Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

jfran

New member
Mam kablówke i internet(8 MB) z vectry. Chciałem podłączyć do swojego le32c650 internet. Jak sie wogóle do tego zabrać, co mi będzie potrzebne??internet mam przez modem który dostałem z vectry i jest podłączony do kompa, a chciałbym mieć na kompie i na tv.

Potrzebne są dwie rzeczy :
- druga karta sieciowa w komputerze,
- skrosowany kabel sieciowy.

W komputerze udostępniasz połączenie sieciowe na karcie sieciowej do której przychodzi internet dla karty do której podłączysz telewizor.
W telewizorze dajesz automatyczną konfigurację sieciową , albo konfigurujesz ip, brame i DNSy ręcznie.
Warto też wyłączyć filtrowanie tego interfejsu z telewizorem z reguł firewalla.

Ukłony
 

rudy12

New member
witam, mam irytujący problem z napisami. Mianowicie gdy oglądam film na swoim tv (samsung LE40C650L) z nośnika usb: pendriva lub dysku przenośnego to napisy nie są zsynchronizowane czasowo z filmem. Natomiast gdy puszczam ten sam film na kompie wszystko jest ok, napisy sa odtwarzane prawidłowo. Może mi ktos pomoc jak sprawic zeby i na tv napisy działały dobze:)
 

pharaonxp

New member
witam, mam irytujący problem z napisami. Mianowicie gdy oglądam film na swoim tv (samsung LE40C650L) z nośnika usb: pendriva lub dysku przenośnego to napisy nie są zsynchronizowane czasowo z filmem. Natomiast gdy puszczam ten sam film na kompie wszystko jest ok, napisy sa odtwarzane prawidłowo. Może mi ktos pomoc jak sprawic zeby i na tv napisy działały dobze:)

zmień format napisów na SRT programem SubEdit-Player i bedzie OK.
 

rudy12

New member
dodam jeszcze, że przy niektórych filmach odtwarza napisy prawidłowo, a niektóre źle. Jak odpalam film to czekam z napięciem czy napisy dobrze pójdą :)P
 

slimak

New member
Bez reklam
dodam jeszcze, że przy niektórych filmach odtwarza napisy prawidłowo, a niektóre źle. Jak odpalam film to czekam z napięciem czy napisy dobrze pójdą :)P

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/59700-rozwiazanie-problemu-z-napisami-w-c650.html
"Samo rozwiązanie jest banalnie proste. Wystarczy otworzyć napisy w Notatniku i w pierwszym
wierszu napisów wstawić info o faktycznej liczbie klatek w poniższym formacie:

{1}{1}25.000

(dla filmów PAL) lub

{1}{1}29.97

(dla filmów NTSC)."
 

kalski44

New member
Orientuje się ktoś może przy jakiej ilości martwych (a właściwie, to jasnych pikseli) model LE46c650 podlega gwarancji?
Kilka dni temu pojawił się u mnie jeden, który na czarnym tle oglądanym z bliska jest dość irytujący...
 

tdx

New member
Bez reklam
Orientuje się ktoś może przy jakiej ilości martwych (a właściwie, to jasnych pikseli) model LE46c650 podlega gwarancji?
Kilka dni temu pojawił się u mnie jeden, który na czarnym tle oglądanym z bliska jest dość irytujący...
Za stroną producenta

Gwarancją nie są też objęte nieaktywne piksele zgodnie z dopuszczalnymi normami, obowiązującymi w monitorach, notebookach oraz odbiornikach wyposażonych w panele LCD lub plazmowe.

czyli 3 pixele i 6 subpixeli, choć z doswiadczenia powiem że każda reklamacja rozważana jest indywidualnie. Ostanio jeden czerwony subpixel na środku matrycy i klient dostał nowy panel....
 

tarinQ

New member
Inna sprawa porzyczylem taki
i nie wiem jak go przerobic na ntfs
2. Ile srednio trwa format ??
3. czy mozna takie dysku usuwac bez (bezpiecznego usuwania ) z kompa? a jak to sie ma z tv?
 

tdx

New member
Bez reklam
Inna sprawa porzyczylem taki
i nie wiem jak go przerobic na ntfs
2. Ile srednio trwa format ??
3. czy mozna takie dysku usuwac bez (bezpiecznego usuwania ) z kompa? a jak to sie ma z tv?

Prawy klawisz format typ lików ntfs szybki format ok 2 min. Jeśli tylko odważasz możesz jeśli nagrywasz z systemem opóźnionego zapisu trzeba bezpiecznie usuwać by nie zgubić danych :)
 

jaguli

New member
Nie jestem biegły w sprawach sieci, więc mam pytanie.
Czy ktoś uruchomił Internet@TV w takiej konfiguracji:
Internet mobilny ( ja mam Play) podłączony do kompa system XP sp2
Komp połączony z tv (oprogramowanie 2001) kablem sieciowym. Nie mam antywirusa, zapora wyłączona
"Wszystko" poustawiane niby ok ( te 4 testy przechodzi )
Włączam Internet@TV i nic, ma ktoś jakieś wytłumaczenie?
Acha, jak zrobię w konsoli "ipconfig/all"
to nie widzę żeby komp wykrył TV
Jeszcze jedno Allshare na skrętce działa.
 

Wigash

New member
dodam jeszcze, że przy niektórych filmach odtwarza napisy prawidłowo, a niektóre źle. Jak odpalam film to czekam z napięciem czy napisy dobrze pójdą :)P
Było!
Proponuje zainstalować ToSRTConverter - u mnie pliki przerabiane w SubEdit nie do końca miały dobre synchro. Program TSC przerabia wszystkie znalezione pliki z napisami i jeszcze mi się nie zdarzyło, że było złe synchro!
Dobry jest też prosty program który załączam, ale trzeba się więcej naklikać.

Potrzebne są dwie rzeczy :
- druga karta sieciowa w komputerze,
- skrosowany kabel sieciowy.
W komputerze udostępniasz połączenie sieciowe na karcie sieciowej do której przychodzi internet dla karty do której podłączysz telewizor.
W telewizorze dajesz automatyczną konfigurację sieciową , albo konfigurujesz ip, brame i DNSy ręcznie.
Warto też wyłączyć filtrowanie tego interfejsu z telewizorem z reguł firewalla.
Ukłony
to chyba lepiej zmienić router na jakiś z dwoma portami LAN - bardziej przyszłościowe rozwiązanie.
 

Attachments

  • srt.zip
    13,7 KB · Wyś: 57
Ostatnia edycja:

User27

New member
Mój komputer nie widzi telewizora jak podłącze go kablem sieciowym skrosowanym z mojej karty lan w komputerze, ciagle mi pokazuje "Połączenie lokalne, kabel sieciowy jest odłączony".

Czy zmiana firmare telewizora na najnowszy może coś pomoc?
Bo mam wersje z sierpnia?
 

dominikgd

New member
Było!
Proponuje zainstalować ToSRTConverter - u mnie pliki przerabiane w SubEdit nie do końca miały dobre synchro. Program TSC przerabia wszystkie znalezione pliki z napisami i jeszcze mi się nie zdarzyło, że było złe synchro!
Dobry jest też prosty program który załączam, ale trzeba się więcej naklikać.


to chyba lepiej zmienić router na jakiś z dwoma portami LAN - bardziej przyszłościowe rozwiązanie.
pobrałem tosrtconwerter lecz wyskakuje error gdy chce wybrac sciezke zrodłową
 
Do góry