Samsung UE40EH6030

emwuka

New member
Ja napiszę tak. W HD różnica może faktycznie nie była aż tak widoczna, ale większość kanałów w kablówce to SD, a tu jest katastrofa. Co do dysku, to gratuluję, ale mój dziwnym trafem odmówił współpracy tylko z tym telewizorem. Sprawdźcie dyski 2TB lub większe i wtedy chętnie poczytam jak "śmigają".
 

testerownik

New member
Możliwe że to kwestia ustawień ale w tym momencie oglądam piłkarski poker na TVP 2 SD i między jednym a drugim tv nie mam zastrzeżeń, obraz naturalny.

Sent from i9001 using Tapatalk 2
 

emwuka

New member
Zwykle nie oglądam niczego na dwóch telewizorach jednocześnie, więc trudno mi się odnieść. Ja spierać się nie będę. Zwyczajnie poddaję pod rozwagę przyszłym nabywcom/użytkownikom kilka niuansów. Żyjemy w wolnym kraju, każdy nabywa to, na co ma ochotę. Byle potem nie było rozczarowania, że kolorystyka jak w radzieckim Rubinie, a dyski nie trybią.

Aby nie było, że jestem jakimś przeciwnikiem Samsunga. W kwestii telefonów, mam akurat diametralnie różną opinię na temat obu tych marek.
 

kuba78

New member
Zwykle nie oglądam niczego na dwóch telewizorach jednocześnie, więc trudno mi się odnieść. Ja spierać się nie będę. Zwyczajnie poddaję pod rozwagę przyszłym nabywcom/użytkownikom kilka niuansów. Żyjemy w wolnym kraju, każdy nabywa to, na co ma ochotę. Byle potem nie było rozczarowania, że kolorystyka jak w radzieckim Rubinie, a dyski nie trybią.

Aby nie było, że jestem jakimś przeciwnikiem Samsunga. W kwestii telefonów, mam akurat diametralnie różną opinię na temat obu tych marek.


Akurat kolorystykę w radzieckich Rubinach, możemy brać za przykład :)
 
Ostatnia edycja:

Andrewi

New member
Oczywistym jest to, że każdy będzie bronił swojej racji, tym bardziej jeśli wydał na sprzęt kilka tysięcy złotych. Im więcej wydajemy pieniędzy na cokolwiek tym bardziej ciężko jest nam się przyznać do tego, że mogliśmy kupić coś lepszego w danym zakresie cenowym - to czysta psychologia.

A ile ze złych opinii to fakty? Byłem tydzień temu w "sklepie nie dla idiotów" i oglądałem telewizory. Stwierdziłem że a) mój samsung nie jest królem designu b) za to ma świetną czerń c) inne telewizory jeśli chodzi o jakość obrazu wymiękają. Nie wiem - słyszałem, że do tego modelu wstawia się dwie różne matryce i może akurat udało mi się trafić na tę lepszą ale u mnie obraz jest ostry, zdarzają się przycinki w dynamicznych scenach ale jak zauważyłem na innych forach jest to normalne przy włączonym m+ lub odpowiedniku systemu innej marki w tej półce cenowej. Jedyna rzecz na którą mogę narzekać to mało złączy USB i HDMI.

Czy ktoś sprawdzał jaka jest różnica między tymi dwoma złaczami HDMI jakie posiadamy w Samsungu 6030W? Z tego co wyczytałem w instrukcji tylko jeden z nich przesyła dźwięk, drugi nie. Czy dobrze zrozumiałem? Szczerze powiedziawszy nie bardzo mam jak to sprawdzić.
 

testerownik

New member
Czy ktoś sprawdzał jaka jest różnica między tymi dwoma złaczami HDMI jakie posiadamy w Samsungu 6030W? Z tego co wyczytałem w instrukcji tylko jeden z nich przesyła dźwięk, drugi nie. Czy dobrze zrozumiałem? Szczerze powiedziawszy nie bardzo mam jak to sprawdzić.

Nie ma różnicy między tymi wejściami. Oba przesyłają dźwięk.
 

baasior

New member
Panowie, potrzebuję szybko waszej rady. Czy kupić 1,5 roczny le40c650 za 1400zł czy dopłacić i wybrać nowy ue40eh6030. Musze dziś podjąć decyzję więc proszę szybką odpowiedź. Dzięki.
 

Andrewi

New member
Ja bym kupił nowego ale to moje takie zboczenie, może pod względami technicznymi niech się wypowiedzą inni bo nie jestem w stanie napisać nic o wymienionym przez Ciebie pierwszym modelu telewizora. Jak kupisz nowego będziesz miał gwarancję jesli coś Ci się stanie, po drugie - w EH6030 masz 200 Hz a w tym pierwszym tylko 100. Poza tym jeśli się dobrze orientuję to ten pierwszy model nie ma 3D.
 

paszis

New member
Panowie, potrzebuję szybko waszej rady. Czy kupić 1,5 roczny le40c650 za 1400zł czy dopłacić i wybrać nowy ue40eh6030. Musze dziś podjąć decyzję więc proszę szybką odpowiedź. Dzięki.

Jeśli eh6030 nie posiada złacza lan (a chyba go nie posiada) to zakup tego tv jest zupełną pomyłką, za kilka lat będzie 4x mniej wart jak c650
Ja już pomijam oryg. widgety internet-tv itd. bo i tak z czasem samung oleje stare modele.
Ale ale na c650 masz alternarywne widgety, jest złamany i masz lan czyli można wszystko.
Eh6030 ma tylko 3d a ty jesteś skazany na coraz bezczelniejszą zakłamaną propagandę w tv lub bieganie z dyskiem usb od kompa do tv.

Dziś tv bez lan to wielka pomyłka, szczerze mówiac to ja bym już wolał po 100 kroć zwykły panel jak monitor bez tv ale z wyjściem lan bo oglądam co chce i instaluje aternetywne widgety.

Ps.
Może troszkę przeasadziłem ( ale nie z propagandą w tv, bo ta jest 100x większa niż w PRL) owszem jest rozwiązanie z anroid tv itd., tyle że to jest mega nie wygodne ( do tv uzywasz 2 pilotów lub myszi klaw. + pilot)
 
Ostatnia edycja:

testerownik

New member
Jeśli eh6030 nie posiada złacza lan (a chyba go nie posiada)

40-inch EH6030 Series 6 3D Full HD 1080p LED TV | UE32EH6030 - Samsung UK - TECH SPECS

Ja już pomijam oryg. widgety internet-tv itd. bo i tak z czasem samung oleje stare modele. Ale ale na c650 masz alternarywne widgety, jest złamany i masz lan czyli można wszystko.

To jest model dla ludzi nie szukających pierdół typu widżet do fejsa czy YT, tylko samego TV. Z resztą widziałem jak kulawo działają te widżety na drogich modelach - to jest właśnie pomyłka, no ale każdy bierze to co lubi. TV jest z tego roku (chyba z drugiej połowy) więc złamanego systemu i dodatków prędko bym nie oczekiwał.

owszem jest rozwiązanie z anroid tv itd., tyle że to jest mega nie wygodne ( do tv uzywasz 2 pilotów lub myszi klaw. + pilot)

A jaka to różnica między obsługiwaniem TV+Dekodera? Też niektórzy skazani są na 2 piloty. Poza tym jest cała masa aplikacji typu "Pilot" na smartfony, które obsługują PC z poziomu samego WiFi - działa na każdym modelu TV do którego podpięty jest PC/Laptop.

Ostatecznie chciałem napisać, że EH6030 o którym tu mowa, to nie jest telewizor od którego należy oczekiwać fajerwerków, wodotrysków i nie wiadomo czego. Telewizor bez żadnej dyskusji spełnia warunek ceny do jakości a ogólnie o to tu chodzi.
 

Andrewi

New member
testerownik podał link zamiast odpowiedzieć na pytanie odnośnie portu lan - eh6030 posiada port LAN. Informacja dla tych, którym nie chce się czytać podanej w linku specyfikacji ;) Opcjonalnie posiada też wi-fi (trzeba dokupić złącze na USB). Można także zastosować rozwiązanie cabeltecha i mamy pełnoprawny android na telewizorze, z wi-fi i innymi pierdołami (koszt to około 150 - 200 zł).
 

kuba78

New member
testerownik podał link zamiast odpowiedzieć na pytanie odnośnie portu lan - eh6030 posiada port LAN. Informacja dla tych, którym nie chce się czytać podanej w linku specyfikacji ;) Opcjonalnie posiada też wi-fi (trzeba dokupić złącze na USB). Można także zastosować rozwiązanie cabeltecha i mamy pełnoprawny android na telewizorze, z wi-fi i innymi pierdołami (koszt to około 150 - 200 zł).


Właśnie, rady z internetu, wersja C złamana, czyli co? Grzebane w MS było?

Jestem za nowym telewizorem, na gwarancji. Zawsze to lepsze od telewizora z przeszłością.
 

kuba78

New member
Ale ale na c650 masz alternarywne widgety, jest złamany i masz lan czyli można wszystko.
Eh6030 ma tylko 3d a ty jesteś skazany na coraz bezczelniejszą zakłamaną propagandę w tv lub bieganie z dyskiem usb od kompa do tv.

Dokładnie chodziło mi o ten wpis, bez sensu polecający telewizor starszy o dwie generacje, bo jest złamany. :)

Pytania były retoryczne.
Grzebanie w Meni Serwisowym może negatywnie wpłynąć na żywotność telewizora i jakość obrazu.
 
Ostatnia edycja:

marx2

New member
Strachy na lachy. Takie samo ryzyko jak wgrywanie nowego bios do komputera czy instalacja upgradu systemu w telefonie.
Jednak zgadzam się że funkcje smart mają mały sens - za wyjątkiem chyba tylko sterowania gestami. Cała reszta jest lepsza nawet w najprostszych przystawkach z androidem. A już podpięcie htpc po hdmi kładzie na łopatki całe to smart tv.
 

kuba78

New member
Ostatnia edycja:

marx2

New member
Tu koleiny powód aby nie iść w smart. Tv kupuje się na dłużej a smart w postaci przystawki można zmieniać częściej.
Zapomniałem dodać że teoretycznie hdmi cec pozwala używać tego samego pilota do sterowania kilkoma urządzeniami spiętymi po hdmi. Do pc jest przystawka która to realizuje. Android pewnie jeszcze tego nie wspiera, ale nowe tv tak, w linuxie też już się rozpoczęły prace nad tym. Z tego co doczytałem tytułowy tv jest już na tyle nowy że na to pozwala
 

alsat1

New member
Witam.Mieszkam w UK.W tutejszym Tesco jest jeszcze promocja:SAMSUNG UE40EH6030 i dwie pary okularów+Xbox 360 4Gb z Kinnect + plus gra za 548 Fuli czyli za nieco ponad 2700zl pln.Promocja juz sie oficjalnie skonczyła i jest jeszcze tylko w tych sklepach co zostały a podobno to dobra promocja,tak ludzie piszą.
Mielismy z zoną kupić za jakis czas nowy telewizor ale nie teraz ale skoro taka promocja to sam teraz nie wiem,mysle ze warto bo sam xbox z kinect tu kosztuje ponad 200funtow czyli wychodzi z tv bym kupił za 250fuli czyli ok 1250zl.Jak myslicie brać?Bo jak rzeczywiscie obraz jest ok to byłbym w sumie zdecydowany.mam dekoder hd i pare kanałów w 3D.Dokupił bym jeszcze jakis splitter HDMI i miałbym 5 wejsc HDMI w tv.

Warto brać w tej cenie?

Pozdrawiam.
 
Do góry