Samsung UE40EH6030

testerownik

New member
BF3 nie powinien być wykladnikiem sprawdzania FPS a tym bardziej telewizora bo ta gra jest fatalnie zoptymalizowana na PS3, input lagi, problemy z płynnością stwierdzone są przez większość userow. Wystarczy poczytać fora. Proponuje wam sprawdzać na czymś co jest płynne i dynamiczne, np GT5

Sent from i9001 using Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

macko000

New member
BF3 nie powinien być wykladnikiem sprawdzania FPS a tym bardziej telewizora bo ta gra jest fatalnie zoptymalizowana na PS3, input lagi, problemy z płynnością stwierdzone są przez większość userow. Wystarczy poczytać fora. Proponuje wam sprawdzać na czymś co jest płynne i dynamiczne, np GT5

Sent from i9001 using Tapatalk 2

Dobrze wiedzieć ;P Wybacz ale nie wiedziałem o czymś takim ;) Musze wypróbować inną grę ;) Dzieki za info ;P
 

RobertDe

New member
powiem szczerze że ja mam w porównaniu z tym skamieline :)
żadnego zasilania zewnętrznego nie mam
ot po prostu najprostszy rozgałęźnik USB
cos podobnego do tego Hub USB Belkin 4-portowy Ultra Mini 4xUSB 2.0 NOWY (2789624509) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
fajnie bo jak na razie mam zajęte 3 porty usb a tv widzi wszystko jako oddzielne napędy :)
A jakiej długości masz kabel od huba do tv? Bo chyba im dłuższy tym gorsze będą transfery i dysk może nie działać.
 

miter

New member
Czy ten tv potrafi odtworzyć filmy z udziału sieciowego?
A jeśli nie to jakie są inne możliwości? Dlna, jakiś streaming? Bo gniazdko do sieci ma.


Dołączam się do pytania.
Wiem że takie coś da się zrobić programem vlc tylko nigdzie nie udało mi się znaleźć instrukcji po polsku
 

JimiL

New member
Byłem dzisiaj w MM już zdecydowany na zakup tego samsunga, ale jeszcze z ciekawości zapytałem sprzedawcę, który polecił mi telewizor stojący obok LG42LS570s. Przełączył na 2 takie same kanały. Po chwili przyglądania się stwierdziłem, że obraz jest ostrzejszy, jakby ładniejszy. Różnica około 150zł, 2 cale większy, lepiej wyposażony, to myślę że może lepszy. Jednak stwierdziłem, że sprawdzę to w necie. Chyba dobrze zrobiłem, bo ludzie wypisują, że ten tv ma słabą płynność obrazu oraz słabą czerń. Trochę się zmieszałem, bo jednak jak je porównywałem, to LG dla mnie wypadał lepiej, ale może np. na transmisje meczu Samsung lepiej by oddawał... Wróciłem do punktu wyjścia, chyba jednak dalej Samsung. Macie jakieś zdanie na ten temat? LG w tych cenach to kicha?


W temacie o Lg 42lm620s użytkownicy piszą o efekcie smużenia, czego chciałbym uniknąć.

marcel: parę postów wyżej (strona 15) pisałem o swoich doświadczeniach z jakością obrazu i o tym, że nie warto ufać temu co się widzi w sklepie. Prędzej zaufał bym już temu co piszą ludzie w internecie. A tak na prawdę najlepiej jest włożyć do 2ch odbiorników pena z tym samym filmem i porównywać wtedy (tak robiłem w sklepie właśnie).

Jaki macie numer oprogramowania? Ja mam 1011.0. Jest jakieś nowsze od tego? Lepiej aktualizowac, ściągając oprogramowanie ze strony samsunga czy lepiej podłączyć kabel do telewizora i wtedy zrobić aktualizacje?

Powiedz mi macko skąd udało Ci się pozyskać wersję 1011?
Próbowałem ją pobierać ze strony Samsunga PL i EN i za każdym razem przy próbie instalacji z USB TV mówi że nic na penie nie znajduje.
Robiłem to wielokrotnie i postępowałem zgodnie z instrukcją ze strony WWW, a potem jeszcze raz wg tego co mówi instrukcja w pobranych plikach.

pobrał mi automatycznie wersje 001010 , aż się dziwie że masz 1011.0. :roll:
lepiej a zarazem prościej podłączyć kabelek pod tv

Przy aktualizacji przez sieć mówi mi, że 1010 którą mam jest najnowsza.
Na WWW jest wersja 1011.
Na infolinii Samsunga powiedzieli mi, że soft zasysany przez telewizor netem jest na serwerach później aktualizowany, niż ten do pobranie przez WWW i instalowania przez USB. Stąd TV LAN'em mógł Ci zassać jedynie 1010.

Tak więc jednak lepiej jest updateować przez USB.

Dołączam się do pytania.
Wiem że takie coś da się zrobić programem vlc tylko nigdzie nie udało mi się znaleźć instrukcji po polsku

Ja oglądam filmy przez sieć za pomocą programu AllShare.
 
Ostatnia edycja:

carola

New member
Powiedz mi macko skąd udało Ci się pozyskać wersję 1011?
Próbowałem ją pobierać ze strony Samsunga PL i EN i za każdym razem przy próbie instalacji z USB TV mówi że nic na penie nie znajduje.
Robiłem to wielokrotnie i postępowałem zgodnie z instrukcją ze strony WWW, a potem jeszcze raz wg tego co mówi instrukcja w pobranych plikach.



Przy aktualizacji przez sieć mówi mi, że 1010 którą mam jest najnowsza.
Na WWW jest wersja 1011.
Na infolinii Samsunga powiedzieli mi, że soft zasysany przez telewizor netem jest na serwerach później aktualizowany, niż ten do pobranie przez WWW i instalowania przez USB. Stąd TV LAN'em mógł Ci zassać jedynie 1010.

Tak więc jednak lepiej jest updateować przez USB.

Ja aktualizowałam oprogramowanie przez www i wersja 1011 jest na dzień dzisiejszy najnowsza. Aby poprawnie zainstalować oprogramowanie należy wykonać następujące kroki:

Jak przygotować pamięć USB Firmware Version: T-NVTE5DEUC_1011.0
1. Zapisz plik z Samsung.com na komputerze.
Nazwa pliku: T-NVTE5DEUC_1011.0
2. Podłącz pamięci USB do portu USB w komputerze.
Skopiuj plik na pamięci USB.
3. Przejdź do napędu pamięci USB, a następnie kliknij dwukrotnie plik.
4. Naciśnij przycisk "Install".
5. Rozpakowywanie jest w toku i program zamyka się automatycznie po zakończeniu instalacji.
6. Folder zawierający pliki aktualizacji został dodany do pamięci USB.

Ja tak zrobiłam i wszystko gra :)
 

carola

New member
Ma ktoś może jakieś najlepsze ustawienia dla obrazu, by był on jak najbardziej naturalny? Przyznaję, że takie ustawianie samemu i bawienie się kolorami, kontrastem, jasnością itp. już trochę mnie denerwuje
 

Andrewi

New member
Te ścinki w Samsungu to jest chyba efekt przewrażliwienia oczu. Mój wujek kupił sobie niedawno Panasonica, 42 cale, LED, niestety nie pamiętam konkretnie modelu ale kosztował ponad 3000 zł. Jak zobaczyłem przycinki na jego telewizorze to zupełnie inaczej zacząłem podchodzić do przycinek na moim telewizorze :p tam to jest tragedia ale co ciekawe - ani wujek ani ciocia nie dostrzegają tych przycinek.
 

carola

New member
Te ścinki w Samsungu to jest chyba efekt przewrażliwienia oczu. Mój wujek kupił sobie niedawno Panasonica, 42 cale, LED, niestety nie pamiętam konkretnie modelu ale kosztował ponad 3000 zł. Jak zobaczyłem przycinki na jego telewizorze to zupełnie inaczej zacząłem podchodzić do przycinek na moim telewizorze :p tam to jest tragedia ale co ciekawe - ani wujek ani ciocia nie dostrzegają tych przycinek.
Na pewno "czułość" oka też ma tu znaczenie, wiem po swoich rodzicach... :) Jeśli jest wyłączona opcja Motion Plus i akurat w filmie jest scena dynamiczna to oni nie widzą, że obraz trochę drga, natomiast ja widzę. Wydaje mi się, że problem ścinek u mnie się zminimalizował do bardzo sporadycznych sytuacji po wgraniu najnowszego softu nr 1011.0, ale myślę, że tu też zależy od sygnału tv, bo na filmach z pendrive tego nie widzę w ogóle.
 

Andrewi

New member
Całkiem prawdopodobne, że problem ten zniknie całkowicie przy następnej aktualizacji skoro już teraz go zniwelowali - czyli, że generalnie da się :p
 

macko000

New member
Też mi się tak wydaje ;P Oglądałem niedawno Resident Evila w zwykłej wersji DVDrip i od czasu do czasu takie minimalne nawet nie polsekundowe przycinki byly ale moze jestem juz przewrażliwiony i sobie wkręcałem ;p musiałbym sprawdzic film w blurayu ;p Następna aktualizacja napewno to zniweluje do końca ;D Mam taką nadzieję ;p Nie ma informacji żadnych na temat daty następnej aktualizacji?
 

emwuka

New member
Witam wszystkich użytkowników forum.
Tydzień temu nabyłem 6030 w następstwie starego lcdeka LG, któremu po trzech latach użytkowania, matryca odmówiła współpracy. Oto moje wrażenia:
- cienka ramka i estetycznie wykonana obudowa. Nie powinna się odkleić i rezonować po czasie jak u poprzednika. Przydałoby się jedno HDMI więcej, najlepiej w panelu bocznym,
- fajna jakość dźwięku. Czysto, głęboko i donośnie,
- ostry i dynamiczny obraz bez cięcia,
- świetny kontrast czerni i bieli w starych filmach typu Kloss,
- fatalne kolory. Zimne i bardzo nienaturalne. Mam wrażenie, że cały ekran świeci na różowo :-/ Nie pomaga zmiana na 'ciepła2' czy ustawienia balansu bieli. No cóż, chyba będzie się trzeba przyzwyczaić...
 

emwuka

New member
No i miarka się przebrała. Okazuje się jednak, że fatalne kolory, to nie jedyna wada tego sprzętu. Po podłączeniu dysku USB, kompletne rozczarowanie. Input lag jest tak ogromny, że aż szkoda gadać. Czas przejścia między folderami liczy się w minutach(!). Przy dłuższej liście plików w folderze włacza się wygaszacz, a potem telewizor przechodzi w stan power off. Samo oprogramowanie wyglądem i funkcjonalnością również prezentuje się dramatycznie słabo. I w tym miejscu postanowiłem się rozstać z moim nowym nabytkiem. Dzięki uprzejmości sprzedawcy w lokalnym MM, wspomnianego Samsunga zastąpił LG 42LM615S. Panie i Panowie. Po kilku godzinach użytkowania, mogę z czystym sumieniem rzec: szkoda gadać jakim badziewiem w porównaniu z tym modelem LG był Samsung. Jeżeli ktoś mnie zapyta, czy polecam UE40EH6030, z czystym sumieniem odpowiem NIE.
 

Andrewi

New member
U mnie nie ma problemu z odczytywaniem plików z dysku 500 Gb mimo tego, że jest w ponad połowie zawalony zdjęciami, muzyką i filmami. Jedyny problem z kolorami to wg mnie zbyt ciemna czerń ale to akurat da się w miarę wyregulować ręcznie choć nie jest to bardzo uciążliwe (no może przy filmach 3D trochę bardziej przeszkadza jak ma się założone okulary, które dodatkowo przyciemniają obraz). Albo trafiłeś na jakiś wadliwy egzemplarz albo... sam nie wiem. Tym bardziej, że nikt wcześniej nie zgłaszał takich problemów jak Twoje.
 

emwuka

New member
Dysk, który podłączałem to FreeAgent GoFlex 2TB. Może dla Samsunga zbyt duży. Niemniej pod LG działa płynnie. Czytając wstecz, znalazłem kilka postów o lagach w tym wątku i mój przypadek chyba potwierdza regułę. Co do kolorów, to może faktycznie rzecz gustu i ktoś może preferować właśnie taką paletę barw.
 

testerownik

New member
Emwuka, tak się głupio składa że mam oba te tv w domu, różnica w kolorach w HD - zero, a ja mam dość wyczulony wzrok. Menu posiada wszystko co trzeba, poza tym wszystkie samsungi z tej serii mają takie samo. Input lag zniknął gdy podpialem inny,szybszy dysk 1TB. Trochę wyolbrzymiasz. TV za ta cene jest świetny.

Sent from i9001 using Tapatalk 2
 
Do góry