Samsung UE40EH6030

JimiL

New member
czesc Jimil

Napisz proszę jak twoje wrażenia, po zakupie tego tv. Jestem już prawię zdecydowany na ten model, ale czekam do świąt, może będą jeszcze jakieś promocję. U mnie w Krakowie jest na razie w MM za 1999 + 2 okulary. Ja generalnie skupiam się na obrazie, matrycy i płynności, chce mieć jak najlepszy obraz w tej cenie, sprzedawca doradził mi ten model. Jedynie tylko 2 hdmi mnie trochę martwią, masz jakiś pomysł, na podłączenie więcej urządzeń tego typu.
pozdro!

Też kupiłem ten telewizor w Krakowskim MM (tym w Solway'u). Jeśli chodzi o jakość obrazu to nie kieruj się tym co MM mają porozkładane. Do telewizorów podłączone są różne sygnały (raz Euro raz Composite i na dodatek cholera wie czym rozdzielane i czy z tego samego źródła) i stąd na niektórych telewizorach paskudna jakość obrazu. To mnie początkowo zniechęciło do niektórych modeli.

Poszedłem do Carrefoura w sąsiadującej Zakopiance i tam te same modele które oglądałem w MM miały tym razem obraz identyczny (też sygnał SD, ale puszczony wszędzie identycznie).

Jedyne różnice jakie były zauważalne to:
1.Poziom czerni. Pod tym względem UE40EH6030 jest świetny. Strefowe podświetlanie daje rewelacyjny efekt. Niestety w telewizji analogowej tego nie uświadczysz, bo przez szumy czarny wyświetlany jest jako szary. Za to na obrazie cyfrowym widać znaczącą różnicę. Wada jest taka, że strefowe podświetlanie potrzebuje grubszej obudowy.
2. Płynność. Porównywałem w sklepie obraz HD z pena na tym telewizorze z UE46EH5300. Na 6030 obraz był zdecydowanie bardziej płynny niż na 5300. Niestety nie sprawdziłem czy była włączona opcja Motion Plus i czy to nie jej sprawka. Niemniej jednak fajna opcja i przy większości programów przyjemniej się z nią ogląda. Motion Plus poprawia również płynność obrazu analogowego.
3. Zużycie energii. Samsungi są dużo bardziej oszczędne od LG. Przynajmniej tak mówią tabliczki znamionowe na telewizorach tych firm. To jedyne co mogę powiedzieć w tej kwestii. Zauważyłem też, że w wielu sklepach sprzedawcy oszukują i przyklejają na frontach LG'ków tabliczki z zafałszowanym poborem energii. Całkiem inne dane widnieją na tabliczkach znamionowych, a różnice są nawet 2-krotne. Zaglądnij np do Krakowskiego Saturna.


Jedyne negatywne wrażenia to:
1. Problem w pionowymi pasami na 2 (z 50) kanałach o których pisałem parę postów wyżej. Postanowiłem to olać bo nie jest tak strasznie uciążliwe.
2. Pilot od telewizora działa też na mój monitor FX2490HD, a ten od monitora na telewizor. Efekt jest taki, że gdy żona klika coś na telewizorze przełącza mi też TV na monitorze. zasłoniłem oczko odbiornika w monitorze i po problemie. Czytałem, że problem ten istnieje również w telewizorach LG i tam jedyne rozwiązanie jest identyczne jak tutaj (zasłonić).
 

marcel747

New member
Dzięki za odpowiedź.
Łamię się i nie wiem co zrobić, obecna cena tego tv w mm, jest prawie taka sama jak w sklepach internetowych, a to dorzucają jeszcze 2x okulary.
Panowie, doradźcie czy brać ten tv, czy czekać do świąt, na jakąś niby okazję. choć szczerzę mówiąc, nie wierzę w jakieś kosmiczne obniżki, wszystko musi kosztować swoją cenę..
 

Pit_Diablo

New member
Dzięki za odpowiedź.
Łamię się i nie wiem co zrobić, obecna cena tego tv w mm, jest prawie taka sama jak w sklepach internetowych, a to dorzucają jeszcze 2x okulary.
Panowie, doradźcie czy brać ten tv, czy czekać do świąt, na jakąś niby okazję. choć szczerzę mówiąc, nie wierzę w jakieś kosmiczne obniżki, wszystko musi kosztować swoją cenę..
okulary masz standardowo na wyposażeniu - nie każdy o tym wie :)
a jako były pracownik MM powiem tak - jedyne co mogą wymyślić promocyjnie to podnieść w gazetce teoretycznie cene o 30% i pokazowo wkleić obniżkę 30% :)
niestety w szale świątecznych a także innych okazjonalnych wyprzedaży takie praktyki są nagminnie stosowane :D
 

RobertDe

New member
Jak by ktoś chciał wiedzie to
zaryzykowałem ,kupiłem ten dysk i wszystko działa bez zarzutów,
Chyba przedwcześnie się cieszyłem. Dysk po podłączeniu do usb raz działa raz nie. Gdy jest podłączony i działa ,to wystarczy ze lekko go przestawię tv już go nie wykrywa ,ale dysk nadal działa(czuć jak pracuje). Jest to problem z gniazdem usb w tv czy może dysku? Spotkał ktoś się z czymś takim? Dodam ze gdy podepnę do komputera zawsze działa dobrze. TV zakupiony 3tyg temu wiec nie powwino byc problemów.
 

Dev83

New member
Jak Ci nie zależy na szybkiej matrycy np do grana na konsoli i 3D to model 5300, albo 5500. Są bogatsze jeśli chodzi o multimedialność. A pana z poprzedniej strony radzę nie słuchać. 6030 to świetny TV dla mniej wymagających z myslą o 3D i graniu na konsolach. Dla każdego co innego. Więc pisane że TV jest ubogi, bo nie ma smart TV i czegoś tam jeszcze jest egoistyczne. Micro Dimming zdaje sie też nie maja modele 5300 i 5500. Ale mogę się mylić. Czerń dla mnie jest ok i nie potrzebne mi to.
 

Pit_Diablo

New member
Jak Ci nie zależy na szybkiej matrycy np do grana na konsoli i 3D to model 5300, albo 5500. Są bogatsze jeśli chodzi o multimedialność. A pana z poprzedniej strony radzę nie słuchać. 6030 to świetny TV dla mniej wymagających z myslą o 3D i graniu na konsolach. Dla każdego co innego. Więc pisane że TV jest ubogi, bo nie ma smart TV i czegoś tam jeszcze jest egoistyczne. Micro Dimming zdaje sie też nie maja modele 5300 i 5500. Ale mogę się mylić. Czerń dla mnie jest ok i nie potrzebne mi to.
a po "chusteczkę" mu smartTV skoro ma w blu-ray'u ?
podejrzewam że większość użytkowników lub przyszłych właścicieli tego sprzętu posiada BD w którym smartTV gosci jakby w standardowym pakiecie :)
 

mare37

Banned
Słuchajcie nie chce sie tu wtracac bo nie mam tego tv ale wystarczy porownac na stronie samsunga co on ma z innymi, wiec to jest kolosalna mizeria. Ograniczenia w ilosci usb, ograniczenia sprzetowe, systemowe. Samsung zmienia literki a wypuszcza od poczatku ubogie serie. Na chwile obecna nizej niz 400hz nie kupilbym tv i lepiej sony. Z samsunga polecam wszystkie z serii ES powyzej modelu 6570.
 

Pit_Diablo

New member
Słuchajcie nie chce sie tu wtracac bo nie mam tego tv ale wystarczy porownac na stronie samsunga co on ma z innymi, wiec to jest kolosalna mizeria. Ograniczenia w ilosci usb, ograniczenia sprzetowe, systemowe. Samsung zmienia literki a wypuszcza od poczatku ubogie serie. Na chwile obecna nizej niz 400hz nie kupilbym tv i lepiej sony. Z samsunga polecam wszystkie z serii ES powyzej modelu 6570.

zawsze znajdzie się cos lepszego od posiadanego :)
temat jest o ue40eh6030 a nie o tym co lepsze
 

Andrewi

New member
Smart TV można sobie niejako "dorobić" dokupując przystawkę taką jak chociażby ta - SMART TV ANDROID - INTERNET KOMPUTER W TELEWIZORZE (2785953250) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (wziąłem pierwszą z brzegu więc w razie czego - nie polecałem konkretnie tego modelu). Sam generalnie zastanawiam się czy sobie czegoś takiego nie sprawić. Problemem będzie sposób zasilania takiej przystawki - z USB a że w UE40EH6030 jest tylko jeden port USB to albo potrzebny byłby HUB albo mamy port zajęty. Problem będą miały takze osoby, które mają podwieszony telewizor (nie wiem czemu nikt jeszcze nie wymyślił odchylanego złącza w tych donglach). Nie mniej jednak wychodziłoby na to, że jest to bardzo funkcjonalny bajer.
 

mare37

Banned
zawsze znajdzie się cos lepszego od posiadanego :)
temat jest o ue40eh6030 a nie o tym co lepsze

ale o ile sie nie myle kolega chce zakupic i sie zastanawia na tym modelem, wiec podaje uzasadnienie dlaczego nie ten :) i napewno bym nie kupil 40 bo mam i jest maly a efekty w 50 sa swietne
juz sie nie wtracam. pozdr
 

marcel747

New member
Witam
Wydaje mi się ze w tej cenie, ciężko kupić coś z 400Hz. Faktycznie ten tv jeśli chodzi o złącza to jest biedny. Jeśli jednak skupimy się na samym obrazie, płynności, kolorach, to chyba w tej cenie (do 2000) ciężko coś znaleźć lepszego.
 

Pit_Diablo

New member
nie wiem o co ci chodzi kolego ale jak nie umiesz korzystac z przegladarek to nie obrazaj innych, ze czegos nie wiedza badz sa niedoinformowani
wystarczy wejsc na skapca i zobaczysz ze ten model kosztuje w redcoon 2499 zl ale to trzeba troche poszukac a nie sugerowac sie cenami w jednym z najdrozszych sklepow

a ja dalej stawiam na to że tematem dyskusji jest "Samsung UE40EH6030" a nie jego niższość lub wyższość nad innymi markami
co do obrażania to dostałem od ciebie wiadomość na P.W.
myślę że w równie kulturalny sposób odpowiedziałem i zakończymy już tą bezcelową dyskusje
 

mare37

Banned
to pisz o 6030 a nie proponuj tv z MM, odpisalem nie tobie, lecz na poprzedni post ze za niewiele wiecej mozna kupic inny lepszy. 6030 to kicha ktora nie ma nic na wyposazeniu poza obrazem, a kupowac w obecnych czasach tv dla samego obrazu to mija sie z celem. Mozna kupic 6 letniego samsunga i na to samo wyjdzie.
 

macko000

New member
Witam. Mam problem z przycinkami. Robiłem aktualizacje oprogramowania i bawiłem się z ustawieniami ale nic nie pomogło. Może mi ktoś napisać jakie funkcje włączyć a które wyłączyć?
 
Do góry