Samsung UE40EH6030

macko000

New member
Jaki macie numer oprogramowania? Ja mam 1011.0. Jest jakieś nowsze od tego? Lepiej aktualizowac, ściągając oprogramowanie ze strony samsunga czy lepiej podłączyć kabel do telewizora i wtedy zrobić aktualizacje?
 
Ostatnia edycja:

Pit_Diablo

New member
Jaki macie numer oprogramowania? Ja mam 1011.0. Jest jakieś nowsze od tego? Lepiej aktualizowac, ściągając oprogramowanie ze strony samsunga czy lepiej podłączyć kabel do telewizora i wtedy zrobić aktualizacje?
pobrał mi automatycznie wersje 001010 , aż się dziwie że masz 1011.0. :roll:
lepiej a zarazem prościej podłączyć kabelek pod tv
 

macko000

New member
kurcze... nie wiem co robic bo te scinki doprowadzaja mnie do szalu. macie moze jakis pomysl? wczoraj probowalem sciagnac aktualizacje przez kabel ale pisalo ze mam za slaby sygnal. dzisiaj jeszcze raz sprobuje zaktualizowac go przez kabel. moze w tej wersji 10.10 byla latka do przycinek. nie wiem, juz calkiem zglupialem ;p inni nie maja tego problemu juz a u mnie nie chce odpuscic ten problem ;p pomorzcie ludzie ;p
 

Andrewi

New member
@macko000 miałem ten sam problem - zaktualizowałem oprogramowanie przez USB i jest lepiej :) oprogramowanie ściągnij ze strony samsunga.
 

Pit_Diablo

New member
Czy ten byłby dobry?
allegro.pl/hub-usb-4-porty-480-mbit-s-aktywny-zasilacz-hama-i2809532261.html

powiem szczerze że ja mam w porównaniu z tym skamieline :)
żadnego zasilania zewnętrznego nie mam
ot po prostu najprostszy rozgałęźnik USB
cos podobnego do tego Hub USB Belkin 4-portowy Ultra Mini 4xUSB 2.0 NOWY (2789624509) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
fajnie bo jak na razie mam zajęte 3 porty usb a tv widzi wszystko jako oddzielne napędy :)
 

marx2

New member
Mare37, zrobiłeś odkrycie roku - dopłać i będziesz miał lepszy tv.
Myślę że te mądrości pomogą w zakupie lub przy problemach z tym tv. Dzięki ci mędrcu za twe światłe rady ;)
Może jednak wróć jak znajdziesz tv który będzie w stanie konkurować także ceną, bo znalezienie droższego nie jest zbyt trudne. I piszę to poważnie - z chęcią poznam konkurencję bo planuje zakup tego tv i jak w tej cenie będzie coś lepszego to z chęcią rozważę.
 

marcel747

New member
Byłem dzisiaj w MM już zdecydowany na zakup tego samsunga, ale jeszcze z ciekawości zapytałem sprzedawcę, który polecił mi telewizor stojący obok LG42LS570s. Przełączył na 2 takie same kanały. Po chwili przyglądania się stwierdziłem, że obraz jest ostrzejszy, jakby ładniejszy. Różnica około 150zł, 2 cale większy, lepiej wyposażony, to myślę że może lepszy. Jednak stwierdziłem, że sprawdzę to w necie. Chyba dobrze zrobiłem, bo ludzie wypisują, że ten tv ma słabą płynność obrazu oraz słabą czerń. Trochę się zmieszałem, bo jednak jak je porównywałem, to LG dla mnie wypadał lepiej, ale może np. na transmisje meczu Samsung lepiej by oddawał... Wróciłem do punktu wyjścia, chyba jednak dalej Samsung. Macie jakieś zdanie na ten temat? LG w tych cenach to kicha?


W temacie o Lg 42lm620s użytkownicy piszą o efekcie smużenia, czego chciałbym uniknąć.
 
Ostatnia edycja:

Andrewi

New member
@macko000 napisz trochę więcej o problemie bo u mnie te ścinki nadal występują ale dużo rzadziej niż przed aktualizacją i fakt - są wkurzające ale występują tylko przy konkretnych ustawieniach. Napisz mi czy masz włączoną funkcję MotionPlus, LedMotionPlus i na jakich parametrach. U mnie ścinki występują przy ustawieniu MotionPlus płynne i włączonym LedMotionPlus. W innym wypadku raczej nie ma przycinek. Napisz jeszcze o źródle sygnału - Pendrive, konsola, dekoder?
 

macko000

New member
Więc tak. Bawiłem się przed chwilą ustawieniami i dałem wszystko off oprócz motion plus (aktualnie mam swoje ustawienia). Naziemna odbiera dobrze ale czasem szarpnie. Ustawione mam jeszcze "ciepłe 2" i to wszystko. Problem mam głównie z konsolą (ps3). Gdy jest jakaś dynamiczniejsza akcja, lub jak ktoś jest blisko to obraz przycina i nie ma płynności. Nie próbowałem oglądać jeszcze filmów z penka bo nie mam na kompie filmów HD, wiem że można oglądać słabszej jakości ale jak dla mnie to nie to ;p Czy u kogoś kto ma konsolę też tak zacina obraz czy to wina kabla HDMI? Nie wiem może oprogramowanie się źle wgrało? Gdzieś czytałem, że gościu ściągnął najpierw aktualizacje z polskiej strony samsunga i mu cięło, a potem pobrał z angielskiej i miał problem z głowy. Jest jakakolwiek różnica jak ściągnę to z polskiej strony czy angielskiej?
 

macko000

New member
@macko000 napisz trochę więcej o problemie bo u mnie te ścinki nadal występują ale dużo rzadziej niż przed aktualizacją i fakt - są wkurzające ale występują tylko przy konkretnych ustawieniach. Napisz mi czy masz włączoną funkcję MotionPlus, LedMotionPlus i na jakich parametrach. U mnie ścinki występują przy ustawieniu MotionPlus płynne i włączonym LedMotionPlus. W innym wypadku raczej nie ma przycinek. Napisz jeszcze o źródle sygnału - Pendrive, konsola, dekoder?

Mógłbyś napisać jakie ustawienia masz włączone a które OFF? Może czegoś nie włączam albo mam niepotrzebnie włączone.
 

testerownik

New member
Jesteś w stanie nagrać jakiś filmik (np: telefonem) i pokazać te przycinki? Mam ten TV od kilku miesięcy i nigdy czegoś takiego nie widziałem a żonglowałem ustawieniami jak chciałem.
 

macko000

New member
Jesteś w stanie nagrać jakiś filmik (np: telefonem) i pokazać te przycinki? Mam ten TV od kilku miesięcy i nigdy czegoś takiego nie widziałem a żonglowałem ustawieniami jak chciałem.

Może później wstawię. Próbowałem ale wyłączenie tej funkcji nie wchodzi w grę ponieważ chodzi mi o płynność obrazu. Może napisz mi jakie masz poustawiane funkcje i ja u siebie sprawdze ;p Wczoraj się troszke pobawiłem i jest nieco lepiej ale i tak tnie ;P
 

carola

New member
Witam, mam ten model od tygodnia, chciałabym zapytać czy opcja Motion Plus jeśli będzie cały czas włączona to czy może wpłynąć w jakiś sposób na zużywanie się telewizora, np. krótsza żywotność matrycy lub coś innego? Nie znam się dlatego pytam, a nie ukrywam, że jej włączenie widocznie poprawia płynność obrazu w ruchu. Tak jak u niektórych forumowiczów, u mnie też od czasu do czasu występują minimalne przycinki, tak jakby obraz się zatrzymywał na ułamek sekundy i to widzę jak jest odbiór telewizji cyfrowej naziemnej od operatora kablówki (sygnału analogowego nawet nie sprawdzałam, bo to bez sensu). Nie wiem czy to wada tv, czy samego sygnału tv czy może oprogramowania, mam wersję 001010.
 

Andrewi

New member
@macko000 kontaktowałem się dzisiaj z serwisem Samsunga w sprawie naszego problemu. Niestety zostałem zbyty stwierdzeniem, które można podsumować w słowach "Jak Panu na motion plus tnie to niech Pan wyłączy i nie ma problemu". Niestety facet, z którym rozmawiałem nie powiedział mi nic konkretnego poza tym, że problem z przycinkami nie świadczy o usterce technicznej a co najwyżej o tym, że ta technologia nie jest dopracowana i w zasadzie to jest ale lepiej z niej nie korzystać bo przycinki będą.
 

Dev83

New member
Ja napiszę tak. Długo testuje już ten TV pod względem płynności obrazu. I niestety, ale w niektórych grach na Playstation 3 obraz nie jest taki płynny jakby się chciało. Nie wiem czemu, ale tak jakby czasem klatkuje z włączonym motion plus na płynny. Bo bez to jeszcze gorzej. Otóż moja teoria jest taka że w miejscach gdzie konsola nie wyrabia dając stałe 60 FPS, ale znaczne niższe wartości, to Motion Plus w TV wariuje i stąd te przycinki.

W filmach jednak przycinania jako takiego nie widzę z włączonym Motion Plus na płynny. Zresztą po przełączeniu na wyraźny mam dość płynny obraz i do tego nawet pojedyncze przycinki się nie zdarzają. Przy ustawieniu "płynny" parę razy miałem przycinki jak oglądałem np jakiś program w HD na dekoderze od UPC. Ale już na innym kanale tego ciecia nie było. Potem obejrzałem cały film dokumentalny w HD też z Dekodera UPC i przez 45 minut nie zauważyłem żadnej przycinki.

Ogólnie starałem się sprawdzać różne sygnały. I tak idąc dalej odpaliłem film na USB z ustawieniem M+ na płynny. Był to Avatar w 3D. Zdarzały sie przycinki, ale tylko w tych samych miejscach. Może TV nie wyrabia, bo Bitrate filmu był dość wysoki. Ale na jeszcze innym filmie już nie było żadnej przycinki w ustawieniu M+ na płynny przez cały film (np Madagascar w 3D). Ale jeszcze bardziej zgłupiałem jak podłaczyłem TV do komputera. Otóż każda gra chodziła super płynnie i efekt smużenia był dużo mniejszy niż na konsoli PS3. I to jakby klatkowanie nie występowało. A sprawdzałem na bardzo dynamicznych grach ja kBF3. Myślę że nie tylko TV, ale rodzaj sygnału może mieć znaczenie. Obraz w grze musi być płynny, by Motion + się sprawdzało. Ale to tylko teoria. Ja tam z zakupu jestem ogólnie zadowolony, bo wiedziałem co kupuje.
 

macko000

New member
Rozumiem. Też gram w BF3 i gdy powoli obracam sie wokół własnej osi to jest spoko ale gdy juz gałkę przesunę na maxa to juz widać że traci płynność. Ustawiłem opcje i juz tych ścinek tak nie wiadać przy oglądaniu programów, tylko jak gram to one występują ;p Nie wiem może trzeba poczekać na aktualizację? Andrewi... tak się nic nie dowiesz bo oni tylko potrafią wciskać produkty, ale jak przyjdzie co do czego to spławiają ludzi jak tylko mogą ;p Musimy sami się wzmagac z tym problemem ;p Z tego co mi wiadomo (nie wiem czy mam racje) ten TV jest z 2012r. czyli jakaś nowa aktualizacja napewno będzie i może rozwiążą nasz problem ;) Musimy tylko cierpliwie poczekać ;P Też ktoś ma problem z FPSami na konsoli? ;)
 
Do góry