Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

adam80

Member
pixelozy nie było bo to dobry TV ( też go mam ), miałem na myśli rozdzielczość, tu żadne skalowanie nie pomoże, jak czytam że telewizor UHD konwertuje HD na UHD to pozostaje się tylko uśmiechnąć
 

firekage

New member
Bez reklam
Heh rozwalacie mnie ataman a juz najbardziej fire... wczoraj na tvnie konczyl sie film wieczorm i napisy szly ultra plynnie na samej matrycy z wylaczony motion plus a w tym samym czasie konczyl sie na innym kanale i juz troszke szarpalo... ataman masz h6700 a wiec wyzszY model ale czy nie rozumiecie ze tak ma byc bo takie materialy leca...?
A ty fire to kup sobie juz tego lgka i zapraszam do narzekania wtedy.
Pozdro
Przede wszystkim - skończ wycieczki osobiste. Ja, o czym pisałem wielokrotnie, mam już telewizor, jeszcze raz powtórzę: Toshiba.

Najzabawniejsze jest to, że ja nie mam problemów z odbiornikiem, nie skarżę się na banding, dse, brak płynności, brak ostrości przy szybkich i dynamicznych scenach, czy to w filmach, czy to sporcie (nie, nie mam 7453, a 7335), a tymczasem sporo ludzi w tym temacie o tym pisze, ale wszyscy, jak makiem zasiał, polecają i nakręcają się jaki to super sprzęt, a że obraz nie jest ostry przy dynamice to wina przecież TVP... jak i DSE, podświetlanie itd. Przestań.

PS - wyśmiewa się, w większości LG, cóż, jako jedynie w swoich odbiornikach na 2014 zastosowali kodek 265 oraz DVB-T2 drugiej generacji, a że stosują panele IPS...

Na marginesie, mam ich, o zgrozo, 27MA73-PZ z pilotem, czyli monitor komputerowy z tunerem i jestem więcej niż zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
No ja zdecydowanie nie zadowalam sie byle czym a zanim kupilem tv molestowalem go jak i inne dwa miesiace z tym ze ja swiadomie kupilem to co mi odpowiadalo. Wy jak banda bezmózgów przeczytaliście kilka stron na forum, powielając między innymi mój wybór i teraz zamiast wziąć fiuta w łape i tv wymienić wylewacie swoją frustracje na innych zadowolonych użytkowników, próbując im wmówić, że ten tv to porażka. Nie pasuje wam? Ok, nie musi ale nie będziecie mi insynuować, że znacie mój gust lepiej niż ja sam. Nie wiem co jest grane z waszymi odbiornikami, może macie bardziej wyczulone oczy, moze faktycznie kiepski sygnał ale skończcie sie zachowywać jak banda stękających gówniarzy bo to na prawdę żałosne.
Znasz to powiedzenie - "dostgrzegacie źdżbło w czymś oku, a belki w swoim nie"? Ty robisz dokładnie to samo, tylko w odwrotną stronę - same superlatywy, złapałeś normalnie Boga za nogi i kupiłeś najlepszy sprzęt nie w swojej klasie, ale w ogóle. Idealne podświetlanie, płynność, brak bandingu, smużenia, DSE. Po prostu rewelacja. Dziwne, że inni o tym piszą, a dodatkowo jeszcze maja problemy z wypalonymi pikselami, ale nadal przecież nie świadczy to o rozrzucie...a o klasie!
 

firekage

New member
Bez reklam
Moze to byc przesadne ustawienie motion plus... a co do uzytkownikow ktorzy pisali o plynnosci to mieli zapewne na mysli mś, albo heeeejjj ... moze moze po tym zasranym lgku na ipsie zadowalam sie byle czym hmmm ,jednak nie tylko trzeba wiedziec co robi tv a co robi sygnal telewizyjny i trzeba tv dobrze ustawic.
Mam wrażenie, że firma LG wyrządziła Tobie, lub komuś w rodzinie, jakąś wielką krzywdę bo aż z niepokojem czytam Twoje niektóre wypowiedzi, gdzie bardzo osobiście podchodzisz do kawałka plastiku i 2 liter w nazwie...

PS - te mity o "ustawieniach odbiornika" darujmy sobie. Jesteśmy za starzy na to. Brawię podpieliśmy do anteny i jest ok, L7 tak samo, Samsunga C650 również i tak wymieniać mógłbym długo. Obraz ma się nam podobać, a nie kalibratorowi, zaś wad nie zlikwidujesz wyłaczeniem przyśpieszacza, co najwyżej, zlikwidujesz artefakty płynące z upłynniania na siłę.

W ogóle jak czytam "musisz odpowiednio ustawić tv" to uśmiecham się. Co odpowiednio ustawić, pytam się? Jasność? Kontrast? Co to ma wspólnego z problemami niektórych i wadami? Nic.
 

firekage

New member
Bez reklam
Mam Toshibę 47L7453 i wczoraj z odległości 1,5 metra oglądałem Gwiezdne Wojny IV epizod /czyli pierwszy nakręcony/ na DVD, czyli SD. Jakość obrazu b.dobra, żadnej pixelozy więc tak naprawdę dużo zależy od materiału.
Jak i telewizora, elektorniki sterującej, skalowania sygnału...jednak najłatwiej zwalić wszystko na gówniany sygnał i wychwalać dany produkt.

Ps - przypomina mi to polecanie Sharpa, gdy chyba nieliczni napisali o problemach synchronizacji głosu z obrazem...miałem okazję sprawdzić, potwierdziło się. Ze świeczką szukać takich wpisów.
 
Ostatnia edycja:

Koqs77

New member
Przede wszystkim - skończ wycieczki osobiste. Ja, o czym pisałem wielokrotnie, mam już telewizor, jeszcze raz powtórzę: Toshiba.

Najzabawniejsze jest to, że ja nie mam problemów z odbiornikiem, nie skarżę się na banding, dse, brak płynności, brak ostrości przy szybkich i dynamicznych scenach, czy to w filmach, czy to sporcie, a tymczasem sporo ludzi w tym temacie o tym pisze, ale wszyscy, jak makiem zasiał, polecają i nakręcają się jaki to super sprzęt, a że obraz nie jest ostry przy dynamice to wina przecież TVP... jak i DSE, podświetlanie itd. Przestań.

PS - wyśmiewa się, w większości LG, cóż, jako jedynie w swoich odbiornikach na 2014 zastosowali kodek 265 oraz DVB-T2 drugiej generacji, a że stosują panele IPS...

Na marginesie, mam ich, o zgrozo, 27MA73-PZ z pilotem, czyli monitor komputerowy z tunerem i jestem więcej niż zadowolony.

Jak śledzisz wątek Tośki to zapewne wiesz , że Twój telewizor posiada wszystkie wymienione powyżej wady - czytaj dse , banding , clauding , nierównomiernie podświetlone rogi i dużo innych przypadłości , których nie posiada Samsung.


Nie tylko w tym mijasz się zprawdą - Samsung ma wsparcie dla kodeka 265 (HAVC) o czym twoja Tośka może pomarzyć , nie wspominając , że nie radzi sobie z innymi popularnymi formatami a w szczególności ma problem z polskimi napisami.

Piszesz , że nie skarżysz się na banding , dse itp. - ( wielu użytkowników Tośki twierdzi zupełnie co innego) a zarazem negujesz to , że nie ma Samsunga z tej serii , który jest wolny od w/w wad.

Jak ktoś ma smużenie w mózgu to nawet tv za 10K będzie smużył , miał dse i banding.

p.s

tv pewnie kupiłeś u kiki'ego ;)

pozdrawiam myślących :)
 

Pastusiak

New member
ten koleś jest jakiś niepoważny, celowo przejrzałem wątek bo może dopadła mnie amnezja ale nie.. pisałem niejednokrotnie, że są zaciemnione rogi, jest dse, jest clouding ale w MOIM EGZEMPLARZU jest to mało widoczne i mi kompletnie nie przeszkadza MI SUBIEKTYWNIE TO NIE PRZESZKADZA I TEGO W NORMALNYCH WARUNKACH NIE WIDZĘ. Padło też stwierdzenie z mojej strony, że jeśli kogoś takie rzeczy drażnią to lepiej niech wybierze inny telewizor albo całkiem sobie daruje bo teraz ciężko o TV, który by tymi wadami nie dysponował, po prostu każdy sobie z nimi inaczej radzi, lepiej lub gorzej. Nie bardzo rozumiem co Ty chcesz udowodnić? ja widzę to tak, strasznie boli Cię to, że ja ze swojego TV jestem zadowolony. To takie typowo polskie ale do k... nędzy dlaczego? Czy ja Ci coś zarzucam? Uważam, że stękasz i kwękasz a przede wszystkim wmawiasz ludziom własną opinię twierdząc, że zadowalają się miernotą. Nie przejdzie Ci przez ten tępy łeb, że może to Ty wyolbrzymiasz problem. Już broń Boże nie uszanujesz tego, że komuś się ten telewizor po prostu podoba i nie zauważa wymienionych przez Ciebie wad. Człowieku ogarnij się bo w życiu nie widziałem takiego frustrata. Powtarzam po raz kolejny jeśli TV Ci nie odpowiada to go nie kupuj, jeśli kupiłeś to oddaj w pizdu i skończ bredzić.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Fire obraz w lg jest plaski ,on moze sie podobac laikowi ktory nie wie na co patrzec ... ja wiem i wiem ze seria lb nie rozni sie katastrofalnie od LA mowa o 6 serii bo IPS to IPSSSSSS rozumiesz?... gdyby bylo wygaszanie poszczegolnych pikseli to moze cos udalo by sie zrobic zeby obraz mial chociaz troche glebi.

Co to tego ze Toshiba twoja jest idealna to nie wydaje mi sie ,zapraszam do mnie z tym tv to porownany z h6400 ... u mnie jest clouding? Mam male 2 chmurki ktore nawet mi nie przeszkadzaja bo naprawde trzeba sie wpatrzec w czrne tlo i to nie 1 czy 2 sekundy ale okolo z 10 sekund zeby to wyszukac i to pomimo ze wiem gdzie sa tak wiec to pikus... Banding? u mnie nie ma ,dse? jest lekkie tak lekkie ze czasami i to w zaleznosci od meczu czasami widac pici pici a czasami wogole nie widac na filmach i normalnych programach nic kompletnie nie widac... Plynnosc obrazu? hardkorowa jak dla mnie i to na samej matrycy ,gdy kamera idzie w gore czy w bok np. na hobbicie gdy splywaja rzeka a legollas walczy to nie ma zadnej przycinki najmniejszej a ogladam bez motion plus(na lgku bylo sredniawo,lepiej juz na samsungu na 60hz z serii 5)... z dekodera to juz zalezy od sygnalu...

a skoro lubisz ogladac niebieskie twarze to nie musisz nic kalibrowac sobie ,przeciez to Ty bedziesz ogladal...

Toshiba to slynie z CLOUDINGU,BANDINGU,DSE I hardkorowego motion bluuuuur ktore akurat samsung w tym roku napewno ma bardzo dobre, tak wlasnie tak i nie daje sie kompletnie nawet przez kalibratora profesjonalnego skalibrowac,tak napiszesz ze masz piekny obraz ale akurat z tym jak ma zapewne wygladac to jest mu daleko(oddanie kolorow) ...W tej Toshibie obraz statyczny bedzie duuzo lepszy od lgka a widze ze chcesz kupic wiekszy tv pisales tak i chcesz sie na sile przekonac do lg... kup sobie 50 cali swojej Toshiby i badz zadowolony ...
Ja widze co chwile jak sie klocisz i przepisujesz tylko to co inni pisza a sam nie testowales dokladnie i doglebnie tych tv... ja mialem postawionego samsunga z 5 serii f obok w domu la660s i wtedy jak odtworzylem w tej samej sekundzie material piekny filmowy z pendrive powiedzialem sobie DOSYC jeb..c ipsa zeby taki samsung z 5 serii dawal duzo bardziej kontrastowy obraz ... a to bylo juz po kalibracji przez Macieja K. ktora zamowilem i mowil mi ze duzo lepszy i tanszy bylby samsung f6400 ... miesiac po kalibrarcji gdy zobaczylem ze nie bede mial przyjemnosci z ogladania sprzedalem za grosze + koszty kalibracji = stracilem majatek.
Filmy z dysku w 1080p spokojnie na 48 calach mozna ogladac z 1,5 metra.
Przy zakupie nowego napisalem do niego o pomoc w wyborze tv f6770 czy h6400 to powiedzial ze h6400 bedzie ok bo ma go wlasnie u siebie na testach a biorac jeszcze cene 2700 za 48 cali ktora teraz jest ? wtf to wydaje mi sie idealna oferta baa moze nawet za tani;p. O Smacie nawet nie pisze bo jest szybki i dobry nie to co w toshibie akurat;p ale oczywiscie Tobie smarta nie trzeba napiszesz .

i patrz do czego doprowadziles... tyle musialem sie opisac... ehh
 
Ostatnia edycja:

Maxas

New member
Czytam Wasze opinie i sam nie wiem co myśleć. Jak dla mnie ten model jest idealnym odzwyczajaczem od ślęczenia przed telewizorem. W hd jeszcze ujdzie ale pozostałe kanały to jakaś masakra i nie chodzi o moje preferencje/wymagania tylko o to, że oczy mnie tak nawalają, że dłużej niż godzinę nie wysiedzę. Jeśli ktoś jest z Warszawy to chętnie skorzystam z możliwości rzucenia okiem na tą super płynność :/
 

bhn92

New member
Bez reklam
nawalaja w oczy w sensie ? tak swieci Ci mocno czy co>? ogladasz na dynamicznym?

to tez zalezy do czego ktos tv uzywa... ja praktycznie gram w ps3 w fife14 i gta5 z odleglosci 1.8m na dekoderze z nc+ ogladam jedynie mecze na kanalach hd a tak zwyczajnie jak robie cos czy siedze na kompie czy poprostu mi sie nie chce ogladac ale nie chce mi sie tez nic innego to leci czesto comedy central/family ... a wiec kanal sd ,ogladam tv z dekodera z odleglosc 3 m ,wydaje mi sie to idealne jak na sygnal jaki oferuje nc+... filmy z dysku 1080p gdzie wiem juz po sprawdzeniu na kompie ze sa ladne czesto ogladam z odleglosci okolo 1.80 m zeby widziec ladnie szczegoly.
 
Ostatnia edycja:

Maxas

New member
Jak już pisałem wcześniej, jakby miał kiepskie odświeżanie, do tego brak płynności oraz ostrości w ruchu powoduje że wytężam wzrok aby dostrzec szczegóły. :/

Edit: żeby była jasność, nie twierdzę, że to wszystko co opisałem jest bardzo widoczne, jednak wystarczajaco żeby drażnić wzrok. Czasami mam wrażenie, że słabe odświeżanie (ci co nie wiedzą o co mi chodzi, niech w kompie zmniejszą hz , niby różnicy nie widać a po jakimś czasie oczy zaczynają boleć) , drażni nawet jak nie ma ruchu, np. podczas włączonej przeglądarki.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
heh no to ostro hmm a na jakich ustawieniach ogladasz tryb i motion plus? moze miales wczesniej plazme ze tak uwazasz... ja ogladam z wylaczonym motion plus i obraz jak dla mnie jest plynny i nie denerwuje sie artefaktami plynacymi z uzytkowania motion plus...

ale hej nie wytrzymuje pisania co chwile tego samego tak wiec koniec z pisaniem na ten temat z mojej strony.
Tv mozesz przeciez oddac do sklepu i kupic tv o 1 tys zl drozszego tylko wtedy bedzie nie fajnie dla Cienie gdy znowu jednak Ci sie cos nie bedzie podobac albo bedzie gorzej niz teraz Ci sie wydaje .
 
Ostatnia edycja:

Maxas

New member
Żeby była jasność, nie mam na celu hejtować samsunga ani nikogo przekonywać do swojego zdania. Oddać nie mogę, 10 dni minęło, liczyłem że to tylko kwestia przyzwyczajenia.
Zazwyczaj oglądam na film 6/90/40/35/50 motion plus użytkownika 2/8 . Z wyłączonym motion każdy ruch powoduje małe drgania
 

defox

New member
Do tej pory dysponowałem routerem w standardzie g czyli 54mbps. Żeby streaming po wifi przebiegał sprawnie, kupiłem router Edimaxa 300mbps. No i pojawiły się problemy, bo tv ciągle zrywał połączenie i prędkość oscylowała w okolicach 1mb/s. Wymieniłem na D-Linka. Teraz mam prędkość 0.3mbps. Do routera mam około 4m. Sprawdzałem prędkość na telefonie, tablecie, laptopie siedzac obok tv i każde z tych urządzeń korzystało z pełnego łącza. Miał ktoś podobnie?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Jak już pisałem wcześniej, jakby miał kiepskie odświeżanie, do tego brak płynności oraz ostrości w ruchu powoduje że wytężam wzrok aby dostrzec szczegóły. :/

Edit: żeby była jasność, nie twierdzę, że to wszystko co opisałem jest bardzo widoczne, jednak wystarczajaco żeby drażnić wzrok. Czasami mam wrażenie, że słabe odświeżanie (ci co nie wiedzą o co mi chodzi, niech w kompie zmniejszą hz , niby różnicy nie widać a po jakimś czasie oczy zaczynają boleć) , drażni nawet jak nie ma ruchu, np. podczas włączonej przeglądarki.

Chcesz wyraźny obraz?
Ustaw tak jak tu pisze i daj znać.
Od serii B Samsunga podstawa ustawień to:
Czysty obraz cyfrowy wyłączyć
Redukcja zakłóceń MPEG wyłączyć
Tryb Film ustawic na Auto2
Motion Plus ustawić na wyraźny (oglądanie sportu)
lub redukcja rozmycia 10, redukcja skoków 4 lub 5 dla Filmów
Rozmiar obrazu ustawić na dopas. do ekranu, (nie 16:9)
 

Irokez99

New member
Używa może ktoś H6400 w połączeniu z serwerem NAS/DLNA Zyxel NSA310?
Otóż podłączyłem NSA310 w sieć i przy odtwarzaniu filmów nie mam napisów.
Działają na 32C650, działają na 40F6400 a nie ma napisów na 48H6400. Ot, zepsuli.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
heh no to ostro hmm a na jakich ustawieniach ogladasz tryb i motion plus? moze miales wczesniej plazme ze tak uwazasz... ja ogladam z wylaczonym motion plus i obraz jak dla mnie jest plynny i nie denerwuje sie artefaktami plynacymi z uzytkowania motion plus...

Jak wyłączysz motion plus to ci spada rozdzielczość obrazu w ruchu do 300 lini.
Ustaw tak:
Czysty obraz cyfrowy wyłączyć
Redukcja zakłóceń MPEG wyłączyć
Wtedy motion plus nie będzie generował artefaktów.
Dodatkowo przeczytaj sobie mój post 516.
.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Slawko ja wiem wiem dobrze o tym juz MAciej K. upieral sie i ustawil mi na lgku rozmycia 10 i plynnosc 4 ale i tak to wylaczylem ,no jak kto lubi ja tego nie lubie a co do wylaczania redukcji szumow i dopasowania do ekranu to juz od paru lat zawsze sie to ustawia bo to jest pewniak ale ja jestem zadowolony przeca z obrazu;p ...

MAxas a wbij w menu serwisowe i podaj oznaczenie twojej matrycy pod nazwa Option:.............. i linijke nizej
 
Ostatnia edycja:

Maxas

New member
Slawko1 -zmieniłem na 10/5 i kurdę faktycznie jest trochę lepiej :)
Bhn92 - 40A1AF0V,...,...,NONE
SDAL-X14H-DEU RCA-4700-4828
Pierwszą linijkę rozszyfrowałem, w drugiej kompletnie nie wiem o co biega.
 
Ostatnia edycja:
Do góry