na 55 calach analoga nie wydaje mi sie zebym byl zadowolony ,dtv jeszcze ale analoga chyba nie :p obczaj jakis ladny plik 1080p w sensie najldpidj film czy odpowiada Ci obraz bo po analogu nie ma co oceniac.
 
Ostatnia edycja:

darus75

Member
No właśnie jak to jest z tymi matrycami, bo nikt mi nie odpowiedział...?
Przymierzam się do zakupu tego TV w wersji 48", jak przed zakupem stwierdzić jaka jest matryca?
 

mars666

New member
Brzegi pionowe jaśniejsze, dolne rogi delikatnie przyciemnione. Nie widzę natomiast na tym sygnale żeby biały wpadał w różowy a czarny w fioletowy pod kątem. Na szybkich scenach (w meczu) zauważalne były delikatne jasne smugi (pionowe). Generalnie jak na tak słąby sygnał wydaje mi się że nie jest tragicznie. Nie mam porównania do innego tv więc nie wiem czy jest dobrze /nie dobrze/. Piszę tylko to co zauważyłem.
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
wybaczcie że odbiegnę nieco od tematu ;) mam jeden film HEVC i pomijając to, że odbiera faktycznie pięknie w swoim rozmiarze, nie mogę go przewijać :) zastanawiam się czy to jednostkowe czy TV nie przewija na tym kodeku? nie aktualizowalem tv od czasów 1008 czy jakoś tak w każdym razie koncowka 8 ;)
 

bhn92

New member
Bez reklam
Ja w rodzinie mam 2 osoby majace kablowke analogowa na tv 32 cale i dla mnie.obraz to tragedia wiec skoro na 55 mowisz ze nie jest chyba tragicznie jak na taki sygnal to moze byc dobrze ,jak juz pisalem sprawdz na jakims filmie ladnym 1080p.

Btw zbyz co z.tym kolorem po wbiciu w przegladanie dysku czy pena?
 
Ostatnia edycja:

mars666

New member
Ok. Jutro zmieniam na tv cyfrową i dam znać jak to wygląda na lepszym sygnale (filmy hd też posprawdzam). A gdzie wyczytałes ze to AUO (jeśli to nie tajemnica :D )? pozdrawiam
 

bhn92

New member
Bez reklam
Jest wpis jak sprawdzic oznaczenie matrycy nawet w podpisie tdxa wiec obczaj sobie.
A co do filmow to musza byc 1080p nie 720 jakby co.
 

zbyz

New member
Nie wiem czy było na wcześniejszym sofcie, ale teraz zobaczyłem że w menu Czysty obraz cyfrowy jest dodatkowa opcja Autowizualizacja (działa tylko dla sugnału analogowego). Ktoś wie co to robi. Mój soft 1112.0.
 

zbyz

New member
było załącza tryb demo

Sorry. Już znalazłem:
Autowizualizacja: Wyświetla siłę sygnału podczas przełączania kanałów
analogowych.
- Dostępne tylko dla kanałów analogowych.
- Po naciśnięciu przycisku INFO wyświetlony zostanie pasek siły sygnału.
- Kiedy pasek sygnału ma kolor zielony, sygnał jest najsilniejszy.
Taki stary wyjadacz internetowy:oops:, a nie poszukałem najpierw sam.:szukaj:

Tylko co z tego że siła sygnału w kablówce jest na zielono, skoro jakość na większości kanałów jest beznadziejna.

A tak à propos wiecie że Vectra nadaje kilkanaście kanałów cyfrowych bez kodowania (więc można je sobie nagrywać). Chyba te z pakietu DVB-T - nie pamiętam dokładnie jakie (na pewno jest 1 i 2).

Tak z ciekawości - testował ktoś te aplikacje które podałem?
 
Ostatnia edycja:
Do góry