Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

zbyz

New member
Btw zbyz co z.tym kolorem po wbiciu w przegladanie dysku czy pena?

Nie bardzo rozumiem pytanie. Jak dla mnie za duży skrót myślowy.
Szczerze mówiąc to nie bardzo wiem czego trzymać się przy ustawieniach. Bo dla każdego źródła są inne nastawy. To co ustawię dla JPG chyba nie jest tożsame z sygnałem przez HDMI (inne poziomy czerni i bieli - 16-235 bodajże). Nie bardzo już rzeźbię w tych ustawieniach - jest w miarę dobrze więc pora cieszyć się samym obrazem. Tym bardziej, że żona mi skutecznie w tym przeszkadza.:cry:Nie jest może super, hiper ale jest:eek:k:
Mam na tablecie generatory sygnałów testowych, ale na razie nie kupiłem kabla bądź przejściówki na mini hdmi. Plansze testowe zapuszczałem z pena, z tabletu, a można też z chmury (Google Drive).
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
może w ogóle to nie jest h6400 :mrgreen: swoją drogą niby już się przyzwyczaiłem ale chętnie bym zmienił te tło na jakieś inne np ciemno niebieskie ;)
 

zbyz

New member
a bo na zdjeciach jakie pokazal wczoraj w linku wyglada jakby mial czarne tlo ;p
Tło śliwkowe. Mam problem z balansem bieli aparatu przy małym świetle, poza tym może ustawiłem krótki czas migawki żeby lepiej widać było zawartość, albo po prostu miełaem to wszystko w d i szczeliłem bez ustawiania na szybko (dzisiaj zobaczę jak foty w dzień wychodzą).:confused: Przyjdę z roboty o 16 to sprawdzę. Niektóre zdjęcia z pena robiłem celowo z filmów o niskiej rozdzielczości żeby pokazać jak jest to odtwarzane.
 

pi_ero

New member
Witam,
Dzisiaj odebrałem mojego H6400. Ktoś napisał na tym forum, że zaglądają tu pewnie tylko pasjonaci TV. Jestem zaprzeczeniem tej tezy jako totalny laik. Dzięki za mnóstwo info nt tego telewizorka, które pochłaniałem od początku tego tematu. Oczywiście teraz jestem na etapie szukania optymalnych ustawień co jak wiecie nie jest proste - wiem już ,że tryb film raczej nie jest dla mnie, smart TV chodzi jak burza, pilot super, aktualizacja softu i konfiguracja neta - bez problemów. Pilota sparowałem z dekoderem PACE-działało prze chwilę i "padło" Próbowałem jeszcze wiele razy i nic- może ktoś ma jakieś sugestie...
Telewizor made in Slovakia, version no1(wczoraj ktoś pisał o 3)
Pozdrawiam
 

Boger

New member
No a ja swoje 55" chyba jednak zwrócę :/

Niby TV fajny, ale clouding i to dse (dzięki za poprawienie, że to nie banding ;) trochę zbyt mocno mnie denerwują. DSE mocno widzę podczas meczy a clouding męczy mnie przy przełączaniu programów (pojawia się wtedy na chwilę czarne tło z chmurkami :| ) i w ciemnych scenach filmów.
Nie wiem czy to masowanie ekranu może rozwiązać problem? Spróbuję jeszcze go trochę "popieścić" - może się poprawi ;)

Generalnie gdyby nie te 2 wady to tv super, ale nie chcę mieć niedosytu i wkurzać się, że mogłem oddać i olałem to.

Jeśli oddam to jestem w kropce - brać inną sztukę, czy szukać czegoś innego...?
 

bhn92

New member
Bez reklam
Jesli widzisz clouding podczas przelaczania kanalow to za dobrze chyba nie jest , ja widze cos dopiero po okolo 10 sekundach gdy jest czarne tlo,podczas przelaczania lub zmian scen na filmie nic nie widac .
 

firekage

New member
Bez reklam
Co to jest DSE, może mi to ktoś w skrócie wytłumaczyć?

Dirty screen effect - efekt brudnej sceny/ekranu, mówiąc w skrócie. Najlepsze podsumowanie zrobili tutaj:

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=LGhh4IkAtPM
Idealnie zaprezentowano problem na przykładzie prostego testu. Przy czymś takim nie da się oglądać praktycznie w ogóle niektórych projekcji - sport (mecze, F1), takich, gdzie kamera potrafia podążać za sceną, w jedną stronę przez dłuższy czas. Co ciekawe, ten efekt może nie występować np. w filmach lub będzie bardzo słabo widoczny.

Dziś oglądałem skrót Brazylia-Niemcy na LG 42LB5500, budżetowym LG, bez bajerów i na 50Hz matrycy - efekt, jak na filmiku wyżej, ale tylko, gdy pokazana była murawa i ruch kamery z lewej na prawą i odwrotnie. Na innych scenach nie widać było w ogóle. Generalnie wychodzi to na jednolitych tłach - oglądałem na nim sporo rzeczy, dzienniki, seriale i nie dało się tego zauważyć w ogóle.

PS - chcesz sprawdzić u siebie?

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=12ZqE54jCqk
Ściągnij ten film i odpal.
 

bhn92

New member
Bez reklam
ja tam pierdziele wgrywac ze strony softa ,kiedys wgralem a po paru dniach na stronce byla juz starsza wersja jakby ta co wgralem byla cyknieta, od teraz jak tv znajdzie to zaktualizuje ;p
 

Pastusiak

New member
powiem wam, że albo wzrok się przyzwyczaja, albo clouding zanika z czasem :D hehehe tak już któryś tydzień mam tv i jak clouding malutki był tak teraz go wcale nie ma albo ja go nie widze :p a im dłużej tv się ogląda danego dnia tym bardziej nie wiem może nagrzewa się tv i to znika bez kitu ;P przy okazji transmisja wczorajszego półfinału dużo lepsza niż poprzednie normalnie widziałem pory na gębie messiego :p wszystkich ludzi z problemami zapraszam do mnie po ustawienia. Ostrzegam, że nie oglądam na trybie film ;) ale na swój specyficzny sposób doszedłem do bardzo naturalnego i przyjemnego obrazu z zachowaniem przywilejów trybu standard jak choćby zmniejszanie podświetlenia przy ciemnym tle (tak tak kolego, zmieniasz kanały i masz chmurki, zmień na tryb standard i obraz się wygasi, nie będziesz widział nic). Tak samo odnośnie masowania matrycy mogę trochę doradzić bo sam to robiłem na początku i pomogło ;) zapraszam na priv.

jeśli o mnie chodzi aktualizacja mogłaby wnieść takie zmiany:
-możliwosć przewijania filmów kodowanych HEVC
-możliwość zmiany tła albo chociaż koloru tła dla odtwarzacza multi
-możliwość włączenia wizualizacji w odtwarzaczu muzycznym; możliwość zrobienia PiPu kiedy leci muzyka na obraz z TV
-możliwość personalizacji kolorowych przycisków na pilocie np przypisz pod czerwony nagrywanie, przypisz pod niebieski odtwarzanie nagrań
-możliwość wyłączenia powiadomień o dostępnej aktualizacji
-funkcja "zegarka" tzn klikam na pilocie jakiśtam klawisz i wyświetla mi się data i godzina
-aplikacja kalendarz w hubie ( często korzystam )
-guide mógłby działać szybciej
-informowanie o zakończeniu nagrywania i pozostałym miejscu na nagranie (nie wiem czy starczy na nagranie czy nie, nie wiem też kiedy nagrywanie się skończyło, jest to istotne bo tuner jest pojedynczy)
-dostępność equalizera dla zewnętrznych głośników, w tym funkcji surround i innych trybów dźwięku, dostępne jedynie dla wbudowanych głośników

te drobne zmiany uczyniłyby mnie najszczęśliwszym człowiekiem na świecie hehe ;)
 

FunkyNation

New member
U mnie clouding widoczny jedynie na jasnych tłach, na ciemnych nie widzę tego i przy przełączaniu kanałów tym bardziej. A mam "chmurki" nad dolna krawędzią, lecą wzdłuż całej dolnej krawędzi (o dziwo, nie jak u niektórych miejscowo).
 

Pastusiak

New member
to nie jest clouding tylko dse ;) a właściwie takie uformowanie matrycy. Mam to samo ale tego przecież nie widać? trzeba się gapić tam non stop i skupić żeby se przypomnieć o tym. Podejrzewam, że to by nawet mogło zniknąć jakby poluzować śrubki z tyłu to tak jakby zbyt mocno tv był skręcony wygląda. Mi to jednak nie przeszkadza.
 

firekage

New member
Bez reklam
Mam to samo ale tego przecież nie widać? trzeba się gapić tam non stop i skupić żeby se przypomnieć o tym.

Chyba Ty nie widzisz - wystarczy, że będzie leciał materiał, w którym kamera przesuwa się z jedej ze stron (prawo/lewo) jednostajnie w drugą stronę po jednolitym tle i będzie to widoczne. Oglądałem wczoraj skrót meczu na 42LB5500 (budżetówka) i o ile nie widać było tego na czarnych tłach, na wszystkich kanałach i filmach, tak gdy pokazana była murawa, a kamera podążała za akcją - całość widać na ekranie. DSE będzie zawsze widać, kwestia sceny i ułożenia kamery.

Ps - wygrzewanie tv...to nie lampowiec...
 
Do góry