Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Hornik28

New member
Nagrywanie na twardy dysk C650-i inne ciekawostki

Dla tych co chcą nagrywać z telewizora na twardy dysk

Nagrywanie możliwe jest jedynie ze źródeł DVB. Oznacza to, iż można rejestrować programy z cyfrowej telewizji
naziemnej (DVB-T) oraz cyfrowej telewizji kablowej (DVB-C). Nie ma możliwości zapisu sygnału z wejść analogowych
(tuner ATV, CVBS, SCART, VGA) ani z wejść HDMI (w tym DVI). Nie można także nagrywać z wejścia Component

YouTube - Como grabar en un USB con una televisión Samsung [NUEVO 2010/2011]

lub

Attivare Pvr Su Samsung C650 Lcd - Exyi - Ex Videos

Aplikacje na Samsung

Samsung NetSurf | Lista aplikacji

Ustawienie Obrazu

Samsung LE40C650/ LE40C652/ LE40C654/ LE40C630 Review

Kazdy robi to na swoja odpowiedzialność !
 

Adryjon

New member
Zauważyłem coś ostatnio ciekawego mam Samsunga LE46c650 oraz zestaw Speakerbar HT-WS1G podłączone razem światłowodem do TV wpięty tuner C+ po HDMI kiedy kończę oglądać filmy z dysku zewnętrznego np. w DTS do po przełączeniu na tuner z cyfry i załączeniu np C+ po jakiś paru sekundach na Speakerbar załącza się dźwięk DTS tak jak by TV przepuszczał go po światłowodzie. Po wyłączeniu TV wszystko po staremu czyli zwykłe stereo. Co o tym sądzicie przypadek ? nadmienię, że to ju kilka razy się tak stało
 

tarinQ

New member
Waszym zdaniem ten plik powinien smigac na tv czy nie???

I pytanie czy aby wyjac dysk zew od tv (odpiac) to musze pierw wylaczyc tv czy moge odrazu kabel wyjac w wlaczonym tv???
(NTFS) jak to dziala?
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 30mn
Bit rate : 12.3 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 040 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.257
Stream size : 7.76 GiB (95%)
Language : English

Audio #1
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : A_AC3
Duration : 1h 30mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Video delay : 2s 0ms
Stream size : 248 MiB (3%)
Language : Polish
 
Ostatnia edycja:

Jelon

New member
Waszym zdaniem ten plik powinien smigac na tv czy nie???

I pytanie czy aby wyjac dysk zew od tv (odpiac) to musze pierw wylaczyc tv czy moge odrazu kabel wyjac w wlaczonym tv???

Dysk możesz odłączać i podłączyć przy włączonym TV.
Co do filmu powinien się uruchomić, u mnie śmigają wszystkie mkv jakie dotąd sprawdzałem. Czasami jedynie był problem z ścieżka dźwiękową (anglojęzyczna zamiast polskiej, ale to też jest do obejścia, gdzieś tu na forum o tym pisali).
 
Ostatnia edycja:

tarinQ

New member
Dysk możesz odłączać i podłączyć przy włączonym TV.

Czyli tylko w komputerze musze naciskac (bezpiecznie usun sprzet?)
 

cjb

New member
Tak samo ludzi którzy na oczy widzieli stojące w ciemnym pomieszczeniu bok w bok, identycznie ustawione sq01 i aa01 jest jak na lekarstwo. Ale to i tak zawsze "większość" wie lepiej bo siła sugestii i efekt placebo są ogromne.
Samsung LE40C630 - DigitalVersus
Ten test pokazuje, że to efekt fizyki, a nie placebo, sprawia, że SQ01 jest lepszym jakościowo panelem niż AA01 ;)
Każdy natomiast może sprawdzić sobie punkt, gdzie SQ01 ewidentnie góruje nad AA01, czyli kąty widzenia. W tym wątku ładnych parę osób już o tym pisało, że to jest widoczne i ja też to potwierdzam - dlatego kupiłem TV z SQ01, ponieważ dla mnie kąty mają znaczenie. Dla tych, dla których kąty nie mają zbyt wielkiego znaczenia, różnice w innych punktach mogą nie być na tyle widoczne, by trudzić się wyszukaniem TV z odp. matrycą.
 

Jelon

New member
To bezpieczne odłączanie to tylko pic na wodę, jedną z właściwości standardu USB jest to, że urządzanie można podłączać przy działającym sprzęcie.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Niewykluczone - mnie na przykład tak to wygląda. Nie będę już pisał ile razy miałem bok w bok stojące w ciemnym pomieszczeniu aaxx, acxx oraz sqxx ale moje odczucia są dokładnie takie, że te panele są niemal identyczne. Ale mity mają już to do siebie że swojego czasu pewien angielski piłkarz, ojciec dwójki dzieci oraz szczęśliwy mąż, przez to że ktoś wymyślił że jest gejem "bo nie chodzi z kumplami na piwo jak inni", był przez lata wyszydzany i wytykany palcem. Podobnie było z tym słynnym czarnym bmw 5 bez klamek z rejestracją "666" - nikt go nie widział ale każdy o nim wie. Tak samo ludzi którzy na oczy widzieli stojące w ciemnym pomieszczeniu bok w bok, identycznie ustawione sq01 i aa01 jest jak na lekarstwo. Ale to i tak zawsze "większość" wie lepiej bo siła sugestii i efekt placebo są ogromne.
Akurat naleze do tej grupy, ktora miala mozliwosc porownania dwoch roznych modeli kolo siebie stojacych. Kazdy ma swoje typy i niech tak zostanie. A ci co nie wiedza co kupic, to maja do wyboru: 1, przeczytac ten temat i skorzystac z sugestii, 2. wylac sie na to "cieplym moczem" i brac tv w ciemno i sie cieszyc z jakosci obrazu ;)
 

lobo25

New member
Witam, jeste noga jesli chodzi o takie tematy z TV itd. juz sie sporo dowiedzialem sledzac ten wątek.
Kupiłem 40C650 i mam pytanie...... czy moge polaczyc komp kablem siecowy z TV?
Jesli tak to czy komp bedzie widzaial moj komputer i TV jako siec? i wtedy na TV moge po sieci wysylac z PC? co wtedy po sieci moge wysylac? filmy? znaczy odtwarzac?

tak jak pisalem noga ze mnie w tych tematach....

Jesli zasmiecam wątek to prosze o info to odezwe sie na pw do chetnego mnie oswiecic.
 

marder

Member
Samsung LE40C630 - DigitalVersus
Ten test pokazuje, że to efekt fizyki, a nie placebo, sprawia, że SQ01 jest lepszym jakościowo panelem niż AA01 ;)
Każdy natomiast może sprawdzić sobie punkt, gdzie SQ01 ewidentnie góruje nad AA01, czyli kąty widzenia. W tym wątku ładnych parę osób już o tym pisało, że to jest widoczne i ja też to potwierdzam - dlatego kupiłem TV z SQ01, ponieważ dla mnie kąty mają znaczenie. Dla tych, dla których kąty nie mają zbyt wielkiego znaczenia, różnice w innych punktach mogą nie być na tyle widoczne, by trudzić się wyszukaniem TV z odp. matrycą.
Bzdura! Piszesz to, z czym właśnie polemizowałem: wrzucasz jakieś linki i powołujesz się, na jakieś tam osoby co lepiej wiedzą. A ja widziałem i porównywałem oba panele. I muszę cie zmartwić, nie masz lepszego panelu, masz obraz podobny do modeli z matrycami AA. Co do katów: znów pudło, w obu matrycach kąty są rewelacyjne, rzekłbym że to prawie poziom plazm Panasonica.
 

marder

Member
Akurat naleze do tej grupy, ktora miala mozliwosc porownania dwoch roznych modeli kolo siebie stojacych. Kazdy ma swoje typy i niech tak zostanie. A ci co nie wiedza co kupic, to maja do wyboru: 1, przeczytac ten temat i skorzystac z sugestii, 2. wylac sie na to "cieplym moczem" i brac tv w ciemno i sie cieszyc z jakosci obrazu ;)
Właśnie o to chodzi, że twoje sugestie są fałszywe. Dobrze wiem, że ty masz swoje typy i nie będę się kopał z koniem. Ale nie wprowadzaj w błąd innych. Gdybyś rzeczywiście porównywał oba panele to nie pisałbyś o wyższości jednego nad drugim. Ściemniasz po prostu albo jesteś nieobiektywny.
 

marder

Member
Jeszcze jedno: skoro tak chętnie posiłkujecie się testami, to dlaczego nikt nie napisał, że matryce S-PVA wykazują wyraźnie dłuższy czas reakcji niż matryce A-MVA. Ja takich sugestii nikomu bym nie przedkładał gdybym sam tego nie sprawdził. A przeciez wiele osób tutaj szuka telewizora pod konsole. Coś cienko u was z obiektywizmem "spece". Jeszcze raz napisze: testy są guzik warte, panele A-MVA dają obraz-żyleta i rewelacyjne kąty.
[FONT=&quot]Typ Matrycy[/FONT]
[FONT=&quot]TN[/FONT]
[FONT=&quot]IPS [/FONT]
[FONT=&quot]MVA[/FONT]
[FONT=&quot]PVA [/FONT]
[FONT=&quot]Kąty widzenia[/FONT]
[FONT=&quot]Nieduże, szczególnie w pionie[/FONT]​
[FONT=&quot]Bardzo duże[/FONT]​
[FONT=&quot]Duże lub bardzo duże[/FONT]​
[FONT=&quot]Bardzo duże[/FONT]​
[FONT=&quot]Odwzorowanie kolorów[/FONT]
[FONT=&quot]Umiarkowane [/FONT]​
[FONT=&quot]Bardzo dobre[/FONT]​
[FONT=&quot]Dobre[/FONT]​
[FONT=&quot]Bardzo dobre[/FONT]​
[FONT=&quot]Kontrast[/FONT]
[FONT=&quot]Dosyć dobry (zależy od odmiany)[/FONT]​
[FONT=&quot]Dosyć dobry (zależy od odmiany)[/FONT]​
[FONT=&quot]Dosyć dobry (zależy od odmiany)[/FONT]​
[FONT=&quot]Dosyć dobry (zależy od odmiany)[/FONT]​
[FONT=&quot]Szybkość reakcji[/FONT]
[FONT=&quot]Bardzo szybka[/FONT]​
[FONT=&quot]Szybka[/FONT]​
[FONT=&quot]Umiarkowana[/FONT]​
[FONT=&quot]Wolna[/FONT]​
[FONT=&quot]Koszt wytworzenia[/FONT]
[FONT=&quot]Mały[/FONT]​
[FONT=&quot]Bardzo duży[/FONT]​
[FONT=&quot]Bardzo duży[/FONT]​
[FONT=&quot]Duży[/FONT]​
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Właśnie o to chodzi, że twoje sugestie są fałszywe. Dobrze wiem, że ty masz swoje typy i nie będę się kopał z koniem. Ale nie wprowadzaj w błąd innych. Gdybyś rzeczywiście porównywał oba panele to nie pisałbyś o wyższości jednego nad drugim. Ściemniasz po prostu albo jesteś nieobiektywny.
Pada pytanie o rodzaj matrycy, to i podaje odpowiedz. Staram sie dodawac zwrot "moim zdaniem" lub cos podobnego. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania, a plusy i minusy, ktore zaobserwowalem sa tylko moimi spostrzezeniami. Jeden widzi czarne, inny mowi ze to szare itd.

Nie moja wina, ze Ty nie widzisz roznic. Moze tak zajefajne panele akurat wsadzili, ze ich nie zauwazyles. Ja wiem jaki szukac i nie pytam sie innych o porade.


Nie wiesz co kupic, to zdaj sie na swoja intuicje, porade sprzedawcy, lub kupuj losowo ;)
 
Ostatnia edycja:

bojka

New member
ciekawe te rozbieżności :-?
przyznam, że z chęcią sam sprawdziłbym równocześnie oba modele, ale pewnie musiałbym się naszukać, aby móc kupić dwa do takiego porównania (a później jeden oczywiście oddać). ;)

Jeśli różnice są naprawdę znaczące gołym okiem, to Samsung sam sobie podcina gałąź.

:|
Czytając tę grupę, nie widziałem czynników, jakie przekonały Was do wyboru C650 a nie na przykład Panasonic G20. Mogę prosić Was o wasze opinie (za i przeciw obu opcji -tylko nie piszcie o prądzie :hihi:).
 

Jericho24

Member
Bez reklam
:|
Czytając tę grupę, nie widziałem czynników, jakie przekonały Was do wyboru C650 a nie na przykład Panasonic G20. Mogę prosić Was o wasze opinie (za i przeciw obu opcji -tylko nie piszcie o prądzie :hihi:).
NIe wiem jak to jest, ale z reguly obraz na samsungach przewaznie bardziej mi sie podoba. Panasonica skreslilem takze za designe - ale to kwestia gustu (zreszta tak samo jak obraz) oraz slabsza multimedialnosc.
 
Do góry